انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1802)
شنبه 21/9/1388 - 23:18 -0 تشکر 169227
ایران پکپارچه دل در مهر خمینی

ایران‌یكپارچه دل‌درمهر«خمینی»
 

ایران دیروزو امروز یكپارچه به اهانت انجام شده نسبت به تصویر امام‌خمینی‌ره واكنش نشان داد.

تظاهرات مردمی در قم، تهران، مشهد و دیگر شهرها نشان از تداوم محبت گسست‌ناپذیر میان مردم و بنیانگذار جمهوری اسلامی دارد.در مدرسه فیضیه، فضلا و استادان حوزه علمیه قم در اعلام انزجار نسبت به هتك حرمت ساحت بنیانگذار انقلاب اسلامی تجمع اعتراض‌آمیز برگزار كردند. در همین راستا كلاس‌های درس حوزه علمیه قم به مدت دو ساعت تعطیل شد و سیداحمد خاتمی در جمع معترضان گفت: همه فتنه‌‌گران و تفرقه‌افکنان بدانند که مراجع عظام تقلید، حوزه و قاطبه روحانیت تا آخرین قطره خون پای آرمان‌های امام‌‌‌ره و دفاع از ولایت فقیه ایستاده‌اند. خاتمی به انتقاد از حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی پرداخت و گفت: پس از اهانت به ساحت حضرت امام‌‌‌ره در دانشگاه جا داشت که موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام‌‌‌ره طی بیانیه‌ای کار زشت اهانت‌کنندگان به امام‌خمینی‌ره را محکوم کند. وی افزود: ما به سیدحسن خمینی كه مورد احترام ما نیز هست، می‌گوییم كه چرا این حركت‌ها را محكوم نكرد؛ مگر ندیدید كه ده‌ها شبكه خبری بیگانه به صورت علنی نشان دادند؟

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: کسانی که می‌گویند اهانت اخیر و پاره کردن عکس امام(ره) حرکت ضدانقلاب است، اگر راست می‌گویند دست از مخالفت با آرمان‌های امام(ره) برداشته و در پیشگاه ملت توبه کنند.‌وی كه از اصطلاح جریان فتنه در سخنانش زیاد استفاده می‌كرد در ادامه گفت: ایجاد آشوب و فتنه و دودستگی در بین مردم از اهداف این افراد است. شما ببینید روزنامه‌ها فردا از همین تظاهرات چه برداشت‌های متفاوتی خواهند داشت.
خاتمی با درخواست از قوه‌قضائیه برای برخورد با خاطیان گفت: معترضان از هم‌اكنون خود را برای محرم و 22 بهمن به‌منظور ایجاد آشوب آماده می‌كنند و حتی شعار‌های خود را تنظیم كرده‌اند.
 از سویی دیگر علی دارابی قائم مقام صدا و سیما در پی انتقاد موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) از پخش تصاویر اهانت به امام خمینی(ره) از بخش خبری 20:30 روز گذشته در نامه‌ای به حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) كه اهانت به ساحت امام(ره) را دروغ مسلم و بین دانسته بود از كم‌كاری این موسسه در دفاع از آرمان‌های امام انتقاد كرد.

وی در نامه خود نوشت: از شما و مسئولان موسسه تنظیم و نشر آثار كه بزرگ‌ترین افتخار زندگی خود را خدمت در آن موسسه می‌دانید، انتظار می‌رفت و می‌رود كه مسئولانه و به دور از پاره‌ای ملاحظات سیاسی و رودربایستی‌های معمول، در چنین شرایط حساس و خطیر شجاعانه وارد عمل شوید و به بازخوانی دوباره مواضع و دیدگاه‌های امام عزیز همت گمارید.
در این نامه با اشاره به سكوت موسسه تنظیم و نشر آثار امام در رابطه با اتفاقات پس از انتخابات آمده است: «از جنابعالی انتظار می‌رفت كه به جای حمله به صدا و سیما، هتاكان و اغتشاشگران را كه نه تنها تصویر امام، بلكه اندیشه، آرمان و میراث ماندگار او را نشانه رفته‌اند، مورد انتقاد قرار دهید و اعلام بیزاری كنند. به‌رغم انتشار این نامه، محمد علی خسروی معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با اشاره به جنجال‌ها در مورد هتك حرمت به ساحت رهبر كبیر انقلاب اسلامی، پخش تصویر پاره شدن عكس ایشان در صدا و سیما را مشكوك دانست و افزود: در صورت وقوع چنین اقدام بسیار خطا و منفوری، صداوسیما که این صحنه را پخش کرده مقصر است.

از سوی دیگر آیت‌الله مكارم‌شیرازی اهانت به امام خمینی(ره) را اهانت به ارزش‌های انقلاب و خون شهدا عنوان کرد و افز.د: سرچشمه این اهانت ممکن است از روی جهل، نادانی یا از سوی مغرضان و ضد انقلاب یا عامل نفوذی صورت گرفته باشد تا بدین طریق میان مسلمانان اختلاف ایجاد كنند.

همچنین محسن رضایی اهانت به امام راحل را عبور از خط قرمز نظام خواند و گفت: عقلا، علما و نخبگان كشور باید موج افراط‌گرایی را در كشور مدیریت كنند، در غیر این صورت هرج و مرج كشور را فرا خواهد گرفت. در سوی دیگر، میرحسین موسوی !!در گفت‌وگویی با روزنامه جمهوری اسلامی این اتفاق را اقدامی مشكوك و ضدانقلابی خواند. نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس هم موضع متفاوتی اتخاذ كردند. چنانكه حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین هاشمیان رئیس فراکسیون خط امام(ره) مجلس و سیروس سازدار، عضو فراكسیون اقلیت به انتقاد شدید از پخش تصاویر هتك حرمت به امام از صداوسیما پرداختند.
در همین حال برخی دانشگاه‌های كشور روز گذشته شاهد تجمع اعتراضی دانشجویان بود. برخی دانشجویان نیز اعلام كردند كه روز یك‌شنبه تجمع اعتراض‌آمیز برگزار خواهند‌كرد.‌دانشجویان معترض اعلام كرده‌اند در خصوص اهانت صورت گرفته سكوت نخواهند كرد. 

 

پنج شنبه 19/9/1388 - 0:15 - 0 تشکر 168705

سلام

منم مثل خیلی از شما ها دانشجو هستم . بعد از اتفاقاتی که در16 آذر افتاد واقعا به خودم افتخار کردم که به جای خوشحال کردن سهیونیصم و سربازان شیطانو شیطان بزرگ  دل نایب بر حق    امازمان(عج) رو شاد کردم و شعارهایم هنوز در ادامه راه امام خمینی بود و هنوز عکس امام دیروز(خمینی کبیر ) و امام امروزمون(خامنه ای عزیز ) رو در قلبم و در تمام ابعاد زندگیم دارم.

اما آیا کسانی که عکس جانشینان دیروز و امروز امام زمان(عج) را آتش زدند و خون به دل      امام عصر(عج) کردن هم به خود می بالند؟ آیا از خوشحال کردن دل دشمنان خدا به خود افتخار میکند...؟ آیا از شعارهای زد اسلامی خود ذوق میکنند؟ آیا از تهمتهایی که به مردم زدند بشاششند؟

  سبز فقط سبز علی(ع)             رهبر فقط سید علی(حفظه الله)

پنج شنبه 19/9/1388 - 13:44 - 0 تشکر 168750

برخی به دلیل نداشتن بصیرت که تاکید رهبر عزیزم هم هست  و با تحریک برخی که واقعا دیگه مشخصه عناد دارن دارن کارای خطرناکی میکنن  که متاسفا کلا  خیلی خیلی به ضرر همه هست

خیلی راحت موفقیت ها رو دارن تبدیل میکنن به نقطه ضعف

خدا خودش در موردشون قضاوت کنه

اگر قابل هدایت هستن هدایت بشن و اگرم نه خب ...

البته اینا همه فتنه های آخر الزمانه

انشالله با ظهور حضرت جت  درست میشه این دورویی ها و چند رنگی ها

از با رقه ي عشق چنان سوخته ام

کز سوختنم عاشقي آموخته ام

نامردم اگز منت مردم بکشم

من ديده به زهرا و علي دوخته ام

**

يا علي مدد

شنبه 21/9/1388 - 13:10 - 0 تشکر 169098

من هم تو اخبار شنیدم واز اینکه چنین اتفاقاتی افتاده متاسف شدم

روزي توخواهي آمد ازکوچه هاي باران

شنبه 21/9/1388 - 13:19 - 0 تشکر 169102

با سلام. انا لله و انا الیه راجعون.... آیا جای یک محکومیت خشک و خالی نسبت به اهانت به ساحت مقدس بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی رحمت الله علیه و مقام معظم رهبری حفظه الله در این انجمنها خالی نیست!! یا علی مدد

خدا را جدی بگیرید .          امام زمانتان را جدی بگیرید .         در امورتان جدی باشید .

*انجمن معارف به دنبال بهترین هاست*
*اگر یکی از بهترین هایید*
*همین الآن کلیک کنید*

شنبه 21/9/1388 - 15:40 - 0 تشکر 169119

بنام خدا 

اِنّـــا لِلّــه و انّــــا اِلَیــــهِ راجِعون

منهم این مصیبت رو به عموم مسلمانان جهان علی الخصوص ملت مسلمان ایران

تسلیت عرض میکنم و خدارا شاکرم که دشمنان نظام و انقلاب و اسلام

نقاب از چهره افکندند و مکنونات قلبی خود را به نمایش گذاشتند

تا مردم انقلابی و مسلمان ایران پی به نیات پلید و شومشان ببرند.

مـــــــــــرگ بـــــــر منــــــافــــــق

مـــرگ بـــــر اســــرائیــــــل

مــــــرگ بــــــر آمـــــریکـــــا

شهید بهشتی:

ما یک 30 میلیون داریم، یک 5 میلیون داریم و یک 1 میلیون. آن 1 میلیون هیچ وقت نمی تواند از ما راضی شود. متأسفانه آن 1 میلیون هم زبانش خیلی دراز است، امکانات تبلیغاتی اش هم خیلی زیاد است، همه جا می خواهد خودش را به عنوان وکیل این 36 میلیون معرفی کند!

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

شنبه 21/9/1388 - 17:42 - 0 تشکر 169139

سلام

کار کثیفی بود

من با توهین به شخصیت هر انسانی مخالفم

این رسم مسلمانی و فتوت نیست

مادرش فاطمه زهرا (س) جوابشونو بده

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 21/9/1388 - 17:50 - 0 تشکر 169140

به نام خدا

سلام

بخش خبری ـ مهندس میرحسین موسوی پاره كردن عكس امام در جریان وقایع 16 آذر را كاملا مشكوك و یك اقدام ضدانقلابی دانست .
وی در پاسخ به این سئوال روزنامه جمهوری اسلامی كه موضع شما درباره پاره شدن عكس امام و نشان دادن صحنه اهانت به عكس امام از سیمای جمهوری اسلامی و تلویزیون های بیگانه چیست گفت : حضرت امام خمینی احیاگر دین در قرن حاضر و بیدارگر بزرگ ملت ها برای مبارزه با مستكبران است . ایشان به گردن همه ملت ها به ویژه ملت های مسلمان و مردم ایران حق بزرگی دارند و قطعا هیچ انسان منصف و مومنی به خود اجازه نمی دهد چنین اهانتی به عكس ایشان بكند.
میرحسین موسوی افزود : كسانی كه به اینجانب محبتی دارند هرگز كوچكترین اهانت به حضرت امام خمینی را جایز نمی دانند و حفظ حرمت امام را واجب می دانند. اطمینان دارم كه دانشجویان هرگز دست به چنین ساختارشكنی هائی نمی زنند زیرا همه میدانیم كه دانشجویان به امام عشق می ورزند و حاضرند برای آرمان های امام جان فشانی كنند.
مهندس موسوی گفت : اطلاعات دقیقی درباره اینكه اصولا چنین كاری صورت گرفته باشد ندارم كما اینكه درباره عاملان این اقدام ساختارشكنانه نیز اطلاعات روشنی نداریم ولی بهرحال اگر چنین كاری صورت گرفته باشد این یك اقدام مشكوك است و پخش آن صحنه ضدانقلابی از سیمای جمهوری اسلامی نیز اقدام نادرستی بود. از رسانه های بیگانه كه همواره درحال دشمنی با نظام جمهوری اسلامی هستند انتظاری جز این نیست كه با سواستفاده از این قبیل حوادث مرتكب چنین اقدامی بشوند اما چنین اقدامی توسط رسانه ملی كه موجودیت خود را به بركت انقلاب عظیمی كه به رهبری حضرت امام خمینی پیروز شد مرهون است بهیچوجه قابل قبول نیست .

منبع روزنامه جمهوری اسلامی

http://www.jomhourieslami.com/1388/13880921/index.html

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 21/9/1388 - 17:51 - 0 تشکر 169141

حمید انصاری قام مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س ) در نامه ای به رئیس سازمان صداوسیما از « حرمت شكنی بی سابقه صدا و سیما نسبت به امام راحل در تصاویر پخش شده » برنامه های خبری روز 16 آذر ابراز تاسف شدید كرد .
به گزارش ایلنا متن این نامه بدین شرح است :
بسمه تعالی
برادر گرامی جناب آقای سید عزت الله ضرغامی
ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی
روز شانزدهم آذر 88 سیمای جمهوری اسلامی در چند بخش خبری تصویری را منتشر كرده كه حاوی حرمت شكنی نسبت به امام راحل عظیم الشان بوده است . در این باره نكاتی را لازم است معروض دارم :
نخست آنكه آنچه از گزارشهای مختلف افرادی كه در صحنه های تلخ روز دانشجو در دانشگاه های مختلف حضور داشته اند استفاده می شود آن است كه موضوع بدان گونه كه در برنامه تلویزیون نشر یافته نبوده و علیرغم آنكه در این روز بعضا شعارهای ساختار شكنانه دیگری با كمال تاسف مطرح شده اما هتك حرمتی نسبت به ساحت امام خمینی (س ) گزارش نشده است . و بر فرض آنكه آنچه كه در تصاویر تنظیم شده و نامرتبط نشان داده شده است در گوشه ای از تجمعات آن روز توسط فردی مجهول و مغرض انجام یافته باشد توسعه آن به گونه ای كه گویی جو غالب چنان بوده است دروغ بین و مسلم است . حرمت شكنی بی سابقه صدا و سیما در تنظیم تصاویر پخش شده جدا باعث تاسف تعجب و اعتراض جدی دوستداران امام راحل است . تنها كافی است تصور كنید كه این عكس در یكی از روزنامه ها یا نشریه های دیگر منتشر شده بود. آیا نمی توان عكس العمل علاقمندان به اصول انقلاب را ترسیم كرد. نكته حائز اهمیت آن است كه هیچ یك از شبكه های خارجی و رسانه های دیداری و نوشتاری ـ علی ما نقل ـ چنین مطلبی را انعكاس نداده اند و این اشتباه تنها مخصوص صدا و سیمای جمهوری اسلامی است .
نكته دیگر آنكه از دیدگاه علاقمندان امام هر چند باید از نزاع ها و اختلافات ابراز تاسف كرد و در مسیر حل آن گام برداشت ولی باید اذعان كرد كه خوشبختانه این نقار در درون خانواده بزرگ دوستداران امام خمینی است و همین امر سرمایه بزرگ نظام اسلامی برای برون رفت از بحران است ; بغضهای متقابل را اگر بتوان در كانون واحدی به محبت تبدیل كرد می توان نسبت به آینده امیدوار بود و این همان نكته ارزشمندیست كه همواره مورد تایید و تاكید رهبری معظم انقلاب اسلامی بوده و توسط ایشان در مواقع مختلف از مسئولین نظام جمهوری اسلامی مطالبه شده است و به همین سبب هر گونه تلاش از ناحیه هر كس برای آنكه این اختلافات را به بیرون از این خانواده بزرگ هدایت كند را باید نابخردانه و احتمالا خائنانه تحلیل نمود و از آن خون دل خورد و ابراز تاسف كرد. و این تاسف آنگاه صد چندان می شود كه اشتباه از ناحیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی باشد.
امید است در تنظیم و پخش اخبار مربوط به حضرت امام (س ) عنایت به جایگاه خاص رهبر كبیر انقلاب اسلامی بعنوان اصلی ترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی ایران دقت بیشتر مبذول شود.

منبع روزنامه جمهوری اسلامی

http://www.jomhourieslami.com/1388/13880921/13880921_jomhori_islami_04_dakheli.HTML#matlab_11

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 21/9/1388 - 19:36 - 0 تشکر 169162

 به نام حق

من اینجا این کار رو محکوم می کنم و شعار مرگ بر ظالم و ریا کار رو میدم

یا علی

شنبه 21/9/1388 - 20:2 - 0 تشکر 169168

تجمع طلاب در اعتراض به اهانت به ساحت امام خمینی(ره)در مدرسه علمیه مروی برگزار شد
تجمع صدها نفری طلاب و اساتید حوزه های علمیه تهران در اعتراض به اهانت به ساحت بنیانگذار جمهوری اسلامی در مدرسه علمیه مروی تهران واقع در محله ناصر خسرو برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محل برگزاری این تجمع که قرار بود ساعت 10 امروز در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شود بنا به دلایلی به مدرسه مروی تغییر کرد.
در این تجمع که تعداد زیادی از مردم عادی نیز با طلاب و اساتید حوزه های علمیه تهران همراه شدند، حجت الاسلام شجونی از اساتید حوزه های علمیه تهران برای تجمع کنندگان سخنرانی کرد.
شجونی ضمن انتقاد شدید از افرادی که در روزهای اخیر به ساحت مقدس بنیانگذار جمهوری اسلامی اهانت کردند،گفت: اگر رهبر معظم انقلاب اجازه دهند، با بدخواهان انقلاب به شدت برخورد خواهیم کرد.
تجمع کنندگان با شعارهای مرگ بر منافق"،"خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست" اعتراض شدید خود را به اهانت کنندگان به ساحت امام خمینی(ره) اعلام کردند.
سیام/9121/1723

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 836972

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی