• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 357)
سه شنبه 6/11/1388 - 15:0 -0 تشکر 178309
کروبی عقب نشینی کرد موسوی و خاتمی در آفساید هستند

دبیر کل حزب اعتمادملی که گفته می شود حزبش در آستانه انحلال قرار دارد، امروز در حاشیه کنگره سراسری حزب مردم سالاری در گفت وگو با خبرنگاران، از "ادعای بدون سند تقلب" پا پس کشید و اعلام کرد که "رئیس جمهور را به رسمیت می‌شناسم."

موضع جدید آقای کروبی آنقدر ناگهانی و تامل برانگیز بود که در کمتر از دقایقی با پوشش همه رسانه های اینترنتی همراه شد.

گرچه شیخ اصلاحات از علت این "تغییر مسیر" ناگهانی سخنی نگفت اما بنابر اخبار مختلفی که در هفته های اخیر از جزئیات جلسات خصوصی سران اصلاحات، منتشر شده است، "استفاده ابزاری" شخصیت های مطرح این جریان از آقای کروبی، علت اصلی موضع جدید شیخ بوده است.

بارهایی که کروبی به دوش کشید

دبیر کل حزب اعتمادملی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم، گرچه کمتر از یک درصد آرا را کسب کرده بود اما به پیروی از آقای موسوی، مدعی تقلب شد و در ادامه حتی بخش زیادی از سنگینی طرح این ادعا را به دوش کشید.

علاوه بر این، طرح دیگر "ادعاهای بدون سند" و "هزینه زا"، همچون ادعای آزار جنسی بازداشت شده ها و سناریوی "هفتاد و دو کشته سازی" بر عهده آقای کروبی گذاشته شد.

صدور بیانیه علیه مسئولان ارشد نظام و ساختار جمهوری اسلامی هم، از دیگر برنامه هایی بود که به صلاحدید شخصیت های مطرح جریان اصلاحات، در دستور کار شیخ اصلاحات قرار گرفت.

با این حال اعتراض های آقای کروبی به جلسات خصوصی رهبران اصلاح طلب، هرگز باعث نشد که نقش او در پیشبرد اهداف فرقه سبز، جدی گرفته شود به طوری که تصمیمات اساسی، بدون اطلاع و حضور دبیر کل حزب اعتمادملی گرفته می شد.

به همین دلیل، آقای کروبی پس از اطلاع از برخی جلسات خصوصی دوم خردادی ها، نسبت به طرح بعضی مسائل و اهمیت ندادن به نقش او ابراز گلایه کرد.

او اخیرا گفت که "بعضی از این آقایان می خواهند سر سفره آماده بشینند، زمانی که باید حرف می زدند و عمل می کردند، پنهانی نامه نگاری کردند، خاتمی سر من کلاه گذاشت، آن از آن حرفش که یا من یا موسوی و این از حرف های امروزش که از ما عبور کرده است."

موضع جدید آقای کروبی در اذعان به دروغ بودن "ادعای تقلب"، پس از این رویدادها اتخاذ شده است.

پروژه اعتدال نمایی، طرحی که کروبی ناخواسته به آن پایان داد

البته گفته می شود که شیخ اصلاحات این سخنان را از آن جهت بیان کرده که به سناریوی جدید آقای موسوی و آقای خاتمی که به همراه برخی شخیصت های مطرح طراحی شده هم، پی برده است.

آنچنان که فعالان سیاسی عنوان می کنند، بر اساس این طرح قرار بوده که شیخ اصلاحات همچنان به تندروی در برابر جبهه نظام تشویق شود و به موازات آن، میرحسین و خاتمی با به نمایش گذاشتن برخی مواضع معتدل‌تر، نخبگان و مردم را به "افراطی نبودن" خود راضی کنند.

اتخاذ برخی مواضع معتدل، همچون کوتاه آمدن آقای موسوی از ادعای تقلب، در کنار بیانیه آخر شیخ اصلاحات که پر بود از توهین به نظام و مسئولان جمهوری اسلامی یکی از مراحل این طرح سیاسی بود که درصدد به نمایش گذاشتن نوعی از "اعتدال"موسوی و خاتمی در مقایسه با "افراطی گری" کروبی بود.

بر پایه طرح مذکور که برخی تحلیلگران سیاسی از آن به "پروژه اعتدال نمایی" یاد می کنند، قرار بود که برخی شخصیت های مطرح و طراحان این پروژه، نقش "میانجی" و "پایان دهنده مشکلات" را ایفا کنند و با مسئولان ارشد نظام به چانه زنی بپردازند تا مسیر "بازگشت بدون شرط" آقای موسوی و آقای خاتمی به صحنه سیاسی کشور را هموار کنند.

نامه محمد خاتمی و علی اکبر محتشمی پور، اعضای مجمع روحانیون، به مسئولان عالی رتبه نظام که در آن از افراطیون و فرقه سبز اعلام برائت شده و رویکرد برخی سران اصلاحات را نادرست دانسته اند، در راستای تحقق همین طرح ارزیابی شد.

با این حال اصرار این شخصیت ها بر فاش نشدن جزئیات نامه نگاری ها نشان داد که آنان درصدند، مسیر بازگشت خود را با اجرایی کردن پروژه مذکور و در جریان "تعاملات پشت پرده" هموار کنند.

اما با حرکت غیرمنتظره ای که امروز آقای کروبی در صفحه شطرنج سران اصلاحات انجام داده است، اکنون عنوان "در نطفه خفه شدن" برای این طرح سیاسی بکار برده می شود.

شیخ اصلاحات البته، آنچنان که از اعتراض اخیرش به خاتمی بر می آید، برای عقب نماندن از سران اصلاحات و تلاش برای بازگشت به صحنه سیاسی دست به چنین اقدامی زد.

راه نجات

بر این اساس، کروبی مسیر "بازگشت بدون شرط" سران اصلاحات را بار دیگر مسدود کرد به طوری که حتی عبارت "در آفساید قرار گرفتن" برای آنان بکار برده می شود.

اما در عین حال علاوه بر گزینه ای که مسئولان ارشد نظام در مقابل سران اصلاحات قرار داده اند، برخی سیاسیون معتقدند که همچنان می توان "پروژه اعتدال نمایی" را ادامه داد.

طبق نظر این عده از سیاسیون، سران اصلاحات برای به نمایش گذاشتن آنچه "اعتدال" خوانده شده، مجبورند تا به "عقب نشینی" دیگری در صفحه شطرنج دست بزنند و از بخش دیگری از ادعاهای خود دست بکشند.

این عقب نشینی می تواند، کوتاه آمدن از بخش دیگری از بیانیه هفدم آقای موسوی و یا دست کشیدن از حمایت اغتشاشگران و اعلام برائت تلویحی و یا حتی صریح از آنان باشد؛ موضوعی که همانند عقب نشینی آقای کروبی، در هر صورت با واکنش منفی فرقه سبز و مقامات و رسانه های غربی و صهیونیستی همراه خواهد بود چرا که منافع آنان را دچار خدشه خواهد کرد.

راه دیگری که پیش از این و از سوی مسئولان بلندپایه نظام و حامیان انقلاب اسلامی پیش روی سران اصلاحات گذاشته شد، این بوده است که سران اصلاحات باید پشیمانی خود را از رویدادهای اخیر به صورت "رسمی و آشکار" اعلام کنند.

علاوه بر این، از سوی مسوولین نظام تاکید شده است خسارت هایی که در ایام پس از انتخابات و در نتیجه مواضع و رفتار این افراد به مردم و نظام تحمیل شده است، لازم است تا از سوی خود آنان جبران شود و در نهایت، لازم است تا این افراد تبعیت عملی خود از قانون را با تسلیم در برابر محاکم احتمالی قضایی نشان دهند.
منبه:خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرانwww.irib.ir

 

 

 

سه شنبه 6/11/1388 - 14:58 - 0 تشکر 178307

کیهان نوشت: مهدی كروبی از عناصر بازی خورده و فعال در فتنه پس از انتخابات، در دیدار با همسر علیرضا بهشتی(عضو بازداشت شده ستاد موسوی) گفته است «در شرایطی قرار گرفته ایم كه برای اولین بار بعد از انقلاب پل ارتباطی مان با سیستم برای حل مشكل زندانیان قطع می باشد و راه رایزنی بسته است».

این اظهارات در حالی بیان می شود كه كروبی طی چند سال گذشته به ویژه در آستانه انتخابات اخیر با افراطی ترین و بدسابقه ترین عناصر ضد انقلاب پیوند خورد و با وجود اعتراض برخی اعضای حزب اعتماد ملی، این حزب و ارگان مطبوعاتی آن را تبدیل به پاتوق عناصر ساختارشكن و برانداز كرد. وی پس از انتخابات هم به جای این كه از ریزش گسترده رأی خود نسبت به 4 سال قبل عبرت بگیرد، تلاش كرد به سردسته آشوبگران تبدیل شود و با انجام تحركات رادیكال، حتی از موسوی هم سبقت بگیرد و دل عناصر ضد انقلاب را به دست آورد!

وی همچنین فراموش كرده كه با ساده لوحی تمام به آلت دست عناصر ساختارشكن تبدیل شد و سرویس های اطلاعاتی بیگانه و منافقین قدیمی هر اتهام و تخریبی را كه علیه جمهوری اسلامی ضروری می دانستند، به واسطه او وارد كردند. كروبی ظاهراً از یاد برده ارتباط با سیستم و امكان رایزنی مربوط به دوره ای بود كه آلوده به پول های حرام امثال شهرام جزایری نشده بود تا زیر علم عناصر معاند و لجوجی سینه بزند كه خون به دل حضرت امام كردند. آن روزها آقای كروبی تبدیل به بلندگوی بی اختیار دستگاه های جاسوسی اسرائیل و آمریكا و انگلیس نشده بود تا در عمل به معارضه با قانون اساسی و ولایت فقیه برخیزد و حیثیت خود را به حراج بگذارد.

آقای كروبی به جای فرار به جلو و نگرانی از بسته شدن راه رایزنی بهتر است فكری به حال خود بكند، بالاخره محبت دو چیز متضاد و متناقض كه در یك دل جمع نمی شود؛ یا محبت ملت ایران و جمهوری اسلامی یا طمع به حمایت آمریكا و انگلیس و اسرائیل.

ظاهراً وی 8-7 ماه خواب بوده و تازه بیدار شده و فهمیده چه خبط بزرگی كرده است.صبح بخیر به خیر آقای كروبی!

منبع:کیهان سه شنبه 6 بهمن 1388 - 10 صفر 1431 - 26 ژانوِیه 2010

 

 

 

پنج شنبه 8/11/1388 - 11:47 - 0 تشکر 178704

ببخشید!! کی نوشت؟؟؟ کیهان نوشت؟؟؟؟ رجا نوشت؟؟

متاسفانه به علت فضای انجمن سخان پسران ایشان در این مورد را نمی توانم بگذارم.

آقای  کروبی بعد از این خبرسازی ها  حداقال دو مصاحبه داشتند( دو مصاحبه من خوانده ام ) که این موارد را تکذیب و مواضع خود را صریح عنوان کردند/ خانم دکتر رهنورد هم به همین ترتیب برای ابهام زدایی مواضع را طی مصاحبه ای شفاف با روز آنلاین مطرح کردند.

 مردم سالاری در گفت وگو با خبرنگاران، از "ادعای بدون سند تقلب" پا پس کشید و اعلام کرد که "رئیس جمهور را به رسمیت می‌شناسم."

(جمله بالا کذب محض است!!)

دوستان می توانند به سایت کلمه برای دیدن اخبار مربوط به کروبی و موسوی مراجعه کنند.

البته جای سوال دارد که دوستان چگوه هنوز کیهان را منبعی برای انعکاس مواضع اصلاحت طلبان می دانند .

مطلب شما هم در سایت رجانیوز من خونده بوده بودم!!!!! البته شاید این سایت از خبرگزاری جمهوری اسلامی کپی کرده و منبع ذکر نکرده!!

(لینک خبر در رجانیوزhttp://www.rajanews.com/detail.asp?id=43548 )

برای اطلاع دوستانیی که منبع خبری آنها فقط رجا و کیهان است عرض می کنم که سران معترضان همچنان بر مواضع اولیه خود راسخ هستند و هیچ سازش و عقب نشینی در کار نخواهد بود!

البته دوستان قاعدتا" باید بعد از این همه خلاف و وارونه کردن صحبت ها و خبر ها از سایت هایی چون رجا و کیهان  به این سایت ها شک کنند.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 8/11/1388 - 11:58 - 0 تشکر 178705

باطل به زانو درخواهد آمد.پافشاری کنند تا نتیجه اش راببینند

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

پنج شنبه 8/11/1388 - 12:19 - 0 تشکر 178713

آقای  کروبی صبح بخیر

بیشترخبرگذاری هااعلام می کنندآقای کروبی صبح بخیرمن هم می گم صبح بخیر

به نظرمن آقای کروبی همه ی این آشوب هاروساخت.

دربیشترخبرگذاری هامن خوندم که مردم بعدازآشوب روزعاشورابرای برائت ازاین عمل ننگ آوربه خیابون ها ریخته بودن واین درحالی بودکه بیشترمردم پلاکاردی بانوشته ی کروبی بی سوادعامل فقروفساد.

این حرف من نیست من فقط اینودیدم.

 

 

 

شنبه 10/11/1388 - 23:58 - 0 تشکر 179247

بنام یگانه خالق هستی سلام من از همه ی دوستان خوبم یه سوال دارم چرا دولت ، صدا و سیما و ... سران فتنه رو صریحا معرفی نمیكنند تا ما بفهمیم منظور از سران فتنه كیان ؟

در كشور عشق هيچ كس رهبر نيست ، هيچ شاهي به گدا سرور نيست

يکشنبه 11/11/1388 - 0:0 - 0 تشکر 179248

regnant2020 گفته است :
[quote=regnant2020;483889;178713]

آقای  کروبی صبح بخیر

بیشترخبرگذاری هااعلام می کنندآقای کروبی صبح بخیرمن هم می گم صبح بخیر

به نظرمن آقای کروبی همه ی این آشوب هاروساخت.

دربیشترخبرگذاری هامن خوندم که مردم بعدازآشوب روزعاشورابرای برائت ازاین عمل ننگ آوربه خیابون ها ریخته بودن واین درحالی بودکه بیشترمردم پلاکاردی بانوشته ی کروبی بی سوادعامل فقروفساد.

این حرف من نیست من فقط اینودیدم.

بنام یگانه خالق هستی

سلام

جالبه

شما فقط اینا رو میبینید كه میگین

اگه قرار باشه ما هم دیده ها و شنیده ها مونو یكطرفه بگیم ...

در كشور عشق هيچ كس رهبر نيست ، هيچ شاهي به گدا سرور نيست

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی