تجارت و بازرگاني (بازدید: 889)
چهارشنبه 14/11/1388 - 22:42 -0 تشکر 180047
8 عادت میلیاردرها

با سلام

 

1- زندگی با صرفه جویی. برای افزایش درآمد خود باید مطمئن باشید كه بیش از در آمد خود خرج نمی كنید. اگر در ماه هشتصد هزار تومان درآمد داشته باشید و یك میلیون تومان در ماه خرج كنید. چگونه می توانید ثروتمند شوید؟

2- وام گرفتن را محدود یا حذف كنید. سعی كنید توانایی های خود را افزایش دهید و خوب كار كنید. به جای اینكه مدام بدنبال وام گرفتن باشید. شما بدون اتومبیل هم می توانید مدتی زندگی كنید. و اگر اكنون مقروض هستید سعی كنید دین خود را زودتر بپردازید تا اینكه بدنبال وام جدیدتری باشید. همانطور كه می دانیم دلبستگی های مختلف می تواند به ما در رسیدن به پول زیاد كمك كند. اما اگر این دلبستگی ها را با قرض و وام گرفتن برآورده سازیم این بدهكاری سد راه شما می شود.

3- رضایتمندی خود را به تأخیر بیندازید. بیشتر افراد نمی توانند ثروتمند شوند چون هر چه را خواسته اند پولش در جیبشان هست باید به زودی فراهم كنند. آنها لذت آنی و كوتاه مدت را به صبر و تحمل و سود درازمدت ترچیح می دهند. به عبارت دیگر این افراد پول خود را برای پر كردن جیب طراحان كیف، كفش، ماشین و ... حرام می كنند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید كه كه در برابر طمع خود نسبت به خرید و لذت آنی می توانید مقاومت كنید باید بگویم استعداد میلیاردر شدن را دارید و البته با كمی تأخیر همه آنها را بدست خواهید آورد.

4- مسئول باشید. اینكه ثروت شما چگونه افزایش می یابد به خود شما بستگی دارد. این چیزی نیست كه به رئیس شما یا كس دیگری وایسته باشد. كنترل زندگی خود را بدست گیرید و اگر لازم است روش زندگی خود را تغییر دهید. نسبت به دارایی خود مسئول باشید. شما می توانید از وضعیت خود شاكی باشید و مدام غر بزنیدكه چرا در خانواده ای ثروتمند به دنیا نیامده اید.

5- به پول احترام بگذارید. بسیاری افراد تمایل داند به پول بدبین باشند. آنها می گویند پول ریشه همه شیاطین است. ولی من به خلاف آن اعتقاد دارم. اعتقاد بنده این است كه بی پولی ریشه همه شیاطین است. بسیاری از جنایت ها ریشه در فقر و طبعات آن دارند. همینطور افراد زیادی فكر می كنند اگر پولدار شوند مشكلات زیادی خواهند داشت. ولی حقیقت این این است كه اگر بی پول هم باشند مشكلات زیادی خواهند داشت. پس چرا با مشكلات یك كیف پر از پول مواجه نشویم؟

6- بر روی خود سرمایه گذاری كنید. همیشه در حال آموختن باشید و سعی كنید بر روی خود سرمایه گذاری كنید. فقط با تداوم در یادگیری و افزایش توانایی است كه می توانید پول بیشتری بدست آورید. چرا استاد نسبت به شاگرد پول بیشتری بدست می آورد؟ دلیل آن تفاوتی است كه بین تجربه و سطح دانش آنها وجود دارد. یادگیری شما باید در دو جهت باشد یكی اینكه توانایی ها  شغلی خود را بالا ببرید و دیگر اینكه دانش سرمایه گذاری خود را افزایش دهید. بله تعجب نكنید همه آنهایی كه اكنون سرمایه گذاران موفقی هستند روزی مانند شما بوده اند.

7- فوق فعال باشید! افراد فوق فعال تمایل دارند هر فكری را به واقعیت تبدیل كنند. اگر برای این افراد هیچ موقعیتی وجود نداشته باشد تا پول در بیاورند آنها فرصت ها را برای خود ایجاد می كنند. فوق فعال بودن صفت قدرتمندی است كه می تواند به شخص در گذشتن از هر مانعی كمك كند. در مقابل این افرادی وجود دارند كه به آنها واكنشی می گویند. آنها منتظر می مانند تا در زندگی شان اتفاقی خوشایند بیفتد یا شانس در خانه آنها را بزند و بر زندگی خود كنترلی ندارند. ولی متاسفانه این وقایع هیچگاه رخ نمی دهند.

8- بیشتر عمل كنید. با كار كردن بیش از آنچه انتظار می رود به تدریج متوجه می شوید. فرصت ها می آیند بر در شما می كوبند. مثلاً فرض كنید برای یك شركت فروشندگی می كنید. و آنها از شما می خواهند در ماه 5 میلیون تومان فروش داشته باشید حال اگر 8 میلیون تومان فروش داشته باشید احتمالا رئیس شما مزایای شما را افزایش خواهد داد. و اگر رئیس شما متوجه شما نباشد مطمئن باشید شركت های رقیب متوجه شما هستند.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی