ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 448)
جمعه 27/9/1388 - 19:48 -0 تشکر 170408
5 نوآوری که شهرها را در 5 سال آینده هوشمند می‌کنند

 IBM در راستای پروژه ای 5 نوآوری را معرفی کرده است که در صورت عملی شدن می توانند ظرف 5 سال آینده شهرها را دگرگون کرده و آنها را به شهرهایی هوشمند تبدیل کنند.

این شرکت انفورماتیکی از حدود دو سال قبل در پروژه ای با عنوان "پنج سال بعد در پنج" (Next Five in Five ) با معرفی پنج نوآوری برای پنج سال آینده پیش بینی هایی را در مورد آینده بشر ارائه می کند.

براساس گزارش PhysOrg.com ، در این راستا امسال IBM توجه خود را بر روی این نکته متمرکز کرده است که چگونه می توان شهرهایی را که در آنها ساکن هستیم تغییر داد. این پنج نوآوری به شرح زیر است:

1- سیستمهای ایمنی شهرها: بهداشت فردی شهروندان قادر خواهد بود که پیش بینی کند دقیقا چه وقت، کجا و چگونه ویروسهای جدید توسعه می یابند و می توان در مقابل آنها از جمعیت دفاع و گسترش بیماریها را محدود کرد. این سیستمهای ایمنی شهری بر پایه شبکه ای انفورماتیکی استوار شده اند که استانداردسازی متدهای اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به سلامت و بررسی اپیدمیهای بیماری مسری را امکانپذیر می کند.

2- ساختمانها درک می کنند و از خود واکنش نشان می دهند: شبکه های برق، شبکه های آب، ضدعفونی کردن آبهای آلوده و سیستمهای گرمایشی با کمک هزاران حسگری که به طور ثابت و مداوم بر سطح مصرف شهروندان نظارت دارند به روشی هوشمند ساخته می شوند و همزمان می توانند سطوح انتشار دی اکسید کربن را کاهش دهند. برای مثال هتل "اژدهای هانگشوئو" در چین ساختمان هوشمندی است که با شبکه ای از سیستمهایی که IBM تولید کرده است عمل می کند.

3- خودروها و اتوبوسهای با مخزن خالی: حرف E روی اندیکاتور مخزن بنزین دیگر به معنی "خالی" نخواهد بود بلکه در مفهوم "موثر" استفاده خواهد شد. در این راستا کارشناسان IBM با همکاری پروژه دانمارکی ادیسون بر روی فناوریهای جدیدی برای بهبود مدت زمان باتریهای الکتریکی وسایط نقلیه کار می کنند به طوری که باتریها با کمک این فناوریها می توانند مسیر بین 200 تا 400 کیلومتر را در هر شارژ طی کنند. به گزارش مهر، این درحالی است که در حال حاضر این باتریها تنها 30 تا 70 کیلومتر را در هر شارژ می پیمایند.

4- شهرها تشنگی ساکنان خود را فرو می نشانند و در انرژی صرفه جویی می کنند: فناوریهای پیشرفته برای تصفیه آب به شهرها در بازیافت و استفاده محلی آب کمک می کنند و هزینه های حمل و نقل لازم را حداکثر 20 درصد کاهش می دهند. به گزارش مهر، کنتورهای هوشمند و حسگرها می توانند در داخل سیستمهای آب و برق شهری تعبیه شوند و در زمان واقعی اطلاعات دقیق و صحیحی از مصرف را ارائه کنند و به این ترتیب به بهبود روشهای استفاده کمک کنند.

5- پیش بینی بحران پیش از آنکه به مقامات گزارش داده شود: نظارت مداوم بر شهرها می تواند موقعیتهای بحرانی و اضطراری شامل جنایات و بلایای طبیعی یا مصنوعی را کاهش داده و بروز آنها را از طریق جمع آوری اطلاعات از تمام مناطق شهر و در زمان واقعی پیش بینی کند.

 

Mehr

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

دوشنبه 30/9/1388 - 14:3 - 0 تشکر 171123

یعنی توی ایران هم این امکانات فراهم میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی