انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 12929)
دوشنبه 7/10/1388 - 14:13 -0 تشکر 172512
* فواید سوره ها ی قرآن *

سلام

میدونید فایده ی خواندن هر کدام ازسوره ها برای ما،در دنیا و آخرت چیه؟

در روایات فوایدی برای تلاوت سوره ها ذکر شده که در اینجا به آن خواهیم پرداخت....البته با کمک شما دوستان خوب قرآنی*

 

دوشنبه 7/10/1388 - 14:46 - 0 تشکر 172519

سوره حمد:

امیرالمومنین(ع) به نقل از رسول خدا(ص) میفرمایند:

خداوندفرمود:هرکس بسم الله الرحمن الرحیم گوید،حق من است که مشکلش را حل کنم.وقتی الحمدالله رب العالمین گفت،بلاهای اورا دفع و به او نعمت بخشم.هرگاه الرحمن الرحیم را بر زبان آورد،عطایم را زیاد کنم.وقتی مالک یوم الدین گفت،حسناتش را سنگین کنم و از بدی هایش درگذرم.زمانی که ایاک نعبد گفت،بر عبادتش پاداش دهم.هرگاه ایاک نستعین را بر زبان جاری ساخت،او را یاری میکنم و در مشکلاتش به فریادش می رسم.و وقتی اهدنااصراط المستقیم گفت،حرفهایش را قبول میکنم و به آرزویش میرسانم.

سوره قیامت:

رسول خدا(ص) فرمودند:اگر کسی سوره قیامت را بخواند ،من و جبرئیل برای او در روز قیامت گواهی میدهیم که او ایمان به آن روز داشته و در آن روز صورتش از سایر مردم درخشنده تر است.

امام صادق(ع) فرمودند:خواندن سوره قیامت باعث شادی و خنده میشود و موجب تقویت روح و قلب انسان میگردد.

امام صادق(ع) می فرمایند:اگر کسی سوره قیامت را بخواند خشوع،عفت،و مصونیت او افزون میشود.

 

دوشنبه 7/10/1388 - 16:22 - 0 تشکر 172543

سلام

از فواید سوره واقعه هم برامون بگید ممنون میشم

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

سه شنبه 8/10/1388 - 18:6 - 0 تشکر 172836

سوره واقعه:

رسول اكرم(ص)فرمود:اگر كسی سوره واقعه را بخواند نوشته می شود كه این فرد از غافلان نیست.

عثمان بن عفان به عنوان عیادت بر عبدالله بن مسعود وارد شد_در همان بیماریی كه با آن از دنیا رفت_ پرسید :از چه ناراحتی؟گفت:از گناهانم.پرسید:چه میل داری؟گفت:رحمت پروردگارم!گفت:اگر موافق باشی طبیب برای تو بیاورم؟گفت:طبیب بیمارم كرده!گفت :اگر مایل باشی دستور دهم تا عطای تو را از بیت المال بیاورند.گفت:آن روز كه نیازمند بودم به من ندادی و امروز كه بی نیازم به من می دهی!گفت:مانعی ندارد برای دخترانت باشد.گفت:آنها هم نیاز ندارند زیرا من سفارش كرده ام سوره واقعه را بخوانند.

امام صادق(ع) به نقل از رسول خدا(ص) فرمود:اگر كسی سوره واقعه را هر شب بخواند هرگز فقیر نخواهد شد.

"اگر فردی پیش از خواب سوره واقعه را بخواند خدا را ملاقات نماید درحالی كه صورتش مثل ماه باشد و هرگز در دنیا سختی و فقر نخواهد دید و از دوستداران حضرت علی(ع) باشد"

 

سه شنبه 8/10/1388 - 18:9 - 0 تشکر 172838

سوره ممتحنه:

رسول خدا(ص) فرمود:اگر فردی سوره ممتحنه را قرائت كند تمام مومنین و مومنان شفیعان او در روز قیامت خواهند بود.

علی بن حسین (ع) فرمودند:اگر كسی سوره ممتحنه را بخواند چشم او را روشن نماید و هرگز فقر و دیوانگی به او و اولاد او را ه نیابد و همه مومنین و مومنات شفیع او شوند.

 

چهارشنبه 9/10/1388 - 11:48 - 0 تشکر 173006

ادامه سوره واقعه:

امام جعفر صادق (ع) فرمودند:اگر فردی سوره واقعه را در شب جمعه بخواند خداوند دوستی او را در دل همه مردم اندازد.

امام صادق (ع) فرمودند:اگر كسی در شب جمعه سوره واقعه را بخواند در دنیا از تنگدستی نجات می یابد.

در روایات آمده اگر فردی از شب شنبه شروع كند و هر شب 3 بار سوره واقعه را بخواند و شب جمعه 8 بار بخواند و تا 5 هفته ادامه دهد در جهت وسعت روزی اثر بسیار عجیبی دارد.

سوره جمعه:

رسول خدا (ص) فرمودند:اگر فردی سوره جمعه را بخواند خداوند به تعداد كسانی كه در نماز جمعه شركت می كنند و افرادی كه شركت نمی كنند در تمام بلاد مسلمین به او ده حسنه می بخشد.

رسول خدا(ص)فرمودند:اگر سوره جمعه را بخوانید خداوند صواب بهشت را برایتان قرار می دهد.

اگر كسی صبح و شام سوره جمعه را بخواند از وسوسه شیطان به دور می ماند.

 

سه شنبه 29/10/1388 - 15:16 - 0 تشکر 176968

سوره توبه : اگر فردی در ماه 1 بار سوره توبه را تلاوت كند انفاق در دل او راه پیدا نیابد و از شیعیان امیرالمومنین علی(ع) باشد.

-----------------------

سوره یوسف : پیامبر(ص) فرمود: به بردگانتان سوره یوسف را یاد دهید زیرا هر مسلمانی كه این سوره را بخواند و به خاندان و بردگان خود یاد دهد خداوند سختی های مرگ را بر او آسان گرداند و نیرویی به وی دهد كه نسبت به هیچ مسلمانی حسد نبرد

.رسول خدا (ص) فرمودند:اگر كسی سوره یوسف را بخواند خداوند جمالش را مثل جمال یوسف كند و از نزدیكان عبادالله الصالحین باشد.

----------------------

سوره اعلی : امام صادق(ع) فرمودند: كسی كه سوره اعلی را در فرایض یا نوافل خود بخواند روز قیامت به او گفته می شود :از هر یك از درهای بهشت كه می خواهی وارد شو.انشاءالله.

حضرت علی (ع) فرمودند:پیامبر این سوره را خیلی دوست داشتند .خداوند انسان را مورد آمرزش خود قرار می دهد.

 

چهارشنبه 30/10/1388 - 20:12 - 0 تشکر 177153

با سلام

بحث خوبیه

منم انشاءالله كمك می‌كنم

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 5/11/1388 - 12:15 - 0 تشکر 177969

سوره لیل رسول خدا (ص) فرمودند:هرکس سوره لیل را قرائت کند خداوند به او آن قدر ببخشد و عطا نماید تا راضی و خشنود شود و او را از تنگدستی در امان دارد و توانگری را برای او آسان نماید. خواندن این سوره باعث رهایی از تنگدستی و عافیت دنیا و آخرت است و محشور شدن با صالحان و شهداست.40 با خواندن این سوره برای کثرت مال اثر عجیب دارد و تلاوت آن در موقع خواب باعث خواب دیدن فرد مورد نظر می گردد.

 

دوشنبه 19/11/1388 - 15:0 - 0 تشکر 181039

با سلام - سوره فتح: امام صادق(ع): اموال و زنان و بردگان خود را از نابودی به سبب خواندن سوره فتح حفظ نمایید و بیمه كنید؛ زیرا هرگاه خواننده از كسانی باشد كه آن سوره را زیاد تلاوت كند در روز قیامت منادی از جانب خداوند ندا كند به قسمی كه همه مردم بشنوند، گوید: تو از بندگان خاصه‌ی من باشی وی را به بندگان شایسته من ملحق سازید و او را دربهشت جاوید وارد كنید و از شربت گوارا و سربسته سیراب نمایید كه به كافور بهشتی ممزوج است. یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

جمعه 30/11/1388 - 2:33 - 0 تشکر 183744

با صلوات بر محمد وال محمد وباسلام برشما خوانندگان محترم : آورده اند که هر کس مداومت کند بر سوره مبارکه نبا ( عم یتساعلون ...) خداوند بزودی یک سفر حج در تقدیرش قرار میدهد . دوستان این بنده حقیر این کار را به حول قوه الهی انجام دادم وبعداز یک گذشت قریب به یک ماه موفق به زیارت خانه خدا شدم در حالیکه آهی در بساط نداشتم حتی این موضوع را به دیگران تاکید کردم وانها هم مشرف به خانه خدا شدند باور ندارید بسم الله...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی