فرهنگ پایداری (بازدید: 8282)
يکشنبه 1/9/1388 - 23:16 -0 تشکر 165085
ویژه نامه هفته بسیج

سالگرد تشكیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره ی پُرشكوه مجاهداتی است كه در دوران هشت ساله ی جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداكاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم كرده است؛

خاطره ی جوانمردان پاكدامن و غیوری كه شیران روز و زاهدان شب بودند و صحنه ی نبرد با شیطان زر و زور را با عرصه ی جهاد با نفس اماره به هم آمیختند و جبهه ی جنگ را محراب عبادت ساختند؛

جوانانی كه از لذات و هوسهای جوانی برای خدا گذشتند،

و پیرانی كه محنت میدان جنگ را بر راحت پیرانه سر ترجیح دادند،

و مردانی كه محبت زن و فرزند و یار و دیار را در قربانگاه عشق الهی فدا كردند؛

خاطره ی انسانهای بزرگ و كم ادعایی كه كمر به دفاع از ارزشهای الهی بستند و از هیبت دروغین قدرتهایی كه برای حفظ فرهنگ و ارزشهای جاهلی غرب به مصاف ارزشهای الهی آمده بودند، نهراسیدند؛

خاطره ی صدها هزار جوانمرد كه عاشقانه به نداهای مكرر امامشان و محبوبشان و سلسله جنبان عشق مقدسشان، پاسخ گفتند و رو به خدا و پشت به دنیا كردند؛

برخی فوز شهادت یافتند و بعضی با اسارت و جراحت و نقص عضو آزمایش شدند و برخی جسم و جان مبارك خود را كه سرشار از فیض و نور شده بود، سالم و كامل به خانه برگرداندند، تا همچون ذخیره یی برای دفاع در روز احتیاج، و در خدمت اسلام و انقلاب و میهن و ملت، از آن نگهداری كنند؛ «فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظرو ما بدّلوا تبدیلا»

 

قابل توجه كاربران عزیز؛به بهترین مطلب و عكس و نوانما برای قدردانی و به رسم یادبود هدیه ای تعلق خواهد گرفت.

كاربران گرامی توجه داشته باشند،برای ارسال هرگونه فایل می توانند به آدرس الكترونیكی انجمن فرهنگ پایداری:anjoman.defa.tebyan@gmail.com بفرستند. 

بسیجی های تبیانی

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 1/9/1388 - 23:19 - 0 تشکر 165086

از كلیه دوستان و كاربرانی كه مطلب ،نوا و نما و عكس  دارند دعوت می شود تا با درج در این مبحث،این ویژه نامه را تكمیل نمایند.

با تشكر  

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 3/9/1388 - 13:27 - 0 تشکر 165365

كاربران گرامی توجه داشته باشند،برای ارسال هرگونه فایل می توانند به آدرس الكترونیكی انجمن فرهنگ پایداری:anjoman.defa.tebyan@gmail.com بفرستند.

با تشكر

جانشین انجمن فرهنگ پایداری

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

چهارشنبه 4/9/1388 - 10:36 - 0 تشکر 165530

بنام خدا

شاخصه اصلی بسیج شاید زمان شناسی و اعتقاد قلبی به انجام وظیفه و اطاعت از ولایت امر است. در ایام دفاع مقدس بسیجی بی هیچ ادعا و چشمداشتی پا در ركاب شهادت نهاد و در اطاعت از امام خویش هیچ تردیدی به خود راه نداد. حس تكلیف گرایی را در وجود یكی از شهدای كم سن و سال دفاع مقدس چنین دیدم:

شهید باقر كبیر علوی پس از اتمام آموزش نظامی اعزام به جبهه - آنهم در سن 15 سالگی -  در جواب خواسته پدرش كه گفته بود كمی صبر كن تا برادرت از جبهه برگردد بعدا برو، گفته بود : " پدر جان در این شرایط سخت كشورمان، از بیت المال مسلمین برای ما هزینه شده است و ما باید با حضور در جبهه و انجام وظیفه دین خود را ادا كنیم." و یا در مصاحبه قبل از اعزام فرموده بود: " دیگر شعار بس است بیایید اندكی به شعارها و گفته هایمان عمل كنیم. و الان رفتن به جبهه و دفاع از دین و میهن عمل به گفته هاست."

ای سالكان كوی خدا یادتان بخیر               انصار سیدالشهدا(ع) یادتان بخیر

چهارشنبه 4/9/1388 - 14:15 - 0 تشکر 165566

سلام

ماکه دیررسیدیم

ولی می خوام تو این چند روز باقی مونده

جبران کنم.

چطوری؟

هرروز چند تا مطلب از کتاب خمپاره

اولین نشریه طنز دفاع مقدس

تو این تاپیک ثبت می کنم

بسم ا...

پنج شنبه 5/9/1388 - 8:54 - 0 تشکر 165911

بسیج و حراست از آرمان‌ها و ارزشهای انقلاب
انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) بی تردید یکی از بزرگترین و شگفت‌انگیزترین حادثه‌های تاریخ ایران است که پس از سال‌ها مبارزه، مجاهده و ایثار خون و جان نسلی فداکار و مبارز به بار نشست. یکی ازدستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تاسیس بسیج و گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه است.

5 آذر ماه 1358 سالروز فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین است. درباره بسیج، اگر چه سخن بسیار گفته شده است لیکن، بی گمان برترین سخن که با ویژگیهای بسیج و بسیجی منطبق و به زیبایی صورت و سیرت این دلیرمردان عرصه عشق و ایمان را ترسیم نموده است، از آن امام راحل عظیم الشان است: «بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد. بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سرداده اند. بسیج، میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده اند.» (صحیفه امام، ج 21، ص 194) بسیجی پرورش یافته در این مدرسه و گداخته عشق حسین (ع)، انسانی است منطقی، فداکار، با انگیزه، عامل به احکام الهی، آگاه به زمانه، منظم و با انضباط، گوش به فرمان رهبر، خدمتگزار ملت، مدافع آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی، خار چشم دشمنان ملت. بسیجی، انسانی است که خاکریزهای دفاع از نظام اسلامی را در میدانهای نبرد نظامی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی و سازندگی پر کرده است و هر جا به وجود او نیاز است مخلصانه و بی‌ادعا و گمنام، ایثار می کند و گره ها را می گشاید.

پنج شنبه 5/9/1388 - 9:59 - 0 تشکر 165918

بسیج

شجره طیبه

  و درخت تناور و پرثمری است

كه شكوفه‌های آن بوی بهار وصل

                  و طراوت یقین

           و حدیث عشق می‌دهد.

پنج شنبه 5/9/1388 - 10:43 - 0 تشکر 165922

بسیج یعنی حضور
بسیج یعنی ایمان عاشقانه
بسیج یعنی پاک ترین انسانها
بسیج یعنی حرکت
بسیج یعنی قدرت
بسیج یعنی تلاش و جهاد مخلصانه
بسیجی یعنی مغز متفکّر
بسیج یعنی آبادانی
بسیج یعنی ارزش
بسیج یعنی الگو
بسیج یعنی سعادت ابدی
بسیج یعنی یک فرهنگ
بسیج یعنی مظهر تجدد و نوگرایى

پنج شنبه 5/9/1388 - 14:8 - 0 تشکر 165962

شهید عزیز الله رضایی از استان سیستان بلوچستان از غیورترین خطه از خطه های اسلامی کسی بود که در ماه سوم از نامزدی اش در عملیات فتح بستان شهید شد. چه کسی این روحیه را دارد که پس از بهترین اتفاق زندگی مادی خویش به دل دشمن بزند و سپس در خون خود بغلتد. مطمئنا این نوجوان زابلی که از نسل رستم صفتان و پاکدامنان بود معشوق واقعی خویش را شناخته بود که آنچنان از خود بی خود شده بود و شتابان به سویش شتافت.

پنج شنبه 5/9/1388 - 15:20 - 0 تشکر 165984

 بنام خدا

توسل به ائمه:در تمام عملیاتها قبل از شروع در یگانها و لشگرها مراسم معنوی دعاوتوسل بر گذار می شد كه در بالا بردن روحیه ی رزمنــدگان بسیار با اهمیت بود.رزمندگان اسلام عاشقانه واز سوزدل فریاد می زدند یا وَجیهـاً عند الله اِشفعَ لنا عند الله در ایام الله و اعیاد اسلامی سنگر ها از شورحال خاص خود برخوردار بود.رزمندگان در حد توان خود جشن وسرور به پا می كردند.در شبهای جمعه دعای كمیـل مولای متقیان علی (ع) زینت بخش محفل یاران حسین بود و در صبـح جمعه دعا ندبه قوت قلبی بود بریاران مهدی (عج).بارها خواندند اللهُمَ ارزقنی زیارت الحسیـن (ع) فی الدّ نیاوَشَفاعة الحسین فی الاخرة.دعـای فـر ج آقـا امام زمان آرامش دلهای پاك رهروان پاك ولایت بود.نقل می كنند چه شبهائی كه تا صبح گریه می كردند وازامام زمان می خواستند تا وسیله حضورشان درجبهه و نصرت بر دشمن را فراهم كند.اندیشه های اعتقادی و فرهنگی حاكم برجبهه می طلبیدكه عملیاتها بنابرتاریخ ولادتها وشهادتهای ائمه (ع)در نام یا رمز عملیاتها نقشی داشته باشند.از آنجمله است كه چون عملیـات بیت المقدس مصادف شده بود با سیزدهم رجب تولد علی (ع)رمزآن عملیــات را یا علی ابن ابیطالب نام گذاری كردند.هدایت بسیاری ازعملیاتها با دعای معنوی توسل وزیارت عاشورا همراه بود عملیات ثامن الائمه به عشق امام رضا (ع) ومقام معنوی آن حضــرت آنچنان همتی راآفریدكه منجر به شكستن حصرآبادان شد وسرلوحه ئی شد برای دیگر عملیاتهای غرورآفــرین در هشت سال دفاع مقدس پرچم سبز گنبد طلائی این امام غریب در جبهه های نبرد شادی آفرین و مــــوجب قوت قلب رزمندگان اسلام بود. در عملیات

والفجرهشت رزمندگان اسلام با درهم كوبیدن

مقاومتهای دشمن و دفع حملات هـوائی

آنان وارد شهر فاو شدند وپرچم مبارك ثامن الائمه (ع) را كه مدتها برفراز گنبد طلائـی

امام رضا (ع) در اهتزاز بود بر بالای مناره مسجد فاو نصب كردند.

به نقل از . کتاب رمز های مشکل گشا . منصور مقدم

پنج شنبه 5/9/1388 - 17:34 - 0 تشکر 165998

بسیج یعنی چی؟یعنی نامردی؟یعنی حق دیگران روخوردن؟یعنی ازبیت المال خوردن؟یعنی ریش درازکردن؟یعنی گردن کلفت بودن؟یعنی  استفاده ی رایگان ازبیشترچیزها؟یعنی نادیده گرفتن دیگران هنگام ترفیع درجه؟یعنی خوردن وخوابیدن؟

به خدااین ها کاری نیست که بایدبسیجی هابکنن. بسیجی یعنی مردبودن نه نامردی. بسیجی یعنی ایثاروفداکاری نه ترس و وحشت.بسیجی یعنی  غیرتمند.بسیجی یعنی نداشتن انتظار ازمالیاتی که مردم میدن ویه راست میره توشکم اینا.بسیجی .یعنی تلاش نه خوردن وخوابیدن. بسیجی یعنی پول خرج  کردن  برای استفاده  ازامکانات دولتی نه استفاده ی مجانی ازامکانات دولتی.

>بسیج بدنه ی فعال اسلام است.>

باصلوات به روح مقدس امام خمینی که بسیج روتاسیس کرد.

پس بااستفاده ی نادرست ازجایگاه بسیج روح امام خمینی روآزرده خاطرنکنیم///.

باتشکرعلی احمدی

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی