انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 2481)
پنج شنبه 8/11/1388 - 23:48 -0 تشکر 178847
روابط من و تو چگونه باید باشد ؟

روابط من و تو چگونه باید باشد ؟ :

روابط اجتماعی امروزه بقدری فراوان و پیچیده شده که نیاز به دانستن الفبای این ارتباط برای من و تو که در اوان جوانی هستیم ضروری به نظر می رسد .
روابط اجتماعی سالم موجب رشد اجتماعی و روانی فرد ، بدست آوردن شناخت و تجربه نسبت به دیگران و ارضای روانی و عاطفی می گردد و ما را آماده مقابله صحیح با مشکلات می نماید .
روابط اجتماعی سالم به من و تو کمک می کند این دوران را بدون اضطراب و درگیری ذهنی خاص و با رشد مناسب طی کنیم .

برای رسیدن به اهداف فوق چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟
- هدف از برقراری رابطه بین من و تو ازدواج یا عاشق شدن نباشد .

- در دوستیها از اعمالی که موجب آسیب دیدن ما می شود دوری کنیم و حریم فردیت خود ( تسلیم کامل طرف مقابل نشدن ) را حفظ نمائیم .

- حریم دوست داشتن را حظ کنیم . یعنی هر ** را به اندازه ارزشهای مثبتی که در وجودش است دوست داشته باشیم و این امر نیازمند شناخت نکات مثبت و منفی وی است و نه دوست داشتن سطحی مثل ظاهر یا لبخند و پول و ... او باشد .

- تصمیم بگیریم اگر شرایط ، مناسب ازدواج نیست ( سن کم ، خانواده ، شغل ، ملاکهایمان ، ... ) قبل از آنکه دوستیهای ما عمیق شود ( عشق بوجود آید ) از هم جدا شویم تا ازدواج ناموفق نداشته باشیم .

- با وجود رعایت موارد فوق اگر عاشق شدیم و در عین حال متوجه شدیم که به دلیلی باید جدا شویم حتماً با مشاورین تماس بگیریم و انتظار بی حوصلگی و غم را تا مدتی داشته باشیم و این مسئله را با دوستان صمیمی خود در میان گذاشته و شرایط را تحمل کنیم و بدانیم این مسائل در جداییها طبیعی و زودگذر است و ما دوباره شاداب و سرزنده می شویم و فقط خاطره ای از یک تصمیم عاقلانه برای ما می ماند .

- به نظر می رسد تنها ماندن بهتر از ازدواج ناموفق و پر رنج برای خود و فرزندانی که در آینده بوجود می آیند باشد ، پس به این مورد هم فکر کنیم . زندگی تا آخرین لحظه حیات نیاز به عشق و محبت دارد ، پس عشقت را بر پایه ارزشهای معنوی و ماندنی بنا بگذار و چنین عشقی را هم از طرف مقابل بخواه تا همیشه عاشقین جاویدان باشید ، حتی بعد از مرگ یکی ، عاشقانه از هم یاد کنید . عشقهایی که از روی هوس و ظاهر و مادیات باشد عمر چندانی ندارد و بجای آرامش و لذت ، اضطراب و ناامنی عاطفی به همراه دارد .

- قبل از عاشق شدن تمامی ملاکهای خود را برای ازدواج در طرف مقابل ارزیابی کنید و تمامی نکات منفی او و نقش آنها در زندگی خود را بررسی کنید . با تحقیق از صحت بررسی خود مطمئن شوید . سعی کنید با یک مشاور مشورت نمائید . زمانی که تأیید همه جانبه را بدست آوردید آنگاه اجازه دهید عاشق شوید و عشق خود را ابراز کنید زیرا حال دیگر این عشق کور نیست بلکه شناخت و ببرسی منطقی زیربنای آن است و ازدواج موفقی در پی خواهد داشت .

- با وجود دوست داشتن همدیگر باید بتوان در روابط چنان عمل کرد که آسیبی به خود و طرف مقابل وارد نشود چرا که در غیر این صورت رشد عاطفی ، روانی و اجتماعی و نیز کسب تجربه از روابط حاصل نخواهد شد و عواقب سوء آن ما را به سقوط خواهد کشاند .

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

دوشنبه 12/11/1388 - 21:53 - 0 تشکر 179575

با سلام فكر كنم این مطلب باید در بخش خانواده بیاد بیشتر در مورد روابط بین دو نفر در ازدواج بحث شده ولی كلّاً دوستی‌ دختر و پسر فكر نمی‌كنم توصیه بشه یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

پنج شنبه 15/11/1388 - 14:3 - 0 تشکر 180130

عاشقی روزی داری 35 روزی داره همین

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

پنج شنبه 15/11/1388 - 15:22 - 0 تشکر 180159

در کنار هم بودن دختران و پسران به نظر من خوبه و بهتره بگم خیلی عالیه ولی در کنار هم بودن دختر و پسر :) در شرایطهای خاص فقط خوبه که این شرایطها رو من تا به حال در ایران ندیدم ! البته فرهنگ به فرهنگ فرق می کنه ، در مورد مسائل دینی هم هیچ وقت اظهار نظر نمی کنم :)

جمعه 16/11/1388 - 18:8 - 0 تشکر 180373

به نام خدا - سلام . به نظر من عاشق شدن سبب کور شدن می شود . و وقتی عاشق بشی نمی تونی عیب طرفو ببینی و اگر عاشقیت مقطعی باشه نمی شود از اثرات آن صرف نظر کرد چه به ازدواج بینجامد و چه نینجامد . دوست عزیز اون طوری که تو جامعه قابل رسمه دوستی دختر و پسر حتی اون دوستی هایی که فقط برای دوستی موقع جدایی مشکلات خاص خودشو داه . یادمه یه جا شنیم که دوستی دخترو پسر مثل نزدیک کبریت با بنزینه همان طور که نزدیکی بنزین و کبریت خطر ناکه نزدیکی دختر و پسرم خطر ناکه . من خودم در اول از کسانی بودم که با دوستی دختر و پسر مثا دوستی دو پسر و یا دو دختر می اندیشیدم ولی با تایپیک ی تو همین انجمن زدم سبب شدم زوایای دیگر این روابط را هم ببینم . به نظر دوستی بین پسر و دختر به هر بهانه ای خطر ناکه . ولی کار کردنشون با هم سبب پیشرفت می شود . خطرات دوستی دختر و پسر را هم هرچقدر کنترل کنی بازم کار دست آدم می ده . نمونه ی بارزش اینه که خانواده مخالفند و این مخالفت با دیدن و خبر رسیدن بهشان سبب ....

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

شنبه 17/11/1388 - 2:18 - 0 تشکر 180486

عشق 35 روزه عشق توهمه اونم از نوع فانتزییش نمی گم عشق نیست هست خدا بهمون داده تا عاشقش بشیم البته در مورد انسان عشقی هست ولی اون محبته محبتی که باعث پیوند وزندگی 2نفر تا سالیان دراز می شه بی انصافیه اگه عشق مادر وبه فرزند با عشق دختر وپسر یکی کنیم ویه بی انصافیه خیلی خیلی از سر نادانی که عشق خدا را به ما را با چیزی مقایسه کنیم وعشق عاشقان به خدا را با عشق های زمینی قیاس کردن احمقیت محض است .... اگر چیزی را به نام عشق می خوانیم محبت کسی است از جنس مخالف که خدا برای برقراری پیوند وازدواج وثبات زند گی قرار داده حالا مثال عشق امروزه فیلم های ایرانی وعشق دقیقه ای دختر ها وپسرها مثال دویدن روی یخ بایه کفش پاشنه تار مویی 30سانتی که .... اگه زمینی هستی تا این حد یعنی برای ازدواج وثبات ازدواج برای دوست داشتن فرزند برای انجام کارهای خوب ...خوبه ولی اگه آسمانی هستی می ری دنبال مبدا عشق دلیل اصلی آفرینش عشق وسوز مجنون را برای لیلی می فهمی می فهمی چرا محمد رسول خدا شد می فهمی چرا پهلوی زهرا شکست می فهمی چرا علی در چاه اشک ریخت می فهمی یاران حسین چگونه با او ماندند می فهمی چرا وقتی حسین می خواد جایگاهشو توی بهشت به ابوالفضل نشون بده مولا را نگاه می کنه ومی گه بهشت من تویی می فهمی چرا زینب به یزید گفت من در کربلا هر چه دیدم زیبایی بود چون عاشق دیده بود میفهمی عشق اونا کجا وعشق تو کجا از خودت حالت بهم می خوره آخه بی انصاف اونا عاشقنداز اسم عشق در مورد خواهشهای نفسانی خودت بهره می بری می فهمی چرا همه سر از پا ننشاخته عازم جبهه می شدند می فهمی چراآدما شهید می شن می فهمی چرا میگن انتظار می فهمی ذره ای درک می کنی حضرت مهدی چه می کشه در دوران غیبت می فهمی چرا ابوالفضل وار منتظر مولا باشی ومی ترسی نکنه از یارای یزید بشی ..........

دوشنبه 19/11/1388 - 10:31 - 0 تشکر 180983

مشکی پوش عزیز ما در کشوری زندگی می کنیم که حتی زنان دربارنشین اون مواظب حرکات و رفتارشون بودن حتما شنیدین که روی یکی از کتیبه های تخت جمشید تصویر یکی از زنان محجبه درباری هست

در کشور ما که به نام مقدس ایران اسلامی مزینه میزان برای هر حرکتی قانون اسلامه حالا با این اوصاف وقتی اسلام نگاه به نامحرم را تیر مسموم شیطان می دونه، به نظرتون دوستی با نامحرم چه وضعیتی داره؟

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
دوشنبه 19/11/1388 - 11:39 - 0 تشکر 181011

از تمام دوستای عزیزم که توی این بحث شرکت کردن ممنونم

ولی اگر نظر من رو هم بخواهید می گویم که:

هر رابطه ای حالا بین دختر و پسر باشد یا هر کس دیگه ای

اگر این رابطه موجب پیشرف و ترقی و سلامت بیشتر طرفین نشه بدرد نمی خوره رابطه ای خوبه که ایمان و اعتقاد آدم رو بیشتر کنه. علم آدم رو بیشتر کنه. سلامت آدم رو بیشتر کنه و خلاصه اش که باید موجب رضایت خدایمان و نیز آرامش درونی خودمون و درس عبرت خوبی برای دیگران که شاهد این رابطه هستند باشه.

و هر رابطه ای که از این ساده ترین موارد پیروی نکنه مسلم است که رابطه ای پوچ و بیهوده است و موجب مشکلات روحی برای هر کسی خواهد شد.

پس باید در دوستی هامون و در روابطمون خیلی دقیق باشیم.

اي آقاي ما برس به داد ما

شنبه 24/11/1388 - 11:11 - 0 تشکر 182122

با سلام درسته كه رابطه ای خوبه که ایمان و اعتقاد آدم رو بیشتر کنه. علم آدم رو بیشتر کنه. سلامت آدم رو بیشتر کنه و خلاصه اش که باید موجب رضایت خدایمان و نیز آرامش درونی خودمون و درس عبرت خوبی برای دیگران که شاهد این رابطه هستند باشه، ولی در این مورد هم باید گفت كه اسلام حدود زن و مرد رو خیلی رعایت كرده و فقط در ضرورت قرار داده كه رابطه داشته باشن متأسفانه ما فكر می‌كنیم كه اگر از جنس مخالف كسی رو پیدا كنیم كه فقط بخوایم ازش كمك دینی یا درسی و یا ... بگیریم و پیشرفت كنیم، قضیه‌ی حدود منتفیه- نه- اصلاً ضرورتی نداره كه ما دنبال جنس مخالف باشیم تا پیشرفت كنیم همون جنس مخالفایی كه محرم ما هستند برای یاد گرفتن طرز رفتار با اونا كافین- باید از همونا یاد گرفت در مورد پیشرفت هم باید بگردیم و از جنس خودمون استادی پیدا كنیم مگر این كه در جای دوری باشیم كه هیچ استادی مگر مرد نباشه كه اونم باید مثل بانو مجتهده امین اصفهانی، حدودش رو كامل رعایت كنیم و درس بگیریم موفق باشید یاعلی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 10/12/1388 - 16:16 - 0 تشکر 187105


سیب سرخ جان صحبتات رو کاملا قبول دارم من هم با این روابط مخالفم بخاطر اینکه شرع و عقل هم مخالفه ولی منظور من این بود که اگر رابطه ای باشه آن هم برای آشنایی یا رابطه ای خانوادگی باید با رعایت کلیه شئونات اسلامی باشه و در کنار رعایت این قوانین باعث پیشرفت و تکامل بشه . چون من دیدم که بعضا مواردی رو که واقعا باعث تکامل و ایمان بیشتر شده.

اي آقاي ما برس به داد ما

سه شنبه 11/12/1388 - 8:56 - 0 تشکر 187279

روابطدختر وپسر اصلا برای هر دوخطرناک است .شاید برای الان افراد مهم نباشد ولی برای فردای اینها درد سر می شود شاید بعد ازدواج اگر با فرد نامبرده ازدواج نکند مشکلات فرا رویش بیشتر می شود

روزي توخواهي آمد ازکوچه هاي باران

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی