انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 8710)
چهارشنبه 27/8/1388 - 11:39 -0 تشکر 164254
اقتدارملی

اقتدار به معنی توانستن و قادر بودن از مقوله های مهمی است که حکومت ها برای آن اهمیت خاصی قائلند – فحوی کلام حضرت امام خمینی (ره ) در خصوص سازندگی کشور و دفاع از ارمان ها و ایدها حول این محو راستوار می باشد "ما می توانیم " – در نقطه مقابل استکبار سعی وافر داشته و دارد که کشورهای جهان سوم راناتوان قلمدادنماید استکبار چنان درخصوص این مقوله به تلیغات منفی و مثبت می پردازدکه بسیاری از کشور های ضعیف دچار خواب زمستانی می شوند.تبلیغات منفی ؛ استکبار با تبلیغات بسیاری که توام با بهره برداری ازعوامل و عناصری خودفروخته داخلی  در کشورهای ضعیف می باشد تبلیغ می نماید که شما نمی توانید و قادر نخواهید بود که به پیشرفت علمی و طبعا استقلال کامل نائل آیید .تبلیغات مثبت ؛ تبلیغات مثبت ؛ استکبار به موازات تبلیغات منفی برعلیه کشور های ضعیف –به خود نمایی و خود بزرگنمایی  و برجسته نشان دادن خود می نماید و چنان تبلیغات سرسام اوری براه می اندازد که  بسیاری از اندیشمندان ضعیف النفس به این باور می رسند که می بایست تکیه بر آنان داشت.حضرت امام خمینی (ره ) دررابطه با این شق تبلیغات ؛ همواره موضع گیری خاصی را ترسیم نموده و تاکید می فرمودند که انگونه که آنان از خود تعریف می کنند درآن حد نیستند و بیشتر تبلیغات است تا واقعیت .در این مقال سعی براین است که پیشرفت های و اقتدار ملی به ترسیم درآید و به عبارتی  شعار "ما می توانیم "شکل بیرونی و خبری خود را عیان سازد.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

يکشنبه 1/9/1388 - 9:44 - 0 تشکر 164874

سردار نقدی : سازندگی كشور ، مأموریت جدید بسیج در كنار مقابله با تهدیدهاست- کیهان یکشنبه1اذر88

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از رویكرد این سازمان در دهه چهارم انقلاب در مسیر جهاد علمی، سازندگی و خدمت به مردم خبر داد.
سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی دیروز در جمع خبرنگاران با تاكید بر بركات بسیج به عنوان شجره طیبه در تمام عرصه های انقلاب گفت: حتی بعد از جنگ كه هنوز زخم های این دوران التیام نیافته بود و دشمن تهاجم گسترده فرهنگی را علیه نظام آغاز كرده بود در آن دوره نیز ملت در قالب بسیج به میدان آمد و در برابر دشمنان داخلی و خارجی قد علم كرده و از ارزش ها پاسداری كرد.

ملاحظات ؛

از افتخارات انقلاب اسلامی بسیج توده ها برای سازندگی کشور است بسیج مستضعفین در تاریخ ۵ آذر ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی  تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ قانوناً رسمیت پیدا کرد و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعلق گرفت. از افتخارات بسیج شرکت داوطلبانه در جنگ با نیروهای بعثی می باشد بسیجیان آنچنان سلحشوری آفریدند که مقرب الهی (امام ره)در خصوص آنان بیان فرمود:من با اخلاص بسیجیان قبطه می خورم .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

يکشنبه 1/9/1388 - 21:18 - 0 تشکر 165016

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ایران همچنان تعهد طرف روسی، برای تحویل سامانه دفاعی‌ S300 را پیگیری می کند. 1آذر88 شبکه خبر

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ احمد وحیدی در حاشیه همایش سراسری سامانه اطلاعات مکانی (جی. آی. اس) در جمع خبرنگاران با اشاره به این که سامانه‌ پدافند هوایی وزارت دفاع در رزمایش فردا ارزیابی عملی می ‌شود، در ارزیابی از وضع امنیتی منطقه افزود: امنیت منطقه، در گرو همکاری‌ های همه‌ جانبه کشورهای منطقه است.

وزیر دفاع گفت: سطح همکاری‌ ها بر امنیت، رشد و پایداری موثر است، اما تا زمانی که نیروهای فرامنطقه ‌ای در سطح منطقه به ویژه در کشورهای عراق و افغانستان حضور دارند، نمی‌ توان از امنیت خوب سخن گفت.

وی افزود: شرط امنیت پایدار، خروج نیروهای فرامنطقه ‌ای و دخالت نکردن آن‌ ها در امور داخلی کشورهای منطقه است.

وزیر دفاع با تشریح تاثیرات سامانه‌ اطلاعات مکانی در صنعت دفاعی کشور نیز گفت: سامانه‌ اطلاعات مکانی، عنصری مهم در تصمیم ‌گیری‌ های راهبردی و هدایت صحنه‌ نبرد است.

وی افزود: مدیریت اطلاعات مکانی با تجزیه و تحلیل زمین نبرد، مدیریت مناسبی را هم در زمان صلح و هم در زمان جنگ ایفا می‌کند و در صحنه ‌های قبل، هنگام و بعد از بحران ‌های ناشی از بلایای طبیعی نیز قابل استفاده است.

وزیر دفاع گفت: کاربرد این سامانه عمدتا در حوزه‌ نیروهای مسلح است و نیروهای مسلح با در اختیار داشتن این سامانه، می ‌توانند صحنه ‌های مختلف را بازسازی و برای سناریوهای عملیاتی و طراحی بازی ‌های جنگ اقدام کنند.

سردار وحیدی با اشاره به نقشه‌ زمین سایت گوگل، گفت: این سامانه اهداف و موضوعات مختلفی را دنبال می ‌کند و یکی از اهداف مسئولان این سایت، تکمیل اطلاعات این نقشه است و این کار نیز با اخذ اطلاعات از کاربران سایت انجام می‌شود.

وی افزود: نکته ‌ای که کاربران ایرانی باید در این ‌باره به آن توجه جدی کنند این است که برخی اطلاعات مکانی طبقه‌ بندی شده است؛ بنابراین کاربران باید به در اختیار قرار دادن این اطلاعات فراملی حساسیت بیشتری داشته باشند و از خارج کردن این اطلاعات از کشور خودداری کنند.

سردار وحیدی گفت: هدف بعدی این نقشه، در اختیار قرار دادن اطلاعات جغرافیایی به کاربران است که این کار مفید است.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

يکشنبه 1/9/1388 - 21:21 - 0 تشکر 165018

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت : جمهوری اسلامی ایران در پی طراحی و تولید موشک های خاص خود است و لازم نیست از موشک های خاص کشور دیگری بهره بگیرد.-1آذر88 شبکه خبر

به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ وحیدی در حاشیه همایش بسیج فرودگاه ها و سازمان هواپیمایی کشور در جمع خبرنگاران افزود: آنچه که جمهوری اسلامی ایران در زمینه تجهیزات دفاعی به ویژه موشک نیاز داشته باشد، متخصصان داخلی طراحی و تولید خواهند کرد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر این که جمهوری اسلامی ایران قصد تولید موشک های اس 300 دارد، گفت: لازم نیست؛ حتما ما موشک های اس 300 طراحی و تولید کنیم.

وزیر دفاع به تولید هواپیمای ایران 140 اشاره کرد و گفت: این هواپیما ساخت داخل و غیرنظامی است که صنایع هوایی وابسته به وزارت دفاع آن را تولید کرده است.

وی افزود: تعدادی از این هواپیماها به طور کامل آماده بهره برداری شده است و درحال رایزنی با شرکت های هواپیمایی برای به کارگیری آنها هستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این که تاکنون 6 فروند از این هواپیماها آماده پرواز شده است، افزود: متخصصان داخلی، تمام بخش های این هواپیما را طراحی و تولید کرده اند.

سردار سرتیپ وحیدی همچنین به حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن اشاره کرد و افزود: حضور نیروهای ما در این خلیج، در پی راهزنی های دریایی صورت می گیرد.

وی گفت: با حضور دریادلان ارتش در این منطقه، امنیت لازم را برای کشتی های ایرانی و حتی کشتی های کشورهای دیگر فراهم کرده ایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همچنین به نقش بسیج در تحکیم مبانی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: بسیج عنصر مهمی برای تحکیم قدرت سخت و نرم است.

سردار وحیدی افزود: بسیج در مقابل هر تهدیدی، به خوبی ایستادگی خواهد کرد.

وزیر دفاع در پاسخ به این پرسش که وزارت دفاع برای تجهیز بسیجی چه اقداماتی انجام داده است، گفت: این وزارتخانه، برنامه های خود را متناسب با نیروهای مسلح که بسیج نیز عضوی از آن است، تنظیم کرده است و نیروهای بسیجی امروز از نظر تجهیزات دفاعی به عنوان نیروهای کاملا مجهز و به روز هستند.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

دوشنبه 2/9/1388 - 9:29 - 0 تشکر 165121

سلطانیه در مصاحبه با اشپیگل: پیشنهاد خرید سوخت عملی نشود اورانیوم 20 درصد تولید می كنیم-کیهان 2آذر88

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی تاكید كرد اگر طرح ایران برای خرید سوخت از خارج با شكست مواجه شود، اورانیوم مورد نیاز با غنای 20 درصد را تولید می كنیم.
«علی اصغر سلطانیه» نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت وگو با هفته نامه آلمانی اشپیگل تصریح كرد: سوختی كه برای رآكتور هسته ای تهران مورد نیاز است برای تولید رادیو ایزوتوپ ها به كار می رود كه از آن برای تجهیزات هسته ای پزشكی بیمارستان های ایران استفاده می شود.
وی افزود: در ایران بیش از 200 بیمارستان به اورانیوم با غنای بالا نیازمند هستند.
نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی هشدار داد كه اگر طرح ایران برای خرید سوخت از خارج با شكست مواجه شود این كشور اورانیوم مورد نیاز با غنای 20 درصد را تولید می كند.
طرح پیشنهادی كه از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی آماده شده از ایران می خواهد اورانیوم با غنای پایین تولیدی خودش را به خارج برای غنای بیشتر بفرستد.
وی همچنین تاكید كرد كه قبل از آنكه ایران بتواند قرارداد ذخیره اورانیوم خود در تركیه را مورد بررسی قرار دهد به تضمین نیاز دارد.
سلطانیه در این مصاحبه تصریح كرد: تهران به تركیه اجازه نمی دهد تا به طور موقت اورانیوم غنی شده ایران را در كشور خود ذخیره كند مگر آنكه آنها تضمین دهند كه در قبال دریافت اورانیوم غنی شده ایران، به این كشور سوخت تحویل خواهند داد.
وی در عین حال عنوان كرد: قدرت های غربی تاكنون اظهار داشته اند كه نگرانی های تهران را در نظر دارند و ضمانت كافی برای تامین سوخت را فراهم می كنند.
سلطانیه در پایان خاطرنشان كرد: «راهی كه ما بر اساس آن در 30 سال گذشته رفتار كرده ایم را ادامه می دهیم و به قدرت های غربی اعتماد نداریم.

ملاحظات ؛

اعتقاد براین است گناهکارپس از مرگ تا ابدمجازات خواهد شدعده ای براین اعتقاد خورده گرفته و می گویند؛فردگناهکارمثلاطی 60سال عمرخودگناه کرده لذا می بایست نهایت 60سال مجازات گردددرپاسخ آنان این استدلال وجود دارد که ؛ گرچه گناهکار60سال گناه کرده لکن آنچه مهم است این نکته می باشد چه بسا گناهی که قرن ها اثر گذارباشد و مردم بسیاری دچار ضررو زیان شوند -اگر امروزه درخصوص اقتدار ملی بخصوص انرژی هسته ای تحمل سختی وگرفتاری هایی متوجه ملت ایران است ریشه در بی کفایتی حکومت های قاجارو پهلوی داشته و درواقع نسل حاضر در حال تاوان دادن عیاشی ها آن سلسه را می باشند-آن هنگام که غرب به پیشرفت و ابرقدرتی می اندیشید عیاشان قاجار درپی تهیه هزینه سفر به فرنگ بودند -من الحیث المجموع اینکه ملت ایران در خصوص انرژی هسته ای با دو گزینه مواجه است؛یا با اقتدار حق خود را اعاده نماید و یا اینکه راه قاجار و پهلوی را بپیماید.»اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

سه شنبه 3/9/1388 - 18:18 - 0 تشکر 165450

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سامانه پدافند هوایی اس 300 یک امکان است اما به این مفهوم نیست که به آن وابسته ایم و نبود آن امنیت پدافند هوایی کشورمان را دچار ضرر جدی می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ احمد وحیدی در حاشیه همایش پلیس، امنیت و چشم انداز 1404 این سخنان را در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید تأخیر روس ها در تحویل سامانه اس 300 به ایران آیا به علت داشتن فناوری این سامانه است افزود: اکنون در داخل کشور سامانه پیشرفته پدافند هوایی تولید می کنیم و سامانه دیگری را نیز در دست طراحی و تولید داریم.

وی درباره ارزیابی رسانه های غربی از انجام رزمایش پدافند هوایی ایران مبنی بر آماده شدن کشورمان برای مقابله با حمله به تاسیسات ایران گفت: به هر حال تا وقتی رژیم های متجاوز و متخلفی در جهان وجود دارد به طور طبیعی برای پدافند از فضای عمومی کشور تلاش می کنیم و این رزمایش نیز نمایشی از صیانت از مرزهای هوایی کشورمان است.

وزیر دفاع گفت: همایش پلیس، امنیت و چشم انداز 1404 در مفهوم پردازی، فرهنگ سازی، جمع نخبگان و دریافت نظرات آنان گامی به جلو برای توسعه امنیت و اقتدار ملی خواهد بود.

وحیدی افزود: اقتدار ملی مفهومی با ابعاد و وجوه مختلف است و به طور حتم نیروی انتظامی عنصری مهم در این اقتدار است.

وی گفت: نقشی که این نیرو در انضباط اجتماعی و امنیت عمومی ایفا می کند در تحقق اقتدار ملی نقش بسزایی دارد.

وحیدی همچنین در پاسخ به این سوال که برخی سایت های اینترنتی سامانه هوایی حوت را سامانه ای دانستند که پارسال از آن رونمایی شده است گفت: آنچه که مطرح شده لزوماً آن چیزی نیست که در اختیار نیروهای مسلح و بخش فناوری ماست.

وی همچنین در باره حمایت دستگاه های مختلف از پلیس و تحقق اقتدار ملی گفت: اقتدار ملی مجموعه ای است که همه توان های مدیریتی در حوزه های مختلف را یکپارچه می کند و به طور طبیعی عملکرد ضعیف هر بخش منجر به تحمیل فعالیت های آن به بخش های دیگر خواهد شد که بخش عمده آن فعالیت ها به عهده نیروی انتظامی می افتد.

وزیر دفاع درباره ارزیابی خود از عملکرد پلیس در مدیریت بحران گفت:نیروی انتظامی همواره مراحل تکاملی خود را به خوبی سپری کرده است و امروز این نیروی پر افتخار در هر جایی که مشکلات امنیتی بوده به خوبی وارد شده است و این مسئله را می توان از مقایسه آماری عملکرد موجود در کشور و دیگر کشورها حتی کشورهای به اصطلاح پیشرفته دریافت.

وحیدی گفت: امنیتی که در ایران وجود دارد کمتر می توان به این شکل در کشورهای دیگر از آن سراغ گرفت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، انضباط اجتماعی را عنصری دانست که در اقتدار ملی تعریف می شود و اقتدار ملی و انضباط اجتماعی را مکمل یکدیگر دانست.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

پنج شنبه 5/9/1388 - 4:31 - 0 تشکر 165902

رهبر انقلاب در دیدار بسیجیان : كسانی كه به مقابله با نظام برخاسته اند سر به سنگ می كوبند

حضرت آیت الله خامنه ای تاكید كردند كسانی كه به مقابله با نظام اسلامی برخاسته اندسر خود را به سنگ می كوبند و سعی بیهوده می كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز در دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر كشور، بسیج را رمز پایداری، ماندگاری، و عزت ملی دانستند و ضمن توصیه مؤكد به همه رسانه ها، فعالان سیاسی، و مسئولان برای پرهیز از اختلافهای جزئی و غیراصولی، تأكید كردند: امروز اولویت اصلی كشور مقابله با جنگ نرم دشمن كه هدف آن ایجاد تردید، اختلاف و بدبینی میان آحاد مردم است و مهمترین راههای مقابله با این تهاجم، حفظ و تقویت بصیرت، روحیه بسیجی، امید كامل به آینده، و مراقبت جدی در تشخیص ها است.
رهبر انقلاب اسلامی، بسیج را یك استثناء و حادثه ای بی نظیر در كشور خواندند و افزودند: اینكه در یك كشور، مردم با همه وجود و با بهترین و مؤمن ترین عناصر خود از یك نظام بدون هیچ چشم داشتی و با همه توان دفاع كنند، فقط مخصوص انقلاب اسلامی ایران است كه دل نورانی امام بزرگوار (ره) توانست به این حقیقت بزرگ دست پیدا كند و با كمك الهی آنرا تحقق بخشد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش آفرینی و امتحانهای بزرگ بسیج در صحنه های مختلف انقلاب خاطرنشان كردند: یكی از این صحنه ها، عرصه دفاع از استقلال و عزت كشور بود كه اگر حضور بسیج در دوران دفاع مقدس شكل نمی گرفت، امروز سرنوشت قطعاً بگونه ای دیگر بود.
ایشان تأكید كردند: بعد از پایان جنگ نیز بسیج همواره خط شكن و پیشرو بوده است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نقش آفرینی بسیج در تثبیت اقتدار و ایستادگی سیاسی، در عرصه های فرهنگی و سازندگی، و در عرصه های علمی افزودند: امروز افتخارات گوناگون كشور نتیجه حضور انسانهای خدوم، توانا، و بی نام و نشان در صحنه های گوناگون است كه اگر این حقایق بدرستی شناخته نشود، ظلم به بسیج است.
حضرت آیت الله خامنه ای، بسیج را فراتر از قالبها و سازمانهای نظامی دانستند و خاطرنشان كردند: اگرچه بخشهای نظامی از بهترین بسیجی ها هستند اما بسیج در واقع، حضور فراگیر، مقتدر، و تمام نشدنی قشرهای مختلف مردم است، كه هیچ وابستگی به پول، جاه و مقام، و دستور از بالا، ندارد و معیار او هم بصیرت و ایمان است.
ایشان با تأكید بر اینكه سازمان فعلی بسیج با خصوصیات منحصر بفرد خود قابل تكرار و تقلید در هیچ مجموعه دیگری نیست، افزودند: بسیج واقعیتی نافذ و تأثیرگذار است كه در عین اقتدار و قدرت، مظلوم هم واقع شده است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: مظلومیت به معنای ضعف نیست همانگونه كه انقلاب اسلامی در عین حالی كه جزو مقتدرترین و نافذترین پدیده های معاصر است، مظلوم هم است و یا شخص امام بزرگوار (ره) كه با وجود اقتدار و قدرت روحی از مظلوم ترین انسانهای دوران خود بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر لزوم تقویت و تعمیق اثرگذاری بسیج افزودند: تا هنگامی كه بسیج است، هیچ تهدیدی متوجه نظام اسلامی نخواهد شد و این موضوع، یك ركن اساسی است.
ایشان، آسیب شناسی، شناخت نقص ها و آفت ها، و همچنین پیش بینی های لازم بمنظور پیشرفت بیشتر را برای بسیج یك ضرورت دانستند و تأكید كردند: با توجه به شكست استكبار در مواجهه سخت با نظام اسلامی در دهه اول انقلاب، اكنون دشمن، جنگ نرم را در دستور كار خود قرار داده و امروز اولویت اصلی مقابله با جنگ نرم است.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین جنگ نرم افزودند: دشمن در جنگ نرم تلاش دارد با استفاده از ابزارهای فرهنگی و ارتباطاتی پیشرفته و با شایعه و دروغ پراكنی و استفاده از برخی بهانه ها، میان آحاد مردم تردید، بدبینی، و اختلاف ایجاد كند.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

پنج شنبه 5/9/1388 - 4:36 - 0 تشکر 165903


سرویس سیاسی-کیهان5اذر88
ایران سامانه های دفاع موشكی خود را با موفقیت آزمایش كرد.
در سومین مرحله از رزمایش مدافعان آسمان ولایت2، شلیك سامانه های موشكی ارتفاع متوسط هاگ، تور ام 1، سامانه موشكی سام 6 و سامانه های آتش باری اسكای گارد، اورلیكن و توپ 23 میلی متری علیه اهداف از پیش تعیین شده با موفقیت انجام شد.
هواپیماهای جنگنده نیروی هوایی ارتش با نفوذ در منطقه هدف و ایجاد احتمالات الكترونیكی و شناسایی كامل نقاط حساس، توانمندی تیزپروازان این نیرو را به نمایش گذاشتند.
در ادامه پس از ورود هواپیماهای بدون سرنشین صاعقه و ابابیل به منطقه عمومی رزمایش، رادارهای تاكتیكی كاستا، نبو، مطلع الفجر و كاشف، موفق به شناسایی این هواپیماها شدند و توسط نیروی پدافند هوایی ارتش و سپاه عملیات انهدام هواپیماهای نفوذی دشمن فرضی با موفقیت انجام شد.
در این مرحله از رزمایش كه براساس واقعیت و به منظور دفاع همه جانبه از آسمان كشور در مواقع بحرانی و حساس طرح ریزی و اجرا شد، عملكرد یگان های حاضر توسط هیئت های ارزیابی داوران و كارشناسان نظامی، بررسی و ارزیابی شد.
همچنین سنجش قابلیت های فنی و اجرایی یگان های پدافند هوایی، كسب مهارت و تجربه در جنگ های الكترونیك و ضدالكترونیك، ارتقای توان عملیاتی یگان های پدافندی در استقلال عمل تاكتیكی، تعامل و هماهنگی سریع بین نیروهای پدافندی ارتش و سپاه و ارزیابی توانمندی های پدافند هوایی در حفظ و تامین امنیت مناطق حساس و حیاتی كشور از جمله مواردی بود كه در مراحل مختلف این رزمایش تا به امروز مورد بررسی و ارزیابی عملیاتی قرار گرفت.
در همین حال امیر سیدرضا طاهری جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با اشاره به دكترین «استقلال تاكتیكی نیروهای پدافندی ایران» گفت: سرعت و برد عملیاتی سیستم های پدافندی با تلاش متخصصان كشورمان ارتقاء یافته و در مقایسه با نمونه های قبلی شاهد جهشی در این حوزه هستیم.
وی كه با فارس گفت وگو می كرد در تشریح ویژگی های رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت، از عملیاتی شدن موفق شبكه فرماندهی كنترل تاكتیكی و سیار برای جنگ های ناهمگون خبر داد و افزود: همچنین ارزیابی نحوه عملكرد و امكان اخلال و قطع این شبكه را نیز در این رزمایش مورد تست قرار می دهیم.
طاهری تصریح كرد: بكارگیری سامانه های جدید پدافندی و بهینه شده از دیگر ویژگی این رزمایش است كه با توجه به گستردگی 600 هزار كیلومتری منطقه نبرد و استفاده از سامانه های بومی كه برد، سرعت و ارتفاع آنها ارتقاء یافته است، می تواند با هر تهدیدی مقابله كند.
جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با اشاره به اینكه اكنون انواع تجهیزات راداری شامل هشدار اولیه، تاكتیكی و پوشش خلأ، در اختیار این قرارگاه است، گفت: استفاده از انواع آتشبارهای موشكی، سامانه های ارتباطی با برد و فركانس مختلف و نیز تلاش برای افزایش دقت در شلیك های پر حجم مورد توجه ما بوده است و آزمایش ها نیز تاكنون از موفقیت این سامانه ها خبر می دهند.
وی گفت: نیروهای پدافند در هر لحظه و هر جای كشور با آمادگی كامل حضور دارند و هرگونه تحركات منطقه تحت نظر آنها است و هر تهدیدی را با صلابت در جای خود نابود خواهیم كرد.
سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز دیروز در همایش علمی پلیس، امنیت و چشم انداز 1404در خصوص عدم واگذاری سامانه موشكی 300s به ایران از سوی روسیه و اینكه آیا ایران آمادگی دارد تا پایان سال آن را در داخل كشور تولید كند، تصریح كرد: ما در داخل كشور سامانه پیشرفته ای از پدافند هوایی را تولید می كنیم و سامانه های دیگری را نیز در دست تولید داریم و اس 300 هم یك امكان است و بدین معنا نیست كه ما به آن وابسته هستیم و فقدان آن امنیت پدافند هوایی ما را تامین می كند.
گفتنی است؛ در مرحله دوم رزمایش مدافعان آسمان ولایت، خط آتش پرتراكم توپخانه پدافند هوایی نیروهای مسلح، بكارگیری سامانه های اسكای گارد و سامانه های متحرك 23میلیمتری به انهدام اهداف با ارتفاع پایین دشمن اقدام كردند.
همچنین در این مرحله پدافند زمین به هوای ارتش نیز علیه هواپیماهای بدون سرنشین دشمن به اجرای آتش پرداختند.
در مرحله اول این رزمایش هم شبكه های راداری علاوه بر رادارهای ثابت و سیار بهینه سازی شده توسط متخصصان نظامی صنایع دفاعی كشور از رادارهای تاكتیكی ساخت داخل از جمله رادارهای كاستا و نبو همچنین رادارهای ساخت این قرارگاه به منظور شناسایی، كشف و اعلام خبر به یگان های عمل كننده، مورد آزمایش قرار گرفت.
امروز با اعلام پیام پایانی رزمایش توسط امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) رزمایش مشترك مدافعان آسمان ولایت 2 به پایان می رسد.


اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

پنج شنبه 5/9/1388 - 22:5 - 0 تشکر 166108

سرویس دفاع مقدس و انقلاب اسلامی : رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جنگ امروز علیه ما جنگ نرم است و از قدرت نرم به جای قدرت سخت استفاه می‌شود بنابراین تهدید نرم را باید با قدرت نرم پاسخ داد.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

پنج شنبه 5/9/1388 - 22:7 - 0 تشکر 166109

تصویر بزرگ
سرویس دفاع مقدس و انقلاب اسلامی : رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن که هدف آن ایجاد تردید، اختلاف و بدبینی میان آحاد مردم است و مهمترین راه‌های مقابله با این تهاجم حفظ و تقویت بصیرت، روحیه بسیجی، امید کامل به آینده و مراقبت جدی در تشخیص‌ها است.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

پنج شنبه 5/9/1388 - 22:23 - 0 تشکر 166116

رئیس جمهور گفت: مـوضوع هسته‌ای بـه ملت ایـران فـرصتی داد تـا در یک ایستادگی بی‌نظیر سـایه تهدیدی را که دشمنان از همان آغاز پیروزی انقلاب علیه کشورمان گسترانده بودند، برای همیشه از ایران دور شود.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی