انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 651)
دوشنبه 9/9/1388 - 23:4 -0 تشکر 166908
شهردار تهران: به احمدی‌نژاد گفتم، فقط 50‌درصد درخواستش از خاتمی را می‌خواهم

با نام ویاد خدای مهربان

 با سلام

تهران با مدیریت بسیار خوب دکتر قالیباف هر روز بهتر از دیروز داره میشه.واقعا وجود ایشون برای شهر تهران نعمت

هستش.امیدوارم تهران رو از وجود ایشون محروم نکنند.

ایلنا: شهردار تهران درمورد اختلاف شهرداری و دولت درباره مترو گفت: اجازه دهید در این زمینه سکوت کنم زیرا جز اینکه مردم را بیشتر ناراحت کنیم حاصلی بدست نمی‌آید.
به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر قالیباف شب گذشته در جلسه ماهانه جامعه‌اسلامی‌مهندسین افزود: ذهن تاریخی مردم ما نسبت به سه سازمان عدلیه، نظمیه و بلدیه ذهنیت درستی نیست،در شهرداری تلاش کردم تا به موضوعات عمرانی شهر و همچنین خدماتی شهر خوب توجه شود و رویکرد مسائل فرهنگی واجتماعی را نیز دردستور کار شهرداری قرار دادم زیرا درگذشته به موضوعات اجتماعی در شهرداری کمتر توجه می‌شد و حتی به فراموشی سپرده شده بود.
وی تصریح کرد: موضوعات اجتماعی در کلانشهری مانند تهران با موضوعات فرهنگی و هنری متفاوت است، بنابراین به حوزه‌هایی مانند مواد مخدر، دختران فراری، زنان سرپرست خانوار، توجه کرده‌ایم در حالی که شهرداران قبلی اصلی فکر نمی‌کردند که این مسائل درحوزه وظایفشان قرار دارد.
شهردار تهران گفت: توجه به رویکرد محله محوری و تبدیل یک سازمان خدماتی به یک نهاد اجتماعی از دیگر برنامه‌های ما در شهرداری بوده است و بحث نظارت ، شفافیت ، سلامت کاری و فساد اداری از دغدغه‌های همیشگی شهرداری تهران است به گونه‌ای که هر کسی مدعی شود که می‌آید و این مسائل را ریشه کن می‌کند، امکان ندارد بلکه باید تلاش کنیم تا بیشتر نشود.
قالیباف با اشاره به موضوع شفاف‌سازی در حوزه مالی شهرداری تهران گفت: این موضوع دغدغه تاریخی شهرداری تهران است و همه اذعان می‌کنند که در حوزه شفافیت مالی هیچگاه شهرداری به شفافیت امروز نبوده است البته این موضوع به این معنا نیست که دزدی نمی‌شود بلکه نسبت به گذشته که ثبت و ضبطی وجود نداشته یا خیلی ناقص بوده‌است، امروز این جابجایی‌های مالی در شهرداری کنترل می‌شود.
وی افزود: شهرداری‌ها بر اساس قانون باید هزینه و درآمد خود را هر شش ماه یک بار به اطلاع مردم برسانند و از سال 84 تا به امروز همه این مسائل نه تنها ثبت و ضبط شده بلکه در پایان اردیبهشت ماه هر سال تحویل حسابرسی می‌شود.
شهردار تهران با بیان اینکه هیچ پروژه نیمه تمام و بلاتکلیفی در شهر تهران وجود ندارد که متعلق به شهرداری باشد گفت: ما سعی کردیم برای پروژه‌ها زمان‌بندی مشخصی قرار دهیم، کاری که امروز در مورد مترو انجام می‌شود با گذشته قابل قیاس نیست و با توجه به این اقدامات هیچگاه از کارهای مهم شهر غافل نشده‌ایم.
قالیباف کوچک سازی شهرداری را یکی دیگر از مسائل در دستور کار شهرداری خواند و اظهار داشت: من به مردم تهران قول داده‌ام که ظرف 5 سال آینده شهر تهران جزو 10 شهر کلانشهر دنیا باشد و در همین مقام نیز حفظ شود.

هر کس کشور را به سمت تنش ببرد خیانت می‌کند
قالیباف در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: مهمترین چالشی که امروز وجود دارد این است که دشمنان ما درصدد هستند بتوانند به نسل جوان ما نشان دهند که انقلاب کارایی لازم برای اداره کشوررا ندارد. لذا باید طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب که دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت نامیدند با حواشی سیاسی سپری نکنیم چرا که تنها دغدغه مردم این است که اقتصاد و چشم‌اندازها به کجا می‌رود و ما می‌ترسیم که این 10 سال را هم از دست بدهیم که این بزرگترین شکست برای ما می‌شود.
شهردار تهران گفت: واقعا هر کس کشور را به سمت تنش ببرد خیانت می‌کند زیرا مردم از دعوا کردن متنفر هستند و کاری ندارند که چه کسی راست و چه کسی دروغ می‌گوید چراکه کارهای بسیار برزمین مانده وجود دارد درحالیکه فرصت خیلی کمی در اختیار داریم. امروز کشور بدنبال احساسات بدون عقلانیت نمی‌تواند باشد و ما به عقلانیت و ارزشها نیازمندیم.
وی با اشاره به اینکه کارهای خوبی در شهرداری در زمینه مدیریت بحران وپدافند غیرعامل در حال انجام است، گفت: در مورد کندن مداوم آسفالت‌ها نیز تا زمانی که کارها را به صورت ملی و محلی تدوین نکنیم و امورات را به مردم واگذار نکنیم باز هم شاهد مشکل در این زمینه هستیم.
قالیباف در ادامه در مورد ضروریت وجود احزاب در کشور گفت: من مخالفتی با احزاب ندارم و احزاب می‌توانند بسیار به مشکلات کمک کنند اما حزب جاندار تاکنون نداشته‌ایم وحزب‌ها قبل از قدرت تشکیل می‌شوند و بعد از قدرت هم می‌روند اما قطعا احزاب می‌توانند به امور کشور کمک کنند اما سئوال این است که چگونه حزبی؟

برنامه‌ای را تحت عنوان پیشرفت و عدالت قبل از انصراف از کاندید شدن تنظیم کردم
وی گفت: بنده برنامه‌ای را تحت عنوان پیشرفت و عدالت قبل از انصراف از کاندید شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دهم تنظیم کردم و به دوستان خود در مجلس فرستادم، این برنامه 82 جلد است و به اندازه برنامه پنجم از آن کار درآورده‌ام البته یک گروه 200 نفره در این مورد کار کرده‌اند و بنده مدیریت کلان آن را برعهده داشتم و رئوس مطالب را برای احمدی‌نژاد، وزیران و نمایندگان مجلس فرستادم بنابراین اگر احزاب این گونه عمل کنند حتما به آنان نیاز است و بنده با حزبی که فقط برای بدست آوردن قدرت تشکیل می‌شود، حتما مخالفم.

به احمدی‌نژاد گفتم 50 درصدنامه‌ای که به خاتمی نوشته‌اید را می‌خواهم
شهردار تهران همچنین درمورد اختلاف شهرداری و دولت درباره مترو گفت: اجازه دهید در این زمینه سکوت کنم زیرا جز اینکه مردم را بیشتر ناراحت کنیم حاصلی بدست نمی‌آید.
قالیباف اضافه کرد: مجلس، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات هریک به عنوان یک مرجع گزارشی را ازعملکرد مترو درآورند و لذا حرفهایی که در مورد مترو تهران گفته شده به طور حتم مورد تایید من نیست و سعی ما این است که 217 کیلومتر مترو تهران را تا پایان برنامه پنجم برسانیم البته اگر پول باشد.
وی تصریح کرد: در تهران برای هر کیلومتر مترو با واگن ، حفاری و ایستگاه 40 میلیارد تومان هزینه شده است و بنده در جلسه‌ای به احمدی‌نژاد گفته‌ام که من هیچ توقعی از شما ندارم و50 درصد همان نامه‌ای را که شما یک روز به خاتمی،رییس‌جمهور وقت، نوشته‌ای را می‌خواهم و 50 درصد آن را می‌بخشم.

دولت برای مترو تهران هیچ‌وقت پولی را پیشنهاد نداده است
قالیباف با تاکید بر اینکه دولت برای مترو تهران تاکنون هیچ وقت پولی را از زمانی که من آمده‌ام پیشنهاد نداده افزود:یکبار برای کل ریلی کشور اعتباری داد که ببینید سهم مترو تهران چقدر بود!؟ که من به مجلس گفتم به داد تهران برسید و ردیف مترو تهران در متمم بودجه جدا شد و به تهران 290 هزار میلیارد رسید.
وی با بیان اینکه تبصره 13 یکی از بهترین لوایحی است که تاکنون دولت به مجلس ارائه داده، افزود: آن را می‌توان جزو کارشناسی‌ترین کارهای اصولگرایان برشمرد ولی باید دید که در اجرا چگونه عمل شده است.

برخی می‌گفتند محسن‌هاشمی در مترو چوب لای چرخ آن می‌گذارد
قالیباف در ادامه گفت: برخی افراد می‌گفتند چون محسن هاشمی در مترو است چوب لای چرخ آن می‌گذارد که بنده در شورای‌عالی امنیت‌ملی گفتم که شرکت مترو دو بخش است و محسن هاشمی مدیر عامل مترو در حوزه ساخت است و بهره برداری مترو با آقای ربیعی است و محسن هاشمی در زمینه تاخیر مترو هیچگونه دخالتی ندارد، حرف غیر مسئولانه نزنید. مگر من مرده‌ام که شخصی بیاید و در کار مردم اختلال ایجاد کند؟ هر کس باشد قلمش را خرد می‌کنم فقط او را به من معرفی کنید ، مگر بی‌غیرت شده‌ایم.
شهردار تهران تاکید کرد: راه برون‌رفت از این بحرانها این است که هر زمان توانستیم در هر تصمیمی خودمان را نبینیم کارمان درست می‌شود وگرنه تبدیل به فتنه خواهد شد که این یکی از خصوصیت بسیجیان و رزمندگان بوده است.
قالیباف با بیان اینکه چالش کارآمدی و مدیریت امروز مهمترین چالش ما در کشور است تصریح کرد: ما در منابع انسانی و مالی در کشورمان جلوتر از سایر کشورهای منطقه هستیم ولی در مدیریت وضعمان بد است و زیاد فرقی نمی‌کند که این یا آن جناح مدیریت را در دست داشته باشد، اگر در اتاقمان باز بود و کسی مراجعه نکرد این به معنای قدرت است ولی اگر مردم را پشت در اتاقمان به صف کردیم این به معنای ذلت و بی عدالتی است.جایی که باید مدیریت کنیم، مدیرنیستیم و جایی که متولی نمی‌خواهد می مانیم و مدیریت می‌کنیم.

اجازه نمی‌دهم روزنامه‌های وابسته‌ام مانند کیهان عمل کنند
شهردار تهران در ادامه در پاسخ به سئوالی درمورد اینکه چرا برخی رسانه‌های وابسته به شما حتی یک خط هم پس از انتخابات شفاف‌سازی نکردند گفت: این موضوع که شاید هر روزنامه‌ای که وابسته به جایی است مشکلاتی داشته باشد، درست است ولی اینکه روزنامه‌های زیرمجموعه‌ام شفاف‌سازی نکرده‌اند و حتی آن طرفی هم عمل کرده‌اند این موضوع را قبول ندارم ولی اگر بخواهند مانند کیهان عمل کنند نه قبول دارم و نه اجازه می‌دهم زیرا گاهی اقدامات شما هزینه‌های زیادی را موجب می‌شود و این شجاعت نیست.
قالیباف تصریح کرد: به برخی کارهای اصولگرایان منتقد هستم، هر انسانی ممکن است اشتباه کند و ممکن است روش حمایت من از ولایت با شما و افراد دیگر یکی نباشد. لذا من می‌گویم دایره خودتان را تا این اندازه تنگ نگیرید.
وی افزود: چرا با سخنان رهبر معظم انقلاب گزینشی برخورد می‌کنید، ایشان گفته‌اند به آقای هاشمی‌رفسنجانی اهانت نشود، بنده در سالهای 71 و 72 جزو منتقدین جدی آقای هاشمی‌رفسنجانی بودم لذا بنا نیست حرفهایی را که می توانیم رودررو بزنیم آنها را بیان نکنیم.ولایتمداری آن است که باید جایی که نظر مقام رهبری با نظر ما صد درصد مخالف است تبعیت کنیم اما الان اگر خیلی متدین باشیم سکوت می‌کنیم، کجای این رفتار حزب‌اللهی است.اینکه بگوییم هرکس درگروه با ماست و هرکس خارج برما، اشتباه است.
وی تصریح کرد: من به رسانه‌های وابسته به شهرداری گفته‌ام در چالش کشیدن تا جایی پیش برویم که دشمنان انقلاب نتوانند حرف شما را سند کنند و توی سر انقلاب بزنند، باید این مرز را رعایت کنند. همچنین به آنان یادآور شده‌ام که کار خوب دولت را منعکس کنید و کار اشتباه را هم به چالش بکشید ولی مرز موجود را هم رعایت كنید. 

با تشکر

همیشه سبز باشید

یا علی مدد

 

 

 

 

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی