• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 1039)
دوشنبه 25/8/1388 - 18:33 -0 تشکر 164046
*پاسخگوی سوالات شما در انجمن مهدویت هستیم *

به نام خدا

سلام

 

پرسش یک خانم دانشمند

ام هانی خانمی دانشمند و با فضیلت و اهل کمال و معرفت است. او در مدینه می زیسته و از اردتمندان مکتب ولایت می باشد.

زندگی وی در عصر امام پنجم شیعه حضرت باقرالعلوم علیه السلام بوده، از بیانات علمی آن بزرگوار استفاده های شایان برده و در ردیف بازگو کنندگان فرمایشات و احادیث حضرتش قرار گرفته است.

روزی این بانوی ارجمند، به محضر جانشین پیامبر امام محمدباقر علیه السلام شرفیاب شد و درباره همین سخن الهی پرسش نموده عرض کرد:

منظور از ستاره بنهان که خدا در قرآن بدان سوگند یاد کرده چیست؟

حضرت فرمودند: آن ستاره، امامی است که در سال دویست و شصت پنهان می شود. سپس بسان شعله ای اروخته که در شب تاریک آشکار گردد، طلوع می کند و می درخشد.

اگر زمان او - و دورن ظهورش - را دریابی، چشمت روشن می شود.

تیرگی ستم و بیدادگری، همچون تاریکی شب همه جا را می گیرد.

ظلمت جهل و نادانی، بسن سیاهی شب بر جهان سایه می افکند. پرده ظلمانی فساد و تبهکاری مانند شب تار اجتماعات بشری را می پوشاند.

در میان این تیرگی ها ناگهان نور یزدان که مثل ستاره پنهان در روز، خود را نهان ساخته و همچون آهوی آواره از بیم درندگان، به مخفی گاه خویش پناه برده، ظاهر می شود و همانند شعله فروزانی در شب تاریک می درخشد.

او با جلوه نورش آسمان سیه دنیای پر ظلمت و جنایت را به فروغ انصاف و تابش عدالت روشن می نماید، زمین تیره سراسر بی خردی و جهالت را به پرتو بینش و اشعه دانش، تلالو می بخشد و فضای مسموم و ظلمانی شرک و بت پرستی را به نور توحید و یکتا پرستی درخشان می سازد.

آری، حضرت مهدی امام زمان علیه السلام به وحی ایزد مهربان در آهنگ جان پرور قرآن،

با سه عنوان روز تابان، نور یزدان و ستاره پنهان معرفی شده که هر یک از این القاب، بیانگر ابعادی از مقام والا و کمالات ویژه آن بزرگوار است.

 

____________________________

دراین مبحث قصد داریم به تمامی سوالات درباره مهدویت پاسخ داده شود

پس از این فرصت استفاده کنید وهر سوالی درباره امام عصر عج وپیرامون مهدویت دارید بپرسید ....

امیدوارم به کمک شما خوبان انجمن مهدویت بیشتر با امام عصر عج اشنا شویم .....

الهم عرفنی نفسک فانک ان لم تعرفنی نفسک لم اعرف رسولک

الهم عرفنی رسولک فانک ان لم تعرفنی رسولک لم اعرف حجتک

الهم عرفنی حجتک فانک ان لم تعرفنی حجتک ظللت عن دینی

 

الهم عجل لولیک الفرج

التماس دعا

یاعلی مدد

 

 

 

 

 

 

 

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

سه شنبه 17/9/1388 - 21:28 - 0 تشکر 168481

به نام خدا

سلام

تا چه زمان باید منتظر بود؟

سؤالی که مطرح می شود این است که آیا باید همچنان منتظر او باشیم در حالی که شرارت در حال افزایش است؟

بشر باید تا زمانی منتظر او باشد که همه ی مدل های خود را تجربه کرده باشد و بفهمد که قوانین ساخت بشر، ناقص و ناتمام است و او را به هلاکت هدایت می کند و نیز دریابد که یگانه راه نجات و پناه او در الگوی الهی است.

علاوه بر این، خدا می خواهد بهانه ی کسانی را که - اگر امام مهدی (ع) پس از اولین بحران ظهور می کرد - می گفتند: ما هم این کار را می توانستیم انجام دهیم، دفع کند.

.الغیبه ص274،ح53

مگر خدا موسی (ع) را به یهودیان پس از اولین استغاثه آنان فرستاد؟

خیر! خدا آنان را به امتحان های طولانی و بزرگ مبتلا ساخت و آنان چنان به خفقان و ناامیدی رسیدند که دیگر راهی جز توجه به خدا نداشتند، این جا بود که حضرت موسی (ع) به سوی آنان فرستاده شد. بعد از این خدای متعال آنان را بر تمامی اقوام جهان برتری داد. از آسمان برایشان غذا نازل می کردو پیامبران زیادی برای هدایتشان فرستاد، اما آنان ازخود ناسپاسی و بی عدالتی نشان دادند و آن نعمات الهی به نفرین تبدیل شد.

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

جمعه 27/9/1388 - 9:19 - 0 تشکر 170327

به نام خدا

سلام

اوصاف منتظران جوان چیست؟

در خصوص یاران حضرت حجت (عج) ویژگیها و اوصاف ذیل بیان شده است:

برخورداری از علم و معرفت کامل و ایمان استوار، شهامت و شجاعتبینظیر، گذشت و فداکاری، شهادتطلبی، فروتنی و تواضع در اوج برخورداری از قدرت و امکانات، حقمداری، عشق به امامعلیه السلام، تبعیت و پیروی کامل از رهنمودهای حضرت حجتعج) و خیرخواهی به همنوعان و صفا و صمیمیت و....

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

يکشنبه 4/11/1388 - 22:6 - 0 تشکر 177905

به نام خدا

سلام

چگونگی تسخیر جهان با یاران معدود

سؤال:

چگونه با جمعیت روز افزون بشر که اکنون طبق آمارگیری های دقیق از سه میلیارد بیشتر است، حضرت صاحب الزمان علیه السلام با سیصد و سیزده نفر دنیا را مسخر می فرماید؟

و چگونه ممکن است مثلاً سه میلیارد نفر تسلیم یک جمعیت اندک معدود شوند و از عادات و اخلاق و برنامه ها و سنن خود دست بردارند؟

آیا غلبه آن حضرت بطور اعجاز و خرق عادت است یا آنکه با ملاحظه اسباب و علل و عوامل ظاهری نیز غلبه و پیروزی آن جناب ممکن است؟

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

يکشنبه 4/11/1388 - 22:7 - 0 تشکر 177907

به نام خدا

سلام

جواب سوال :

بر حسب روایات و احادیث شریفه، وقتی حضرت صاحب

الامر علیه السلام ظاهر می شوند، نخست سیصد و سیزده نفر از خواص اصحاب آن حضرت در مکه معظمه حاضر خدمتش می گردند و وقتی عده اصحاب و اجتماع کنندگان به ده هزار نفر رسید از مکه خارج می شوند .

و اما غلبه آن حضرت و حکومت جهانی اسلام، ممکن است بطور اعجاز و خرق عادت انجام یابد و ممکن است با فراهم شدن اسباب و علل ظاهری باشد و ممکن است به هر دو نوع واقع شود، چنانکه پیشرفت و غلبه پیغمبر اکرم صلی الله و علیه و‌آله و قوای اسلام به هر دو نوع بود.

اما بطور اعجاز و خرق عادت، محتاج به توضیح نیست که حصول چنین غلبه مطلق برای آن حضرت، به خواست خداوند، امری است ممکن و معقول و با وعده های صریح و بشارتهای حتمی که در قرآن مجید و احادیث متواتر داده شده، بدون شبهه حاصل خواهد شد و

خداوند به مصداق آیه (کم من فئة قلیلة غلبت فئة کثیرة باذن الله) بقره 249 = «چه بسیارند گروه اندکی که به اذن خداوند، بر گروه بسیاری چیرگی می یابند».

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

يکشنبه 4/11/1388 - 22:8 - 0 تشکر 177908

به نام خدا

سلام

آن حضرت، اصحابش و عموم بندگان شایسته خدا را بر تمام ملل غالب و حاکم، و وارث و مالک ارض قرار می دهد.

و از لحاظ اسباب، و علل ظاهری هم اگر موضوع را بررسی کنیم، حصول چنین فتح و غلبه و تشکیل آن حکومت الهی ممکن و عملی

خواهد بود؛ زیرا آن حضرت در موقعی ظهور می کند که اوضاع و احوال اجتماعی و اخلاقی و سیاسی کاملاً مساعد باشد.

در آن موقع همه ملل از مدنیّت معنوی و اخلاقی محروم، و دشمنی و کینه و ظلم و تجاوز، همه را نسبت به یکدیگر بدبین و از هم جدا ساخته و اتحاد، وحدت، همفکری و همکاری، به کلی از میان بشر رخت بر بسته و از اینکه کسی بتواند بدون مدد غیبی جامعه را رهبری کند، همه مأیوس می گردند و خلاصه همه با هم در مبارزه و جنگ و ستیز و همه از وضع خود ناراضی، و از مکتبهای مختلف که عرضه می شود ناامید بوده و منتظر تغییر رژیم و انقلاب و عوض شدن اوضاع، و کنار رفتن زمامداران خدانشناس و برداشته شدن مرزها و الغای تجزیه ها و تقسیمها می باشند.

در یک چنین موقعیتی، حضرت صاحب الزمان ـ أرواح العالمین له الفدا ـ و اصحابش، با نیروی ایمان و اخلاق حسنه و با نجات بخش ترین برنامه های عمرانی و اقتصادی و عدالت اجتماعی، برای انقلاب و دعوت به قرآن و اسلام، قدم به میدان می گذارند و آن نهضت الهی و دعوت روحانی را شروع می کنند و مردم را بسوی خدا و احکام خدا و زندگی برابری و برادری، عدل و امنیت، صفا و وفا، راستی و درستی و نظم صحیح، می خوانند و خود و اصحابش، نمونه همه فضایل بشری می باشند و با نیروی ایمان و استقامت و پشتکار و همتی که مخصوص مؤمنان ثابت قدم است، هدف و مقصد خود را تعقیب می نمایند.

معلوم است این جمعیت با آن برنامه ها و وضع کار، در آن دنیای پرآشوب و غرق در طوفان گرفتاریها و فشارها، دلها را به خود متوجه

نموده و فاتح و پیروز و موفق می شوند و هیچ نیروئی نمی تواند در برابر آنها مقاومت کند.

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

يکشنبه 4/11/1388 - 22:9 - 0 تشکر 177909

به نام خدا

سلام

و شاهد این حقیقت، همان ظهور رسول اکرم صلی الله و علیه و‌آله و پیشرفت سریع دین اسلام و فتوحات محیر العقول مسلمین در قرن اول اسلام است، که یکی از علل ظاهری آن پیروزیهای پی در پی و درهم شکسته شدن ارتش های انبوه دولت شاهنشاهی ایران و امپراطوری روم، فساد اوضاع اجتماعی و اداری ایران و روم بود که مردم این کشورهای پهناور را برای قبول یک دعوت صحیح و حکومتی متکی به مبانی عدالت و مساوات آماده کرده بود.

مردمی که در برابر دستگاههای دیکتاتوری و استبداد بسیار خشن و غیر انسانی سلاطین و امرای خود، از بنده هم خوارتر بودند و از حقوق انسانی محروم شده بودند، مردمی که به هر کس و هر مقام نظر می کردند، یک نقطه روشن در او نمی دیدند؛ نه فرهنگ داشتند نه اقتصاد، نه عدالت، نه امنیت و نه... و نه...

از آنهمه تعظیم و نیایش و بشر پرستی و استعباد سلاطین، خسته شده بودند و علاوه براینها ناراحت کننده ترین اختلاف طبقاتی نیز در بین آنها حاکم باشد که مملکت متشکل شده باشد از اکثریت قریب به اتفاق محروم و استضعاف شده و جمعیت معدود برخوردار و اختیاردار و مطلق العنان و بی جهت عزیز...

مسلّم است وقتی به گوش مردم چنین مملکتی صدای روحانی و آزادی بخش: (تعالوا الی کلمة سواء بیننا وبینکم ألا نعبد الا الله

ولا نشرک به شیئاً، ولا یتخد بعضنا بعضاً أرباباً من دون الله) برسد.

و آیه (ان الله یأمر بالعدل والاحسان وایتاء ذی القربی وینهی عن الفحشاء والمنکر والبغی) = «همانا خدا فرمان به عدل و احسان و به عطا و بذل به خویشان امر می کند و از کارهای زشت و منکر و ظلم نهی می کند».

و اعلان: (یاأیها الناس إنا خلقناکم من ذکر وانثی وجعلناکم شعوباً وقبائل لتعارفوا انّ أکرمک عند الله أتقاکم) = «ای مردم ما همه شما را نخست از مرد و زنی آفریدیم، آنگاه شعبه های بسیار و فرق مختلف گردانیدیم تا یکدیگر را بشناسید، بزرگوارترین شما نزد خدا پرهیزکارترین شما است». و آیات دیگر را بشنوند، با نهایت استقبال به آن ایمان آورده و راه را برای پیشرفت آن باز می کنند.

مردمی که از ظلم و ستم و خودخواهی سلاطین و ستمکاران آن عهد، به جان آمده بودند، به طور قطع یک دعوت خدائی و یک بانگ گوش نواز توحیدی را که بر اساس عدالت و الغای امتیازات و مساوی

بودن آقا و نوکر، شاه و رعیت، سیاه و سفید، در برابر قانون و عدالت است قبول می کند و از این جهت آنهائی که این دعوت بر خلاف منافعشان بود هر چه خواستند از آن جلوگیری کنند یا مردم را مانع از گرویدن به آن شوند، نتوانستند، همه جا انقلاب می شد و در همه جا رژیم ظالم و وضع سابق را محکوم می کردند و اوضاع تغییر می کرد.

اوضاع جهان برای قبول دعوت حضرت امام زمان مهدی علیه السلام که همان دعوت به اسلام و قرآن است، مطابق اخبار، به مراتب از اوضاع عالم در زمان بعثت پیغمبر صلی الله و علیه و‌آله آماده تر خواهد شد و همان طور که کلمه اسلام در آغاز ظهور اسلام به سرعت پیشرفت کرد و صدای توحید بر همه صداها غالب شد، و اسلامی که در مقداری از تاریخش منحصر پیغمبر اکرم صلی الله و علیه و‌آله و علی و خدیجه علیهما السلام بود، با فقدان وسایل در جهاد و دفع یورش مشرکان، بزودی موفق گردید، و لشکرهای منظم مسلحی را که در دنیای آن روز مجهزترین سلاحها را در دست داشتند درهم شکست و نابود ساخت.

همین طور امام زمان علیه السلام نیز با اصحاب و یاورانش که از ابتدا کار به تعداد مجاهدین میدان جهاد بدر می باشند می توانند دنیای منقلب و ناآرام آن روز را آرام و مردم چنان امیدوار به آینده درخشان و پر از خیر و رحمت و برکت نمایند که در سریع ترین فرصت همه به دین اسلام گرویده آمادگی خود را برای قبول یک سازمان الهی اسلامی محکم و پایدار، در تحت سر پرستی امام عصر علیه السلام نشان دهند.

وما ذلک علی الله بعزیز

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

پنج شنبه 27/3/1389 - 6:59 - 0 تشکر 205903

به نام خدا
سلام
چرا آمدن امام دوازدهم خواسته باطنى همه انسان‏هااست؟

عظمت ظهور امام زمان(عج) و ابعاد حكومت جهانى حضرت را باید در اهداف عظیم این دولت كریمه و استقرار عدالت فراگیر و همه جانبه به وسیله ایشان، جست و جو نمود.

از یك سو برنامه‏ها و رسالت منحصر به فرد حضرت بقیة اللّه(عج) به قدرى وسیع و گسترده و عمیق است كه در هیچ مقطعى از تاریخ بشر همانندى ندارد. حتى حكومت حضرت سلیمان و داوود نیز در برابر آن ناچیز و بى‏اهمیت است؛ زیرا او خلاصه همه انبیاء الهى و تحقق بخش ایده‏آل‏هاى تاریخ بشر مى‏باشد.

از سوى دیگر كمال جویى و رشد و ترقى خواهى، جزء فطرت انسان‏ها است و این خواست فطرى، فقط در عصر ظهور و با رهبرى الهى آن بزرگ الهى تحقق‏پذیر مى‏باشد. بنابراین، آمدن حضرت و عشق به مهدى(عج) در واقع عشق به همه كمالات و ایده‏آل‏هاست كه در دوران هر انسانى یا هر دین و مذهبى، چنین عطشى شعله‏ور مى‏باشد و ظهور مصلح جهان، مهدى موعود(عج) پاسخ این عطش عمومى است.

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

پنج شنبه 27/3/1389 - 7:0 - 0 تشکر 205904

به نام خدا
سلام
پرسشهایی راجع به امام زمان عج
http://www.tebyan.net/Library/پرسش_هایی_راجع_به_امام_زمان.13796.html

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

شنبه 29/3/1389 - 12:42 - 0 تشکر 206180

به نام خدا

سلام

اصلاح میکنم

پرسش های راجع به امام زمان عج

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی