سينما و تلویزیون (بازدید: 122057)
جمعه 9/11/1388 - 15:30 -0 تشکر 178911
آرشیو انجمن سینما

در این پست مطالب قدیمی انجمن قرار می گیرند . 

شنبه 16/6/1387 - 11:36 - 0 تشکر 55794

دوستای خوبم سلام

امروز اولین روزیه كه من تصمیم گرفتم تو این انجمن فعالیت كنم

و امیدوارم بتونم نظر شما دوستای خوب و گلم رو جلب كنم

اولین بحثی كه من تصمیم گرفتم بذارم

اینه كه در حال حاضر سینمای ما داره خییلی تكراری میشه البته منظورم موضوع فیلم هاست كه یه جوری بیشترشون به ازدواج ختم میشه و شاید بیشتر فیلم های ما رو این محور می چرخه

البته نباید این قضیه رو انكار كرد كه خیلی از گارگردان ها ی ما تو سینما واقعا خوب ظاهر شدند وطرفدارای زیادی دارن

ولی خب از همه ی اینا بگذریم به نظر من سینمای ما میتونه موفق تر از این عمل كنه خواستم نظر شما خوبان رو هم بدونم

پایدار باشید

یا علی

شنبه 16/6/1387 - 17:3 - 0 تشکر 55835

سلام

خیلی خوش اومدید به انجمن فیلم و سینما

امیدوارم با بحثهای خوبتون به این انجمن رونق بدید .

ببنظر من اون قدیما بیشتر فیلمها به ازدواج ختم میشد الان خیلی کمتر

 شده.

راه رسيدن به موفقيت يک درصد نبوغ و نود و نه درصد تلاش و کوشش است...

شنبه 16/6/1387 - 22:11 - 0 تشکر 55904

با سلام

من هم ورودتون رو خوش آمد عرض میکنم و براتون آرزوی موفقیت می کنم

متاسفانه همینطور هست البته بنده مخالف خانم پورسرخ نیستم مسئله اینجاست که در سینما یا ایده نداریم و یا ایده های قبلی رو کپی برداری کردیم و می خوایم بش رنگ و لعاب بدیم که بازم نمیشه برای کارگردانان ما افت داره که مدام ایده های سینمایی رو کپی کنند.

یا علی

يکشنبه 17/6/1387 - 0:2 - 0 تشکر 55925

به نام حضرت دوست که هرچه داریم از اوست
با سلا به دوستان خوبم .
می پرسید که چرا بیشتر فیلمها محتوای اصلی و خط سیر داستان تکراری است ؟
خوب این فقط توی فیلمها نیست .
بیشترین موضوعی که جذابیت داشته باشد الان توی کتاب هم همین موضوع است .
توی بازار فروش بیشتر به فکر جلب مشتری هستند . نه محتوا .
به خاطر همین بیشتر کارگردانان و تهیه کنندگان به سراغ مسایلی می روند که امتحان خود را پس داده اند و مطمئن هستند حداقل فروشی که خرج فیلم را در بیاورند دارد .
خود شما اگر بخواهید بیست و یا سی فیلم که خوشتان آمده نام ببرید آیا موضوع  و یا داستان و یا به هر حال گوشه و کنایه ای از ازدواج  در آنها نیست ؟ اگر که بگویید همه شان نه ولی حداقل در مورد حدود پنجاه و یا چهل درصد این امر درست است .
موضوع عشق و ازدواج از موضوعات جوان پسند ، عامه پسند و ... است .
موضوع دیگر که در فیلم جذابیت دارد صحنه های بزن بزن و یا درگیری و اکشن و حادثه های بزرگ هستند . این امر به نظر شما در فیلم ها تکراری نیست ؟  
شما این طور فکر نمی کنید ؟

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
با دوستان مروت با دشمنان مدارا 
وبلاگهای من : 
يکشنبه 17/6/1387 - 1:5 - 0 تشکر 55939

سلام دوست خوبم،تا حدی با نظرتون موافقم غیر از این موضوع که به ازدواج ختم میشه بیشتر فیلم ها پایان خوبی داره یعنی خیلی کم پیش میاد که دقیقا قسمت آخر فیلم اشک بیننده رو دربیاره و اینکه بازیگران هم همون نقشی که تو یه فیلم بازی می کنن رو تو فیلم های دیگه تکرار می کنن،حتی خود فیلم ها هم احساس می کنم موضوعاتش تکراری شده ببینید مثلا فیلمی مث یوسف پیامبر واقعا قشنگو جذابه و اونم به دلیل متفاوت بودنشه با سایر فیلم ها. 

هميشه بايد رفتني باشه ، تا بودني احساس بشه .  

همراه ما باشيد در :انجمن د انشجويي

    http://img1.tebyan.net/Big/1388/11/1341061741261678981114214248198168411517821.jpg

 

 

 

 

يکشنبه 17/6/1387 - 6:16 - 0 تشکر 55956

خیلی خوش آمدین انجمن سینما برای شما ،،، [به یاد جملات تبلیغاتی بهمن هاشمی ]

در حال حاضر موضوع تمامی فیلم ها شده خیانت عشقی مخصوصا زن به مرد . به نظر من این یه ضعفه که تو سینمای ما فیلمنامه ی خوب خیلی کمه و متاسفانه موضوعات خاص و نو مثل سنتوری هم اجازه پخش نمی گیرند . خیلی ناراحتم برای خودم چون با وضعی که تو سینما می بینم نمی تونم ایده های ذهنم رو بسازم و باید مثل محسن مخملباف تو کشورهای دیگه مشغول به کار شم مدیران سینمای ما خیلی ضعف دارند و متاسفانه علاوه بر مدیران افراد دیکری که تخصص ندارند دخالت های نابه جایی می کنند که گاهی واقعا برام زجر آوره .  اگر هر کسی تو تخصص خودش عمل کنه و به دیگری کمک کنه که متخصص تر بشه به خیلی از چیزهایی که نداریم می رسیم .

سینمای ما با یک مدیریت قوی می تونه بهتر از این کار کنه و از نظر من ما هیچ مشکلی در سینماگرانمان نداریم بیشتر مشکلات در امر مدیریت است .

یک نویسنده ابتدا یک ایده در ذهنش جاری می شود و این ایده را به چندین شکل روی صفحه می آورد تا طرح داستان شکل بگیرد و سپس با تخیل فراوان به آمایش می پردازد . در سینمای ما نیز چنین است ولی در فیلمهای روی پرده جدا از چند فیلم انگشت شمار چنین نیست و گویی حتی ایده هم برای ساخت نبوده و فقط سفارشی بوده از فلان مقام مسئول یا صنف . امیدوارم روزی برسه که تو ایران کارگردانها بتونند ایده ها و نظرات و دیدگاه های خودشان را به سمع و نظر بینندگان و تماشاگران برسانند .

با تشکر

يکشنبه 17/6/1387 - 18:29 - 0 تشکر 56073

من چند وقت پیش تو نمایشگاهی که برای میلاد امام زمان بود چشمم به یک سی دی به نام هالیوود وفرجام جهان خورد گفتم حتما فیلم بدی نیست این فیلم را گرفتم و در این فیلم توضیحاتی در این باره داده شده بود که سینمای غربی مخصوصاهالیوود(که مال آمریکا است)با ساختن فیلمم هایی همانند اسپایدر من و طالع نحس و.. که همه فیلم هایی هستند در غالب تخیلی قصد دارد موضوع پایان جهان را به طوری به مردم بفهماند که به نفع خودشان باشد شاید بپرسید چه سودی برای آنها دارد اولا اینکه آنها در اکثر فیلمها کشور های غربی و خصوصا آمریکا را موفق میدانند و از قدرت های آمریکا استفاده می شود تا غول(هیولای)داستان از بین برود آنها با این کار میگویند که باید قدرت در دست آمریکا باشد تا در این مواقع از جهان دفاع کتد یا یک هدف دیگر این است که تفرقه ایجاد کنند و حرف خود را به کرسی بشانند

من قصد ندارم به هارچیزی الکی گیر بدم اینها همه در این سی  دی بود قضاوت با خود شما

خداحافظ 

همیشه وقتی سقوط میکنی که فکر می کنی در اوج در حال پروازی

يکشنبه 17/6/1387 - 21:56 - 0 تشکر 56116

هالیوود یک سیستم بزرگ و عظیم سینمایی که از حمایت دولت آمریکا و صهیونیست ها برخورداره. با نگاه به پشت پرده ساختار این سیستم گسترده در میابیم اهدافی فراتر از کسب سود یا چیزی مثل این ها در ورای ساخت این فیلمها وجود دارد . در واقع این فیلم ها یکی از ابزار ها یی هستند که قدرتهای حاکم و زیاده خواه برای تسلط بر جهان بکار گرفته اند. تفرقه افکنی ، بزرگنمایی ، تهاجمات فرهنگی ، القای اوهامات ... همه و همه در جهت القای خواسته های این قدرتها در اینگونه فیلمها گنجانده شده اند. خیلی ساده لوحانه است که فکر کنیم این فیلمها برای وقت گزرانی تولید شده اند.

دوشنبه 18/6/1387 - 11:38 - 0 تشکر 56203

سلام

منم با نظر جناب my mail موافقم به نظر من آمریکا می خواهد با نشان دادن چنین فیلم هایی توجه مردم جهان را به این سمت ببرد که قدرت مطلق خود آمریکاست و منجی دیگر به غیر خودش وجود ندارد و در صورت وجود داشتن آمریکاست که جهان در راحتی وآسایش است و در کل می خواهد بر روی افکار واعتقادات مردم کارکند وآنها را به سمت افکار پوچ وبی منطق سوق دهد 

موفق باشید 

فی امان الله  

الهی و ربی من لی غیرک... 

دوشنبه 18/6/1387 - 11:47 - 0 تشکر 56205

به نظر من تمام فیلمهای بالی وود(فکر می کنم منظورتون هالیووده ) بد نیستند اما اکثر اونا سعی می کنند مسائل جنسی و خشونت و خلاصه هر چی که دلشون می خواد رو گسترش بدند .

پیام مدیر : لطف کنید فارسی تایپ کنید !!!

آنان که همه چيز دارند مگر تورا ...

      به سخره مي گيرند آنان را که هيچ ندارند مگر تورا...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی