ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 404)
يکشنبه 11/11/1388 - 19:37 -0 تشکر 179398
مایکروسافت اعتراف کرد!

مایکروسافت اعتراف کرد که در سال 1993 در سیستم عامل "ان. تی" یک مشکل امنیتی ایجاد شد که تاکنون نتوانسته است آن را حل کند.

به گزارش مهر، در روزهای اخیر یک حفره امنیتی بزرگ در اینترنت اکسپلورر ایجاد شد که مایکروسافت سرانجام وصله امنیتی آن را برای محافظت از کاربران این مرورگر ارائه کرد. این حفره موجب شد که هکرهای چینی به سایت گوگل چین حمله کنند.

این به روزسازی در گروه به روزسازیهای "فوری" و "بحرانی" طبقه بندی شده است و بنابراین تمام کاربران مایکروسافت باید آن را از سایت این شرکت بارگذاری و روی رایانه خود نصب کنند. به خاطر این حفره، زمانی که کاربر از برخی از سایتهای نفوذپذیر بازدید می کند یک "کراکر" می تواند وارد سیستم جستجوگر شود و به کاربر آسیب برساند.

براساس گزارش رویترز، پس از عرضه این وصله امنیتی، مایکروسافت اعتراف کرد که از سال 1993 سیستم عامل "ان. تی" از یک مشکل آسیب دید. این مشکل می تواند برای یک "کراکر" در ورود به فضاهای محافظت شده حافظه رایانه مناسب باشد.

از این "باگ" (گیر امنیتی) تنها سیستم عاملهای 64 بیتی ایمن هستند. این مشکل پنهان مانده بود تا زمانی که محقق گوگل به نام "تیویس اورماندی" آن را به اطلاع مایکروسافت رساند و اظهار داشت که تاکنون هیچ راه حلی از سوی مایکروسافت برای حل این باگ ندیده است و بنابراین ترجیح می دهد که جزئیات این مشکل را به اطلاع عموم برساند.

به همین منظور مایکروسافت نیز مجبور شد قبض امنیتی به شماره 979682 را که مربوط به این مشکل است منتشر کند. تنها راه ممکن برای حل این مشکل، غیرفعال کردن زیرسیستم "ام. اس- داس" است.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
چهارشنبه 14/11/1388 - 15:8 - 0 تشکر 179924

این اینترنت اکسپلورر هم پره حفره امنیتیه راحت میشه با باگ گروه متااسپلویت هک کرد

ز هوشیاران عالم همه دیدم غمی دارد 

 

ای دلا دیوانه شو دیوانگی هم عالمی دارد  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی