انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 2640)
شنبه 5/10/1388 - 18:46 -0 تشکر 172229
از البلوغ تا الازدواج

با سلام دوستان عزیز

با توجه به اینکه سن ازدواج در کشورمان به تاخیر افتاده است . مثلا" پسرها 16 سالگی بالغ و 26 به بالا ازدواج میکنند یا دختر خانم ها 12 سالگی بالغ و 22 به بالا ازدواج میکنند این فاصله بین بلوغ تا سن ازدواج را چطور از نظر روانی و ... کنترل کنند؟

عده ای میگویند باید خواسته هایشان را سرکوب کنند که به نظر من خیلی اثر روانی میگذارد

عده ای میگویند باید ازدواج موقت انجام شود

عده ای میگویند باید ازدواج دایم صورت پذیرد؟

نظر شما چیست؟

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

يکشنبه 6/10/1388 - 22:34 - 0 تشکر 172393

سلام

اطلاع دقیقی ندارم ولی اگه منظورت بلوغ کامل باشه که شامل بلوغ عقلی و فکری با هم میشه فکر کنم بلوغ پسرا 18 یا یه چیزی بالاتر باشه و بلوغ خانم ها هم کمتر از 16-17 نیست!!!!!!

اما!!!!! ازدواج که یه جیب پر از پول و کار و خونه و ماشین و هزار چیز دیگه می خواد که اگه درست فکر کنی می بینی تو 18 سالگی آدم هیچی نداره!!!!! اگه خوش شانس و آدم کار کن و زحمت کشی باشی همون 26 واسه ازدواج خوبه!!!!

سرکوب احساسات و حالات روانی و جسمی هم یه جور شکنجه و خودفریبیه!!!!!!

ازدواج موقت رو موافقم 100% ولی!!!!!! نمیشه خب!!!!! به اصطلاحی به فرهنگ جامعه نمی خونه!!!! اگه کسی بفهمه انگ بی ظرفیتی و ... به آدم میزنن!!!!!! بعدش هم پیدا کردن طرف مناسب به این راحتی ها نیست!!!!!!!!!!

دیدی؟؟؟؟ هیچ راهی نداره!!!! باید سوخت و ساخت!!!!!!!!! البته یه میونبر هم میشه زد که خب از لحاظ شرعی مشکل داره!!!! منظورم روابط نامشروع بود !!!!!! البته هر دو تاشون تو جامعه ی امروز تبدیل به یه معضل بزرگ شدن!!!!!!(اساتید منو ببخشن چون املای معضل رو نمی دونم!!!!!)

خودت نظری نداری؟؟؟؟؟؟

MasOud RaD, tHe ConfuSed MaN!!!!! 

PATH OF SUCCESS: TO REACH TO A BRIGHT FUTURE YOU HAVE TO TAKE YOUR WORKS SERIOUSLY AND ONLY CONSENTRATE ON BRIGHT SIDES OF ALL SUBJECTS ALSO YOU HAVE TO DETERMINE YOUR GOALS & START AS SOON AS POSSIBLE  .

دوشنبه 7/10/1388 - 11:57 - 0 تشکر 172477

سلام دوست عزیز و ممنون از پاسخت

من خودم با ازدواج موقت موافق هستم ولی متاسفانه ازدواج موقت سختی های خودش رو دارد . از یک طرف چقدر میتونی مطمئن باشی طرف مقابلت بیماری خاصی نداره و با چند نفر رابطه داشته . از طرف دیگر بحث وابستگی هستش که امکان داره به ازدواج دائم ختم بشه در صورتی که امکان داره طرف یک بچه داشته باشه و چند سال هم ازت بزرگتر باشه.

من معتقد هستم باید با توجه به اینکه یک جوان تا 24 و 25 سالگی شرایط ازدواج را ندارد باید شرایط خود را برای ازدواج تسریع ببخشد مثلا" میتواند تحصیلات خود را با جدیت ادامه دهد و پشت سر آن خدمت را هم برود . بعد کسی را که دوست دارد انتخاب کند و مدت عقد را بیشتر کند . البته بعضی ها معتقد هستند که طولانی بودن دوره عقد خوب نیست ولی بین 2 تا 3 سال خیلی خوبه به نظر من.

البته این به همکاری نامزد آدم بر میگردد .

البته به نظر من جوان ها دارند که رو به روابط نامشروع میروند برای همین سن ازدواج بالا رفته چون نیازهایشان به راحتی و بدون هیچ مسئله و سختی برآورده میشود که من این را هم تایید نمیکنم.

نظر شما چیست؟

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

سه شنبه 8/10/1388 - 19:50 - 0 تشکر 172865

به نام خدا

سلام

من مخالفم با حرفتون

اگه قرار باشه دختر که تو سن 12 سالگی میرسه به بلوغ مثلا تو سن 16 یا 17 سالگی ازدواج کنه عمرا اگه خوشبخت بشه چون بازم تو دوران بحرانی قرار داره و طبق احساساتش تصمیم میگیره و پسر هم همین طور پس شاید بهتر باشه تو همون سن 22 یا 23 سالگی دختر ازدواج کنه در این صورت عاقلتر هست و بهتر میتونه تصمیم بگیره اما من ازدواج تو سن 16 یا 17 سالگی رو کاملا غلط میدونم چون تو این سن کاملا خام هستن چندتا از دوستام هستن که الان نامزدن و من دقیقا این بچگی و خامی رو توی رفتاراشون حس میکنم و خیلی وقتا از رفتاراشون خندم میگیره .

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد * نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهدساخت *

 ولی بسیار مشتاقم که از خاک گلویم سوتکی سازد * به دست کودکی گستاخ و بازیگوش*

و او یکریزو پی در پی دم گرم و چموش خویش را بفشارد برگلویم سخت * و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد *

بدین سان بشکند در من * سکوت مرگبارم را ......

 ***دکتر علی شریعتی ***

سه شنبه 8/10/1388 - 20:56 - 0 تشکر 172885

shadasma عزیز

من نگفتم به محض بلوغ ازدواج کنند منظورم این بود که باید فاصله رو کم کرد مثلا " برای پسر 24 و 25 سن خوبیه و برای دختر 19 و20 سن خوبی هست.

البته قبول دارم که شرایط اقتصادی هم ایجاب نمیکند برای همین من این تاپیک را ایجاد کردم تا راه حل مناسبی پیدا بشود .

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

يکشنبه 13/10/1388 - 23:50 - 0 تشکر 174043

فکر کنم بهتر باشه بهش فکر نکنیم

و جوونای عذببه درس و کنکور و ارشد و کار و ... فکر کنند

 

 

دل به اوج سپار و فرصت پرواز را از پرنده جان دريغ مدار

                    که ذات انسان در فرا رفتن است که ظهور ميابد نه در فرو ماندن

                                        سيد شهيدان اهل قلم - آويني

چهارشنبه 30/10/1388 - 20:8 - 0 تشکر 177149

با سلام

اگر شرایط ازدواج فراهمه كه بهتره خانواده‌ها زودتر بچه‌هاشونو مزدوج كنن

اگر هم اصلاً موردی مناسب (بدون زیاده‌خواهی و ایده‌ال نگری) نبود، باید دندون روُ جیگر گذاشت و عفت پیشه كرد

 ان‌شاءالله همه جوُونامون زودتر به خونه‌ی بخت برن، صلوات بفرست

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

پنج شنبه 8/11/1388 - 0:22 - 0 تشکر 178662

سلام مرسی از پاسخ تون ازدواج با قناعت

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

پنج شنبه 8/11/1388 - 15:6 - 0 تشکر 178741

قدیمتر جوونا که به سن 18 سالگی میرسیدن دیگه برا خودشون مردی شده بودن و توقعات مثل الان اینقدر زیاد نبود معمولاً پسر ادامه‌ی راه پدر رو میرفت و مثلاً اگه پدرش تو کار نجاری بود پسر هم اوقات بیکاری میرفت پیش پدر و با حرفه‌ی پدر کاملاً آشنا میشد و همون مسیرو میرفت! چون عقاید دو نسل پشت سر هم باهم یکی بود و همه تلاش میکردند شرایط رو برای ازدواج زودتر فراهم کنند

نمیشه گفت الان شرایط ازدواج نیست! یا گرون بودن خونه و نبود کار رو بهوونه میکنیم! ولی با یکم فکر کردن متوجه میشیم که این توقعات ما هست که بالا رفته نه قیمت خونه یا کارو اینطور چیزا!

قدیم یه زوج جوون زندگیشون از یه اتاق 12 متری شروع میکردن با کمترین اسباب اثاثیه‌ی لازم الان هم اگه بخوایم با این شرایط دنبال ازدواج بریم خیلی راحت و سریع میتونیم به نتیجه برسیم! ولی چند تا مشکل هست:

 1-فاصله‌ی عقاید پدرانمون با عقاید ما! (اینطور که ما فکر میکنیم تا همه‌ی شرایط فراهم نشه نمیشه ازدواج کرد، خونه باید باشه ماشین باید باشه سرمایه اولیه باشه)

2-قبول نداشتن شغل پدرانمون! (مگه میشه من برم نجاری کنم، یا برم کفاشی کنم یا برم سر زمین کار کنم، عمراً) البته این امری طبیعیه چون داریم به سمت توسعه و پیشرفت و دنیای مدرنیته پیش میریم و کاملاً با دنیای سنتی پدرانمون فاصله داریم!

3- قبول نکردن به زندگی تو یک اتاق 12 متری ( که البته اینم طبیعیه چون اولاً دختر خانم موافق نیستن و حق هم دارن چون فلان دوستشون تو خونه‌ی 120 متری داره زندگی میکنه، و البته جدای از این حرف مردم که ای داد از حرف مردم، جالبه که همون پدر مادرای سنتی ما هم جزو همون مردمی هستند که اولین نفر با خونه‌ی کوچیک برای زوجای جوون مشکل ندارن)

حالا فکر کنید خونه باشه، ماشین باشه، یه سرمایه‌ی اندوخته هم باشه! این به نظر من برای شروع زندگی ایده‌ال هست ولی کافی نیست! حتی بهتره بگیم لازم هم نیست چرا!؟ چون اصلاً جای تلاشو پیشرفت نمیمونه، ساختن زندگی معنی پیدا نمیکنه، برای حرکت به سمت جلو هیچ انگیزه ای نیست چون همه‌ی ملزومات زندگی همه‌ی چیزایی که باید بدست بیاری بدست اومدن! و این یکم پایه‌های زندگی رو شل میکنه! حالا اینطور فکر کنید: شمار با یک کار و اندکی اندوخته یک زندگی رو شروع میکنید. زن و مرد دوش به دوش هم تلاش میکنند و یکی یکی ملزومات زندگی رو فراهم میکنن. خونه، اثاث، ماشین، بچه، و و و اگه بدونید چقد لذت بخشه که یکی یکی و دوش به دوش هم به این چیزا دست پیدا میکنید! حالا محاله که پایه های این زندگی شل بشه چون با هم زن و مرد دوش به دوش هم این پایه هارو محکم کردند و از جون هم مایه گذاشتند و این زندگی رو ساختن و هرگز هم از دست نخواهند داد!

شاید بگید یکم رویاییه ولی رویا هم روزی دست یافتنی میشه، و بهتره که ما تو زندگی تلاش کنیم که به رویاهامون برسیم

زندگی به ما همان چیزی را می‌دهد که تو از او می‌خواهی پس بخواه تا برسی!

خیلی سرتونو درد آوردم معذرت

پنج شنبه 8/11/1388 - 18:50 - 0 تشکر 178779

یه پسر تو سن نوزده سالگی بیست سالگی اونقدر تو سری می خوره میره دنبال عشق الکی اینا واقعیته، شعار میدن ازدواج رو آسان بگیرید ! کدوم خانواده ی دختری به یه پسری که دانشجو و سربازی نرفتست اجازه میده وارد خونشون بشه برای خاستگاری ، جوان های کشورمون الان سه دسته اند ، دسته ی اول بچه پولدارایی که عشق و حال می کنند ، دسته ی دوم بچه پولدارایی که سر به راهن با پول باباشون زن می گیرن ، دسته ی سوم بدبختایی هستند که یا باید دنبال و عشق الکی باشند و خودشونو به دسته ی یک بچسبونن یا اینکه بچه مثبت باشند تو سری بخورند که چرا ندارند . اشکم در اومد !!! خواسته یا ناخواسته الان پوله که حرف اول رو میزنه و باعثش توقعات بیجا خانواده ها و بی اعتمادی نسبت به جوان هاست .

شنبه 10/11/1388 - 16:36 - 0 تشکر 179143

سلام بروبچه های مجرد* باmohsenkhosro موافقم به نظر من الان پول بهتر از علم است. توی این دنیا اگر سه چیز داشته باشی برنده ای (البته اگه از پشتیبانی خدا فاكتور بگیری) پول/ پارتی / پرویی/. البته انگار شما پسرا از ازدواج موقت خیلی خوشتون اومده. خدا وكیلی چطوری می تونید خاطره ی كسی رو كه باهاش ازدواج موقت می كنید به همین راحتی فراموش كنید. یه دعا می كنم امین بگید: خدایا همه ی جوانان مجرد را سر و سامان بده.)**الهی امین**

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی