انجمن ها > انجمن برق > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
برق (بازدید: 656)
چهارشنبه 9/10/1388 - 8:52 -0 تشکر 172971
اولین ربات خاورمیانه

اولین ربات خاورمیانه

اگرچه تصور وجود موجوداتی كه از دستورات ما انسان‌ها اطاعت می‌كنند، ریشه در داستان‌های علمی‌ - تخیلی دارد،

robot , robotic , robocup ربات و رباتیک و روبوکاپ

اما امروزه شاهد ربات‌های انسان نمایی هستیم كه در حقیقت بخشی از فناوری‌های نوین مورد نیاز ما انسان‌ها محسوب می‌شوند و حضورآنها در كنار ما دور از انتظار نخواهد بود.

گسترش كاربرد ربات‌های انسان نمایی كه ساخته بشر بوده و تنها از او فرمان می‌برند، در زمینه‌های مختلف زندگی، آنها را به موجودات جایگزین تبدیل كرده است و حضور آنها را در زمینه‌های تحقیقاتی و صنعتی كه امكان حضور انسان‌ها وجود ندارد در مقایسه با گذشته‌ای نه چندان دور كه ربات‌های انسان نما برای نخستین بار طراحی و ساخته شدند به مراتب افزایش داده است. محققان كشورمان نیز براساس فناوری‌های بومی‌ كشور برای نخستین بار در سال گذشته در سطح خاورمیانه رباتی انسان نما را طراحی كرده‌اند كه به عنوان یكی از طرح‌های برتر در بخش پژوهش توسعه‌ای نهمین جشنواره جوان خوارزمی ‌شناخته شده است.

به نقل از جام جم این طرح در واقع شامل طراحی و ساخت رباتی دوپا و راه رونده با ارتفاع 100 سانتی‌متر است كه می‌تواند برخی حركات و فعالیت‌های انسان مانند راه رفتن و چرخیدن به طرفین را انجام دهد و توانایی دریافت، تشخیص و اجرای دستورات دیداری مانند حركات پانتومیم، اشاره به چپ و راست و همچنین برخی دستورات شنیداری مانند دستور به جلو رفتن و ایستادن را داشته باشد.

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی