انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 807)
چهارشنبه 9/10/1388 - 17:3 -0 تشکر 173040
سکوت هاشمی‌رفسنجانی در قبال هتک حرمت مقدسات توسط حامیان موسوی

با گذشت دو روز از رسوایی عاشورای سبزها؛
سکوت هاشمی‌رفسنجانی  در قبال هتک حرمت مقدسات توسط حامیان موسوی

با وجود محکومیت هتک قداست روز عاشورا از سوی حامیان موسوی و به جوش آمدن خون مردم از این اهانت و در حالی که در اولین ساعات پس از این اهانت، مراجع تقلید و مراکز حوزوی به عنوان مدافعان و حافظان حریم دین و دیانت، با صدور بیانیه ها و سخنرانی هایی از هتاکان اعلام انزجار و نسبت به این هتک حرمت واکنش نشان داده اند، آنچه از اخبار رسانه ها بر می‌آید، حاکی از آن است که هاشمی رفسنجانی هنوز در این زمینه اعلام موضعی نداشته است.

به گزارش رجانیوز، در حالی که مراجع عظام تقلید همچون آیت الله نوری همدانی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله شبیری زنجانی، آیت الله سبحانی و همچنین آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با صدور بیانیه ها و مصاحبه هایی از هتک حرمت صورت گرفته در روز عاشورا توسط حامیان موسوی اعلام انزجار کردند، هاشمی رفسنجانی، همچنان ترجیح داده است در این موضوع سکوت اختیار کند.

این در حالی است که هاشمی رفسنجانی در سخنانی در جمع دانشجویان در مشهد مقدس با اشاره به برخی اقدامات و آشوب های خیابانی گفته بود: "حكومت همه چیز را در دست دارد، پول، نیرو و رسانه دارد و بالاخره كسانی را دارد كه در مواقع لزوم در خیابان‌ها جمع شوند. بسیج و سپاه را هم دارد كه خودشان از متن مردم برخاسته‌اند. در آن طرف هم عده زیادی از مردم هستند. دانشجو، دانش‌آموز، استاد، معلم، مدیر، كارگر، كاسب، زن و مرد و ... كه بعضی‌ها ساكت و بعضی‌ها فعال هستند. این گونه كه به جایی نمی‌رسیم."

اما واکنش بسیاری از فضلای حوزه علمیه قم از جمله آیت الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نسبت به این سخنان هاشمی رفسنجانی ، باعث اصلاح مواضع وی نشد و هاشمی رفسنجانی ترجیح داد تا تنها به صدور چند جوابیه اکتفا کند.

در همین حال فرصت ایام عزاداری سیدالشهدا نیز که به مجالی برای وحدت و حضور سلیقه های مختلف سیاسی در مراسم عزاداری بیت رهبری شناخته می شود، امسال نیز با حضور برخی چهره های سیاسی همچون سیدحسن خمینی در این مراسم نقش خود را در نمایش نوعی وحدت سیاسی حول محور ولایت به خوبی ایفا کرد. اگرچه هاشمی رفسنجانی صلاح ندید در این مراسم شرکت کند ولی به نظر می رسد با توجه به رسوایی بزرگ حامیان موسوی در هتک حرمت روز عاشورا و با توجه به جایگاه ویژه مجلس خبرگان رهبری، لازم است تا رئیس مجلس خبرگان رهبری نیز با پیوستن به صفوف خشمگین روحانیت و مردم ایران، از این ساختارشکنی وقیحانه اعلام انزجار کند.

با این حال ممکن است برخی اقدامات خانواده هاشمی رفسنجانی نیز در سکوت این روزهای وی بی تاثیر نباشد چنانکه همزمان با فراگیر شدن موج اعتراض و خشم مردم در کل کشور، برخی اخبار حکایت از حضور فائزه هاشمی دختر رئیس مجلس خبرگان، در حوادث روز عاشورای تهران داشته است.

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

چهارشنبه 9/10/1388 - 17:11 - 0 تشکر 173043

همه محکوم کردند به جزء این چهار نفر

با فرو کش کردن هیجانات و گرد و غبارهایی که ناشی از فضای پر التهاب انتخابات گذشته بود، برخی چهره های سیاسی که به سبب مخالفت با محمود احمدی نژاد ترجیح داده بودند تا کنون نسبت به فتنه ایجاد شده سکوت اختیار کنند، کم کم به حقانیت و تیز بینی رهبر معظم انقلاب پی برده و با آشکار شدن پشت پرده جریان فتنه، لب به اعتراض گشوده و این اقدامات ضد ایرانی و ضد دینی را محکوم کردند.

به گزارش جهان، اما سکوت برخی چهره های سیاسی که هم اکنون و یا در گذشته از مسئولین عالی رتبه کشور بودند علاوه بر ایجاد سوء برداشتها، موجب دلسردی و ناراحتی هواداران آنها نیز شده است.

بنابراین گزارش هر چند که مهدی کروبی بار دیگر با اقدامی عجولانه که ناشی از شرایط روحی وی است با بیانیه ای هتاکانه سعی نمود عمل حرمت شکنان و اغتشاش گران روز عاشورا را توجیه نماید اما اینکه کروبی، موسوی یا خاتمی موافق چنین حرمت شکنی در مورد مقدسات دینی باشند غیر قابل تصور است.

تردیدی نیست که بغض ناشی از شکست در انتخابات گذشته برای جریانی که به ظاهر تمام حیثیت خود را به میدان آورده بود فروکش نکرده است اما اینگونه سکوتها در برابر عده ای اراذل و اوباش نه تنها به آبروی باقیمانده این جریان کمکی نمی کند بلکه باعث می شود ریزش طرفداران آنها نیز بیشتر شود.

بدیهی است بسیاری از کسانی که در انتخابات گذشته به میرحسین موسوی رای دادند و حتی بسیاری از معترضین به نتیجه انتخابات از انسانهای متدین و انقلابی بوده و هستند و چنین هتک حرمتهایی را که عده ای ضد انقلاب و سلطنت طلب به نام آنها انجام می دهند را محکوم می کنند.

اما سکوت بی معنای میرحسین موسوی، سید محمد خاتمی و مهدی کروبی و عدم اعلام برائت از این اراذل و اوباش منجر شده تا علاوه بر گستاخ شدن جریان ضد انقلاب و سلطنت طلب، بسیاری از هواداران مومن و انقلابی آنها نیز به جهت رای دادن به این افراد مورد اتهام و سرخوردگی در بین دوست و آشنا قرار بگیرند.

انتظار می رود در روزهایی که همه اقشار ملت ایران از مراجع اعظام تقلید تا جریانات مختلف سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا این اقدامات هتاکانه را محکوم کرده اند، این افراد نیز با جدا کردن مسیر خود از جریان ضد انقلاب و سلطنت طلبان، زمینه افراط و تفریط بیشتر در جامعه را مهیا نسازند.

گفتنی است علاوه بر این سه نفر، سکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی که بر خلاف برخی فرزندانشان نسبت به حفظ انقلاب و آرمانهای آن حساسیت دارند قابل توجیه نیست.

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

چهارشنبه 9/10/1388 - 18:12 - 0 تشکر 173060

یه سوال

 به نظر شما چرا باید این چهار نفر سکوت نکنند ؟ اونها مجبورن سکوت کنند چون اگه این حرکت زشت رو محکوم کنند به صورت علنی و خط خودشون رو به صورت واضح و روشن از طریق صداو سیما از خط این گروه جدا اعلام کنند و اعلام  حمایت از رهبری و .... کنند که جماعت اندک طرفدار خودشون رو که اغلب همین گروه هستند رو هم از دست می دن  و اصلا برای چی تمام این مدت به فرمایشات رهبر انقلاب توجهی نکردند بالاخره اهدافی داشتند که با انجام این کار مسلما دیگه نمی تونندبه اهدافشون برسن . اگر هم که نه سکوت رو بشکنند و به همه بگن که این اغتشاشات در اصل زیر سر خودشون هست که همه اونها رو نفرین می کنند مگر همون جماعت اندک و مطمئنا این چهار نفر هنوز انقدر احمق نشدن که چنین کاری بکنند پس سکوت کردند تا با زبان سکوت به طرفدارانشون بگن شما کار خودتون رو بکنید و به اعمال هتاکانه خودتون ادامه بدید ما با شما هستیم

چهارشنبه 9/10/1388 - 18:23 - 0 تشکر 173064

فکرکنم بهترین کاری که می تونن انجام بدن اینه که فرار کنن از ایران

دیگه حرف زدنشون نتیجه ای جز محکومیت خودشون  نداره

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 9/10/1388 - 18:36 - 0 تشکر 173068

سلام

انشاالله همین روزاست که حقایق روشن شه و همین اقایون رسوا شن

مرگ بر منافق

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

چهارشنبه 9/10/1388 - 21:49 - 0 تشکر 173115

سبحان الله - از برکات ومعجزات عاشورا امسال پایان فتنه 7ماهه بود که شیطان بزرگ بدان دلبسته بود چرا که علیرغم تلخی هتک حرمت عاشورای حسینی - این حرکت عوامل اجنبی موجب شدکه طرفداران اسلام ناب محمدی از غیر بازشناخته شوند .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

پنج شنبه 10/10/1388 - 5:14 - 0 تشکر 173145

 هوالعزیز


یه زمانی به رئیس جمهور بیچاره میگفتن بعد از انتخابات ترور میشه حالا خودشون همچین ترور بشن که علاج نداشته باشه .

یادتونه یه نفری کفش پرت کرد به سمت بوش ؟

اینو بعدا متوجه میشید که از این کفش ها به طریق مختلف بهشون پرتاب میشه مطمئن باشید شما .

ملت شهید پرور ایران فقط منتظر یه بهانه و یک جرقه ی کوچیک در 22 بهمن هست

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی