زن ریحانه آفرینش (بازدید: 1755)
پنج شنبه 17/10/1388 - 18:58 -0 تشکر 174708
فقط یک زن کافی نیست...!

فقط یک زن کافی نیست...!

یکدفعه با گریه و زاری وارد شد،با صدای بلند و لرزان و افکاری آشفته فریاد می زد...
بهش گفتم : آرام و درست حرف بزن ، ببینم چه می گویی، اما فایده ای نداشت ، فریاد می کشید و می گفت: ای نامرد بعد از آن همه عشق و محبت؟!
بعد از آن همه رنج و محنت و سالها در کنار هم بودن ؟
بعد از آنکه بهترین روزهای عمرم و جوانیم را به پای او و بچّه هایش گذاشتم ، بعد از ....بعد از....تو رو خدا می بینی !!!
گفتم: حالا مگه چی شده ، چه اتفاقی افتاده است؟!
گفت: می خواهد زن بگیرد!
بعد از چند ساعت، تلاش برای آرام کردن وی، بهش گفتم: به جای این همه داد و فریاد و ناسزا و شکایت کردن، بهتره از خودت بپرسی ، چه چیزی باعث شده او به فکر ازدواج با یکی دیگه بیافتد؟! بهتره دنبال دلایل این کار بگردی.
هر چند که میدانم او خیلی دوستت دارد و محاله از تو دل بکند، بیگمان او نیازمند زنی مهربان و دلسوز است.
گفت: یعنی باید واقعیت را بپذیرم و با او کنار بیایم؟
گفتم: نه خیر، اما اگر می خواهی برای همیشه پیش او بمانی و او هم فقط شوهر تو باشد و اگر واقعا" دوستش داری و آینده ز ندگیت برایت مهم است ، باید نقش چهار زن را برایش ایفا کنی .
گفت: آخه این چطور ممکن است؟!
گفتم: مرد چهار نوع زن را دوست دارد و می پسندد.
اوّل : مادر!
او مادری می خواهد که او را از لطف و مهربانیش بی نصیب نگرداند، لطف و بخششی بدون منت و آزار ! مادری را می خواهد که در برابر خطا و اشتبا هات او... بخشنده و مهربان باشد .
اگر دچار مشکلی شد به همکاری، تشویق ، پشتیبانی و توجه نیاز دارد، مادری را می خواهد که در سختی ها و رنج ها همراه و مونس او باشد و در شادیها یش شریک باشد و هنگام محنت و بی خوابی کنارش بماند، با بودن او در کنارش احساس آرامش و شادی کند و هنگام نبودش نگران و مضطرب باشد.
آری او مادری را می خواهد که بعد از مراسم ازدواج از دست داده است، و می خواهد هر وقت دلش برایش تنگ شد او کنارش باشد.
پس تو با عشق و محبت و دلسوزی صادقانه ات باید جای خالی مادرش را پر کنی!
دوّم : معشوق!
او معشوق شیدای می خواهد ، که با تمام وجود قلب او را از عشق و محبت لبریز کرده و شیفته خود کند ... . زنی را می خواهد خوش ذوق و سلیقه و مهربان و دلربا.... که بتواند با عشق و اشتیاق در کنارش بماند .
سوّم: دوست!
او دوست و مونسی میخواهد که سفره دلش را پیش او باز بکند، که اسرارش را به او بگوید و در امورش با او مشورت و رایزنی کند ، آری دوست و همراهی میخواهد که اسرارش را حفظ کند و کم و کاستی ها و عیوبش را بپوشاند ، نه زنی که رازها و اسرارش را بر ملا کند و عیب و نقص هایش را پیش اقوام ، دوست و همسایه فاش کند.
او به عقل و معرفت و مشا وره های تو نیازمند است، نه زبان درازی و پر حر فی آن هم در مورد چیز هایی که به او هیچ ربطی ندارد .
پس هرگاه با تو صحبت می کند ، با دل و جان و خوب به حرفهایش گوش بده.
اگر در حرف زدن زیاده روی کنی و زبان شکایت و گله ات همیشه باز باشد ، او هم ناچارا" سکوت اختیار کرده و یا منزل را ترک می کند تا وقتش را با دوستان و رفقایش صرف کند که حرف هایش را کامل می شنوند و او را درک می کنند و می فهمند.
چهارم: وظیفه شناس و فهیم:
دلش می خواهد آشپزی بکنی و با دست های خودت برایش غذا آماده بکنی، هر چند که غذای بیرون یا خدمتکار داشته باشید ، دوست دارد نیاز ها و خواسته هایش را خودت برآو رده کنی و جای دستت در خانه پیدا با شد ، با اهمیت دادن و توجه به ظاهر خودت و پاک و تمیزی بچه ها خوشحال و شادمان می شود .
به این ترتیب اگر می خواهی فقط مال تو باشد و زندگیت شاد و آرام و ماندگار شود باید چهار زن شوی در یک زن و اینگونه صاحب قلب و عقل و جان او می گردی.
قابل توجه خانم های محترم:
هرگاه در همسرت احساس بی اهمیتی و کم توجهی نمودی ، به خودت بنگر و زندگیت را بررسی کن تا علل دلسردی و آشفتگی روابطتان را پیدا کنی، بعد از یافتن و فهمیدن علت مشکل به فکر راه چاره باش و دوباره پیوندت را با همسرت محکم و استوار گردان.
احساس ناراحتی و دلتنگی ، بدون بررسی و حل مشکل ، آشیانه کوچک خانه شما را تبدیل به جهنمی دنیایی می کند ، اگر می خواهید از بهشت آخرت بی نصیب نباشید خانه خود را تبدیل به بهشتی دنیایی بکنید.
به امید خوشبختی و سعادت جاودانه برای همه ی خانواده ها... .
منبع: مجله النجاح الیمنیه

 

شنبه 17/11/1388 - 16:47 - 0 تشکر 180610

اگر در اسلام مسئله چند ازدواجی مطرح شده بحث عدالت مساوات ظلم نکرد ن به طرفین هم شده است وقتی به زن اول به فرزندان وآینده آنهاستم می شود پس اینجا نمی شود گفت دستور دین است این قانون باید اصلاح شود فقط این بحث مطرح شده ومسائل دیگر وشرایط ازدواج مجدددر نظر گرفته نشده در واقع از قسمتی که به نفع مردان بوده استفاده شده وقسمتهای دیگر حذف شده این راهم درنظر بگیرید پیامبر بعد از فوت حضرت خدیجه ودر دوران کهولت برای ثبات ورابطه دوستی بین قبایل ازدواج فرموده اند آنهم در شرایط آن دوران عرب و زنان عرب تا حدودی نگران تعدد زوجین نیست چون پدر او هم اینگونه بوده ولی در جامعه ای که پدر خانم یک همسر دارد پدر آقا یک همسر دارد آیا قابل تحمل است همسر انسان تعدد زوجین داشته باشد در واقع از این مسا له متاسفانه از هدف پیامبر سوءاستفاده شده واز آن برای ارضای نیازهای جنسی خود بهره برده اند بگذریم این مساله چه لطماتی به همسر وفرزندان می زند وچه لطماتی به جامعه میزنند وچه بد بختند زنانی که چنین کاری را انجام می دهند ودر واقع همین زنان به زنان خیانت می کنند پس دیگر چه توقعی از مردان می توان داشت

l
شنبه 17/11/1388 - 17:19 - 0 تشکر 180624

جالبه، ببخشید میتونم بپرسم در قبال اینکه یک زن موظف باشه نقش 4 نفرو بازی کنه مرد چه نقشی داره ؟ آقایان بعضا حتی حاضد نیستند یک نقش خود را تمام وکمال انجام دهند!!!!

شنبه 24/11/1388 - 17:21 - 0 تشکر 182241

اولا سلام دوما تمام کسانی که قانون را می نویسند وقبول می کنند که به اجرا در ایید جز اقایان هستند چون اقایان حال این که تمام مطلب ها را بطورکامل  بخوانند ندارنند برای همین است که  میگویند  در قران همده که چند زن بگیری  ودنباله کلام خدا را نمی خوانند که عدالت ومساوات وغیره     برای همین اغلب اقاین خوشحال هستند بخاطر تصویب این قضیه   ولی بعد که در یک متر جا قرار گرفتند می فهمند که نباید خوشحال می شدند چون هیچ انسانی نمتواند عدالت که یکی از شرطهاست رعایت کنند  وانوقت است که راه بازگشتی نیست که بتواند جبران این همه ظلم را که به همسرش کرده بکند و باید جوابگو باشد وباشند هم کسی که قانون را تصویب وهم کسی که اجرا کرده  خدا به همه عقلی بده که قبل از انجام کاری فکر بد وخوب وعاقبت ان کار را بکنیم  با تشکر

شنبه 24/11/1388 - 21:59 - 0 تشکر 182289

با سلام خیلی زیبا بود سعیمو می‌كنم بهتر از همیشه باشم و زندگی خوب‌تری بسازم همراه با همسرم یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 26/11/1388 - 23:38 - 0 تشکر 182774

من هم با چند زنی مخالفم شدیداً و به قانون جدید مجلس اعتراض شدید وارده موفق باشید

Elisa
سه شنبه 4/12/1388 - 13:36 - 0 تشکر 185426

همه خانمهای بالا که یک طرفه قضاوت میکنند با ید به سوالات زیر هم پاسخ بدهند: 1-آیا این طور نیست که خانم های جدید به شوهرانشان بدید یک ماشین برآورده کردن آرزوها از ابتدای کودکی تا بحال مینگرند 2-چند درصد از خانم ها بعد از ازدواج مطابق میل همسرانشان هستند؟ 3-آیا این درست است که یک دختر صرفا" تا قبل از ازدواج یک مرد را هر طور که باشد قبول دارد ولی فردای عروسی همین خانم 180 درجه فرق کند 4-این کیست که با طلب مهریه های گزاف دار وندار یک مرد را یک شبه بالا میکشد؟ 5- آیا هرگز در یک نگاه کلی به رفتار مثلا" 100 زن به همسران شان بدون دیدگاه زنانه و بعنوان یک انسان عادل نگاه کرده اید و هزاران مسئله دیگر مشابه 6- چرا همیشه هر وقت صحبت حقوق زن و مرد میشود زنان خود را در کنار فرزندان قرار میدهند و مردان را در طرف دیگر در حالی که حداقل 90% از مردان تمام تلاش خود را برای خوشبختی خانواده خود میکنند و اگر از خود ایشان بپرسی که آیا از زندگی خود واقعا" راضی هستی پاسخ ایشان منفی خواهد بود

سه شنبه 4/12/1388 - 20:38 - 0 تشکر 185527

با سلام من مرد هستم و اكر زنان اینكونه باشند واقعا زندكی زیبا و شیرین خواهد شدز

سه شنبه 11/12/1388 - 8:30 - 0 تشکر 187275

تقزیبا موافقم.من 4 ساله ازدواج کردم. همسرم خیلی مهربونه ولی تا روی مطلبی تمرکز می کنه دیگه واقعا نه صدام رو می شنوه و نه توجهی داره!بار ها و بارها با هم صحبت کردیم ولی من به عنوان یک زن که دوست دارم مورد توجه همسرم باشم باهاش کنار نیومدم فکر می کنم با این مساله باید مادرانه برخورد کنم تا همسرانه تا اذیت نشم فکر می کنم یک زن خیلی باید خود ساخته باشه تا این چهار شخصیت را تواما داشته باشه باید خیلی قوی باشه! البته اگه می خواهید خیلی سخت نگذره باید کمی از حساسیت هامون نسبت به شوهر هامون دست برداریم. متاسفانه برخی از ما ها محبت های همسر هامون رو خیلی نادیده می گیریم و هر کاری هم که برامون انجام بدند باز هم باور نمی کنیم که دوستمون دارند!!! موفق باشید همگی!!!

شنبه 22/12/1388 - 12:2 - 0 تشکر 189629

سلام/به نظر من اگه زن هیچ یک از این نقش ها رو هم ایفا نکنه مرد حق نداره(البته به لحاظ اخلاقی و مردانگی و فتوت)زن دوم بگیره....در غیر اینصورت مرد نیست نامرده....مرد اگه مرد باشه حتی به عشق نرسیده خودش وفادار میمونه....ازمردایی که با وجود عهد و پیمان زناشویی بازم فکر زن دوم به سرشون میزنه حالم بهم میخوره...من واقعا موندم چشونه اینا ؟.....بهم نمیرسه و زن خوبی نیست همش بهانه هست...این جور مردا دنبال تنوع هستن ...درسته که شرع اجازه داده ولی سوزوندن دل همسر اوج نامردیه....

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

يکشنبه 29/1/1389 - 18:19 - 0 تشکر 195828

اینا بیشتر یه جور توجیهه برای حس تنوع طلبی و هوس رانیه آقایون

از منبع متن معلومه قضیه از کجا آب می خوره!!!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی