انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 406)
جمعه 29/8/1388 - 9:7 -0 تشکر 164525
رفتار اوباما مغایر با سیاست تغییر
بخش خبری : ماگنوس ورنشتد سفیر سوئد در جمهوری اسلامی ایران صبح دیروز با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار كرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار با اشاره به ریاست دوره ای سوئد بر اتحادیه اروپا در مورد سخنان وی درخصوص نگرانی غرب از دست یابی ایران به سلاح هسته ای مانع تراشی غرب درخصوص استفاده ایران از انرژی صلح آمیز هسته ای را سیاسی عنوان كرد و گفت : آمریكا و غرب به خوبی مطلع هستند كه جمهوری اسلامی ایران تمایلی برای دستیابی به سلاح هسته ای ندارد و سابقه رفتار ایران موید این موضوع است .
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح كرد : در جنگ عراق علیه ایران ; با وجود استفاده از سلاحهای شیمیایی ساخت كشورهای غربی توسط صدام و همچنین بمباران مناطق شهری و غیرنظامی ; جمهوری اسلامی به دلایل اعتقادی مقابله به مثل نكرد. وی افزود : هر كشور منصفی كه از حجم وسیع كشتار و خرابی در هیروشیما و ناكازاكی پس از حمله اتمی آمریكا مطلع باشد از ساخت و بكارگیری بمب هسته ای متنفر خواهد بود و ایران نیز اینگونه است .
آیت الله هاشمی رفسنجانی تاكید كرد : پیش از انقلاب كشورهای غربی و آمریكا به دلیل اطاعت رژیم پهلوی از آنها با خود به دنبال ساخت نیروگاههای هسته ای و درحال تحویل پیشرفته ترین تكنولوژی در این خصوص به ایران بودند.
وی تصریح كرد : آمریكا و غرب به دلیل موقعیت مناسب جغرافیائی ایران و همچنین ذخایر عظیم انرژی خواهان نفوذ گسترده در اینجا هستند ولی مردم ایران به دلیل سوابق طولانی تمدن چند هزارساله و عقاید دینی قطعا زیر بار فرمانبری و وابستگی دوباره نخواهند رفت .
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سكوت و حمایت غرب و آمریكا در قبال هسته ای شدن نظامی رژیم صهیونیستی را دلیل دیگر بر ادعاهای واهی آنها در جهت دفاع از صلح و امنیت عنوان كرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی تاكید كرد : اگر غرب و آمریكا به این سیاستهای خود در قبال ایران ادامه دهند جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به اینگونه رفتارها و با توجه به آنكه آژانس انرژی اتمی موظف است اورانیوم غنی شده برای استفاده تحقیقاتی را در اختیار ایران قرار دهد به كار قانونی خود درخصوص استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای طبق موازین ادامه خواهد داد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در مورد سخنان سفیر سوئد درخصوص حقوق بشر در ایران با انتقاد از برخوردهای دوگانه غرب درخصوص وضعیت حقوق بشر در جهان تاكید كرد : وضعیت حقوق بشر و دمكراسی در جمهوری اسلامی ایران به مراتب مطلوب تر از بسیاری از كشورهای منطقه خاورمیانه است ولی غرب با فشار بر ایران در این خصوص روابط گسترده ای با كشورهائی دارد كه تابحال هیچگونه انتخاباتی در كشور خود برگزار نكرده اند.
آقای ماگنوس ورنشتد با تشكر از اظهارات رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد میزان مشاركت زنان در جمهوری اسلامی ایران و آینده این مشاركت مطالبی بیان داشت .
آیت الله هاشمی رفسنجانی خطاب به سفیر سوئد بعنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا با اشاره به وضعیت زنان در جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد : افزایش تعداد زنان در دانشگاهها و كارهای علمی و تحقیقاتی و همچنین در عرصه های مدیریتی نشان از نقش و جایگاه آنان در جمهوری اسلامی ایران دارد.
سفیر سوئد در ادامه این دیدار به شعار تبلیغاتی « اوباما » در مورد تغییر اشاره كرد و گفت : تا چه حد به این شعار آقای اوباما معتقدید
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رفتار دولت فعلی آمریكا را در تضاد با سیاست وعده داده شده مبنی بر تغییر عنوان كرد و گفت : رفتارهای اخیر دولت آمریكا مبنی بر تلاش برای مصادره اموال بنیاد علوی و همچنین تصویب بودجه 55 میلیون دلاری كمك به مخالفان جمهوری اسلامی ایران ادامه همان رفتار گذشته و حتی بدتر از آن می باشد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی ظهور القاعده را ناشی از سیاستهای غلط آمریكا و انگلستان در افغانستان و همچنین منابع مادی برخی كشورهای منطقه در كمك به تفكر طالبانی عنوان كرد و افزود : جمهوری اسلامی ایران برای حفظ آرامش و امنیت منطقه و همچنین منافع مردم افغانستان كمكهای زیادی برای حذف طالبان انجام داد. وی افزود : در عراق نیز حضور نیروهای غربی موجب ناامنی در این كشور شد ولی ایران كمك های بسیاری كرد تا امنیت به این كشور باز گردد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاكید كرد : وضعیت حقوق بشر امنیت و همچنین تولید مواد مخدر در منطقه پس از حضور نیروهای خارجی وضعیت به مراتب بدتری پیدا كرده است و این گواهی براین موضوع است كه نیروهای خارجی بدون كمك و همیاری كشورهای مهم منطقه قادر به حل موضوعات نیستند.
آقای ماگنوس ورنشتد سفیر سوئد در جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با تشكر از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران به پیشینه خوب روابط ایران و سوئد اشاره و تاكید كرد : گسترش و توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران خواست سوئد است و در این راستا تلاش خواهد كرد.
وی با اشاره به تنشهای پیش آمده در مورد استفاده ایران از انرژی هسته ای و همچنین وضعیت حقوق بشر تاكید كرد : این مسائل از موارد مهم و تاثیرگذار در گسترش روابط ایران و كشورهای اروپائی است و من موضع جناب عالی را به رئیس دوره ای اتحادیه اروپا منعكس خواهم كرد.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی