انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1945)
يکشنبه 18/11/1388 - 18:19 -0 تشکر 180854
نامه یادگار امام به ضرغامی

 

 

See full size image

 

بسمه تعالی

جناب آقای عزت الله ضرغامی 
رئیس سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی 


با تبریک سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، لازم است نکاتی را پیرامون برنامه های صدا وسیمای جمهوری اسلامی در ایام دهه فجر یادآوردی نمایم. خوش داشتم این مطالب را مثل سابق و به طور شفاهی متذکر شوم ولی احساس می کنم اثر سخنان شفاهی کم شده و عمق تاثیر گذاری برنامه های تلویزیون به گونه ای است که محتاج تذکر کتبی است.

چنانکه از منابع موثق شنیده ام، برنامه ای تحت عنوان شاخص در تلویزیون پخش می شود و به گونه ای غیر صادقانه و تحریف آمیز، شخصیت جامع عارف کامل و مهربان و رهبری مقتدر امام خمینی(س) را مخدوش نموده است. جامعه‌ی جوان امروز ما به وسیله آنچه در این برنامه پخش می شود، شخصیت واقعی امام را نمی شناسد و تنها با شخصیت دست ساخته‌ی صدا و سیما آشنا می شود که متاسفانه فرسنگ‌‌ها با حقیقت امام که به فرموده‌ی رهبری انقلاب همه هویت جمهوری اسلامی است، فاصله دارد.

در شرایطی که دشمنان قسم خورده انقلاب و امام با استفاده از رسانه های بیگانه، هر لحظه چهره ای خشن و غیر انسانی و صد البته غیر واقعی از انقلاب شکوهمند اسلامی می سازند، انتظار بی‌هوده‌ای نیست اگر چشم انتظار تبیین شخصیت جامع امام و امت امام در صدا و سیما باشیم و ابعاد بلند معرفتی و ماهیت انسانی انقلاب را که بی شک در میان همه انقلاب های قرن حاضر، بیشترین ارزشهای اسلامی و بشر دوستانه را آفریده، تصویر نماییم. جای تاسف است که در صدا و سیما از هزاران هزار جلوه رأفت و محبت که با اتکا‌ی به جوهره اسلامی و روح بلند مذهب شیعه اثنی عشریه آفریده شد، چشم پوشیده می شود و بدون اشاره به شرایط زمانی خاص به بزرگ نمایی غلط و تحریف گونه ی قضایای گذشته همت می گمارید و به غلط در صدد مشابه سازی تاریخی هستید.

اینجانب جناب عالی را از علاقمندان امام راحل می شناسم و به حکم وظیفه فرزندی امام نسبت به این اشتباه فاحش صدا و سیما و تصمیم گیرندگان چنین موضوعاتی، اعتراض جدی دارم و معتقدم اگر حقیقتا به دنبال شناخت واقعی امام هستید، باید از یاران نزدیک امام دعوت نمایید تا هم شأن نزول سخنان پخش شده را بیان نمایند و هم ناگفته های زندگی امام را بیان کنند.

امیدوارم احتیاجی به تصدیع بیشتر نباشد و دوستان واقعی امام وظیفه خویش را در قبال امام و تحلیل انقلاب اسلامی به انجام برسانند.

                                                                                                                                                                                                                            سید حسن خمینی

                                                                                                15/11/88
 
 
 

 
 

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 18/11/1388 - 18:22 - 0 تشکر 180856

عصر ایران – مصادره به مطلوب هیچ فرقی با تحریف ندارد و متاسفانه برنامه های مناسبتی این روزهای صداوسیما به مناسبت دهه فجر ، از این خصوصیت به گونه ای غیر قابل اغماض برخوردار است .

برنامه های مناسبتی صداوسیما ( به ویژه سیما) این روزها کاملا رنگ جناحی و یکسویه به خود گرفته و هر بیننده منصف و بیطرفی می تواند این موضوع را احساس کند .

مصادره به مطلوب وقایع و اتفاقات تاریخی ،  سانسور بخشی از واقعیات انقلاب ، تلاش برای مشابه سازی های تاریخی نخ نما ، پخش  گزینشی و کاملا جهت دار فرمایشات معمار کبیر انقلاب اسلامی و... از ویژگی های برنامه های مناسبتی دهه فجر امسال است.

از سوی دیگر در برنامه های امسال علاوه بر ویژگی های فوق که تقریبا همه ساله دیده  می شود ، دو ویژگی دیگر نیز دیده می شود :

نخست آنکه امسال در برنامه های اصلی خبر چندانی از وقایع انقلاب و دوران پیروزی انقلاب اسلامی و رویدادهای بهمن ماه سال 1357 نیست و در عوض  رویدادها و حوادث سال های اول بعد از انقلاب و رویدادهای سال های دهه 1360 مورد توجه قرار گرفته است و تو گویی که مناسبت این روزها نه رویداد انقلاب 57 که حوادث دهه 60 است!

ویژگی دوم ( متاثر از ویژگی اول ) این است که تلاش می شود با بازخوانی خاص از حوادث سال های اولیه انقلاب نوعی مشابهت بین وضعیت فعلی با شرایط آن روزها به ذهن بیننده القا شود .

در مجموع برنامه های امسال دهه فجر سیما ، به گونه ای است که مخاطب آن ، به جای معطوف شدن به سمت وحدت ملی و همگرایی عمومی ، به مسیر کینه توزی های جناحی رهنمون می شود و از این جهت باید به مدیران صداوسیما دست مریزاد گفت!

مشابه سازی تاریخی در کنار مصادره به مطلوب حوادث پس از انقلاب و نیز بزرگنمایی برخی سوژه ها در کنار فراموشی سوژه اصلی که جشن پیروزی مردم ایران در برابراستبداد ستم شاهی است ، دست پخت امسال آقایان مسئول در صداوسیما برای ملت بود که نتیجه آن نه تنها کمکی به ایجاد وحدت و همبستگی ملی نیست بلکه با ایجاد جو نفرت و بدبینی میان حامیان جناح های مختلف ، زمینه ساز تشدید درگیری هاست.

از سوی دیگر اقدام امسال صداوسیما در پخش گزینشی و تقطیع شده سخنرانی های امام (ره) به گونه ای است که از این رهبر بزرگ  ملی و اسلامی یک لیدر جناحی تصویر می کند ( که این امر برای جوانانی که شناختی از شخصیت امام ندارند بدون شک تاثیرات مخربی دارد ) و از این بابت نیز باید به مدیران صدا و سیما آفرین گفت که برای مسائل جناحی حتی از تخطئه چهره امام راحل(ره) نیز ابایی ندارند!

از سوی دیگر مسئولان صداوسیما اگر فکر می کنند که چنین روایت هایی از تاریخ و بازخوانی های مسایل دهه 1360 در دهه فجر ! و مشابه سازی های مصنوع تاریخی و دیگر سیاست های رسانه ای نتیجه ای جز دامن زدن به جو تفرقه در جامعه و مصمم تر شدن دو دسته مخالف برای صف آرایی در مقابل یکدیگر خواهد داشت ، سخت در اشتباهند  و این امر قطعا کمکی به بازگشت فضای آرام به کشور نخواهد کرد .

صدا و سیما در ماه های بعد از انتخابات ، با جایگاه منحصر بفردی که داشت می توانست یکی از مؤثرترین نهادهای آرامش ساز در کشور باشد ولی دریغ که چنین نشد و صد دریغ که همچنان بر مسیر خطای خویش اصرار و اصرار و اصرار دارد و فراموش کرده است که باید رسانه ملی باشد.

انقلاب اسلامی همچون دریایی است که بعضی ها سخت مایل اند  آن را به یک برکه بسته تبدیل کنند!

-----

لازم به ذکر است که پیش از انتشار این نامه شخصیت های دیگری مانند علیخانی و مرعشی و سایت های خبری دیگر به این موضوع اشاره کرده بودند.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 18/11/1388 - 20:32 - 0 تشکر 180878

با سلام نمی‌دونم- من كه مشكل خاصی ندیدم یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

يکشنبه 18/11/1388 - 21:35 - 0 تشکر 180899

به نام خدا یادگار امام تا امروز لقب حاج احمد خمینی (ره) بوده نه حسن . در ضمن دانستن حق مردم است الا اینکه بخواهیم این حق را از ملت شریف سلب کنیم .

دوشنبه 19/11/1388 - 8:42 - 0 تشکر 180954

چند نکته

1- خبر شما منبع ندارد

2-اگراین نامه واقعیت داشته باشد خوب بود ایشان برنامه را میدیدند بعد انتقاد می کردند

3- آن قسمتی که داد بعضی هارا در آورده چند نکته داشت 1- توهین به عکس امام توسط حامیان بنی صدر 2- حرمت شکنی درروز عاشورا که اتفاقا امام در همین مورد بیاناتی زیبا وجالب داشتند 3- ادعای شکنجه 5-سخنان حضرت امام درمورد بنی صدر که فرموده بودند بارها به بنی صدر گفتم که راه خودش را از منافقین جدا کندواعلام کند کهاز منافقان و..بیزار است(نقل به مضمون)

یک انسان منصف جواب دهد بازخوانی تاریخ انقلاب چه ایرادی دارد که فریاد بعضی هارا در آوردهمگر دانستن حق مردم نبود؟؟؟چه شده که مدعیان خط امام از آگاهی دادن به نسلی که انقلاب راندیده اند اینقدر هراسان شده اند

نکته ی آخر :دانستن تاریخ انقلاب ،مواضع حضرت امام و...حق من وتمامی افرادی است که آنروزها راندیده اند وهیچ کس نمی تواند این حق راازما بگیریدامام رحمت الله علیه نه متعلق به خانواده اش نه متعلق به کسانی که اورا درک کردند نه متعلق به مردم ایران بلکه متعلق به بشریت است وبا نامه نگاری نمی توان افکار امام را محصور کرد

دوشنبه 19/11/1388 - 10:1 - 0 تشکر 180964

اقا سید حسن فیلم و ندیدن لابد فیلم داره سند نشون میده حال ایکه این اقا سیدمون میگه شنیدم .. تازه وقتی حرفای خود اقا روح ا... پخش میشه یعنی ما خودمون میتونیم از حرفای امام و شنیده هامون همون اقا روح ا... رو بشناسیم که پدرامون واسش حاضر بودن جون بدن ... به نظر من شخصیت امام تو شاخص خیلی انقلابی و مقتدر بوده کلی اشک ریختم از شوق واسش....یا حق

دوشنبه 19/11/1388 - 15:55 - 0 تشکر 181056

پاسخ رئیس سازمان صداوسیما به سید حسن خمینی:
ای كاش نسبت به جفایی كه در هشت ماه گذشته به میراث امام شد، بیانیه می دادید!

رئیس سازمان صداو سیما با انتشار نامه‌ای به سیدحسن خمینی نسبت به انتقادات وی از برنامه شاخص پاسخ گفت.

به گزارش رجانیوز، به دنبال پخش مستندی با عنوان شاخص از صدا وسیمای جمهوری اسلامی که به مناسبت دهه فجر اقدام به بازخوانی فرمایشات امام راحل و معمار انقلاب نموده بود، در روزهای گذشته قدرت الله علیخانی نماینده اصلاح طلب مجلس از نامه نگاری سیدحسن خمینی با رئیس رسانه ملی در همین رابطه و ابراز گلایه وی از ضرغامی خبر داد. به دنبال انتشار این خبر، سید عزت الله ضرغامی امروز با انتشار نامه‌ای به سخنان حسن خمینی پاسخ گفت.

این اقدام رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام دراعتراض به برنامه شاخص که تنهابه باز پخش سخنان حضرت امام می‌پردازد در حالی صورت گرفت که در جریان اهانت به تمثال حضرت امام در دانشگاه تهران که سبب خیزش عمومی مردم ایران شد، قائم مقام این موسسه با انتشار بیانیه‌ای بدون تلاش برای محکوم کردن این اقدام سعی کرده بود تا متهمین اصلی جسارت به حضرت امام را نیز تبرئه کند!

متن كامل نامه ضرغامی به سید حسن خمینی در ادامه می‌آید:

بسمه تعالی

جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی

با سلام ، متقابلاً ایام خجسته سی و یكمین دهه فجر پیروزی انقلاب بزرگ اسلامی را به شما و خانواده معظم امام راحل (ره) تبریك می‌گویم و سلامتی و دوام عمر شما را از خداوند متعال خواهانم. به اطلاع جنابعالی می‌رسانم :

1 ـ برنامه‌های دهه فجر امسال گسترده‌تر از همیشه و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت آرشیوی و تجارب گذشته با تولید بیش از 1000 ویژه برنامه در سیما، صدا، شبكه‌های استانی و برون‌مرزی و حوزه سیاسی سازمان و برای اقشار و سطوح مختلف جامعه در داخل و خارج كشور در حال پخش است.

2 ـ محور و هویت انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) است، لذا در نوع این برنامه‌ها شخصیت جامع و استثنائی آن یگانه دوران در ابعاد مختلف مبارزاتی، سیاسی، فقهی، اخلاقی، عرفانی و سلوك رفتاری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

3ـ بررسی‌های سالهای اخیر نشان می‌دهد كه نسل جوان و حتی نسل‌های گذشته از طریق برنامه‌های رسانه ملی با بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی و متعالی امام خمینی (ره) آشنا شده‌ و با او پیوندی مستحكم برقرار كرده‌اند. این در حالی است كه به گفته شما دشمنان قسم خورده انقلاب و امام و رسانه‌های بیگانه و به اعتقاد من با همراهی ضد انقلاب داخلی و پشیمان شدگان و در راه ماندگان انقلاب سعی در مخدوش كردن چهره آن عزیز سفر كرده و نابودی راه نورانی او دارند.

4 ـ مستند «شاخص» یكی از این صدها ویژه برنامه رسانه ملی است كه با بهره‌گیری از رهنمود اخیر رهبر معظم انقلاب كه مفسر واقعی فرمایشات و سیره امام خمینی (ره) هستند، تولید شده است.
این مستند بر آن است كه سلوك حكومتی امام عزیز را مورد بررسی قرار دهد و البته در این مسیر چهره مقتدر و سازش‌ناپذیر ، مستدل و عقلانی ، روشنگر و آگاهی‌بخش ، متواضع ، با محبت و مهربان ، آرامش بخش و حتی همراه با طنز و مطایبه معظم له نیز مورد توجه قرار گرفته است.

سازندگان این مستند ؛ با ذكر تاریخ سخنرانی ؛ شأن نزول آن و تبیین شرایط ویژه جامعه در آن مقطع زمانی نهایت امانت‌داری را به خرج داده‌اند.
در این مستند روشنگری و اطلاع‌رسانی پیرامون امام و قانون ، امام و بنی‌صدر ؛ امام و فلسطین ؛ امام و مردم ؛ امام و جمهوری اسلامی ؛ امام و ولایت فقیه ؛ امام و گروهك‌ها و ... كه از اساسی‌ترین موضوعات مورد نیاز در جامعه است ؛ مورد بررسی قرار گرفته است.

نگاه ما به امام ؛ نه صرفاً به عنوان یك شخصیت مقطعی و كاریزماتیك و پدری مهربان و عارف ، بلكه در جایگاه یك مصلح بزرگ جهانی و ارائه‌دهنده تئوری نجات‌بخش و مترقی "ولایت فقیه " برای هدایت آحاد انسانها تا ظهور منجی عالم بشریت روحی له‌الفداء است و همكاران آگاه و متعهد ما دقیقاً در راستای این هدف متعالی و ترسیم جامعیت شخصیت حضرت امام (ره) تلاش كرده‌اند.

5 ـ چارچوب مستند شاخص مشابه مستند قبلی "امام روح الله " است كه از ناحیه جنابعالی و موسسه نشر آثار حضرت امام (ره) مورد تحسین و تقدیر قرار گرفت . نكته تأمل برانگیز این است كه در این فاصله كوتاه زمانی چه اتفاقی رخ داده كه شاخص‌های قضاوت اطرافیان شما را تا این حد دگرگون ساخته است . از من خواسته‌اید كه از یاران نزدیك امام دعوت كنم تا درباره امام صحبت كنند و موضوع روشن شود . پخش مستند سخنان این یاران نزدیك كه در همان شرائط زمانی سخن گفته و اعلام موضع كرده‌اند بسیار واقعی‌تر و باورپذیرتر است تا امروز و اتفاقاً ارزش هنری و حرفه‌ای مستند نیر به همین است ! هر چند كه تحلیل‌های تكمیلی بسیاری از آنان در شرائط فعلی به جای خود مفید و قابل استفاده است .

6 ـ همانگونه كه اشاره كرده‌اید ؛ خودتان این برنامه را ندیده و به "منابع موثق " اكتفا نموده‌اید ! توقع زیادی نیست كه از شما بخواهم یا شخصاً قسمت‌هائی از این مستند را ببینید و یا سرزده به میان مردم و اجتماعات آنان ، خصوصاً پابرهنگان جنوب شهر كه امام (ره) تا آخرین لحظه یك موی آنان را به كاخ نشینان نداد بروید و با آنان در مورد این برنامه و دیگر برنامه‌های مربوط به امام در رسانه ملی صحبت كنید .

7 ـ آیا پاداش این همه تلاش برای نشان دادن چهره نورانی آن امام بزرگ به هنرمندان ؛ برنامه‌سازان ، دوستداران و علاقمندان آن عزیز سفر كرده در رسانه ملی عباراتی نظیر "غیرصادقانه " ، "تحریف آمیز " ، "خشن " ، "شخصیت دست ساخته سیما " ، "فرسنگ‌ها فاصله با حقیقت امام " ، "اشتباه فاحش " ، "چشم پوشی از هزاران هزار جلوه رأفت و محبت امام " ، "مخدوش كردن چهره عارف كامل ، مهربان و مقتدر " ، "نیاز به تذكر كتبی " و ... است ؟!
نمی‌خواهم رنجنامه بنویسم كه یكبار برای همیشه پدر رنج كشیده شما از طرف همه ما بچه‌های انقلاب ؛ آن را به یادگار گذاشته است.

سخن این است همانگونه كه به حكم وظیفه فرزندی امام ، اعتراض جدی به اقدامات صدا و سیما دارید ؛ ای كاش همین گونه هم نسبت به حوادث 8 ماه گذشته و جفائی كه دشمنان انقلاب و اسلام به اساس نظام جمهوری اسلامی و میراث گرانبهای امام كردند ، و بغض و كینه سالیان خود را در كوچه و خیابان فریاد زدند ؛ بیانیه می‌دادید و آن اقدامات شرم‌آور را نیز محكوم می‌كردید. با شما ناگفته‌های فراوان دیگری نیز دارم . این مقدار هم صرفاً به دلیل علنی شدن دستخط مستقیم جنابعالی بود كه تصور آن نمی‌رفت .

با این همه ، مجموع این دو نامه مایه خیر و بركت و خلق انگیزه و ظرفیت جدیدی برای بررسی همه جانبه‌ی رویدادها و سلوك حكومتی امام عزیز در دهه اول انقلاب است همان ده سالی كه رهبر فرزانه انقلاب در مورد آن فرمودند : دوران ده ساله‌ی حیات مبارك امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) ، الگو و نمونه‌ی حیات جامعه‌ی انقلابی ماست و خطوط اصلی انقلاب ، همان است كه امام ترسیم فرمودند. دشمنان خام طمع و كوردل كه گمان كردند با فقدان امام خمینی ، دوران جدید با مشخصات متمایز از دوران امام خمینی (قدس سره) آغاز شده است ، سخت در اشتباه‌اند. امام خمینی ، یك حقیقت همیشه زنده است . نام او پرچم این انقلاب ، و راه او راه این انقلاب ، و اهداف او اهداف این انقلاب است .

.

دوشنبه 19/11/1388 - 16:35 - 0 تشکر 181067

حرف حق تلخه شما هر وقت سخنرانی حضرت امام در بهشت زهرا رو به طور کامل پخش کردید و سانسورش نکردید اون وقت ادعا کنید که صدا سیما خوب عمل کرده

درود بر روح ملکوتی حضرت امام

سياوش بيدکاني

راوي بيداد و داد موسيقي و مردمان ايران زمين

خنياگر مرغ سحر ، باربد زمان

جناب استاد محمدرضا شجريان

دوشنبه 19/11/1388 - 18:17 - 0 تشکر 181090

سخنرانی امام در بهشت زهرا كه در روز 12 بهمن به طور كامل پخش شد.!!!

دوشنبه 19/11/1388 - 18:34 - 0 تشکر 181095

حرف حق تلخه ؟؟؟

مگر جناب سید حسن خمینی مسئولیت مرکز نشر آثار امام را ندارند متن کامل سخنرانی امام راکه در اختیار دارند، منتشر کنند ماهم مطلع شویم صدا وسیما حرفها امام رحمت الله علیه را تقطیع کرده؟  کاملش را آنها منتشرکنند در قالب فیلم سی دی هرچه که میدانند تا ما هم روشن شویم

این جمله رابه نقل از امام شنیده بودم ولی تا کنون فیلم آنرا ندیده بودم که امام می فرمایند اختیارات ولی فقیه (مطرح شده ) درقانون اساسی بخشی ازاختیارات روحانیون است در جامعه اسلامی نه همه ی آن( به نقل از مضمون)واختیارات روحانیون (ولی فقیه) بیشتر از این می باشد 

کدام یک از اصلاح طلبان این حرف امام را می پذیرند ؟؟؟ که از نتشار آن واهمه نداشته باشند ولی به لطف همین صدا وسیمای به قول بعضی ها بد بنده شب گذشته نسبت به صحت این حرف از طرف امام مطمئن شدم چون با گوش خودم شنیدم وبا چشم خودم هم دیدم بعضی ها هم از همین آگاهی پیدا کردن نسل جوان انقلاب ندیده می ترسند

دوشنبه 19/11/1388 - 19:35 - 0 تشکر 181103

ناظران سیاسی معتقدند از آنجا که اصلاح طلبان در ماه‌های اخیر با استفاده از عدم شناخت کافی نسل جوان از امام راحل(ره) کوشیده‌اند تا با شعار پیروی از آرمان‌های امام، به رفتارهای خود وجهه مناسبی بخشند، پخش مستند شاخص می‌تواند باعث افشای تناقض رفتار آنان با خط و راه امام شود.

به گزارش شبکه ایران، حجت‌الاسلام محمد خاتمی، رئیس بنیاد باران، هم نسبت به برنامه تلویزیونی "شاخص" واکنش نشان داد.

آقای خاتمی گفته که سخنان امام در این برنامه "مستند گزینشی" است.

او بر پایه این گفته خود، مدعی شد که این موضوع سبب می‌شود تا چهره‌ای "مخدوش" از انقلاب، امام و نظام را القاء کند.

رئیس دولت اصلاحات که امروز در جمع کارکنان خبرگزاری ایلنا سخن می‌گفت، توضیح نداده که منظورش از گزینشی بودن این برنامه چیست و اشاره او به کدام بخش از سخنان امام راحل است اما افزوده است که پرداختن به شخصیت حضرت امام باید جامع باشد.

وی تاثیر این برنامه را بیشتر بر روی نسلی دانسته که امام و موقعیت صحبت‌های ایشان را از نزدیک درک نکرده‌اند.
منتقدین رفتارهای اخیر موسوی،کروبی و خاتمی معتقدند از آنجا که اصلاح طلبان در ماه‌های اخیر با استفاده از عدم شناخت کافی نسل جوان از امام راحل(ره) کوشیده‌اند تا با شعار پیروی از آرمان‌های امام به رفتارهای خود وجهه مناسبی بخشند، پخش مستند شاخص توانسته باعث افشای تناقض رفتار آنان با خط و راه امام و ثبت تضاد دیگری در کارنامه اصلاح طلبان شود.

پیش از این نیز حجت الاسلام سید حسن خمینی که بخشی از رفتارهای او در ماه های اخیر حمایت از سران اصلاحات تلقی شده است، با استناد به شنیده‌هایش از برخی افراد که آن‌ها را منابع "موثق" نامیده بود، به پخش این برنامه اعتراض کرده بود.

وی در نامه‌ای که به رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی مدعی شده بود سخنان امام در مستند شاخص را "غیرواقعی" و "تحریف آمیز" است.

با این حال او هیچ توضیحی درباره آنچه منابع موثق و تحریف سخنان امام نامیده بود، نداد. سخنان سیدحسن خمینی در این باره همانند سکوت او در برابر هتک حرمت امام(ره) از سوی فتنه گران در 16 آذر، انتقادات فعالان سیاسی را متوجه او ساخت.

اما انتقاد و اعتراض آقای خاتمی و سیدحسن خمینی به پخش مواضع و دیدگاه های امام در قالب مستند شاخص در حالی بیان می شود که گزارش ها حاکی از استقبال مردم و فعالان سیاسی از این برنامه است.

حتی دیروز 180 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیانیه ای را در حمایت از برنامه های صدا و سیما پیرامون حضرت امام به ویژه مستند شاخص را امضا کرده اند.

اسامی شماری از شخصیت‌های شاخص فراکسیون اصلاح طلبان مجلس همچون مسعود پزشکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات، مهدی سنایی، محمد حسین مقیمی، مهرداد لاهوتی، علی اصغر یوسف نژاد، مصطفی کواکبیان و داریوش قنبری هم، در ذیل این بیانیه به چشم می خورد.

گفتنی است که مستند تلویزیونی شاخص از چند روز پیش از رسانه ملی پخش می‌شود و در آن مواضع و دیدگاه های امام (ره) پیرامون برخی مسائل از زبان خود ایشان مطرح شده است.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی