• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن برق > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
برق (بازدید: 1043)
پنج شنبه 15/11/1388 - 16:37 -0 تشکر 180186
درج مقالات کاربران انجمن برای صفحه اصلی تبیان

با سلام به شما کاربران عزیز انجمن های تخصصی تبیان

همانگونه که در صفحه اصلی سایت تبیان اطلاع داده شد ؛ از این پس قرار است 30 درصد مطالب صفحه اصلی تبیان با قلم و دستان توانای شما تولید گردد .

لذا از شما کاربر گرامی می خواهیم با انتخاب موضوع و انجمن مورد نظر خود ؛ مطلب خودتان را تنها در ذیل همین مبحث مطابق با قالب مندرج در اطلاعیه سایت وارد نمایید .

 

 

نمونه مطلب ارسالی

 

ساختار ورود مقالات باید از الگویی مشابه جدول ذیل پیروی نماید:

  
1 – عنوان یا تیتر مطلب چگونه از بروز بیماری قلبی جلوگیری کنیم ؟
2 – کلید واژه ها بیماری قلبی ؛ چربی ها ؛ فشار خون ؛ تغذیه مناسب و ...
3 – تولیدی یا تلفیقی یا تجمیعی تلفیقی
4 – متن مطلب امروزه بیماری های قلبی از مهمترین عوامل مرگ و میر در جوامع پیشرفته و در حال توسعه محسوب می شوند . ....
5 – نام نویسنده و منبع مطلب 1 – هفته نامه سلامت 2 – انجمن تخصصی پزشکان بدون مرز 3 - ....
 

برای شما عزیزان آرزوی موفقیت داریم

 

چهارشنبه 28/11/1388 - 15:31 - 0 تشکر 183167

عنوان یا تیتر مطلب : آموزش روبات

کلید واژه ها : معرفی یک روبات ؛ میکروکنترولرها ؛ معرفی مبتدی زبان C برای میکروکنترولر AVR

تلفیقی

متن:

برای اینکه بتوان یک موتور ساده را به حرکت در بیاوریم نیازی به برنامه نویسی نداریم ولی اگر بخواهیم این موتور کارهای مشخص و عکس العمل مناسبی از خود به نمایش بگذارد نیاز  دارد تا اول یک پردازنده برای این موتور که می خواهد روبات ما را به حرکت در نظر بگیریم سپس یک درایور و بعد یک موتور ولی اگر بخواهیم این روبات با دنیای بیرون از خود هم ارتباط داشته باشد باید برای آن سنسور و همینطور یک مقایسه کننده هم در نظر بگیریم ..... توضیح : برای هر یک از بخش ها:موتور - پردازنده و برنامه نویسی آن - سنسور - مقایسه کننده – درایور

نام نویسند:سیدمحسن حسینی

سه شنبه 4/12/1388 - 22:6 - 0 تشکر 185541

سلام و خسته نباشید چرا در بحث ها یی که می سازیم ویرایش نمی توانیم انجام بدیم 

چهارشنبه 5/12/1388 - 1:20 - 0 تشکر 185570

011and110 گفته است :
[quote=011and110;438411;183167]

عنوان یا تیتر مطلب : آموزش روبات

کلید واژه ها : معرفی یک روبات ؛ میکروکنترولرها ؛ معرفی مبتدی زبان C برای میکروکنترولر AVR

تلفیقی

متن:

برای اینکه بتوان یک موتور ساده را به حرکت در بیاوریم نیازی به برنامه نویسی نداریم ولی اگر بخواهیم این موتور کارهای مشخص و عکس العمل مناسبی از خود به نمایش بگذارد نیاز  دارد تا اول یک پردازنده برای این موتور که می خواهد روبات ما را به حرکت در نظر بگیریم سپس یک درایور و بعد یک موتور ولی اگر بخواهیم این روبات با دنیای بیرون از خود هم ارتباط داشته باشد باید برای آن سنسور و همینطور یک مقایسه کننده هم در نظر بگیریم ..... توضیح : برای هر یک از بخش ها:موتور - پردازنده و برنامه نویسی آن - سنسور - مقایسه کننده – درایور

نام نویسند:سیدمحسن حسینی

دوست عزیز،خواهشا سعی کنید مطلبتان را کامل وجامعتر کنید.

چهارشنبه 5/12/1388 - 1:25 - 0 تشکر 185572

011and110 گفته است :
[quote=011and110;438411;185541]سلام و خسته نباشید چرا در بحث ها یی که می سازیم ویرایش نمی توانیم انجام بدیم 

دوست عزیز،برای ویرایش مباحث خود ابتدا به  تبیان من که بالای صفحه در دسترس است بروید سپس در لیست منوی سمت چپ کزینه مباحث من را انتخاب نماید،در صفحه مذکور می توانید متن دلخواهتان را ویرایش نمایید.

چهارشنبه 5/12/1388 - 20:45 - 0 تشکر 185814

با سلام و خسته نباشید خدمت تبیانی ها و مسئولان تبیان من در این چند روزه خیلی تلاش کردم که در این مباحث شرکت کنم و چیزهایی یاد بگیرم و یاد گرفته هایم را هم در بحث هایم بگذارم ولیکن نمی دانم چرا این بحث های من مخصوصا ( آموزش مبتدی زبان c برای میکرو AVR) واقعا قصد داشتم که این کار را با پشتکار انجام بدم و به سایز و رنگ و فونتها و در پاراگراف ها زدن یک خط فاصله را رعایت کردم ولی وقتی خواستم این بحث خودم را ببینم دیدم اول اینکه بحث نصفه است و بعد اصلا فاصله های خط هم در نبود چرا باید اینگونه باشد اگر نمی خواهید خوب چرا اجازه می دهید اگر نمی شود جواب بدید که آقا نمی شود نمی شود که ما هر متنی می نویسم غیر از این شما می گید دوست عزیز در انتخاب نوع و اندازه فونت دقت نمایید. خوب که چی پس

دوشنبه 17/12/1388 - 20:27 - 0 تشکر 188957

لطفا اگر می شود یک قسمت که معمولا با این نام است (امتیاز به متن بالا) که در خود متن های تبیان هم است که از صفر تا ده امتیاز است که اگر در بحث ها بگزارید خیلی بهتره ادم می فهمه که کسانی که متن را می خوانند چه می خواهند چون کسی که ظاهرا چیزی به نام پاسخ به بحث نمی نویسد

شنبه 29/12/1388 - 4:7 - 0 تشکر 190984

عنوان:رباتی که سیم هایش قاطی شد!!
کلید واژه:ربات
تجمیعی

رباتی که سیم هایش قاطی شد!!

رباتی كه سیم‌هایش قاتی پاتی شددر زمان‌های قدیم، یك شب سرد زمستان، در كلبه كشاورزی صدای گریه نوزاد پیچید، طوری كه چند خانه آن‌طرف‌تر، كدخدا هم از خواب پرید. باز كرد ببیند صدا از كجا می‌آید، یكهو در آسمان چشمش به یك ستاره دنباله‌دار افتاد. او كه خیلی وقت بود برای اثبات همه چیزدانی‌اش، هیچ‌چیز پیدا نكرده بود

دو داستانك «ستاره دنباله دار...» و «رباتی كه سیم‌هایش قاتی پاتی شد» به ترتیب از بابك آتشین‌جان و فریبا كلهرستاره دنباله دار...
در زمان‌های قدیم، یك شب سرد زمستان، در كلبه كشاورزی صدای گریه نوزاد پیچید، طوری كه چند خانه آن‌طرف‌تر، كدخدا هم از خواب پرید.
باز كرد ببیند صدا از كجا می‌آید، یكهو در آسمان چشمش به یك ستاره دنباله‌دار افتاد. او كه خیلی وقت بود برای اثبات همه چیزدانی‌اش، هیچ‌چیز پیدا نكرده بود، ستاره دنباله‌دار را توی هوا قاپید و برد صاف گذاشت كف دست پدر بچه‌، كه: «باید به خودت افتخار كنی. نشان به این نشان كه پسرت مرد بزرگی می‌شود.» كشاورز هاج و واج مانده بود، اما حس كرد باید به كدخدا اعتماد كند. این بود كه شروع كرد به افتخار كردن.

سال‌ها بعد، یك روز گرم تابستان، وقتی كشاورز پیر خسته و عرق‌ریزان از مزرعه به خانه برگشت، پسرش توی سایه ایوان لم داده بود و به شكل خلاقانه‌ای، هم خودش را باد می‌زد، هم مگس‌ها را می‌پراند. كشاورز هنوز هاج و واج بود. بینوا چه كار می‌توانست بكند: كدخدای روان‌شاد پیش‌بینی‌اش اشتباه از آب درآمد، قبول، ولی دیگر چرا مژده آینده درخشان پسرش را موقع به دنیا آمدن دخترش داده بود؟

بابك آتشین‌جان

رباتی كه سیم‌هایش قاتی پاتی شد

یك ربات نو و خوشگل بود كه كارهای زیادی ازش بر می‌آمد. او می‌توانست به تنهایی وسط‌ آتش برود و به كسی كه توی آتش گیر افتاده كمك كند. می‌توانست تنهایی آتش را خاموش كند. می‌توانست راه‌هایی برای نجات كسانی كه توی دردسر افتاده بودند پیدا كند. زورش هم آن‌قدر زیاد بود كه می‌توانست دستش را زیر آوار بگیرد و از ریزش آوار جلوگیری كند.
روزی جایی آتش گرفت و قرار شد ربات آتش‌نشان برای اولین بار دست به كار بشود و آتش را خاموش كند. اما وقتی نگاه ربات به آتش افتاد اتفاق عجیبی افتاد. ربات به جای این‌كه آتش را خاموش كند، همان‌طور ایستاد و آن را نگاه كرد. هی به آتش نگاه كرد و از جایش تكان نخورد. آتش هی شعله می‌كشید و قرمز و آبی و سبز می‌شد. هی جرقه می‌زد و جلوی چشم ربات آتش‌نشان بزرگ و بزرگ‌تر می‌شد. ربات آتش‌نشان گرمی آتش را حس كرد، اما با خودش گفت: «آتش خیلی زیباست. چرا باید خاموشش بكنم؟!»

آتش هی بزرگ‌تر شد و بیشتر شعله كشید و همه جا را سوزاند. حالا درست به جلو پای ربات رسیده بود. داشت خودش را بزرگ‌‌تر می‌كرد تا به ربات برسد كه ربات به موقع خودش را كنار كشید.

از آن روز ربات آتش‌نشان یك ربات نو و خوشگل اما به درد نخور است. چون سیم‌هایش قاتی پاتی شده است و همیشه خدا هم در حال جرقه زدن است. یعنی بیشتر وقت‌ها كه به آتش فكر می‌كند، جرقه می‌زند و به یاد آتشی می‌افتد كه خیلی قشنگ بود و رقص قشنگی هم داشت. اما هنوز نمی‌داند چرا باید چیزی را كه خیلی زیباست و رنگ‌های قشنگی هم دارد خاموش كند!

منبع:همشهری

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی