فرهنگ پایداری (بازدید: 471)
سه شنبه 20/11/1388 - 17:23 -0 تشکر 181297
نهضتی تا آخرین دم ـ به همراه مجموعه یادگاری از امام

 

سلـام به رزمندگان عرصه‌ی جهاد

 

  بسیاری از جنبش‌های ضد دولتی با وجود پایگاه مردمی به‌تدریج دچار انقلابات درونی می‌شوند و تغییرات روشنی در گفتمانشان دیده می‌شود. این هدیه‌ی خدا و حضرت بقیة‌الله‌ـ آن ذخیره‌ی نا‌کران الهی‌ـ تا این سی‌و‌دومین سال با کمک روشنی‌پژوهان در اقتدار خود کوشیده؛ مقاطع مختلف را پشت سر گذاشته و هنوز بوی همان آرمان، و رنگ همان یک‌پارچگی را دارد. با امید بهروزی و مهرگستری آن و اجزایش از درگاه خدا به  فرازهایی از سخنان خمینی کبیر ـ‌برگرفته از صحیفه‌ی نور‌ـ گوش‌جان می‌سپاریم:

 

مكان: قم، دبیرستان حكیم نظامى

صبح 17 اسفند 1357

 بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

من، براى اولین دفعه‏اى است كه در این مدرسه وارد شده‏ام.[…] شما جوانان كه امید من هستید و نوید من هستید، كوشش كنید و وحدت كلمه خود را حفظ كنید. […]این خیالى است كه آن‌ها به سر خودشان مى‏پزند، كه مملكت ما را باز با فرم دیگر به مصیبت‌هاى سابق بكشند. شما جوانان برومند، شما محصلین ارجمند كه امید من هستید و نوید من هستید[…]آن‌ها مى‏خواهند ملت را منحرف كنند از مسیر خود. مسیر شما مسیر اسلام است. مسیر شما این است كه جمهورى اسلامى را بپا كنید. من رأى به جمهورى اسلامى مى‏دهم، و از شما تقاضا دارم كه رأى به جمهورى اسلامى بدهید؛ نه یك كلمه كم، نه یك كلمه زیاد: جمهورى اسلامى.

آن‌ها كه در نوشتجاتشان از «جمهورى» دم مى‏زنند- جمهورىِ فقط-، یعنى اسلام نه؛ آن‌هایى كه «جمهورى دمكراتیك» مى‏گویند، یعنى جمهورى غربى، جمهورى اسلامى نه؛ آن‌ها مى‏خواهند باز همان مصایب را با فرم دیگر براى ما به بار بیاورند. آن‌ها اصلًا در این نهضت دخالت نداشتند.

آنها كه امروز به خیال خودشان مى‏خواهند سرسفره آماده بنشینند، در این نهضت به هیچ وجه دخالت نداشتند؛ این نهضت را شماها، این نهضت را طبقه محصل، طبقه كارگر، دهقان، بازارى[به بار آوردید]؛ این نهضت را این‌ها به بار آوردند و این‌ها حق دارند. آن‌ها كه در خارج بودند و براى میوه چینى آمده‏اند، و آنها كه در صدرهاى بالا نشستند و منظره‏ها را نگاه كردند ـ یا كمك كردند به رژیم و حالا به صورت انقلاب[ى‏] درآمده‏اند‌ـ آن‌ها را نپذیرید، و نمى‏پذیریم. آن‌ها كه قلم‌هاى مسموم را گرفته‏اند و برخلاف اسلام چیز مى‏نویسند و «ملى» و «دمكراتیك» و این حرفها را به میان مى‏آورند، از آن‌ها نپذیرید .

ما «اسلامى» را مى‏خواهیم؛ ملت ما اسلام را مى‏خواهد. آنها كه كوشش دارند نهضت ما را تضعیف كنند، دولت ما را تضعیف كنند تا نتوانیم- تا به خیال آنها- نتوانیم در رفراندم‏ موفق شویم، خیال خامى به سر خودشان مى‏پزند. ملت ما یك‌پارچه خواهان جمهورى اسلامى است.

[…]ما باید به فریاد این ملت گوش كنیم. قشرهاى مختلف این مملكت باید به نداى ملت گوش كنند؛ ببینند ملت چه خواست و چه مى‏خواهد: ملت در طول این یك سال و چند ماه اخیر در خیابانها ریخت و فریاد كرد: «آزادى، استقلال، جمهورى اسلامى»؛ ما باید تابع ملت باشیم.

 نباید قلم دست بگیریم و توى منزل بنشینیم و هرچه مى‏خواهیم بنویسیم؛ صلاح نیست. این برمى‌گرداند آن مسائل و مصایب سابق را؛ خیانت است به ملت. كمونیستها هم باید جمهورى اسلامى بخواهند.[…]در هر مسلكى كه هست- باید دنبال ملت برود تا پیروز شود. باید دنبال همین قشر ملت، همین محصلین، همین محصلین علوم قدیمه و جدیده، همین بازارى، همین حمّال، همین دهقان، همین كشاورز، همین كارگر، دنبال اینها بروند؛ این‌ها كشته دادند، این‌ها خون دادند، این‌ها سهیم هستند؛ همه سهم مال این‌هاست، نه مال من و شما،[ نه شماهایی] كه كنار نشستید[ـ‌نشسته بودیدـ] و حالا قلم دست گرفتید. قلم‌ها را بشكنید!

 به اسلام پناه بیاورید. تبلیغات سوء را كنار بگذارید؛ تضعیف ملت را، تضعیف دولت را كنار بگذارید تا نتیجه ببرید و تا استقلال خودتان را حفظ كنید. من امیدم به شما جوان‌هاى برومند عزیز، و سایر طبقات ملت است. من نوید پیروزى به شما مى‏دهم: من نوید استقلال، من نوید عظمت، من نوید رفاه، من نوید معنویت، من‏ نوید یك روح پاك، یك روح آزادمنش، یك روح مهذب به شما مى‏دهم. به شرط آنكه همه با‌هم باشید و ما همه با‌هم به سوى جمهورى اسلامى و به سوى اسلام.

 از خداوند تعالى، عظمت، سلامت و عزت همه ملت اسلامى را مى‏خواهم. از خداوند تعالى توفیق شما جوانان برومند- عزیزان- را مى‏خواهم.

- والسلام علیكم و رحمة اللَّه و بركاته‏

 

 

 

 

 

صحیفه و مجموعه اسناد(از سوی بنیاد آثار) این مردشهادت و دیانت را نیز می‌توانید داشته باشید ـ‌مگر درستی نقل بعضی را بخواهید بیابید:

 

 

Sahifeh

 

 

دریافت با اینترانت(شبکه‌ی محلی) تبیان (برای عضوهای انجمن قرآن):

 

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش چهارم

بخش پنجم

بخش ششم

بخش هفتم

 

پیوند عادی:

 

http://tinyurl.com/Ayatollah-Khomeini

http://tinyurl.com/Ayatollah-Khomeini-1

http://tinyurl.com/Ayatollah-Khomeini-2

http://tinyurl.com/Ayatollah-Khomeini-3

http://tinyurl.com/Ayatollah-Khomeini-4

http://tinyurl.com/Ayatollah-Khomeini-5

http://tinyurl.com/Ayatollah-Khomeini-6

 

حجم حدودی هرپرونده: 4.5م.ب

گذرواژه:

www.askquran.ir

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی