انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 461)
دوشنبه 28/10/1388 - 13:59 -0 تشکر 176729
طفره بعضی از چهره های سیاسی از مناظره

وحید یامین‌پور مجری برنامه "رو به فردا " با اشاره به اهداف این برنامه زنده تلویزیونی اظهار داشت: مدت‌ها بود كه تلاش داشتیم زمینه یك گفتگوی صریح و شفاف را در حوزه مسائل سیاسی و اجتماعی فراهم كنیم.
وی با اشاره به حوادث بعد از انتخابات و اهانت به عاشورای حسینی و واكنش مردم در راهپیمایی بزرگ عاشوراییان، تاكید كرد كه طرح برنامه رو به فردا در ابتدا به صورت هفتگی بود اما به جهت حوادث اخیر این برنامه به سه شب در هفته تبدیل شد.
این فعال رسانه‌ای افزود: به نظر می‌رسید كه بعد از خلق حماسه 9 دی بهترین و بیشترین ظرفیت برای برگزاری مناظرات چالشی در جامعه فراهم شده است و بر همین اساس این طرح را به صدا و سیما ارائه و با موافقت سیما برنامه "روبه فردا " را روی آنتن بردیم.
وی عدم شركت برخی شخصیت‌ها برای مناظره را از جمله مشكلات اجرای این برنامه دانست و گفت: علیرغم دعوت از برخی چهره‌های سیاسی برای شركت در مناظره متاسفانه آنها در این برنامه شركت نمی‌كنند.
یامین‌پور درباره مسایل مطرح شده درباره بی‌طرفی مجری در این برنامه نیز گفت: من هم، همانند همه معتقدم كه مجری باید بی‌طرف باشد ولی معتقدم این اظهار نظرها مربوط به برخی نخبگان است كه با اهداف خاصی مطرح می‌شود.
وی بیان داشت: بنا به عهدی كه با خدا و كار خود داشتم، پاسخ این سوال را كه آیا در مناظرات از طرف خاصی حمایت می‌كنم یا نه را به مردم می‌سپارم.
وی همچنین با اشاره به مناظره جواد اطاعت و زاكانی كه برخی رسانه‌ها از عدم بی‌طرفی مجری در این برنامه سخن گفته بودند، گفت: بعد از اتمام این مناظره، آقای اطاعت طی تماس تلفنی از بنده به جهت رعایت عدالت بعنوان مجری برنامه، تشكر كرد.

 

 

 

دوشنبه 28/10/1388 - 22:41 - 0 تشکر 176866

پیرو تصمیماتی که به منظور شفاف‌سازی و ایجاد آرامش در عرصه سیاسی کشور اتخاذ شده و صداوسیما به عنوان مسئول برگزاری مناظره انتخاب شده است تلاش مسئولان این رسانه برای جلب اعتماد اصلاح‌طلبان ادامه دارد.

رفتار صداوسیما پس از انتخابات که حتی اعتراض اصولگرایان حامی دولت را نیز در آورده و روزنامه جوان در شماره امروز خود به نقد صریح آن پرداخته موجب شده است چهره‌های سیاسی حاضر به شرکت در برنامه‌های سیاسی آن نشوند.

شنیده می‌شود صداوسیما در روزهای اخیر مستقیما و یا از طریق واسطه‌های متعدد سعی می‌کند چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی را به حضور در مناظره‌ها متقاعد کند.

بی‌طرفی نسبی مجری در مناظره اطاعت و زاکانی به عنوان چراغ سبز به اصلاح‌طلبان تعبیر می‌شود.

برنامه رو به فردای شبکه سوم سیما به دلیل نداشتن مهمان کافی فعلا به هفته‌ای یکبار تقلیل یافته است.

به نظر می‌رسد با ایجاد اعتماد بیشتر، صداوسیما بتواند نقش خود را موثرتر ایفا کند.
منبع تابناک

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

سه شنبه 29/10/1388 - 21:1 - 0 تشکر 176989

به نظر من یکی دیگر از دلایل تقلیل تعداد مناظره ها فشار های گروه هایی بود که با مطرح شدن اصلاحات مخالف بودند و به عنوان نمونه آقای رسایی این گونه می گوید:

 عضو كمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ادعاهایی مبنی بر امكان حضور سران فتنه در مناظره‌های رسانه ملی، گفت: پس از انتخابات این افراد قانون شكنی كردند و در پازل دشمن بازی می‌كنند از این رو نباید در این‌گونه برنامه‌ها حضور یابند.

منبع_ عصرایران(http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=97652)

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 29/10/1388 - 22:32 - 0 تشکر 177002

اتفاقا من خیلی علاقه مندم ببینم که این آقایان چه چیز جدیدی برای گفتن دارن.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

چهارشنبه 30/10/1388 - 21:54 - 0 تشکر 177180

سلام

برنامه این هفته روبه فردا با حضور

دکتر علی اکبر ولایتی

و

دکتر محسن رضایی

قابل توجه دوستان اینکه هر دو نفر از افراد اصولگرا هستند

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

جمعه 2/11/1388 - 11:54 - 0 تشکر 177366

اطاعت که اومد دیدید که چیکار باهاش کردند؟؟؟

احزب اعتماد ملی و حزب مشارکت هم اعلام آمادگی کردند

ینها حتی رضایی رو هم بر نمی تابند!!

بروجردی و حسینیان!!!!!!!!!!!!!!(آخره مناظره جنجالی!!!!)

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

جمعه 2/11/1388 - 14:27 - 0 تشکر 177376

اقای رضایی خودشون نیومدن. بعضیها مثل اقای اطاعت وقتی میبینن حرفی برای گفتن ندارن  میترسن بیان صداو سیما ودنبال بهانه هستن که نشون بدن صداوسیما مقصره.جالبه اقای اطاعت در انتخابات مجلس چهلو نهم شده بودن چه قدر هم ادعا دارن.مجری برنامه هم گفت که با خیلی از معترضین تماس گرفتن که بیان مناظره کنن اما پیش شرط تعیین کردن!اخه آدم این قدر ترسو میشه.اگه واقعا میخوان حقایق رو بیان کنن چرا این جوری دارن ناز میکنن.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

جمعه 2/11/1388 - 18:35 - 0 تشکر 177396

خبرنگار تابناک گزارش داد: دکتر علی اکبر ولایتی و دکتر محسن رضایی که هر دو با حکم رهبر انقلاب عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند از سال 1357 تاکنون از دوستان نزدیک کدیگر بوده و هر دو در جبهه اصولگرایی حضور دارند، اقای دکتر ولایتی رئیس کمیسیون فرهنگی و اقای دکتر رضایی رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند.

این دو شخصیت نظام البته از نظر سلیقه وخط مشی سیاسی با هم تفاوتهایی دارند. مثلادرانتخابات ریاست جمهوری نهم اقای ولایتی گفته بود که اگر اقای هاشمی رفسنجانی نامزد انتخابات شود من نمی شوم ولی محسن رضایی گفته بود که نامزد شدن اشخاص هیچ تاثیری درتصمیم گیری من ندارد وعملا هم همینطور شد ولی در بحث نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دهم به یکدیگر تعارف می کردند. با این وجود تاریخ سی ساله اخیر نشان داده است که هردو دریک جبهه سیاسی علامت گذاری شده اند.

به همین دلیل مناظره محسن رضایی باعلی اکبر ولایتی سئوال برانگیز بود!

دراثر تحقیقی که خبرنگار تابناک انجام داد مشخص شد که اصلا برای برنامه شب گذشته مناظره ای درکار نبوده و توافق صدا وسیما با ان دو گفتگو پیرامون "اداب مناظره" بوده است و قرار براین بوده که عنوان گفتگو راهم "اداب مناظرات" بگذارند.
البته اقای ولایتی( به نقل از اقای ضرغامی) گفته بود خوب است درباره مسائل خارجی وامنیت ملی هم بحث شود که محسن رضایی هم قبول کرده بود. ولی ماجرا به همین جا ختم نمی شود. وقتی که زیرنویس های صدا وسیما شروع شد که مناظره شب جمعه بین اقایان ولایتی و محسن رضایی هست، محسن رضایی به مسئولان صدا وسیما اعلام نمود که اگر قرار به مناظره است طرف من یکی از سران معترضین باشد. مثلا اقای موسوی بیاید مناظره کنیم. واگر گفتگو هست من با آقای ولایتی موافقم ولی خبر صدا وسیما را اصلاح کنید. بعد که به محسن رضایی گفتند که اقای ولایتی توافق خود را لغو کرده وبه برنامه نمی اید ایشان گفتند با اقای( ح .ع) هم كه پیشنهاد دوم صدا وسیما بوده موافقم و وقتی گفتند که ایشان بیمار هستند، محسن رضایی گفتند چون قرار شما گفتگو بوده به تنهایی هم اماده هستم که به برنامه بیایم. برای مناظره هم مشروط به همان شرط که از اصلا ح طلبان باشد وانهم از سران انها موافقم .که صدا وسیما گفته بودند هردو وضعیت ممکن نیست!

با وجود انکه قرار براین بوده که درباره اداب مناظرات صحبت شود ولی دراین برنامه دوانتقادجدی به روش برنامه وجود داشت :

نخست: دو فرد دیگر بجای اقایان ولایتی ومحسن رضایی آمده بود، اقای بروجردی که به افکار و خط مشی اقای دکتر ولایتی اشنا بود ولی نماینده محسن رضایی رادعوت نکرده بودند. واقای حسینیان امده بود که تلویحا انتقادی هم به محسن رضایی داشت.

دوم : برنامه به سوی فردا باید تکلیف خودش را مشخص کند که گفتگوست و یا مناظره. مردم عادت کرده بودند که ماهیت این برنامه مناظره باشد. البته اینکه گفتگویی پیرامون مناظرات در یک و یا دو برنامه صورت بگیرد مانعی نداشت. ولی اگر افرادی را برای مناظره بیاورند ولی برنامه گفتگو باشد ،اسم برنامه مناظره باشد ولی عملا گفتگو صورت بگیرد. درباره اشخاص و افرادی مسائلی مطرح کنند و از انها به صراحت و یا به کنایه نام ببرند که حضور ندارند از نظر قواعد مناظره واخلاق مناسب نیست.

باتوجه به اینکه این برنامه ابتکار خوبی بوده که صدا وسیما شروع کرده خوب است طراحان آن باید مشخص کنند که ماهیت واهداف این برنامه چیست تا از تاثیر گذاری ان کاسته نشود. و زحماتی که مجریان ان کشیده اند ازبین نرود.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 3/11/1388 - 9:46 - 0 تشکر 177443

مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیت از انجام مناظره‌های تلویزیونی ابراز نگرانی كرد.

به گزارش خبر بخشی از  مطالب مطرح شده توسط وی در یك هیات مذهبی درقم به این شرح است:

مدیران صدا وسیما به افرادی كه به روی انقلاب و نظام شمشیر كشیده اند و همچنان بر طبل ابطال انتخابات می كوبند، اجازه می دهد با استفاده ازآنتن صدا وسیما، از كارشان دفاع كنند.   

مدیران صدا و سیما و رسانه ها از خدا بترسند و از خدا بی خبران، اطاعت نكنند.

مدیران صداوسیما! برنامه ریزی به بهانه های واهی نكنید و بدانید كه ملت ایران می دانند كه شما چه می كنید و درباره شما قضاوت می كنند.

نمی دانم چه كسانی درصدا وسیما به برخی افراد اجازه می دهند تا چهره زشت خود را بازسازی كنند .

سیما به این افراد كه بر روی انقلاب شمشیركشیده اند اجازه داده است تا از كار خود در صدا و سیما دفاع كنند و هرچه دلشان می خواهد علیه نظام تهمت بزنند.

---

خبر آنلاین

---

به نظر می رسد  تقلیل نوبت برنامه به دلیل طفره رفتن چهرها نیست بلکه فشارهای اینچنین موجب عوض شدن روند برنامه شده است!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی