پاسخ به شبهات (بازدید: 818)
شنبه 17/11/1388 - 14:21 -0 تشکر 180566
با عدل خدا سازگار نیست که ...

وقتی عمر ما آدما محدوده چرا خدا گناهکارها رو نامحدود عذاب می کنه؟ منظورم اینه که وقتی مثلا فرد گنهکاری هشتاد سال عمر می کند، چطور خداوند عادل او را به عذاب ابدی وعده می دهد؟

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
دوشنبه 19/11/1388 - 22:18 - 0 تشکر 181149

بسم الله . با سلام . خب جواب سوال شما را شاید بتونیم اینگونه ارائه بدیم که وعده عذاب ابدی برای همه گناهکاران نیست. بلکه بسیاری از گناهکاران بعد از مراحلی از عذاب خارج می شوند . اما عده ای که وعده عذاب جاودانه به آنها داده شده گروهی هستند که تمامی وجود خود را در بدی به فعلیت رسانیده اند یعنی اونها دیگه قابلیتی براشون باقی نمونده تا بتونن اون رو در خیر به فعلیت برسونن به قول اهل فن صاحب ملکات نفسانی ای شده اند که اون ملکات براشون ذاتی شده و قابل زدودن نیست کانه وجوشون عین تاریکی شده به عبارت بهتر خود ظلمت و تاریکی شده اند . اینگونه افراد که از آنها به اصحاب نار یاد شده وجودی جدای از جنمه نمی توانند داشته باشند تا بعد فرض جایی از آن برایشون پیش بیاد. پس این سوال که چرا با وجود عمر 80 ساله عذاب ابدی میشن در مورد آونا درست نیست.

دوشنبه 17/12/1388 - 21:29 - 0 تشکر 188976

جواب این سوال در جلد دوم کتاب پاسخ به شبهات اینترنتی اومده که همین چندی پیش تبیان مسابقه ای رو بر اساس متن این کتاب برگزار کرده .

لینک خرید کتاب همین اینه

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=873&productID=6199&shopID=1&DollarSale=0

جمعه 28/12/1388 - 20:4 - 0 تشکر 190867

اگر انسان اسشتباه کند و خواب بماند و یک ساعت دیرتر به جلسه امتحان کنکور برسد مساوی است با قبول نشدن و سربازی رفتن و تغییر مسیر زندگی و...
یک لحظه غفلت در رانندگی مساوی است با تصادف و قطع نخاع و ...
حال می توان گفت که من یک لحظه غفلت کردم . چرا باید در تمام عمر درد فلج بودن را تحمل کنم؟!

يکشنبه 28/6/1389 - 16:48 - 0 تشکر 233102

با سیف عزیز موافقم. نظر من هم دقیقا همین بود. تاوان برخی اشتباه ها با مدت زمان ارتکابشون اصلا نسبتی نداره.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی