انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2537)
دوشنبه 7/10/1388 - 12:2 -0 تشکر 172480
اعتراض کاربران تبیان به حرمت شکنی عاشورا

سلام

نظر به فرمایشات رئیس سازمان تبلیغات اسلامی،حجت الاسلام و المسلمین آقای دكترسیدمهدی خاموشی در خصوص حوادث اخیر عاشورا،ما به نمایندگی از جمع کاربران اعتراض خود را نسبت به حرمت‌شكنی این روز عزیز اعلام می داریم

 سکوت جایز نیست...

 

" تنها راه دفع نفاق افكنی‌های خط نفاق جدید این است كه پشتیبان محض و مطلق ولایت فقیه باشیم كه این وصیت امام عزیزمان نیز بوده است."

برای مشاهده ی فرمایشات ایشان به اینجا مراجعه کنید:

حوادث اخیر عاشورا پرده از چهره نفاق جدید برداشت

 

دوشنبه 7/10/1388 - 12:10 - 0 تشکر 172486

درود

دیگه واقعا شورش رو در آوردن...خدارو شکر که در شهری که ما بودیم حرمت ها حفظ شد و هیچ چیز سیاسی ای وسط نیومد... 


من و تو همسایه خدا بودیم
ما به دنیا آمدیم و همه چیز تمام شد
ما دیگر نه همسایه هم بودیم و نه همسایه خدا.
  ما گم شدیم و خدا را گم كردیم ... 
یادت میاد جمله آخر خدا رو؟
از قلب كوچك تو تا من یك راه مستقیم است.
اگه گم شدی از این راه بیا
بلند شو . از دلامون شروع كنیم...
تا خدا راه زیادی نیست...

*کتاب موبایل مذهبی* 

دوشنبه 7/10/1388 - 13:9 - 0 تشکر 172502

بعد از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلّم با دین سه جور برخورد شد.

اولین برخورد و نگاه به دین ، یک نگاه مصلحت جویانه بود ، که در زمان خلفای اول و دوم و سوم شکل گرفت. عده ای از خواص در آن زمان در لباس دین ، راه باطل را در پیش گرفتند و حق را از امیر المؤمنین به زور گرفتند و عده ای دیگر از خواص ، بنا را بر مصلحت گذاشتند و ترجیح دادند در مقابل این توطئه و فتنه سکوت کنند. بخاطر سکوت این خواص ، امام علی علیه السلام تنها ماند. شاید اگر خواص آن زمان در مقابل آن امر اعلام موضع میکردند و پشت امام علی علیه السلام را خالی نمیکردند حکومت به دست نا اهلان نمی افتاد.

بعد از هزار و چهارصد سال امروز می بینیم که عده ای از خواص عصر ما که زمانی یار امام و انقلاب بودند راه خود را کج کرده اند و به بیراهه میروند. و عده ای دیگر از خواص بجای اینکه در مقابل این قانون شکنی اهل باطل موضع گیری کنند و اعمال توطئه گرانه ی آنها را محکوم کنند ، بنا را بر مصلحت گذاشته و سکوت اختیار کرده اند. چه بسا سکوت این خواص ، آب به آسیاب دشمن ریختن باشد بدون اینکه خودشان متوجه این امر باشند. الان سکوت به بهانه ی مصلحت هیچ معنایی ندارد. اگر خواص جامعه که مردم قبولشان دارند و حرفشان در میان مردم سند است در مقابل این فتنه ها اعلام موضع نکنند و آن را محکوم نکنند اتفاقی خواهد افتاد که فقط دشمن شاد میشود.

دومین برخورد و نگاه به دین ، یک نگاه سودجویانه است. نگاهی که دنیا طلبی و سودجویی ملاک و معیار خواص میشود. برخی خواص به سمتی میروند که پست و مقام و منصبشان را حفظ کنند حال در هر سمت که باشد چه حق و چه باطل. در مقابل فتنه ها سکوت می کنند که مبادا محبوبیت خود را در مقابل عده ای قلیل فتنه گر از دست دهند. در واقع هر دو طرف را دارند که اگر فتنه تحقّق پیدا کرد ضرری به آنها نرسد.

مقام معظم رهبری در سخنان خود در پنجم دی ماه سال 1374 در این باره چنین فرمودند: « وقتی معیارها از دست رفت ، وقتی ارزشها ضعیف شد ، وقتی ظواهر پوک شد ، وقتی دنیا طلبی و مال دوستی بر انسان هایی حاکم شد که عمری را با عظمت گذرانده و سال هایی را بی اعتنا به زخارف دنیا سپری کرده بودند و توانسته بودند آن پرچم عظیم را بلند کنند ، آن وقت در عالم فرهنگ و معارف هم چنین کسی سر رشته دار امور معارف الهی و اسلامی می شود ؛ کسی که تازه مسلمان است و هر چه خودش بفهمد می گوید ؛ نه آنچه که اسلام گفته است ؛ آن وقت بعضی می خواهند حرف او را بر حرف مسلمانان سابقه دار مقدّم کنند!

این مربوط به خواص است. آن وقت عوام هم که دنباله رو خواصند ، وقتی خواص به سمتی رفتند ، دنبال آنها حرکت می کنند. بزرگترین گناه انسانهای ممتاز و برجسته ، اگر انحرافی از آنها سر بزند این است که انحرافشان موجب انحراف بسیاری از مردم می شود. وقتی دیدند سدها شکست ، وقتی دیدند کارها بر خلاف آنچه که زبانها می گویند جریان دارد و برخلاف آنچه که از پیامبر نقل می شود رفتار میگردد انها هم آن طرف حرکت می کنند... »

آری ... قیام امام حسین علیه السلام بخاطر لغزیدن پای خواص اتفاق افتاد. بیشتر کسانی که به امام حسین نامه نوشته بودند و ایشان را به کوفه دعوت کرده بودند، از خواص بودند. ولی چه شد که همین ها یا در مقابل امام حسین علیه السلام ایستادند یا اینكه سکوت اختیار کردند و دم بر نیاوردند و امام زمان خود را تنها گذاشتند؟! مگر آنها مسلمان نبودند؟! مگر نماز نمیخواندند؟! مسجد نمیرفتند؟ روزه نمیگرفتند؟! پس چه شد؟! چه شد که امام حسین علیه السلام را تنها گذاشتند؟! سکوت آنها چه معنایی داشت؟! آیا بخاطر مصلحت سکوت اختیار کردند تا سبط پیامبر اینگونه مظلومانه به شهادت برسد؟!

اگر نگاه ما به دین یك نگاه مصلحت گرایانه و یا حتی سودجویانه باشد ، سرنوشتمان می شود سرنوشت خلافت. همین خواص بودند كه امیر المؤمنین علیه السلام را خانه نشین كردند. اگر آن زمان عده ای از خواص بنا را بر مصلحت گذاشتند، چشمهایشان را باز میكردند و تقوا پیشه میكردند و از حق دفاع میكردند ، امام علی علیه السلام هیچ وقت خانه نشین نمیشد.

همین خواص بودند كه امام حسین علیه السلام را به قتلگاه فرستادند و در نهایت او را تنها گذاشتند و مقابلش ایستادند. آیا امام حسین علیه السلام نمیتوانست برگردد و بگوید الان به مصلحت نیست كه از حق دفاع كنیم ، چون همگی كشته می شویم و فایده ای ندارد؟! آیا خواص از امام زمان خود بهتر تشخیص میدادند؟

امروز نیز آنها كه پشت ولی فقیه را خالی كرده اند و در سوراخ های خود خزیده اند و در مقابل این هتك حرمت ها سكوت اختیار كرده اند بدانند كه در این فتنه شریك هستند. امروز سكوت به بهانه ی مصلحت فقط و فقط خیانت به اسلام و قرآن و اهل بیت علیهم السلام است و بس.

برخورد و نگاه سوم به دین ، نگاه ارادتمندانه است. نگاهی كه از سر وظیفه است. ما باید گوش به فرمان ولی فقیه خود باشیم.

وقتی امام خمینی رحمة الله علیه می فرماید : « پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به این مملكت آسیبی نرسد. » منظورش همین نگاه ارادتمندانه است.

این نگاه به این معنا نیست كه چشم و گوش بسته باشیم. بلكه باید تقوای الهی را پیشه كنیم و جانب حق را بگیریم. سعی كنیم بین عوام نباشیم و دنباله رو خواصی باشیم كه اهل حق هستند. برای شناخت اهل حق باید بصیرت داشت. باید اهل بصیرت بود.

ببینیم آیا می توانیم پیرو كسانی باشیم كه تیشه به ریشه ی اسلام می زنند و دل دشمن را شاد میكنند. آیا مردان زن نما می توانند الگوی ما باشند؟ آیا آنهایی كه در تاسوعا و عاشورای حسینی حرمت شكنی می كنند می توانند الگوی ما باشند؟ آیا كسانی كه با سوت و كف و هلهله حرمت روز عاشورا را میشكند میتواند جانب حق داشته باشد؟! آیا سنگباران كردن نمازگزاران روز عاشورا در راه دفاع از اسلام است؟!

شاید بگویید این افرادی كه دست به چنین اعمالی می زنند مشتی اراذل و اوباش هستند و هیچ ارتباطی به برخی خواص ندارد. ولی قدری تأمل كنید و خوب فكر كنید ببینید چه كسانی باعث بوجود آمدن این شرایط شدند؟! چه كسانی زمینه را برای این حرمت شكنی ها فراهم كردند؟! چه كسانی آب به آسیاب دشمن ریختند؟! اگر این خواص با این حرمت شكنی ها همراه نیستند چرا آن را محكوم نمیكنند؟! چرا سكوت كرده اند ؟!

حرمت شكنی علنی روز عاشورا را به همه ی انسانهای آزاده ی جهان تسلیت میگویم . امروز هر كس سكوت كند و به این اقدام بی شرمانه اعتراض نكند فقط به اسلام خیانت كرده است.

دوشنبه 7/10/1388 - 13:22 - 0 تشکر 172505

سلام

مــــــــــــــــــــــــــــرگ بــــــــــــــــــــــر منــــــــــــــــــافـــــــــــــــــــق

منم به نوبه خودم این حرکت نفرت انگیز رو محکوم میکنم

دیروز روز تمیز حق از باطل بود

دیروز نقاب از چهره یزیدیان زمان افتاد

دیروز کسانی که بنام اسلام قصد نابودی اسلام رو داشتن

چهره واقعی خودشونو نشون دادن

اتفاقات دیروز دیگر برای هیچ کس جای اما و اگری باقی نمیگذارد

اگر تا بحال شبهه ای در رفتار و اعمال سران فتنه بود

امروز با ضرس قاطع می توان گفت که اینان از اول نیز منافق گونه پای به میدان

گذاشتند تا با تظاهر و دروغ به مردم فریبی بپردازند

و امروز به همگان روشن شده که دروغ تقلب در انتخابات

فقط حرف رمز شروع عملیاتی بود برای ریشه کن کردن اسلام در کشور

مرگ بر منافقین مزدور

مرگ بر مزدور ماهواره ای

یامیرحسین شعارشون / مزدوری افتخارشون

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

دوشنبه 7/10/1388 - 13:32 - 0 تشکر 172508

نمی توانم باور کنم که کسی که سالها برای نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت کرده است اکنون دست به تحریک هموطنان خود برای رویارویی با دیگر هموطنان خود کند. آیا او فراموش کرده است که اینجا ایران است. ایران اسلامی. ایرانی که سالها بخاطر دفاع از نظام و کشور خود هزارها هزار شهید داده است. پس حرمت خون شهیدان چه می شود؟ آیا واقعا تمام این فتنه ها را او پشتیبانی می کند؟ اما با چه قصد و نیتی؟

او ادعای مسلمانی می کند و ایرانی بودن.

تو که حرمت هموطنان ایرانی خود را نگه نداشتی???

می گویی مسلمانی؟!!!

پس چرا حرمت عاشورای حسینی و خود حسین و هفتاد و دو تن از شهدای دشت کربلا را نگه نداشتی؟

پس تو به کدام آیین و نظام اعتقاد داری؟

کدام آدم منطقی و حسابگری اعتراض خود را با فتنه در هم می آمیزد؟

و از همه فتنه ها که بگذریم فتنه در روز عاشورا!!!

باشد که جواب خود را از حسین (ع) شهید مظلوم کربلا بگیرید...

مرگ بر منافق

مرگ بر ضد ولایت فقیه

مرکب بر فتنه گر

اي آقاي ما برس به داد ما

دوشنبه 7/10/1388 - 14:14 - 0 تشکر 172513

واقعا دیگه شورش را در آورنده اند آن از شیرینی انتخاباتی که به یمن حرکات حضرات در کام ملت زهر شد این هم از عاشورای که درسال یک روز بیشترنیست صبر هم حدی دارد از جان مردم چه می خواهند مردم شایددربرابر تخریب اموال عمومی ساکت باشند اما وقتی پای مقدسات آنهم از جنس حسینی آن پیش می آید هیچ سکوتی را جایز نمی دانند این حضراتی که روی منافقین دهه ی 60 راهم سفید کردند گمان نکنندشهرستانیها فقط ناظرند بلکه تنها یک اشاره کا فی است که تاوان همه ی ب یحرمتی هایی راکه دراین 7ماه کرده اند را یکجا پس دهند31خردادسال60قابل تکرار است وجوانمردهای قصاب فروان پس منتظر می مانیم ومنتظر بمانند

دوشنبه 7/10/1388 - 16:13 - 0 تشکر 172539

بسمه تعالی

تاریخ دوباره درحال تکراراست .خواص نقش زیادی دربوجودامدن حادثه عظیم کربلا داشتند وکاری بامردم کردند که مردم قدرت تشخیص راازدست دادند.کاربه جایی رسیده بود که برای کشتن امام حسین فرزند پیامبر باهمدیگرمسابقه گذاشته بودند.این حوادث در اوضاع فعلی کشورمادرحال تکرار است وخواص باسکوت خود می خواهند ولایت فقیه را به مسلخ ببرند وباسکوتشان به نوعی تایید میکنند این هنجارشکنی ها وبی حرمتی هایی که نسبت به مقدسات مردم می شود.تادیرنشده خواص بایدبیدارشوند

دوشنبه 7/10/1388 - 18:8 - 0 تشکر 172568

آشوب طلبان اصلااعتقادی به عاشورا و مقدسات نداشته که آنان را حرمت شکن بنامیم بل آنان همان تروریست هایی هستندکه عزاداران حسینی را درکربلا به خاک و خون می کشند-آنچه مسلم است بدون توجه به رضایتمندی بیگانگان این یزیدیان را می بایست به محاکمه کشید و به اشد مجازات رساند .از مسئولین قضایی استدعا دارد دیگر تحمل و صبرراکنار گذاشته و وارد عمل شوند دیگراز اینکه مستمر شنیده می شود محکوم محکوم مردم خسته شده اند .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

دوشنبه 7/10/1388 - 20:23 - 0 تشکر 172619

لعنت خدا و بندگان صالح خداوند بر پیروان باطل

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

دوشنبه 7/10/1388 - 20:36 - 0 تشکر 172623

سلام

من هم به نوبه خودم و به عنوان یك عضو كوچك از سایت این جنایتها و حرمت شكنی ها رو محكوم میكنم.

میدوارم عوامل اصلی این آشوبها هرچه زودتر به سزای اعمالشون برسند تا انقلاب اسلامی هرروز مستحكمتر از روزهای قبل به سمت پیروزی حركت كنه.

ما اهل كوفه نیستیم علی(رهبر معظم) تنها بماند

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

دوشنبه 7/10/1388 - 21:43 - 0 تشکر 172639

گرگان در لباس بره تازه دارند خودشونو نشون می دند. اگر جلوی اونها گرفته نشود، هر بار بدتر از قبلبه حریم ها  تجاوز می کنند.لعنت بر منافق. لعنت بر وطن فروش.لعنت بر ...

کد بازاریابی 404751

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی