انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 391)
پنج شنبه 1/11/1388 - 9:9 -0 تشکر 177240
دسته بندی های کاذب

بسم الله الرحمن الرحیم
این روزها انتشار دو نشریه یا شاید بهتر است گفته شود یك نشریه با دو عنوان كه با اقدام به دسته بندی های كاذب در میان نیروهای انقلاب تلاش كرده آنان را در دو قطب مقابل یكدیگر قرار دهد و چنین وانمود كند كه عده ای از آنها طرفدار رهبری هستند و عده ای در مقابل رهبری قرار دارند از خبرهای مطرح است . هرچند مقامات مسئول این دو نشریه را توقیف كرده اند لكن پیامدهای آنچه منتشر شده از یكطرف و جریان شناسی چنین تفكر خطرناكی از طرف دیگر از اهمیت ویژه ای برخوردارند كه نباید از آنها غافل شد. بنابراین این رویداد را باید از دو منظر پیگیری و كالبدشكالی كرد; یكی پیامدها و دیگری جریان شناسی ریشه ای .
در بخش پیامدها نمی توان رسوباتی را كه این قبیل اقدامات در ذهن ها و قلب های جوانان و افرادی كه اطلاعات كافی درباره مسائل انقلاب ندارند بر جای می گذارند نادیده گرفت . این صف بندی های كاذب اگر با روشنگری های گسترده مواجه نشوند و افراد صاحب نفوذ به شفاف سازی نپردازند تاثیر خود را می گذارد و عده ای كه تحلیل درستی از مسائل ندارند و از ترفندهای دشمنان بی خبرند به این باور غلط می رسند كه واقعا چنین صف بندی هائی وجود دارد. اگر چنین باوری به ذهن های ساده اندیش راه پیدا كند مرحله جدیدی از رویاروئی آغاز خواهد شد و بدبینی ها و جدال های بی حاصل اما تفرقه انگیز به راه خواهند افتاد و جامعه به نقطه قطب بندی های خطرناك خواهد رسید پدیده ای كه همچون سم مهلك به جان وحدت جامعه می افتد و اساس همبستگی ملی و دینی را هدف قرار می دهد.
زیان دیگر خوراكی است كه این صف بندی های كاذب به رسانه های دشمنان ملت ایران می دهد. دستگاه های تبلیغاتی استكباری قبل از آنكه چنین خوراك آماده ای از درون جامعه ما به دست بیاورند خودشان با فرضیه تراشی های حرفه ای تلاش می كنند چنین القا نمایند كه انقلاب و جامعه ایرانی دچار چند دستگی است . حال اگر از درون این جامعه آنهم از میان كسانی كه مهر حمایت از ولایت فقیه بر پیشانی خود زده اند نشریاتی ظهور یابند و چنین صف بندی هائی را با عكس و تفصیلات و مقالات زهرآگین منتشر نمایند تصور كنید چه جشنی در بنگاه های خبرپراكنی بی . بی . سی و صدای آمریكا و رادیو رژیم صهیونیستی و بقیه رسانه های بیگانه برپا خواهد شد و چه خوراك مفصلی برای تبلیغات علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران عاید آنها خواهد شد كه تا مدت ها آنها را از تلاش برای پیدا كردن مستمسك بی نیاز می كند و این امكان را برای آنها فراهم می سازد كه با استناد به منابع داخلی هرچه می خواهند علیه این انقلاب و نظام و این كشور و ملت سمپاشی كنند.
از اینها آزاردهنده تر زمین ماندن توصیه های اكید رهبری است كه همواره به تلاش برای وحدت و خودداری از تخریب همدیگر به ویژه حفظ حرمت چهره های نظام سفارش اكید می كنند و متاسفانه گوش كسانی كه بیش از دیگران سنگ پیروی از رهبری را به سینه می زنند بدهكار این توصیه ها و سفارش ها نیست و هر روز به نوعی بر طبل جنگ و تفرقه و تخریب می كوبند. نه فقط این جماعت مدعی بلكه همه باید به توصیه های رهبر معظم انقلاب عمل نمایند و در شرایط كنونی كشور كه دشمنان با تمام وجود درصدد بهره برداری های سیاسی به نفع خود هستند از همه امكانات برای خنثی كردن توطئه های تفرقه افكنانه و نزدیك ساختن دل ها به یكدیگر و همگان را زیر پرچم نظام جمهوری اسلامی گردهم آوردن بكار بگیرند. در شرایط كنونی حتی كوچكترین خطائی كه موجب تفرقه یا وانمود كردن تفرقه باشد قابل بخشش نیست و هیچكس نباید به خود اجازه بدهد به تنور صف بندی ها هیزم بریزد.
در بخش جریان شناسی نكته اساسی اینست كه باید ریشه های چنین تحركات خطرناكی را شناسائی و نابود كرد. توقیف نشریاتی كه اقدام به صف بندی های كاذب می كنند در عین حال كه لازم است فقط برخورد با معلول است باید با علت برخورد كرد تا ریشه این شجره خبیثه خشكانده شود.
این نشریات به كجا وابسته هستند از كدام منبع تغذیه می شوند از كجا و چه كسانی خط می گیرند با كدام پشتوانه این چنین جسورانه به هر كس و هر چیز می تازند و از تخریب و تفرقه انگیزی و بی حرمتی و تهمت و هر كار دیگری كه جامعه را دچار نگرانی و تردید و صف بندی كند ابائی ندارند روزنامه نگاری كه فحش دادن و تهمت و تخریب نیست این جریان چه هدفی را دنبال می كند
اینها سئوالهای سختی نیستند كه پیدا كردن جواب های آنها غیرممكن باشد. پاسخ بسیاری از این سئوالها روشن است و اگر سئوالی وجود داشته باشد كه هنوز بی پاسخ مانده است برای دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی كشور كه بحمدالله از استحكام و قدرت خوبی برخوردارند روشن كردن آنها بسیار آسان است .
كافی است به این نكته ذره ای اندیشه كنیم كه چرا هر وقت اندك تلاشی برای نزدیك ساختن دلها صورت می گیرد صدائی از جائی بلند میشود و یا قلمی به حركت در می آید كه آن تلاش را خنثی كند و تا مدتی فضای جامعه را غبارآلود نگهدارد آیا این یك امر طبیعی است یا حساب شده و دقیق و هدفمند است
كمترین دلیل بر حساب شده و دقیق و هدفمند بودن این حركت اینست كه همواره درست در زمانی رخ می دهد كه امیدهائی برای حل اختلافات رخ می نماید. این كافی است كه نشان دهد این جریان مرموز ماموریت دارد فضا را همواره غبارآلود نگهدارد تا بتواند اهداف و منافع خود را تامین كند. راستی اهداف و منافعی كه فقط در فضای غبارآلود می توان به جستجوی آنها پرداخت چگونه می توانند باشند و چه كسانی می توانند در جستجوی چنین اهداف و منافعی باشند
برخلاف صف بندی های كاذبی كه این جریان مرموز تلاش می كند بوجود بیاورد واقعیت اینست كه همه نیروهای انقلاب از همه اقشار و عموم ملت ایران در صف واحد و پشت سر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای قرار دارند. برخلاف آنچه بدخواهان درصدد هستند القا كنند همه بزرگان انقلابی از آیت الله هاشمی رفسنجانی گرفته تا كسانی كه توسط این جریان مرموز یاران ایشان دانسته شده اند همگی یاران رهبر معظم انقلاب هستند و برای پیشبرد آرمان های انقلاب و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی آماده هر نوع فداكاری هستند. دشمنان هر چند میخواهند جامعه را دو قطبی كنند ولی هوشیاری نیروهای انقلاب اجازه چنین كاری را به آنها نخواهد داد.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

جمعه 2/11/1388 - 10:3 - 0 تشکر 177355

اخیرا دست های پنهان و آشكار غرب و شرق به منظور ایجاد شكاف و اختلاف میان طرفداران انقلاب اسلامی به حیله جدیدی متوسل شده اند كه مسؤولین عزیز و رده بالاهای كشورمان و نیز شخصیت ها و چهره هایی از مجلس و دولت و روحانیون را به تفكر و گرایشات وابستگی و همچنین عدول از مواضع گذشته ونهایتا به شرق گرایی یا غرب گرایی متهم نمایند و موذیانه با طرح مسائلی از این قبیل كه فلان شخصیت نظام جمهوری اسلامی راست گرا و یا میانه رو یا سازشكار و غرب گراست و یا فلان مسوول تندرو و انقلابی شدهاست كه نتیجتتا اعتماد مردم را به دست اندركاران نظام سلب نمایند .

امام خمینی (ره) ، صحیفه نور ، جلد 21 ، ص 36

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی