سينما و تلویزیون (بازدید: 592)
شنبه 3/11/1388 - 23:5 -0 تشکر 177595
الی در حسرت اسکار ماند !

الی در حسرتاسکار ماند !

باز هم اسکارینصیب ما ایرانی ها نشد .

 درباره ی الی به کارگردانی اصغر فرهادی و بازیدرخشان ترانه علیدوستی و گل شیفته فراهانی   فیلمیموفق در محافل خارجی و داخلی به حساب می آید و امید فراوانی را در ما ایرانیهاایجاد کرد تا بالاخره بتوانیم اسکار را لمس کنیم ! اما باز هم تمامی امیدهایمان ناامید شد ! و این فیلم در فهرست فیلم های غیر انگلیسی زبان اسکار امسال قرار نگرفت!

در سال های گذشتهفیلم هایی چون میم مثل مادر ، اتوبوس شب با توجه به تم دفاع مقدسی که داشتند قبلاز حضور در جشنواره اسکار به راحتی قابل پیش بینی بود که به اسکار نمی رسند اما درسال های اخیر دو فیلم آواز گنجشک ها و درباره الی اقبال فراوانی برای دریافت اینجایزه ویژه ی جهانی داشتند ، اما در سال گذشته آواز گنجشک ها با کم لطفی روبرو شدو امسال نیز درباره الی نتوانست از فیلم های منتخب باشد .

در فهرست نیمهنهایی اسکار امسال ، فیلم روبان سفید محصول سینمای آلمان که جایزه ی گلدن گلاب رانیز در کارنامه خود دارد نامزد اصلی بین 9 فیلم نیمه نهایی است و بعد از آن دوفیلم  یک پیام بر از فرانسه و زمستانی درجنگ فیلم های منتخب اروپایی هستند .

راز چشمهای آنانپر فروش ترین فیلم 2009 آرژانتین ، از قزاقستان نیز فیلم کلین ، از استرالیا فیلمسامسون و دلیله ، بلغارستان فیلم دنیای بزرگ و فیلم آجامی از سرزمین های اشغالی کهرویکردی ضد صهیونیستی دارد در این فهرست نه تایی قرار دارند .

در این بین جایخالی تعدادی از فیلم های مطرح نیز صدای منتقدان را در آورده است ، فیلم هایی چون :مادر (کره ی جنوبی) باریا(ایتالیا) ، من مادرم را کشتم (کانادا) ، پلیس ، صفت(رومانی)

آکادمی اسکار نام5 نامزد اصلی رشته بهترین فیلم خارجی و دیگر رشته های اسکار را در تاریخ دوم فوریهاعلام می کند . مراسم اسکار هفتم ماه مارس در کداک تیه تر شهر لس آنجلس بر پا میشود .

برداشتی ازروزنامه همشهری مورخ 03/11/88

 

 

شنبه 10/11/1388 - 16:32 - 0 تشکر 179139

خیلی حیف شد/واقعا فیلم خوش ساختی بود

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی