انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 582)
دوشنبه 9/9/1388 - 15:13 -0 تشکر 166821
عامل رای علیه ایران!!!1

 منافع ملی هند؛عامل رای علیه ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی!   
گروه سیاست خارجی:‌ معاون وزیر امور خارجه هند، از رای مثبت این كشور به قطعنامه ضد ایرانی شورای حكام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دفاع كرد. به گزارش روزنامه >Times of India< شاشی تارور اظهار داشت:‌نباید هند را متهم كرد كه با رای خود به قطعنامه شورای حكام علیه ایران، از كشورهای خارجی فرمانبرداری كرده است. تارور گفت: هند این تصمیم مسئولانه - رای مثبت به قطعنامه ضد ایرانی- را بر اساس منافع ملی خود اتخاذ كرد. ممكن است برخی كشورها از رای هند خوشحال و برخی دیگر ناراحت شده باشند ولی آنچه در نهایت برای دهلی نو مهم است، منافع ملی هند می‌باشد. وی افزود: درست است كه هند به قطعنامه شورای حكام رای مثبت داد ولی ما تاكید می‌كنیم كه مخالف تشدید اقدامات تنبیهی و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران هستیم. ما همچنان معتقدیم كه باز گذاشتن باب مذاكره در مورد برنامه هسته‌ای ایران، ضروری است.این گزارش می‌افزاید: رای مثبت هند به قطعنامه شورای حكام، دو هفته پس از سفر منوچهر متكی وزیر خارجه ایران به دهلی نو و دیدار وی با نخست‌وزیر و وزیر خارجه هند صورت گرفت. هند در سال‌های 2005 و 2006 نیز به قطعنامه‌های ضد ایرانی شورای حكام آژانس رای مثبت داده بود.

 

قطعنامه آژانس علیه ایران، بی فایده است

سخنگوی وزارت خارجه مصر با دفاع از موضع هسته‌ای ایران، قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در ‌قبال این كشور را نامناسب و بی فایده دانست.‌‌ ‌به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری كویت، مصر در نشست شورای حكام آژانس ، به قطعنامه شورای حكام علیه ایران رای ممتنع داده بود.‌‌‌‌"‌حسام زكی" سخنگوی وزارت خارجه مصر با اشاره به زرادخانه هسته ای اسرائیل، اظهار داشت: در ‌تصویب قطعنامه شورای حكام علیه ایران، به دیگر مسائل مهم منطقه‌ای و ضرورت پاكسازی خاورمیانه از تسلیحات كشتار جمعی، ‌اشاره‌ای نشده است و قاهره آن را نا مناسب می داند.‌‌‌وی افزود: قاهره تصویب این قطعنامه را در زمینه حل موضوع هسته‌ای ایران و اعتماد سازی در این خصوص، موثر نمی داند.‌‌‌ زكی تاكید كرد: قاهره همچنان از تمامی كشورها از جمله ایران در دستیابی به انرژی ‌صلح آمیز هسته ای بر اساس پادمان های آژانس حمایت می كند.‌‌‌

 

اعمال تحریم‌های بیشتر، موضع ایران را محكم‌تر خواهد كرد

نماینده برزیل در آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن مخالفت كشورش با اعمال تحریم های بیشتر ایران، بر ‌عزم دولت متبوع خود برای حل موضوع هسته ای ‌تهران تاكید كرد.‌به گزارش مهر به نقل از پرس تی وی، "‌‌آنتونیو گوریرو" ضمن تاكید بر لزوم گفتگو برای حل ‌موضوع هسته ای ایران گفت: اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران، فقط موضع این كشور را محكم تر خواهد ‌كرد.‌نماینده برزیل در آژانس درباره تاثیر قطعنامه شورای حكام علیه ایران برای تحریم بیشتر این كشور گفت: تحریم ها، بی‌هدف خواهــــــد بـــــــود و هیچ سرانجامی نخواهد داشت.‌ وی با اشاره به اینكه برزیل اكنون عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است گفت: برزیل از این فرصت برای كمك به روند گفتگو با ایران استفاده خواهد كرد.‌گوریرو با بیان اینكه هیچ كشوری با اعمال فشار، سازش نخواهد كرد تصریح كرد: بن بست در برنامه هسته ای ‌ایران نتیجه فقدان اعتماد متقابل است. وی افزود: هیچ مدركی دال بر این كه تهران در حال ساخت تسلیحات هسته‌ای است وجود ندارد.‌گفتنی است برزیل به قطعنامه ضد ایرانی شورای حكام، رای ممتنع داد. رای ممتنع برزیل درحالی صورت گرفت كه محمود احمدی نژاد هفته گذشته به این كشور سفر و با لولا‌ داسیلوا رئیس جمهور برزیل دیدار كرده بود.

منبع: روزنامه آفتاب یزد

يه روزي فقط دستاي تو بود تو دستم

ولي حالا حسابي وا نميکنم روت اصلا

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی