بهداشت و سلامت (بازدید: 450)
جمعه 16/11/1388 - 19:18 -0 تشکر 180389
بهداشت شناگران

با سلام

 شاید اغلب شناگران ندانند كه كلری كه در آب استخر وجود دارد نمی تواند ایمنی لازم را در برابر میكروبها و انگل ها فراهم كند.

آیا می دانید كه استخرهای عمومی و جاهایی كه از آب به طور مشترك استفاده می شود به راحتی می توانند بعضی بیماری ها را انتقال دهند. اگر شما یا كودكانتان زیاد به استخر می روید یا در جاهای عمومی زیاد شنا می كنید به شما توصیه می كنیم كه مطالب زیر را مطالعه كنید

كیستهای گیاردیا و كریپتوسپوریدیم در برابر كلر بسیار مقاوم هستند و حتی ممكن است در استخرهایی  كه از  كلر مخصوص از بین بردن  این كیستها استفاده شده است برای چند روز بی اثر باقی بمانند.

از این گذشته بخاطر اندازه كوچك خود بوسیله فیلترهایی كه عموماً در استخر ها استفاده می شوند قابل تصفیه نیستند.

كریپتوسپوریدیم ، گیاردیا و ای.كولی و دیگر میكروبها و انگل ها چگونه وارد استخر شنا می شوند؟ از طریق موادی كه در مدفوع یافت می شوند. تصور كنید افرادی را كه در یك استخر در حال شنا هستند آنها با یكدیگر تصادف می كنند. ممكن است بعضی از آنها دچار اسهال باشند یا مشكل دیگری ( مانند قاعدگی در خانمها ) داشته باشند. پس همیشه این خطر وجود دارد.

برای جلوگیری از انتقال بیماری این افراد نباید شنا كنند. هر چند نمی توان جلوی این افراد را گرفت یا آنها را شناسایی كرد. و برای چنین شخصی سخت است كه جلوی تراوش مواد مضر را بگیرد. شناگران باید مراقب باشند كه آب استخر را قورت ندهند. و همه افرادی كه شنا می كنند در صورت بروز مشكل یا بعد از استفاده از دستشویی كاملاً بهداشت را رعایت كنند.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

جمعه 23/11/1388 - 10:8 - 0 تشکر 181866

با سلام با این اوضاع بد موبایل و استخر و ... اصلاً‌دیگه جرأت نمی‌شه كرد یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی