انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 381)
جمعه 6/9/1388 - 0:21 -0 تشکر 166139
دست یاری برای تحقیق

ممنونم

به نظر شما موانع حضور جوانان در مساجد چیست

دوشنبه 9/9/1388 - 14:1 - 0 تشکر 166801

به نام خدا  سلام . 

نکته ی قابل تحمل دیگر این است که مسئله ی خواندنم نماز مهم است و مکانش در رده ی بعدی است . متاسفانه اکثر جوانان ما نماز نمی خوانند چه برسه به اینکه نمازو تو مسجد نمی خوانند

به نظرمن وجود افراد خشک مذهبی که به طور رفراطی دینو برای جوانان معرفی کرده اند سبب شده است که جوانان از کوچکترین فرصت ایجاد شده استفاده کنند و عقده های درونی خود را بیرون بریزند .و چون از این افراد خوششون نمی آد از دینم زده شده اند و دوست کارایی کنند که برخلاف این افراد باشه . 

این می تونه یکی دلیل باشه دلیل دیگه اینه که اسلام برای جوانان شناخته شده نیست و فقط چیزی است که از پدر و مادرا آموخته اند و به محض ایجاد سوال در ذهنشان و نداشتن جواب کاملیاز طرف پدرا و مادرا و نزدیکان نسبت به این سوال ها نتیجه می گسرند که دین اسلام مانند اینه که می گن کامل نیست .

به نظر من این مسئله برخلاف خیلی از مسائلی که به تهاجم فرهنگی نسبت می دهند به اصلا به تهاجم فرهنگی ربطی ندارد زیرا نماز فریضه ی دینی است و دینم با شنخت ایجاد می شود و به فرهنگ ربطی ندارد هرچند فرهنگ ما با دین اسلام عجین شده است . به نظر من دلیل نماز نخواندن تهاجم فرهنگی کشور بیگانه نیست بلکه تهاجم افراطی دینداری از داخل بوده است  .

من خودم وقتی به مکانی بروم که سبب نشاط من شود . متاسفانه مساجد ایران فقط تو کاره عزا اند و از نو آوری ، زیبایی و ... بی خبر است . می گی نه توجه به مساجد شیک و مدرن کن ببین چه شلوغن و جوانان هم در آنها کم نیستند . 

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی