انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 475)
يکشنبه 4/11/1388 - 18:58 -0 تشکر 177839
فاز جدید جنگ روانی آمریکا بر علیه ایران

به نقل از خبرگزای رویترز، آژانس‌های اطلاعاتی آمریكا كه در حال به روز كردن برآورد اطلاعات ملی آمریكا در خصوص برنامه هسته‌ای ایران هستند.
این گزارش در ادامه مدعی شد: آژانس‌های اطلاعاتی آمریكا به شواهدی دست‌ یافته‌اند كه تهران تحقیقات در خصوص تولید سلاح‌های هسته‌ای را ادامه داده است اما هنوز برنامه بمب اتمی خود را به طور كامل از سرنگرفته است.
تعدادی از تحلیلگران در نهادهای اطلاعاتی آمریكا در حال به پایان رساندن مراحل تجدید نظر در خصوص برآورد اطلاعاتی ملی آمریكا هستند.
مجله آمریكایی "نیوزویك " در گزارشی اخیرا اعلام كرد كه پیش‌نویس برآورد جدید اطلاعات ملی آمریكا درباره برنامه هسته‌ای ایران برای سال 2010 هم‌اكنون در حال آماده شدن است و طی یك ماه آینده منتشر می‌شود.
بنا بر این گزارش، مباحثات در خصوص برآورد جدید اطلاعات ملی آمریكا در شرایطی انجام می‌شود كه دولت "باراك اوباما " رئیس‌جمهور آمریكا به دنبال جلب حمایت بین‌المللی در زمینه تحریم‌های بیشتر علیه ایران ایران است.
برآورد پیشین اطلاعات ملی آمریكا كه در سال 2007 با تأیید 16 نهاد اطلاعاتی این كشور منتشر شد با درصد اطمینان بسیار بالا اعلام می‌كرد كه آنچه این سازمان‌ها برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران می‌خوانند از سال 2003 متوقف شده و تا اواسط 2007 از سرگرفته نشده است.
آژانس‌های اطلاعاتی آمریكا اعلام كردند: "ایران بر خلاف آنچه كه دولت واشنگتن ادعا كرده است، چندان به توسعه برنامه سلاح اتمی علاقه نشان نمی‌دهد. "
انتشار برآورد اطلاعات ملی آمریكا در سال 2007 انتقاد بسیاری از جمله متحدان آمریكا، برخی از نمایندگان كنگره آمریكا و همچنین دولت "جرج بوش " رئیس‌جمهور سابق آمریكا را به همراه داشت.
این گزارش افزود: در برآورد جدید اطلاعات ملی آمریكا انتظار می‌رود كه مدارك و اسناد اخیرا ارائه شده توسط "دنیس بلر " مدیر اطلاعات ملی آمریكا نیز به روز شود.
این گزارش افزود: مقامات آمریكایی معتقدند كه دست‌كم بخش‌هایی از برآورد اطلاعات ملی آمریكا در سال 2007 نیاز به تجدید نظر دارد اما همچنین بر این باورند كه تنها تغییرات مختصری باید در برآورد جدید در مقایسه با برآورد سال 2007 صورت گیرد و نیازی به تغییر كامل آن نیست.
یكی از مقامات آمریكایی كه خواست نامش فاش نشود، گفت‌: در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران این نكات ظریف و جزئی است كه اهمیت پیدا می‌كند.
این گزارش افزود: در سال 2007، برآورد اطلاعات ملی آمریكا با درصد "اطمینان بسیار بالا " اعلام می‌كرد كه ایران آنچه را كه تحقیقات در خصوص برنامه تسلیحات هسته‌ای این كشور خوانده شده را در سال 2003 كاملا كنار گذاشت و آن را نیز دیگر از سرنگرفته است. اما مقامات آمریكایی هم‌اكنون اعلام كرده‌اند كه "برآورد اطلاعات ملی آمریكا در سال 2007 " مشخص كرد كه حتی نظراتی كه با درصد بالای اطمینان نیز اعلام شده باشند، "این امكان وجود دارد كه اشتباه نیز باشند ".
تحلیلگران اعلام كرده‌اند: تحقیقات تسلیحات هسته‌ای توسعه‌یافته می‌تواند نشان‌دهنده این امر باشد كه تهران می‌خواهد در صورتی كه در آینده تصمیم به دنبال كردن برنامه ساخت بمب هسته‌ای گرفت، آمادگی كامل را داشته باشد.

 

 

 

يکشنبه 4/11/1388 - 19:17 - 0 تشکر 177856

به نقل از روزنامه آمریكایی "وال‌استریت ژورنال "، "هیلاری كلینتون " در سخنرانی روز پنج‌شنبه گذشته خود در "نیوزیم " (Newseum) یا همان موزه خبر و روزنامه‌نگاری واقع در واشنگتن در رابطه با آزادی اینترنت گفت: همچنانكه من امروز در اینجا با شما سخن می‌گویم، ماموران سانسور كشورها در تلاش‌ هستند تا سخنان من را نیز از صفحه تاریخ حذف كنند. اما تاریخ خود چنین روش‌هایی را محكوم كرده است. دو ماه پیش من به آلمان رفتم تا در مراسم بیستمین سالگرد فروپاشی دیوار برلین شركت كنم. دیوار برلین نماد "جهانی تقسیم شده " بود. امروز نیز زیرساخت نمادین عصر حاضر، اینترنت است. كه به جای جدایی، نماد ارتباط است.
وی افزود: اما همچنان كه شبكه‌های اینترنتی در سراسر جهان گسترده می‌شود، دیوارهای مجازی (سانسورها) نیز به جای دیوارهای قابل مشاهده نمایان می‌شوند. برخی كشورها موانع الكترونیكی را ایجاد كرده‌اند تا مانع از دسترسی مردم كشورشان به شبكه‌های جهانی شوند.
وزیر امورخارجه آمریكا مدعی شد: دولت‌ برخی كشورها متفكران مستقل را كه از این گونه ابزارها استفاده می‌كنند، هدف قرار داده‌اند. برای مثال در تظاهراتی كه به دنبال انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران برگزار شد، فیلم منتشر شده از قتل یك زن جوان (ندا آقاسلطان) نشانگر وحشی‌گری دولت ایران بود.
وی در ادامه ادعاهایش افزود: گزارش‌هایی به دست ما رسیده‌ است از اینكه ایرانیانی كه خارج از این كشور زندگی می‌كنند، انتقادهایی را از طریق اینترنت در رابطه با رهبران كشورشان منتشر كرده‌اند و به دنبال آن نیز مجازاتهایی در خصوص اعضای خانواده‌هایشان در ایران اعمال شده است. علیرغم اقدامات شدید دولت ایران در ایجاد رعب و تهدید، روزنامه‌نگاران شجاع در ایران به استفاده از فناوری (اینترنت) ادامه می‌دهند تا به جهانیان و هم‌وطنان خود در خارج از این كشور نشان دهند كه در داخل ایران چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
هیلاری كلینتون افزود: و شجاعت آنان تعریف مجددی است از اینكه چگونه فناوری برای انتشار حقیقت و افشاء ظلم و ستم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وال‌استریت ژورنال در ادامه گزارش خود ضمن اشاره به استفاده فراوان از شبكه توییتر در تحولات اخیر در ایران مدعی شد: چنانچه به "انقلاب سبز " در ایران كه توسط شبكه اجتماعی "توییتر " قدرتمند شده است، بنگرید خواهید دید كه از فناوری شبكه‌های اجتماعی نظیر توییتر بهره گرفته است تا در مقایسه با سال‌ها تحریم، تهدید و مذاكرات در ژنو، اقدامات بیشتری را در جهت تغییر حكومت در جمهوری اسلامی صورت دهد.

وال‌استریت ژورنال با اشاره به تلاش‌های دولت آمریكا برای دسترس قرار دادن وب‌سایت‌هایی كه در راستای سیاست‌های آمریكا و برای تغییر نظامهای مخالف گسترش سلطه آمریكا‌ فعالیت می‌كنند، ادامه داد: فعالیت‌های صورت گرفته توسط وزارت خارجه آمریكا برای حمایت مالی از توسعه فناوری در جهت كمك به خنثی كردن سانسورهای اینترنتی و مقابله با تلاش‌ها برای محدود كردن دسترسی به اطلاعات در اینترنت می‌تواند ضربه مهمی به مقامات دولت چین باشد.
وزیر خارجه آمریكا با تاكید بر تلاش‌های آمریكا در جهت گسترش شایعه‌پراكنی و حملات امنیتی و روانی به كشورهای هدف از طریق وب‌سایت‌های اینترنتی، همچنین تصریح كرد: به عنوان بخشی از تعهد آمریكا به حمایت از بخش‌های خصوصی مسئول در زمینه فراهم‌ كردن آزادی اطلاعات، وزارت خارجه آمریكا ماه آینده قرار است نشستی را در سطحی عالی‌رتبه به ریاست "رابرت هورمتس " (Robert Hormats) و "ماریا اوترو " (Maria Otero) معاونان وزارت خارجه آمریكا برگزار كند تا نمایندگان شركت‌هایی كه خدمات شبكه‌های اینترنتی را فراهم می‌آورند برای گفت‌وگو در خصوص "آزادی اینترنت در جهان " گردهم آورد.
كلینتون همچنین اشاره كرد: ما هم‌اكنون نیز اقداماتی را به عنوان یك كشور و همچنین به عنوان یك وزارتخانه و نهاد دولتی انجام داده‌ایم تا راه‌حل‌هایی دیپلماتیك را برای افزایش امنیت سایبری در جهان بیابیم. چندین سازمان متفاوت تا كنون در خصوص این مسئله به یكدیگر ملحق شده‌اند و دو سال پیش ما دفتری را ایجاد كردیم تا سیاست خارجی آمریكا را در فضای سایبری هماهنگ كند.
این فعالیت‌های وزارت خارجه آمریكا پیش از این نیز سابقه داشته و بیشتر با هدف بالا بردن ضریب امنیت جهت پوشیده ماندن فعالیت‌های جاسوسی اعضای سرویس‌های امنیتی این كشور و همچنین فعالان سایبری ضد نظام‌های مخالف آمریكا انجام می‌شده است.
وی در ادامه می‌افزاید: ما همچنین اقداماتی را انجام داده‌ایم تا به این چالش در سازمان ملل و دیگر مجامع چندجانبه بپردازیم و ایجاد امنیت سایبری را در دستور كار جهان قرار دهیم.
كلینتون در ادامه اظهارات خود بار دیگر به ایران اشاره كرد و بر تلاش‌های آمریكا برای سازماندهی نیروهای ضد جمهوری اسلامی تاكید می‌كند و می‌گوید: در ایران، مولداوی و بسیاری كشورهای دیگر، هماهنگ‌سازی آنلاین، ابزاری مهم برای پیشبرد دموكراسی است و شهروندان این كشورها را قادر می‌سازد تا به نتایج مشكوك انتخابات در كشورهایشان اعتراض كنند.
وزیر خارجه آمریكا در خاتمه تصریح كرد:‌ما نمی‌توانیم تحمل كنیم كه دیوارهای سانسور، مردم را در سراسر جهان از خانواده انسانی ما جدا كند. ما نمی‌توانیم در رابطه با این مسائل ساكت باشیم و تنها فریادهای آنها را بشنویم. ما باید همگی از آزادی استفاده از اینترنت پشتیبانی كنیم.

 

 

 

سه شنبه 6/11/1388 - 14:36 - 0 تشکر 178283

دادگاه‌ مركزی منطقه‌ "الكرخ " بغداد، حكم اعدام "محمد الداینی " عضو پارلمان عراق را صادر كرد.
یك منبع آگاه‌ ضمن تایید این خبر اظهار داشت: حكم صادره‌ از سوی دادگاه‌ الكرخ به‌ صورت غیابی صادر شده‌ است.
"محمد الداینی " نماینده مجلس عراق به دست داشتن در بمب‌گذاری سال 2007 مجلس این كشور متهم شده‌ است.
وی عضو سابق پارلمان از جبهه گفتمان ملی به ریاست صالح المطلك است كه روابط بسیار نزدیكی با تروریست‌های القاعده دارد.
بنا بر اظهارات الداینی نیروهای نظامی تحت فرماندهی وی در پادگان گروه تروریستی مجاهدین موسوم به پادگان اشرف آموزش دیده‌اند.
الداینی از چهره‌های سرشناش ضد شیعی و از طرفداران سرسخت سازمان تروریستی مجاهدین است.
این عضو پارلمان عراق هم اكنون خاك این كشور را ترك كرده‌ و به‌ مالزی گریخته‌ است.

منبع:کیهان سه شنبه 6 بهمن 1388 - 10 صفر 1431 - 26 ژانوِیه 2010

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی