انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 398)
شنبه 30/8/1388 - 17:46 -0 تشکر 164750
دبستان 5

این نرم‌افزار آموزش كتاب قرآن و دینی پنجم ابتدایی می‌باشد كه بخش‌های مختلف آن عبارتست از :

۱- كلاس قرآن: در این قسمت، كتاب قرآن پنجم ابتدایی با روشی نوین و جذاب تدریس می‌شود شرح درس، تمرین، تصاویر مناسب، آموزش آیات و سوره‌های قرآن با صوت مناسب، قرائت‌های زیبا و دلنشین از ویژگیهای این قسمت است.

آموزش هر درس به گونه‌ای است كه علاوه بر یادگیری آسان ماندگاری مطالب در ذهن دانش‌آموز را به دنبال دارد.

٢- كلاس دینی: در این قسمت كتاب دینی پنجم توسط دو معلّم آقا و خانم تدریس می‌شود. دانش‌آموز می‌تواند با انتخاب معلّم مورد نظر از تدریس او بهره‌مند شود. كلاس دینی دارای شرح و متن است كه ابتداء هر درس توسط معلم شرح داده می‌شود سپس متن درس كه به صورت گویاست، در قطعه‌های مختلف بر روی زمینه‌ای از تصاویر جذّاب نمایش داده می‌شود.

در پایان هر درس برای سنجش میزان یادگیری دانش‌آموز پرسش و پاسخ پیش‌بینی شده است.

فرآیند آموزشی به گونه‌ای طراحی شده است كه دانش آموز در پایان، درس را به طور كامل، عمیق و ماندگار فرا می‌گیرد.

۳- آوای وحی: این قسمت، شامل قرائت ۳ جزء آخر قرآن به دو صورت تحقیق و ترتیل با صدای اساتید مشهور جهان است.

٤- حفظ: این قسمت از نرم‌افزار در بر دارندة آموزش حفظ سه جزء آخر قرآن می‌باشد كه امكان تكرار آیه، تكرار سوره و روش تركیبی در آن پیش‌بینی شده است.

۵- قصه: در این بخش از برنامه بیست و چهار داستان متناسب با عناوین درس‌ها از موضوعات قرآن، زندگانی معصومین و معارف به صورت گویا همراه با تصاویر جذَاب و متناسب ارائه شده است.

٦- نغمه‌ها: در این بخش برای هر درس از كتاب دینی، شعری به صورت گویا و همراه با تصاویر جذَاب و متناسب آورده شده است.

۷- گردش علمی: این بخش از برنامه در بردارندة قسمت‌های مختلفی همچون «آیا می‌دانید»، «دانستنیهای قرآنی»، «مشاهیر» و «ضرب المثل» می‌باشد كه با فیلم و تصاویر متناسب همراه شده است.

٨- زنگ تفریح: این بخش شامل سرگرمی‌هایی همچون طنز، معما، جورچین و بازی مار و پله می‌باشد كه در آن از مطالب مفید و آموزنده استفاده شده است

 

http://yasin.ir/index.php?option=com_content&view=article&Itemid=18&id=39

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی