انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 8177)
شنبه 23/8/1388 - 13:4 -0 تشکر 163622
اسرائیل باید محوشود

صفحه كتابخانه >کلمات قصارحضرت امام خمینى

 

 

صفحه كتابخانه >کلمات قصارحضرت امام خمینى

اوامر امام خمینی (ره) درخصوص اسرائیل 

من طرفدارى از طرح استقلال اسرائیل و شناسایى او را، براى مسلمانان یك‏فاجعه و براى دولتهاى اسلامى یك انفجار مى‏دانم.

دولت غاصب اسرائیل با هدفهایى كه دارد، براى اسلام و ممالك مسلمین خطرعظیم دارد.

برادران و خواهران باید بدانند كه آمریكا و اسرائیل با اساس اسلام دشمنند.

خیال ابلهانه اسرائیل بزرگ، آنان را به هر جنایتى مى‏كشاند.

ملتهاى برادر عرب، و برادران لبنان و فلسطین بدانند كه هر چه بدبختى دارنداز اسرائیل و آمریكاست.

اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود.

بر هر مسلمانى لازم است كه خود را علیه اسرائیل مجهز كند.

كسانى كه از اسرائیل حمایت مى‏كنند باید بدانند كه افعى گزنده را در حمایت‏خود قوى مى‏كنند.

از اسرائیل، این دشمن اسلام و عرب جانبدارى نكنید، كه این افعى افسرده اگردستش برسد بر صغیر و كبیر شما رحم نمى‏كند.

ما اسرائیل را رد خواهیم كرد و هیچ رابطه‏اى با او نخواهیم داشت ; او دولت‏غاصب است و با ما دشمن.

ما با اسرائیل چون غاصب است و در حال جنگ است با مسلمین، روابطى نخواهیم‏داشت.

اسرائیل مطرود ماست ;و ما براى همیشه نه نفت به او مى‏دهیم و نه آن را به‏هیچ وجه به رسمیت مى‏شناسیم.

تا ملتهاى اسلامى و مستضعفان جهان بر ضد مستكبران جهانى و بچه‏هاى آنان، خصوصااسرائیل غاصب قیام نكنند،دست جنایتكار آنان از كشورهاى اسلامى كوتاه نخواهدشد.

اسرائیل غاصب است و هرچه زودتر باید فلسطین را ترك كند. و تنها راه حل‏این است كه برادران فلسطینى هر چه زودتر این ماده فساد را نابود گردانند وریشه استعمار را در منطقه قطع كنند، تا آرامش به منطقه بازگردد.

وظیفه ملت غیور ایران است كه از منافع آمریكا و اسرائیل در ایران جلوگیرى‏كرده، و آن را مورد هجوم قرار دهند.

دولتهاى ممالك نفت‏خیز اسلامى لازم است از نفت و دیگر امكاناتى كه در اختیاردارند، به عنوان حربه علیه اسرائیل و استعمارگران استفاده كنند.

لازم است بر دول اسلامى خصوصا بخصوص بر سایر مسلمین عموما، كه دفع این‏ماده فساد را به هر نحو كه امكان دارد بنمایند.

این ماده فساد كه در قلب ممالك اسلامى، با پشتیبانى دول بزرگ جایگزین شده‏است و ریشه‏هاى فسادش هر روز ممالك اسلامى را تهدید مى‏كند، باید با همت‏ممالك اسلامى و ملل بزرگ اسلام ریشه كن شود.

 این ماده فساد كه در قلب ممالك اسلامى، با پشتیبانى دول بزرگ جایگزین شده‏است و ریشه‏هاى فسادش هر روز ممالك اسلامى را تهدید مى‏كند، باید با همت‏ممالك اسلامى و ملل بزرگ اسلام ریشه كن شود.

 

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

يکشنبه 24/8/1388 - 9:37 - 0 تشکر 163815


دشمن شناسی از آموزه های مهمی است که پیامبران و اولیاء خداوند درکنار شناخت توحیدتعلیم فرموده اند قرآن کریم نیز شناخت دشمن راازاولویت خاصی محسوب نموده و همواره دشمنی شیطان با انسان رامتذکر می گردد.

از آنجایی که بلندگوهای تبلیغاتی صهیونیست لحظه ای تعطیلی نداشته و مکرر برعلیه مسلمین(با اولویت اول ایران) به جنگ روانی پرداخته است؛ لازم و ضروری آمد که اخبارو اطلاعات این دشمن قسم خورده دین مبین اسلام  اطلاع رسانی شود ؛تا مومنین و مسلمین ازتحرکات دشمن اول  نا آگاه نباشند.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

يکشنبه 24/8/1388 - 9:45 - 0 تشکر 163816

نفوذ اطلاعاتی حزب الله در ارتش اسرائیل کیهان 23آبان 88

منابع صهیونیستی از نفوذ حزب الله لبنان در ارتش این رژیم خبر می دهند.
روزنامه یدیعوت آحارونوت در این باره نوشت: در یكی از بولتن های داخلی حزب الله فعالیت های ارتش اسرائیل و فرماندهی بخش شمالی و لشكر 91 را در منطقه مرزی با تمام جزئیات توصیف كرده است. این بولتن نشان می دهد تا چه اندازه دستگاه ها و سرویس های اطلاعاتی و امنیتی حزب الله در لایه های ارتش اسرائیل وارد شده و نفوذ كرده اند و ثابت می كند این حزب منابع اطلاعاتی مطلوبی را در این زمینه در اختیار دارد.
روزنامه اسرائیلی نوشت: بولتن فوق الذكر از 150صفحه تشكیل شده و نحوه منتشر شدن نیروهای ارتش اسرائیل و فعالیت های زمینی، هوایی و دریایی آنها را با جزئیات كامل توصیف می كند. این بولتن شامل عكس های زیادی است كه بیشتر این عكس ها از طرف اسرائیلی و نقاط شناسایی و مراقبت ارتش اسرائیل، مناطق كارهای مهندسی در مرز و غیره می باشد. یدیعوت آحارونوت، «جاسوسان حزب الله، استراق سمع و ارزیابی منابع انسانی حزب الله» را 3 منبع تهیه این گزارش دقیق عنوان كرده است.

نتیجه و ارزیابی ؛

حزب الله لبنان خار چشم صهیونیست -گروهی که از دیدگاه صهیون نفوذدرآنها و تحت کنترل دراوردن انان غیرممکن می نماید زیرا دیدگاه های اعتقادی و نوع جهانبینی که حزب الله از آن برخوردار است  پیروزی وشکست معنایی نخواهد و انچه مهم است اداء تکلیف الهی است و بس ( این همان اسلام ناب محمدی است)

.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

يکشنبه 24/8/1388 - 14:4 - 0 تشکر 163858

باسلام.من همیشه برام این سؤال مطرحه که چرا همیشه حرف از نابودی إسرائیله و نه نابودی رژیم صهیونیستی؟!چون همه می دونن که رژیم نامشروع صهیونیست،گروهی هستن که مطابق یک سری عقاید نادرستو خودساخته ی مذهبی شکل گرفته و اصلاً ربطی به دین واقعی یهود(که اهل کتاب هستن)نداره.درهمین کشور إسرائیل هستند مردمی که با رژیم صهیونیست مخالفن و اونارو مایه ی دردسر و جنگ بین خودشون و برادرانشون در فلسطین می دونن.حتّی خاخام های یهودی با این رژیم در مخالفت هستن و چندی پیش در کشور آمریکا با آقای احمدی نژاد دیدار و ملاقات کردن و ایشون رو به خاطر انکار هولوکاست و عقاید ضدّ صهیونیستی تحسین کردن.پس چرا باید گفته بشه "إسرائیل،باید نابود گردد"؟آیا بهتر نیست بگوئیم"رژیم صهیونیست،باید نابود گردد"؟به نظر من حتّی شعار "مرگ بر إسرائیل"یک شعار اشتباس!چرا که شاید در همین کشور إسرائیل، باشند مردمی که در نزد خدا لایق ترحّم و گذشت باشن.باید گفت"مرگ بر رژیم صهیونیستی".چون هیچکس با مردم و شهروندان یک کشور-چه در آمریکا و چه در إسرائیل-مخالف نیست و ما باید مخالف افراد و اعمال کسانی باشیم که صاحبان قدرت اند و برای خود حزب و گروه و دسته و رژیم می سازند تا به منافع دنیوی خود برسند و در این راه از بدترین کارها-همچون کشتن زنان و کودکان-إبائی ندارند.با سپاس

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

دوشنبه 25/8/1388 - 14:31 - 0 تشکر 163994


رابطه اسرائیل و صهیونسیت مانند رابطه درندگی گرگ با گرگ است همانطور که نمی توان درنده خویی راازگرگ جدادانست نمی توان صهیونیست راازاسرائیل جدادانست زیرا همانگونه که تاریخ و اطلاعات موثق نشان می دهد صهیونیست با زوروتزویرغرب (بعد از جنگ جهانی ) در بلاد اسلامی  استقراریافته و پس ازرسمیت بخشیدن با عنوان اسرائیل -به درنده خویی با نیت سرزمین بزرگ (از نیل تا فرات )به حیات نامشروع خود ادامه داده است  .

البته بنظر می رسد منظور کاربرگرامی بیشتر یهود باشد تاصهیونیست که در این صورت باید گفت یهودیان در ایران رسمیت دینی داشته واز جایگاه قانونی برخوردارمی باشند - انان در مجلس نماینده مستقل داشته و درامور دینی خود ازجمله آداب ازدواج ؛ طلاق و غیره از ازادی عمل بسیاری برخوردار می باشند.

درپایان خاطر نشان می دارد هرکس در خصوص نقطه نظرات خود آزاد می باشد و هرگونه که علاقه مند  است به موضوع اسرائیل بنگرد .

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

دوشنبه 25/8/1388 - 15:2 - 0 تشکر 163997

كارشناسان اسرائیلی : حزب الله اطلاعات دقیقی از ارتش ما داردکیهان - دوشنبه 25آبان

كارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی اعلام كردند كه حزب الله اطلاعات دقیقی از آرایش ارتش اسرائیل در شمال سرزمین های اشغالی در دست دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبكه خبری المنار، سرویس های نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی به دنبال افشای میزان اطلاع حزب الله از چگونگی آرایش ارتش این رژیم و تاكتیك های آن در شمال سرزمین های اشغالی و فن آوری پیشرفته آن با سوالات زیادی مواجه شده اند.براساس این گزارش، آنچه نگرانی بیشتر رژیم صهیونیستی را برانگیخته این است كه حزب الله به حوزه های امنیتی حساس فرماندهی شمال نفوذ كرده و اسناد محرمانه را به دست آورده است.«رونن برگمن» كارشناس امور اطلاعات جاسوسی رژیم صهیونیستی گفت، اطلاعاتی كه حزب الله جمع آوری كرده كاملاً حرفه ای است.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

چهارشنبه 27/8/1388 - 9:36 - 0 تشکر 164239

شکل گیری پادگان نظامی غرب یا اسرائیل در جغرافیای اسلام

از 14 می‌ سال 1948 که رژیم صهیونیستی به طور نامشروع پا به عرصه وجود گذاشت و 6 ساعت بعد آمریکا و چند ساعت بعد از آن، شوروی سابق به عنوان دو بال صهیونیسم جهانی آن را به رسمیت شناختند ، تاکنون 60 سال از حیات غاصبانه این رژیم می‌گذرد و در طول این مدت در عرصه بین‌المللی، موضع قدرت‌ها و سازمانهای بین‌المللی، حمایت و همکاری و موضع ملت‌ها، تنفر و انزجار بوده که البته خیلی نتوانسته بعد بیرونی پیدا کند. در دنیا سعی بر این بود با مطرح کردن شعار «سرزمین بدون ملت برای ملت بدون سرزمین» در اذهان عمومی اینگونه جا بیاندازند که یک عده‌ای مظلوم و آواره که تحت ظلم و ستم بودند و قضیه هولوکاست (همه سوزی) برای اینها پیش آمده و اینها را در کوره‌های آدم سوزی سوزانده‌اند و یا با گازهای «ب زکلون 2» خفه کرده‌اند ، حالا سرزمین بدون صاحبی را تصرف کرده و مالک آن شده‌اند. یعنی در واقع با این ترفند درصدد مشروعیت بخشی به رژیم غاصب صهیونیستی بودند. مجمع عمومی سازمان ملل هم در 29 نوامبر سال 1947 با تصویب طرح تقسیم فلسطین به 5/56 درصد تحت کنترل یهودیان، 43 درصد تحت کنترل اعراب و قدس به عنوان منطقه بین‌المللی ، اشغال سرزمین فلسطین را به رسمیت می‌شناسد و آن را به عنوان یک قضیه‌ای که به تاریخ پیوسته ،‌ تمام شده اعلام می‌کند.

منبع http://www.qodsna.com/NewsContent-id_8628.aspx خبرگزاری قدس

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

چهارشنبه 27/8/1388 - 10:40 - 0 تشکر 164248


پروژه نافرجام مهاجرت


جذب یهودیان از گوشه و کنار جهان و اسکان آنها در فلسطین یکی از مهم ترین عوام ادامه موجودیت رژیم صهیونیستی از سال 1327 بوده است. اما به دنبال انتفاضه الاقصی و شکست های مکرر رژیم صهیونیستی از جمله در جنگ تابستان 1385 لبنان و تبعات اقتصادی اجتماعی و امنیتی این شکست ها بر این رژیم میانگین مهاجرت یهودیان فلسطین رو به کاهش نهاد و در مقابل مهاجرت معکوس یهودیان از فلسطین به سرزمین های مادری خود و یا کشورهای دیگر از جمله آمریکا و اروپای غربی افزایش یافت. در این میان پیروزی های مقاومت در فلسطین و لبنان و به قدرت رسیدن جنبش حماس شهرک نشینان صهیونیست را بیش تر به این باور رسانده است که نمی توانند در امنیت و آسایش در فلسطین اشغالی زندگی کنند.
با این و جود رهبران صهیونیست در رسانه ها به خصوص رسانه های عبری مدام از مهاجرت یهودیان به فلسطین سخن می گویند اما هیچ وقت اشاره ای به مهاجرت معکوس یهودیان از فلسطین نمی کنند و در این واقع اظهار نظر در این باره در رسانه های صهیونیست ممنوع است و هر کس در رژیم صهیونیستی در این خصوص سخن می گوید خود را تحت پیگرد قانونی قرار داده است. به این دلیل که پرداختن به مساله «مهاجرت معکوس یهودیان» خیلی از شهرک نشینان مردد را به خصوص با توجه به اوضاع بد معیشتی و امنیتی «اسراییل» به ترک شهرک ها وا می دارد.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

چهارشنبه 27/8/1388 - 11:52 - 0 تشکر 164256

روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد : افزایش نفوذ لابی صهیونیستی در انگلیس
خبرگزاری قدس

روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد که شماری از موسسه های صهیونیستی حامی اسرائیل در انگلیس با برنامه ریزی برای نفوذ هر چه بیشتر می کوشند ،حزب محافظه کار را به قدرت برسانند.
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از روزنامه انگلیسی "گاردین" بیش از نیمی از اعضای حکومت سایه در انگلیس اعضای انجمن " محافظه کاران دوست اسرائیل CFA" هستند که این موسسه  بسیار قویتر از "وست منستر" است. این روزنامه با بیان اینکه این انجمن در مسیر به قدرت رساندن حزب محافظه کار بیش از 10 میلیون جنیه معال 15 میلیون دلار هزینه کرده است نوشت : " دیوید کامرون" رئیس این حزب مبلغ 15 هزار جنیه معدل 25 هزار دلار را از میلیاردر فنلاندی "بوجو زابلدویچ" رئیس مرکز تحقیقات و ارتباطات اسرائیلی "بیکوم" که در حال فعالیت در مستعمره های غیر قانونی اسرایئلی است ،دریافت کرد که پیش از این نیز دفتر حزب مبلغ 50 هزار جنیه معادل هزار دلار دریافت کرده بود. همچنین ولیلام هیگ پس از رسیدن به منصب وزیر خارجه در کابینه سایه انگلیس مبلغ دهها هزار جنیه از انجمن CFA دریافت کرده است . وی پس از توصیف جنگ 2006 اسرائیل بر علیه حزب الله به جنگی نابرابر ،از سوی این موسسه تهدید شد که کمکهای لورد کالمز ،تامین کننده مالی اصلی محافظه کاران و عضو موسسه CFA ،به وی قطع خواهد شد .گاردین می نویسد هر چند که اقدامات این حامیان صهیونیستها در چارچوبهای قانونی انجام می شود ،اما از ابهام خاصی برخوردار است  که اجازه بررسی دقیق آنرا نمی دهد.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

شنبه 30/8/1388 - 9:22 - 0 تشکر 164663

هشت پروژه یی که قدس را از فلسطین جدا می کند؟
خبر گزاری قدس1388/08/30

گزارش محرمانه مرکز اطلاع رسانی قدس از طراحی هفت پروژه شهرک سازی جدید توسط حکومت اسراییل برای ساخت در شهر قدس اشغالی پرده برداشت که برخلاف توسعه شهرک گیلو که اخیرا مطرح شده دو پروژه با هدف جدایی شهر قدس از کرانه باختری و سایر پروژه ها نیز با هدف جدایی بخش قدیمی از سایر مناطق قدس شرقی تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری قدس (قدسنا) از بیت لحم در10کیلومتری جنوب شهر قدس، تحلیلگران و ناظران فلسطینی معتقدند این پروژه ها به مثابه اقداماتی است که اسراییل می کوشد از طریق آن پیامی را به طرف فلسطینی و جامعه بین الملل ارسال کند با این مضمون که " هرگونه سخن از تشکیل دولت آینده فلسطینی باید براساس واقعیت هایی باشد که اسراییل بر روی زمین آن را ترسیم می کند و اینکه از دید اسراییل شهر قدس باید خارج از دایره هرگونه حل و فصل سیاسی در آینده صورت گیرد.

در گزارشی که مرکز" اطلاع رسانی قدس" آن را منتشر و نسخه یی از آن در اختیار قدسنا قرارگرفت، اعلام شده است که " طرح های اسراییلی که حکومت این رژیم و شهرداری قدس آن را تهیه کرده فاش می کند که طرح توسعه شهرک گیلو تنها پروژه ساخت و ساز در دست حکومت اسراییل نیست بلکه این رژیم برنامه های گسترده یی را در قالب هفت پروژه دیگر همزمان با این پروژه برای بلعیدن شهر قدس در دستور کار قرار داده است.

این گزارش می نویسد: توسعه شهرک گیلو در واقع مقدمه و زمینه اجرایی شدن هفت پروژه بزرگ و گسترده تر از پروژه گیلو است که البته کابینه این رژیم منتظر است تا پیامدهای طرح توسعه گیلو را به نحوی با حکومت آمریکا حل و فصل نماید و آنگاه به ساخت این هفت پروژه بزرگ مبادرت نماید.

برپایه این گزارش، اسراییل چهارشنبه 18 نوامبر از ساخت پروژه جدیدی تحت نام " نوف تسیون" خبرداد و مراسمی را نیز به مناسبت کلنگ زنی این پروژه جدید برگزار نمود که در این مراسم دانی دنون عضو حزب لیکود در کنیست اسراییل در آن حضور داشت. دنون در این مراسم اعلام کرد که پروژه نوف تسیون حق اسراییل در مالکیتش بر شهر قدس را به اثبات خواهد رساند. مهمتر از حضور دنون در این مراسم، مشارکت دیو آیکند نماینده کنگره آمریکا از ایالت نیویورک و عضو حزب دمکرات این کشور بود.

وی در این مراسم گفت: رییس جمهور اوباما در اعمال فشار بر اسراییل در خصوص شهرک سازی در قدس اشتباه کرده است چراکه قدس یک شهر یهودی است .

اما جزییات هشت پروژه در دست ساختی که قدس را خواهد بلعید:

الف : پروژه هایی که بخش قدیمی را از باقی مناطق قدس شرقی جدا می کند:

1- منطقه گیلو: این منطقه در سال 1971 در دوران نخست وزیری گلدامایر ساخته شده است. 17 نوامبر جاری نیز حکومت اسراییل اعلام کرد که بنا دارد 900 واحد مسکونی جدید در این منطقه یهودی نشین بسازد. این واحدها قرار است در شمال شرقی کوه ابو غنیم در نزدیکی شهر بیت جالا در قدس اشغالی ساخته شود. هم اینک هشت هزار واحد مسکونی در این منطقه ساخته شده است که 35 هزار یهودی در آن زندگی می کنند. در صورت ساخت این 900 واحد شهر بیت جالا کاملا از بخش قدیمی قدس جدا خواهد شد.

2- منطقه نوف تسیون: مراسم کلنگ زنی آن 18 نوامبر جاری با هدف ساخت 107 واحد مسکونی جدید برگزار شد. در این منطقه در حال حاضر 70 واحد شهرک نشینی برپا شده است. این منطقه یهودی نشین در راس کوه جبل المکبر در قدس واقع است. در صورت ساخت 107 واحد جدید بخشهایی از جبل المکبر و منطقه السواحره از بخش قدیمی جدا خواهد شد.

3- منطقه مسوکویچ : این منطقه به نام میلیارد یهودی روسی تبار مسکوویچ که بیشترین پروژه های شهرک سازی در فلسطین را تامین مالی می کند، نامگذاری شده است. این منطقه در شمال جبل المکبر واقع است. 150 واحد شهرک نشینی دیگر قرار است در این منطقه ساخته شود که می تواند به عنوان طرح نهایی سلطه بر جبل المکبر توسط اسراییل نامگذاری شود. در صورت ساخت این واحدها منطقه سواحره و جبل الکبر تماما از بخش قدیمی قدس جدا خواهند شد.

4- هتل شیبرد : این هتل در منطقه شیخ جراح واقع است. جایی که شهرک نشینان با تقدیم شکایتی به دادگاه اسراییل مدعی هستند که منازل آن را از اعراب خریداری کرده اند. قرار است منازل اعراب را تخریب کرده و 350 واحد شهرک نشینی جدید در این منطقه احداث نمایند. این پروژه مکمل حلقه شهرک سازی پیرامون بخش قدیمی شهر قدس محسوب می شود.

5- منطقه بسجات زئیف: از 20 سال پیش ساخته شده است. این منطقه یهودی نشین در شرق بیت حنینا در شمال قدس واقع است. هم اینک 12 هزار صهیونیست را در خود جای داده است. پروژه یی برای توسعه این منطقه تعریف شده است که با ساخت شمار زیادی واحد های مسکونی می کوشد اردوگاه شعفاط در قدس را از منطقه بیت حنینا جدا نماید. تاکنون حکومت اسراییل از تعداد واحدهایی که قصد احداث آن را دراین منطقه دارد، خبری ارائه نکرده است.

6- دو منطقه دیگر(هنوز اسامی انان منتشر نشده است): قرار است این دو منطقه جدید در نزدیکی منطقه بیت صفافا در منطقه یی که متعلق به کلیساهای ارتدوکسی است ساخته شود. گفته شده بطریرک تیوفولوس این مناطق را برای مدت 99 سال برای جمعیت های شهرک نشینی اجاره کرده است. این دومنطقه جدید شهرک نشینی در صورت ساخت قدس را از شهر بیت لحم به شکل کامل جدا خواهد کردو تاکنون درباره تعداد واحدهایی که قرار است در این دومنطقه ساخته شود اخباری منتشر نشده است.

ب: پروژه هایی که با هدف جدایی شهر قدس از کرانه باختری و اراضی اشغالی سال 1967 تهیه شده اند: تا این شهر خارج از دایره مذاکرات برای تشکیل دولت فلسطینی قرار گیرد و مجددا براساس دیدگاههای رژیم اشغالگر قدس مبنی بر " ابدی بودن قدس به عنوان پایتخت اسراییل " تاکید شود.

1- منطقه E 1: ساخت و ساز دراین منطقه از دو سال پیش شروع شده است. در این منطقه در حال حاضر برای آموزش نظامی سربازان ارتش اسراییل استفاده می شود. همچنین مرکز بزرگ نگهداری منابع انسانی و تجهیزاتی پلیس نیز در این منطقه قرار دارد. گفته شده قرار است 3500 واحد مسکونی در این منطقه ساخته شود. این منطقه در قدس (شامل اکثر مناطق العیسویه، العیزاریه و خان الاحمر است) و امتداد آن به تجمع شهرکهای بزرگ کرانه باختری موسوم به " معاله آدومیم" می رسد. هدف از ساخت این منطقه یهودی نشین ارتباط این منطقه به سایر تجمع های شهرک نشینی در محیط شهر قدس و در نهایت جدایی این منطقه از کرانه باختری است.

2- منطقه قلندیا: منطقه بزرگ شهرک نشینی است که از دوسال پیش با ساخت 80 واحد مسکونی در مرحله اول آغاز شد. این منطقه در نزدیکی فرودگاه قلندیا در نزدیکی رام الله واقع است. هدف از توسعه آن نیز جدایی کامل شهر قدس از شهر رام الله در کرانه باختری است.

عیدالهادی هنتش کارشناس امور شهرک سازی اسراییل و عضو کمیته ملی دفاع از اراضی فلسطین در این باره معتقد است: این پروژه ها و سایر طرح های محرمانه شهرک سازی در واقع تلاشی است از سوی اسراییل برای ترسم مرزهای دولت آینده فلسطین که می گوید فلسطین باید بدون قدس تشکیل شود.

تمام/ش/

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

شنبه 30/8/1388 - 9:27 - 0 تشکر 164664

روایت جالب مسلمان شدن یک دختر یهودی در "اسراییل"
1388/08/29


روزنامه اسپانیایی الموندو از مسلمان شدن یک دختر 19 ساله یهودی در منطقه کرمئیل واقع در شمال فلسطین اشغالی خبرداد و نوشت : این دختر یهودی که از خانواده متعصب راستگرای یهودی است حجاب بر سرمی کند و روزانه به قرائت قرآن می پردازد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) این روزنامه در گفتگویی با مارو داویدیوبیچی دختریهودی تازه مسلمان شده نوشت:  از سن 13 سالگی نسبت به قرآن حساس شدم پرسشهای زیادی بود که به دنبال پاسخش می گشتم اما پاسخ ها را در دین خود هرگز نیافتم. برای اولین بار به مسجد رفتم. وقتی از مسجد خارج شدم در قلبم راحتی و سبکباری احساس کردم در مسجد کار خاصی نکرده بودم اما احساس می کردم قلبم پاک و تمیز شده است ...کم کم پاسخ پرسشهایم را در دین اسلام یافتم و رسما به این دین گرویدم.

این دختر یهودی تازه مسلمان شده گفته است:من اعتراف می کنم کاری که کرده ام باعث خشم و نگرانی شدید یهودیان خواهد شد و انان مرا خائن و دیوانه معرفی خواهند کرد... و حتما از من می پرسند که چگونه یهودیت را به کناره ی انداخته ام و به دین اجدادم پشت کرده ام... اما من یادم هست که از یک پدر و مادر یهودی متولد شده ام.

مارو ادامه می دهد: والدینم از این اقدام من سرخورده شده اند و من این وضعیت را می فهمم... اینکه آنها مرا به خیانت متهم می کنند را نیز درک می کنم به رغم این اما من والدینم را ترک نخواهم کرد .بهترمیدانم که با این وضعیت جدید کنار بیایم.

الموندو نوشت: مارو سعی کرده است که پدر و مادرش را نیز مسلمان کند اما ظاهرا پدر مادرش در جواب گفته اند که آنها ازادند هردینی را بپذیرند و بنابراین یهودی می مانند و تمایلی در گرایش به دین دیگر ندارند.

مارو الان شعائر اسلامی را به جا می آورد و تماما امور مربوط به یهودیت را کنار گذاشته است. او حجاب بر سر دارد و دائما قران تلاوت می کند.

به نقل از این روزنامه اسپانیایی وقوع تحول جدید برای مارو این دختر 19 ساله یهودی برای خانواده اش به مثابه یک زلزله بزرگ است و کافی است مخاطب در جهان بداند که والدین او از یهودیان راستگر و عرب و مسلمان ستیز اسراییل هستند.

 .اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی