انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 2188)
دوشنبه 14/10/1388 - 20:58 -0 تشکر 174181
طنز روزانه

با توجه به اینکه دوره آموزش طنزنویسی به پایان رسید و تعداد زیادی در این طرح شرکت داشتند و درس ها نیز هم اکنون بر روی انجمن قرار دارد تصمیم بر آن شد تا این بحث را ایجاد کرده تا دوستان طنزهای خود را که روزانه می نویسند در این بحث قرار دهند تا هم توسط دیگران نقد شود و هم از آنها لذت ببریم.

با این وجود، به اشتباهات خود پی برده و در آینده ای نزدیک طنزنویس ماهری می شویم.

پس عاشقان طنز بسم الله

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

دوشنبه 14/10/1388 - 21:12 - 0 تشکر 174192

اجازه بدهید اولین نفر خودم باشم. بر روی لینک زیر کلیک کنید سپس نظر خود را بیان کنید، منتظر انتقادها و نقدهای استادانه شما عزیزان هستم.

کلیک کن دیگه، منتظرما

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

دوشنبه 14/10/1388 - 22:37 - 0 تشکر 174215

جالب بود و قشنگ. اما یخورده روان نبود واسم نمیدونم چرا؟!!!! باید چند دفعه خوند حتما. ممنون از مطلبت

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 14/10/1388 - 23:21 - 0 تشکر 174224

به نظرم این متن بیشتر هجو بود تا طنز!
و برای کسانی که از بازاریابی سر در نمیارن خیلی قابل فهم نیست.

 ولی کلا جالب بود!
یک نکته دیگر هم اینکه اینقدر به این تبیان بنده خدا گیر ندهید

سه شنبه 15/10/1388 - 15:21 - 0 تشکر 174310

سلام.احساس می کنم این طنز رو قبلا خوندم.ولی چون بعد از خوندن 3 خط هیچی نفهمیدم بقیشو نخوندم....

سه شنبه 15/10/1388 - 21:46 - 0 تشکر 174372

soroosh_dehkadeh_it
بدین دلیل مطلب برایتان روان نبود چون از قضایای بازاریابی اطلاع نداشتید اگر اطلاع داشتید مطمئنا خیلی سریع تفهیم می شدید.

movahedian

از شما بعید است که این متن را هجو گویید متن زیر را ببینید.

اما «هجو» که در دانش و قدرت دست کمی از طنز ندارد، عصبانی، کم حوصله و انتقامجو است. مدارا و میانه روی و نصیحت سرش نمی شود، حتی بد دهن و هتاک و بی ادب است. اگرچه به نسبت تجربه اش این ناهنجاری و پرده دری در حرفهای او پوشیده تر و البته هنرمندانه تر و شاید جان سوزتر از صراحت و آشکاری سخن جوانان خام و کم تجربۀ هم مسلکش باشد

اما طنز عبارت است از:

طنز عبارت از این است که زشتیها یا کمبودهای کسی یا گروهی یا اجتماعی را

بر شمارند، و فرق آن با هجو در این است که صراحت تعبیرات هجو در آن نیست، و اغلب به طور غیر مستقیم و به تعریض عیوب کاری یا کسی یا گروهی را بازگو می کنند

اما کار یک طناز گیر دادن به کم و کاستی هاست و اگر ما گیر ندهیم کی گیر بدهد این وظیفه یک طناز است.

mani_pit

مشکل شما هم مشکل سروش است این متن در وصف اتفاقی که در انجمن بازاریابان افتاد می باشد که اگر کمی با دقت آن را بخوانید مطمئنا متوجه می شوید.

                                         منتظر طنز دوستان نیز هستیم.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

چهارشنبه 16/10/1388 - 19:36 - 0 تشکر 174517

اتفاقا من که گفتم هجو!

منظورم همین برخود شدید و بی رحمانه شما!

با تبیان مظلوم بود!

ولی حالا که فکر می کنم می بینم راست میگید!

به طنز نزدیکتره! بی ادبانه نبود...

چهارشنبه 16/10/1388 - 20:18 - 0 تشکر 174523

جناب موحدیان از کی تا حالا شما حامی تبیان شدید کسی که خربزه می خوره باید پای لرزش هم بشینه دیگه

اما مطلبی که مانی عزیز ثبت کرده بودید من آن را خواندم ( نگو از کجا که ... ) واقعا خیلی شرم آور بود که چنین چیزی در مملکت اسلامی رخ بدهد اما نمی دونم چرا آن را پاک کردید راستی انشاءالله امتحان حسابانت را نیز به خوبی و با موفقیت پشت سر بگذارید.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

پنج شنبه 17/10/1388 - 22:27 - 0 تشکر 174749

   پدیده ی جغرافیایی و قضایای حد!  

یک روز که در خطوط فشرده ساز متروگانی در حال بازگشت از اسکولکستان با یکی از دوستان مادی پرست بودم پدیده ی جغرافیایی نادری دیدم که تا به حال مشاهده نکرده بودم شرح پدیده را در زیر بخوانید:

بعد از گذشت مدتی گفت و گو بین ما درباره ی اسکولکستان دوست مادی پرست گفت: مانی!به نظر تو اون دو تا پسرا دارن چیکار می کنن؟.بنده که اصولا فرد چشم و گوش بندی بودم یه نگاه به اون طرف کردم و دیدم که دو تا پسر جوون جیگیلی میگیلی دست در دست هم دهیم به مهر می خوان یه جایی رو آباد کنن!!!!

من در راستای طرح نادیده گرفتن پدیده عرض کردم:چه جوابی از من می خوای؟چی بگم؟فکر کن با هم دوستی چیزین.خلاصه متروگونی چند صباحی حرکت کرد تا اینکه دیدم که صداهایی از این دور و بر می یاد.چون چشم برگرداندم دیدم که بعله!این پدیده ی جغرافیایی در حال تغییره و داره بالا می گیره و جدی جدی این دو تا دارن یه کارای ناجوری می کنن!!!بنده در کمال آرامش و مستحکم گفتم:آقا جان الان همه چیز درست میشه .مملکت مملکت اسلامیه.من و تو چشم و گوش بسته و زوار در رفته!این همه آدم حسابی تو این واگن هست .یکی میره یه چیزی میگه .اما قضیه داستان شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه بود که اوصاف من و دوستام بود و بقیه ی مسافر ها هم مصداق نقش اینکه این شتر رو دیدی ندیدی.این جا بود که من به عنوان یک مسلمان وظیفه ی شرعی خودم دیدم که برم یه تذکر درست و حسابی بهشون بدم و یکی بزنم تو گوششون تا حالشون جا بیاد!

پدیده ی جغرافیایی هم که داشت اون گوشه اتفاق می افتاد هیچ جای انکاری نداشت.ولی بعد به صلاحدید مغز گرام گفتم ولش کن!اومدیم و من رفتم جلو و یه چند تا نصیحت درست و حسابی بارشون کردم .بچه جون!کی نصیحت تو رو گوش میده.پس فقط به نشانه ی اعتراض ایستگاه بعد(که از قضا ایستگاه مقصدم بود!) قطار رو ترک کردم!

به یاد جنجال رسانه ای افتادم که مردی مومن از این تبار در اجنبی الرسانه راه انداخته بودش که پدیده ی هم ...بازی تو ایران وجود نداره.به هر حال بعد از گذشت چند ماه هنوز هم از این پدیده ی جغرافیایی اظهار تعجب می کنم.و از خودم می پرسم که اگه این طوریه که شما میگی پس اینا چین؟ اینا کین؟من کجا زندگی می کنم؟آیا واقعا جامعه ی من همینه؟ و واقعا من مجبورم که توی همچین جامعه ای زندگی کنم؟آخه برادر گرامی !مرد مومن!انکار تا چه حد!نادیده گرفت تا چه حد؟هیچی رو ندیدن تا چه حد ؟....ولش کن بهتره زیاد خودمونو در گیر این مسایل نکنیم.و مغزمونو به کار نندازیم.مثل همه! تازه فردا امتحان حسابان دارم باید یه بار مسایل و قضایای اساسی حد رو بخونم .خدا رو چه دیدی شاید جواب این حد ها رو هم توی اونا پیدا کردم!اینم یه طرز فکره (؟)..درسته؟

ام.اس

جمعه 18/10/1388 - 20:34 - 0 تشکر 174919

با تشکر از مانی عزیز

تیتر جالبی بود، متن هم متن نیمه طنزی بود بعضی جاها واقعی بود نه طنز، اما در کل به یک معضلی اشاره شده بود که متاسفانه در جامعه وجود دارد و کمتر به آن اشاره می شود.

منتظر نقد دیگر دوستان هستیم.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

شنبه 19/10/1388 - 0:54 - 0 تشکر 174962

مانی جان تبریک میگم!!! واقعا طنزت فوق العاده بود!!!! من طرف دار پروپا قرص طنز هستم و زیاد طنز می خونم!!! واقعا زیبا و حساب شده بود!!! بنده نظر کارشناسی خاصی ندارم چون کاره ای نیستم و از دل خوم میگم!!! ولی خانم drmgangineh!!!! واقعا طبع طنزت داغونه!!! به اینم میگن طنز؟؟؟؟ همش جمله هی عادی بود و همش کنایه بود و نق نق!!!! اگر به معنای واقعی طنز دقت کنید می بینید که باید مسائل و مشکلات به صورتی خنده آور مطرح بشن نه همش نق نق!!!! فقط یه خط خوب بود اونم جایی که: به دوستانتون نگید چون ممکنه از حسادت شما رو بکشن!!! فکر کنم تو شیوه نوشتاریت یه تغیری بدی بد نیست که هیچ، ثواب هم داره!!!! به هر صورت من کارشناس نیستم و از دل می گم و شاید از نظر دیگران خوب بوده باشه ولی اگر از سلیقه خودم بگم به طنز شما 5 و به طنز مانی 20 میدم!!! بازم امیدوارم ناراحت نشده باشی!!! ولی آقای مانی خان!!! داداشم طنزت خیلی خوبه ولی موضوعت زیاد جالب نیست!!! به اون حدی هم که تو میگی این پدیده تو جامعه شیوع نداره و یا شاید به قول شما من چشم و گوش بسته ام!!!! موفق و پیروز باشید!! MasOud RaD, tHe Critical man!!!

PATH OF SUCCESS: TO REACH TO A BRIGHT FUTURE YOU HAVE TO TAKE YOUR WORKS SERIOUSLY AND ONLY CONSENTRATE ON BRIGHT SIDES OF ALL SUBJECTS ALSO YOU HAVE TO DETERMINE YOUR GOALS & START AS SOON AS POSSIBLE  .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی