• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 806)
چهارشنبه 30/10/1388 - 13:56 -0 تشکر 177067
معیار آمریکایی بودن از دید خاتمی

چه کسی امریکایی است؟
عبدالرضا داوری:به بهانه فرارسیدن 30 دی،پانزدهمین سالگرد درگذشت مرحوم مهندس مهدی بازرگان دبیرکل فقید نهضت آزادی،ماجرای درگیری قلمی آقای سید محمد خاتمی و آن مرحوم را در موضوع"امریکایی بودن"برخی جریانهای داخلی،بازخوانی می نمایم تا از این رهیافت،تجربه ای برای ایام کنونی اندوخته شود.
پس از ترورهای کور منافقین که در پائیز 60 ابعاد وحشیانه ای به خود گرفت، مرحوم مهندس مهدی بازرگان، دبیرکل فقید نهضت آزادی که در آن زمان نماینده مجلس بود، در تاریخ 15 مهرماه 60 پشت تریبون مجلس قرار گرفت و تروریست های منافقین را «جوانان جانباز» خواند و در پاسخ به بیانات حضرت امام خمینی(ره) که منافقین را مزدوران آمریکا نامیده بود، اظهار داشت: « این جوانان جانباز در خانواده های آمریکایی زاییده و بزرگ نگشته اند که بتوان مزدورشان خواند.»(1)
موضع حمایت آمیز مرحوم بازرگان نسبت به جریان نفاق در حالی بود که مرحوم امام خمینی(ره) بدلیل وحدت استراتژیک ایجاد شده میان منافقین و دولت آمریکا در محور ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، این جریان نفاق آلود را آمریکایی قلمداد کرد . اما مرحوم بازرگان در اقدامی که به تجاهل العارف می ماند تلاش کرد تا انگ" آمریکایی" بودن را از دامن آلوده منافقین آدمکش بزداید و ساده لوحانه اذناب منافقین را به دلیل دارا بودن شناسنامه ایرانی، «آمریکایی» نداند.
استدلالات سست و بی پایه مرحوم مهندس بازرگان ، واکنش حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی را که در آن زمان سرپرست موسسه کیهان بود ، برانگیخت . ایشان در سرمقاله روزنامه کیهان ریشه ظهور جریان منافقین را سازشکاری دولت موقت با آمریکا دانست و چنین نوشت:" ... اگر بخواهیم به تحلیل جریاناتی که به اینجا انجامید بپردازیم، بزرگترین گناه به گردن جریانی خواهد بود که از آغاز در سیر طبیعی انقلاب، اخلال کرد و بسیاری از جوانان ساده دل را از انقلاب رمانید و آنان را به دام رهبران گروهک هایی که از آغاز هم معلوم بود بالاخره کارشان به تروریسم خواهد انجامید، افکند. وقتی که دولت موقت در اثر بینش ناسازگارش با محتوای انقلاب اسلامی و با سوءاستفاده از نام و اعتباری که به برکت اسلام و عنوانی که از رهبرانقلاب گرفته بود، راه آشتی دادن انقلاب سازش ناپذیر اسلامی با آمریکا را برگزید... وقتی که فریاد برآمد انقلاب به پایان رسیده است... و ملاقات با برژینسکی نشان داد که کدام سازندگی و نظمی مورد نظر است... گروهک های مفسد ،انحصار طلب ، ملحد یا التقاطی، با هیاهو چنین وانمود کردند که جمهوری اسلامی و دولت موقت عین یکدیگرند، و بدین وسیله توانستند بسیاری از این جوانان ساده دل را به سوی خود جلب و با کار مداوم آنان را برای چنین روز تلخی آماده سازند."(2)
حجت الاسلام سید محمد خاتمی در ادامه سرمقاله روزنامه کیهان به اظهارات مهندس بازرگان، که تلاش کرده بود منافقین را از اتهام آمریکایی بودن مبرا سازد، شدیدا انتقاد کرده و اظهار داشت: "طنز آقای بازرگان، آنجا که از انتساب آشوبگران به آمریکا برمی آشوبند، خود حکایتگر نوعی نگرش آمریکایی به مسائل است... بدین ترتیب تشخیص درست امام و امت را که دشمنان داخلی... را آمریکایی می خوانند و اعمال و مواضع آنان را به نفع آمریکا می دانند، به تمسخر می گیرند... آیا شاه مخلوع که گوی سبقت را از همه حکمرانان جهان سوم در سوق دادن کشور به سوی وابستگی تام به غرب و خصوصاً آمریکا... ربوده بود، در خانواده آمریکایی زاده شده یا از آمریکا برگشته بود، یا اینکه شاه، آمریکایی نبود؟... آیا آقای بنی صدر که... آمریکا همه امیدهایش را برای بازگشت به ایران به وی بسته بود، از خانواده آمریکایی بود؟... آیا آقای رجوی که روز و روزگاری، آقای بازرگان را نماینده بورژوازی( که طبق تحلیل های ماتریالیستی - مارکسیستی حضرات ماهیتاً آمریکایی است) می دانست، و امروز که به منظور رهبری مقاومت ضدامپریالیستی در ایران به دامن فرانسه آویخته است! و برای تکمیل مبارزات ضدآمریکایی، این اواخر سفری به آمریکا کرده است، با کمال شهامت به تمجید از بورژوازی ملی برخاسته و برای سرنگونی جمهوری اسلامی پیشنهاد اتحاد با بورژواها را می دهد... و «جرج بال» به سیاستمداران آمریکا اکیداً توصیه می کند که مجاهدین خلق! را به عنوان جناح نیرومند مخالف با رژیم ارتجاعی! ایران مورد حمایت و تقویت قرار دهند و بالاخره مورد تمجید و ستایش فراوان رادیوها و سخن پراکنی های آمریکا و اسرائیل و بی بی سی است، آیا آقای مسعود رجوی از خانواده آمریکایی است؟... و امروز همان جوانان پاکباز! که شما به دفاع از آنان برخاسته اید، چشم و گوش بسته به فرمان آقای رجوی و همپالگی هاشان و به کمک بازمانده های رژیم شاه، و در هنگامه ای که نیروهای رزمنده جمهوری اسلامی درگیر دفن تجاوز رژیم آمریکایی صدام هستند، به کشتار و تخریب دست می زنند."(3)
حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی سپس به تبیین منظور امام راحل از آمریکایی خواندن منافقین پرداخت و افزود: "مراد از آمریکایی بودن،، نحوه ای از دید و بینش است که به سادگی، ابزار دست سیاست های توسعه طلبانه آمریکا می شود. و به خاطر همین دید و بینش، جریانی که شما ( مهندس بازرگان)در راس آن قرار دارید همواره از مواضع ضدآمریکایی جمهوری اسلامی- البته با توجیهات گوناگون- اظهار نارضایتی و حتی مخالفت قولی و عملی کرده است... امروز این آمریکاست که پندارگرایانه برای سرنگونی جمهوری اسلامی به مجاهدین خلق! دل بسته است و از آنان حمایت می کند."(4)
آنچه که ملاحظه نمودید گواهی می دهد که در سال 60 ، از منظر و دیدگاه حجت الاسلام سیدمحمد خاتمی، کسانی "آمریکایی" تلقی می شدند که دیدگاه و بینش آنها بستر سیاست های توسعه طلبانه آمریکا را در داخل کشور هموار نماید.
اکنون این سؤال مطرح است که آیا آقای خاتمی فکر نمی کنند علت حمایت امروز آمریکا از "جریان فتنه" آن است که این طیف طی ایام اخیر در چارچوب منافع استراتژیک آمریکا و غرب، همه محورهای کلیدی انقلاب اسلامی نظیر حکومت دینی، استکبارستیزی، آرمان قدس، مبارزه با سرمایه سالاری، حمایت از محرومین و ... را زیر سؤال برده و عملاً تامین منافع امریکا در ایران را دنبال کرده است؟
آیا شایسته نیست ، آنچه که دیروز از قلم جناب آقای خاتمی خطاب به مرحوم مهندس بازرگان نگاشته شد، امروز خطاب به رییس سابق دولت اصلاحات و همفکرانشان انشاء شود؟
آیا آقای خاتمی و دوستانشان نباید عبرت بگیرند؟دیروز تروریستهای منافق از سوی مهندس مهدی بازرگان به عنوان "جوانان جانباز" مفتخر شدند و امروز هم آشوبگران روز عاشورا از سوی مهندس موسوی "مردم خداجوی" لقب می گیرند؟ فاین تذهبون.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

پنج شنبه 1/11/1388 - 18:58 - 0 تشکر 177304

بنام یگانه خالق هستی

سلام

جالبه

حالا من یه سوال از شما دارم؟

یعنی همه مشكلات ما آمریكاست؟

آمریكایی كه حتی جواب نامه های ما (كه اسمشو ندای صلح جویان جهان میزاریم) رو نمیده

آمریكایی كه اصلا ذهن مردموشو درگیرما نمیكنه

بس كنین

مثلا كه چی؟

اگه آمریكا بد بود آقای رئیس جموهور این همه پیام تبریك به اوباما نمیداد

در كشور عشق هيچ كس رهبر نيست ، هيچ شاهي به گدا سرور نيست

پنج شنبه 1/11/1388 - 20:16 - 0 تشکر 177320

منظور من اینه که چرا آدم باید این همه تغییر کنه؟ ما خاتمی 30 سال قبل رو میخوایم که این چنین با دلیل قاطع حرف میزنه.

نوشتن نامه به اوباما برای نشان دادن خوش بینی ما برای اصلاح و تغییر در روند چند دهه گذشته این کشوره نه دراز کردن دست دوستی بدون دیدن این تغییرات.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

جمعه 2/11/1388 - 18:58 - 0 تشکر 177400

 azhdar3گرامی:

سلام

آقای شریعتمداری در برنامه ی رو به فردا صریحا" اعلام می کنند که موسوی تحت دستور مستقیم آمریکا ست!!!

آقای حسینیان هم به همین منوال

من با این مشکل دارم!!

یک چیزی رک بگم :

وقتی در صداوسیما من و دوستانم را به انگلیس نسبت می دهند که از آن چندشمان می شود من از آن صدا و سیما چندشم می شود!

بمیرم برای موسوی که دیگر نمدانم چه جوری باید مرز بندی و اعلام مواضع کند.

اگر موافق هستید به صورت طبقه بندی شده مطالب در حد یک خطر از اکثر بیانیه ها و مصاحبه های ایشان بعد از انتخلابات را بگذارم (البته اگر حذف نشود)(یعنی دیدگاه ایشان به بیگانگان و اسلام و جمهوری اسلامی که فکر نکنم باعث ملتهب شدن فضا شود!)؟

چون من این کار را کردم ولی حذف شد / این بر خلاف سخنان رهبری است ! وقتی ایشان می فرمایند اعلام موضع کنید و ما اجازه ی این اعلام را ندهیم به چه معنی است؟ کافیست به علت تذکر های ارشاد به روزنامه های اعتماد و جمهوری اسلامی و .. مراجع کنید

متاسفانه گروهی نمی خواهند موضع موسوی اعلام شود و صدای آن شنیده شود تا در فضای ابهام به شایعات خود قوت دهند!

و من هم عهد اخوتی با آقای موسوی نبسته ام به نظر خودم وبا عقل خودم به این نتیجه رسیدم ایشان در راه درستی حرکت می کند و تا وقتی که در راه اسلام و انقلاب و خمینی کبیر قدم بر می دارد از ایشان حمایت می کنم.

 منتظر پاسخ شما گرامی هستم!

سبز و موفق باشید

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 3/11/1388 - 11:2 - 0 تشکر 177459

سلام بردوست عزیز جناب سیامک

شاید مهمترین شباهت همه ایرانیها در جستجوی حقیقت باشه ،اما یه نکته بدی هم هست اونم اینه که همیشه خودمون رو پیرو حق میدونیم لازمه که با چندوقت خلوتی کنیم و به پالایش افکارمون بپردازیم.

اینی که اقای شریعتمداری گفتن برپایه عمل و عکس العمل هست.خود ایشون هیچوقت نگفتن که این اقایان آمریکایی هستن اما متاسفانه ناخوداگاه دارن روش امریکاییها رو دنبال میکنن.خوب اینجا یه سوال باید توی ذهن ایجاد بشه که چه دلایلی برای این اتهام هست؟آقای شریعتمداری چه منطقی برای این حرفشون دارن؟اصلا شما تابه حال تونستین جوابشو پیدا کنین؟مثلا چرا کسی به احمدی نژاد نتونسته این اتهامات رو وارد کنه.تنها کسی که به احمدی نژاد این اتهام رو وارد کرد اقای مطهری بود که لیبرال رو بهترین برچسب فرض کردن!حتی خود شما هم از این حرف لابد به خنده افتادین.

چندین بار گفته شده که معترضین، انگلیسی و امریکایی نیستن اما نمیدونم چرا شما میخواین به زور خودتونو به این وصله ها بچسبونین.

بیانیه های ایشون رو نه به صورت گزینشی بلکه باید یکجا خوند .

اقای موسوی توی بیانیه هاش دوپهلو موضع گرفته .مثلا چی میشد همون اول توی اولین بیانیش به کشورهای بیگانه هشدار میداد که توی مسایل داخلی دخالت نکنن.یا دلیل ملقب کردن اهانت کنندگان به مقدسات(اینا جزو معترضین نبودن)به مردم خداجوی چه بوده؟ چرا از کسانی که به عملیات تروریستی دست زدن اعلان برائت قطعی نکردن؟چرا از مظلومیت بسیج و نیروی انتظامی که حدود 1000نفر زخمی در این 7 ماه به دنبال داشته حرفی نزده و تازه اونا رو به سرکوبگری متهم کرده؟چرا از راه قانونی اعتراض نکردن؟وچراهای بیشمار دیگه...یه سوال شخصی از شما:اگه جلوی چشمتون عزیزتون رو میکشتن به بهانه اعتراض ایا باز هم با این شدت حمایت میکردین؟

من از شما خواهش میکنم همه جانبه به قضیه نگاه کنید .این اقایون نکات مثبت هم دارند اما ما مجبوریم که واقعیتهارو ببینیم.زدن تهمتهای بی اساس به رییس جمهور فعلی که گفته شده در 4سال گذشته چندین هزار مورد فقط توی روزنامه موجود هست.این کارا انسانیه؟ایا ارشاد حق دادن یک تذکر منطقی رو هم نداره؟تازه نشریات طرفدار دولت هم از این قاعده مستثنا نبودن.شما هم فکر نکنید که ما از شکم مادر طرفدار اینو اون شدیم.بلکه به صورت منطقی دنبال جوابای سوالتمون بودیم و حدالامکان من شخصا تلخی حقیقت رو تحمل کردم گرچه نفس اونچیزی رو میشنوه که خودش میخواد.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

شنبه 3/11/1388 - 18:39 - 0 تشکر 177563

بسم الله الرحمن الرحیم

إِذْ تَلَقَّوْنَهُ بِأَلْسِنَتِكُمْ وَتَقُولُونَ بِأَفْوَاهِكُم مَّا لَیْسَ لَكُم بِهِ عِلْمٌ وَتَحْسَبُونَهُ هَیِّنًا وَهُوَ عِندَ اللَّهِ عَظِیمٌ ﴿15نور﴾

آنگاه كه آن [بهتان] را از زبان یكدیگر مى‏گرفتید و با زبانهاى خود چیزى را كه بدان علم نداشتید مى‏گفتید و مى‏پنداشتید كه كارى سهل و ساده است با اینكه آن [امر] نزد خدا بس بزرگ بود (15)

با سلام و احترام:

اول نکته این که:

آقای شریعتمداری به این موضوع تاکیید کردند که آنها عامدا" و به طور مستقیم  از آمریکا دستور می گیرند که آقای حسینیان هم همین موضع را در برنامه بعد گرفتند.(با خواندن متن مناظره یا دیدن مجدد آن  کاملا مشهود است)

یک سوال:

شرایط کاملا" فرضی!

اگر روزنامه ای دزدی و اختلاص در یک شرکت دولتی را  افشا بکند (که باید بکند یکی از وظایف روزنامه نگاری افشاگری است) و درست هم باشد آیا بی بی سی و رسانه های بیگانه با آن چه برخوردی می کنند؟؟ این خبر روزنامه می شود تیتر یک آنها / آنها خوشحال می شوند و ار آن استقبل می کنند/ پس باید گفت چون بی بی سی از آن اسقبال کرد کار روزنامه نگار غلط بوده است؟؟؟؟(مثالی مشابه را هم آقای شریعت مداری در برنامه رو به فردا عنوان کرد .)

مثلا شما به این جمله دقت کنید:

همسر تاج‌زاده گفت:«در مدت بازداشت همسرم ایشان اعلام کرده است حاضر است در یک برنامه با حسین شریعتمداری شرکت کند و بدون اینکه هیچ سندی در اختیار داشته باشد اثبات کند چه کسانی در طول ۲۵ سال گذشته بیشترین خدمت را به آمریکا و انگلیس کرده‌اند.»(منبع پارلمان نیوز)

 در مورد آقای احمدی نژآد هم که فرمودید اگر خاطرتان باشد آقای کروبی در منظره با آقای احمدی نژآد متنی را از یک مقام اسرائیلی خواند که نوشته بود:

دولت احمدی نژاد بیشترین خدمت را به اسرائیل کرده است.(نقل به مضمون)

البته این مسئله را صرفه نظر از درستی  یا نادرستی حرفهای کروبی عرض کردم .(فغلا بحث این موضوع نیست)

نمی دانم منظور شما از دو پهلو موضع گرفتن چیست؟ من بیانیه های آقای موسوی را کاملا و با دقت خوانده ام  / متاسفانه بعضی دوستان به جای خواندن خود بیانیه تحلیل هایی که سایت هایی چون جهان و رجا از آن ارائه می دهند مطالع می کنند.(مثلا در همین انجن تفسیرهای مختلفی از بیانیه ایشان قرار داده شد اما خود بیانیه اجازه نشر نیافت)

در مورد بسیجیان که فرمودید: 

ما با بسیجی روبرو نیستیم، بسیجی برادر ماست، سپاهی حافظ انقلاب و نظام ماست. در پی اصلاح هستیم برای بازگشت به اصول ناب انقلاب اسلامی.»(بیانیه 5شماره موسوی)

اما متاسفانه حرکات خوشونت آمیز نیروهای امنیتی(خودسر غیر خود سر بسیجی و ..) خود به خود باعث رادیکال شدن فضا و شعار ها و اقدامات معترضین می شود و با توجه به محدودیت رسانه ای موسوی عملا" اوضاع را از رهبری ایشان خارج می کند/قطعا" مسئولین امر هم تمایل دارند معترضین به جای شنیدن سخنان موسوی و خط گیری از او  از بی بی سی خط بگیرند و شعار های تند و منحرف بدهند تا بهانه ای باشد برای سرکوب بیشتر .

آقای موسوی در همان اوایل استراتژی صداوسیما را این گونه مطرح می کند:

«دولت و صدا و سیما می‌کوشد موج سبز مردمی را وابسته به بیگانگان جلوه دهد غافل از آنکه اقبال به رسانه‌های خارجی حاصل بی‌تدبیری و فضای بسته رسانه‌ای موجود است. موج سبز ما تنها منعکس‌کننده یک خواست مستقل به حق داخلی است که به مداخله بیگانگان خو‌ش‌آمد نمی‌گوید.»(یانیه شماره ۴)

به این جمله موسوی دقت کنید:

نظام و انقلاب اسلامی تمامی خواسته‌های ما را در بر می‌گیرد. مبادا کسی فریب شعارهای ساختارشکنانه را بخورد. اینجانب قویاً با چنین وسوسه‌ای مخالفم و اعتقاد دارم قانون اساسی ما همچنان دارای ظرفیت‌های ارزشمند تحقق نایافته‌ای است.

مجاری را برای اصلاح اشتباهات باز بگذارند، بسته شدن این راه، تهدیدات ساختارشکنی را به عنوان تنها بدیل مطرح خواهد کرد و این بدیلی است که ما هزینه سنگین آن را می‌دانیم و قاطعانه با آن مخالفیم.(بیانیه شماره 9 )

یا این مصاحبه :

 مصاحبه با قلم نیوز (شنبه ۹/۵/۸۸): «شعارهایی مورد حمایت راه سبز میلیونی مردم است که فراتر از قانون اساسی جمهوری اسلامی نرود. خواسته مردم دفاع از جمهوریت نظام در کنار اسلامیت آن است و شعار جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد در بیان این جنبه از مطالبات آ‌نان نقش راهبردی دارد.

در مورد این که چرا ایشان در بیانیه اول مرزبندی نکردند :

 بیانیه شماره ۲: «ما به عنوان کسانی که به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن پایبندیم، اصل ولایت فقیه را یکی از ارکان این نظام می‌دانیم و حرکت سیاسی را در چارچوب‌های قانونی دنبال می‌کنیم.»

و نمونه های زیادی دیگری وجود دارد .

شما دوست خوب را به خواندم دوباره ی بیانیه 17  مهندس میرحسین موسوی دعوت می کنم 

چشمها را باید شست جور دیگر باید دید....

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 4/11/1388 - 11:59 - 0 تشکر 177698

إِذْ تَلَقَّوْنَهُ بِأَلْسِنَتِكُمْ وَتَقُولُونَ بِأَفْوَاهِكُم مَّا لَیْسَ لَكُم بِهِ عِلْمٌ وَتَحْسَبُونَهُ هَیِّنًا وَهُوَ عِندَ اللَّهِ عَظِیمٌ ﴿15نور﴾

آنگاه كه آن [بهتان] را از زبان یكدیگر مى‏گرفتید و با زبانهاى خود چیزى را كه بدان علم نداشتید مى‏گفتید و مى‏پنداشتید كه كارى سهل و ساده است با اینكه آن [امر] نزد خدا بس بزرگ بود (15)

خود ایه مبین جواب است.شما مثل اینکه واقعا خودت رو برحق میدونی و اقایانی که براساس دلیل و منطق حرف میزننو باطل.شما فکر کنید که میخواید به چین برید اما سوار یه هواپیمایی شدید که مقصدش  آمریکاست .هرچه قدر هم به زور بگید که من به چین میخوام برسم هیچ تاثیری نخواهد داشت.این اقایان به صورت ناخودآگاه و شاید هم خودآگاه(مثل آقایان زندانی) دارن فرمول آمریکایی رو پیاده میکنن.(به شما پیشنهاد میکنم یه بار دیگه متن بالا رو بخونید و ببینیدکه مواضع آن زمان اقای خاتمی چقدر به مواضع اقای شریعتمداری نزدیکه)    متاسفانه من در روزنامه های مخالف چیزی جز توهین ندیدم.در ضمن مطمئن باشید که اختلاس در روزنامه های طرفدار دولت هم منعکس میشه اما یه فرقایی هست.روزنامه های مخالف با آب و تاب و برای به لجن کشیدن مطرحش میکنن بدون اینکه اثبات بشه(مثل قضیه 1میلیار دلار)

همسر تاج‌زاده گفت:«در مدت بازداشت همسرم ایشان اعلام کرده است حاضر است در یک برنامه با حسین شریعتمداری شرکت کند و بدون اینکه هیچ سندی در اختیار داشته باشد اثبات کند چه کسانی در طول ۲۵ سال گذشته بیشترین خدمت را به آمریکا و انگلیس کرده‌اند.»(منبع پارلمان نیوز)  این کار رو ما هرروز تو خونمون هم انجام میدیم!

مطمئن باشید با زیر سوال رفتن فلسفه رژیم صهیونیستی که همون هولوکاسته اونا الان دارن خودشونو میکشن چرا که زمان انتخابات هم خشمشونو از احمدی نژاد نشون دادن.

جواب این سوالا رو ندادین:دلیل ملقب کردن اهانت کنندگان به مقدسات(اینا جزو معترضین نبودن)به مردم خداجوی چه بوده؟گه جلوی چشمتون عزیزتون رو میکشتن به بهانه اعتراض ایا باز هم با این شدت حمایت میکردین؟

حالا از همه این بدبختیهایی که این آقایون به بهانه حق خواهی بر ما تحمیل کردند اگه جواب اینو بتونن بدن، من خودم از فردا تو دانشگاه نوکری موسوی رو هم میکنم (چون با اثباتش نشون میده که همه کارایی که تا امروز کرده درست بوده و با منطق درست پیش رفته)

ببینم حالا توی انتخابات تقلب  (نه تخلف)شده بود؟؟؟؟؟

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

يکشنبه 4/11/1388 - 19:34 - 0 تشکر 177859

منظور از (هیچ سندی ) سند کاغذی است یعنی با دست های خالی یعنی با منطق یعنی با دو دو تا چهارتا(از سفسته بگذریم) به نظر خیلی ها انکار کامل هولوکاست یک اشتباه بود و باعث کمک به اسرائیل شد و می بینیم در مصاحبه های خارجی آقای احمدی نژآد هم دیگر تکرار نمی شود و من یاد دارم ایشان در یکی از مصاحبه ها در باره ی سوال مجری که گفت:" آیا شما هولوکاست را انکار می کنید ؟" پاسخ داد: " من می گویم اگر هولوکاست وجود داشته باشد چرا اجازه تحقیق درباره ی آن در اروپا داده نمی شود؟" ایشان از جواب مستقیم طفره رفتند (نقل به مضمون)(البته اکنون بحث از سیاست خارجی نیست) شما نباید همه ی معترضان در روز عاشورا را به یک چشم نگاه کنید همه ی آنها محارب که نبودند!! بیش از 500 نفر بازداشت شدند برای چند نفر از آنها حکم محارب صادر شد؟ همین خواهر زاده آقای موسوی از رزمندگان دوران جنگ بودند برادر شهید بودند .(پیام رهبری را به این ناسبت بخوانید /در همین انجمن در تاپیک"کیست داد ما را بستاند") آقای موسوی در بیانیه 17 در برابر هتک حرمت کنندگان موضع گرفتند. اگر نظر شخصی بنده را بخواهید بله تقلب شده بود(دلیل دارم) اما جای بحث نیست (حداقل در این انجمن )بماند برای آینده و تاریخ و آقای موسوی هم نوکر نمی خواهد ایشان کرامت انسانی را خواستارند ایشان انسان های آزاده و سرافراز آرزو دارند. با تشکر از محبتتان که وقت می گذارید و به مباحث پاسخ می دهید.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 4/11/1388 - 22:7 - 0 تشکر 177906

4siamak گفته است :
[quote=4siamak;423165;177400]

 azhdar3گرامی:

سلام

آقای شریعتمداری در برنامه ی رو به فردا صریحا" اعلام می کنند که موسوی تحت دستور مستقیم آمریکا ست!!!

آقای حسینیان هم به همین منوال

من با این مشکل دارم!!

یک چیزی رک بگم :

وقتی در صداوسیما من و دوستانم را به انگلیس نسبت می دهند که از آن چندشمان می شود من از آن صدا و سیما چندشم می شود!

بمیرم برای موسوی که دیگر نمدانم چه جوری باید مرز بندی و اعلام مواضع کند.

اگر موافق هستید به صورت طبقه بندی شده مطالب در حد یک خطر از اکثر بیانیه ها و مصاحبه های ایشان بعد از انتخلابات را بگذارم (البته اگر حذف نشود)(یعنی دیدگاه ایشان به بیگانگان و اسلام و جمهوری اسلامی که فکر نکنم باعث ملتهب شدن فضا شود!)؟

چون من این کار را کردم ولی حذف شد / این بر خلاف سخنان رهبری است ! وقتی ایشان می فرمایند اعلام موضع کنید و ما اجازه ی این اعلام را ندهیم به چه معنی است؟ کافیست به علت تذکر های ارشاد به روزنامه های اعتماد و جمهوری اسلامی و .. مراجع کنید

متاسفانه گروهی نمی خواهند موضع موسوی اعلام شود و صدای آن شنیده شود تا در فضای ابهام به شایعات خود قوت دهند!

و من هم عهد اخوتی با آقای موسوی نبسته ام به نظر خودم وبا عقل خودم به این نتیجه رسیدم ایشان در راه درستی حرکت می کند و تا وقتی که در راه اسلام و انقلاب و خمینی کبیر قدم بر می دارد از ایشان حمایت می کنم.

 منتظر پاسخ شما گرامی هستم!

سبز و موفق باشید


--------------------------
خداوند شما را هدایت كنند.ولی بدانید خداونند همه انسان ها را هدایت نمی كند.....فقط كسانی را هدایت می كند كه حداقل كمی حق طلب باشد.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
دوشنبه 5/11/1388 - 18:54 - 0 تشکر 178087

الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ ﴿18الزمر﴾/

به سخن گوش فرامى‏دهند و بهترین آن را پیروى مى‏كنند اینانند كه خدایشان راه نموده و اینانند همان خردمندان

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی