انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 2471)
جمعه 22/8/1388 - 8:29 -0 تشکر 163437
این چیه پوشیدی ؟

به نام خدا
سلام
 
---------------
 
 
بررسی کیفیت پوشش دانشجویان در دانشگاههای جهان
 
 

ضوابط پوشش در دانشگاههای آمریکا، اروپا، آسیا،آفریقا و استرالیا نشان می دهد که اگر دانشجویی در دانشگاه لباس مناسب و رسمی نپوشد به خانه فرستاده می شود.

 به گزارش خبرنگار اجتماعی جهان در پژوهش بعمل آمده در بیش از 150 دانشگاه در کشور های مختلف جهان اکثریت قریب به اتفاق دانشگا ه ها دارای ضوابط و نوع خاص و ویژه پوشش متناسب با محیط آموزش می باشند.

در این دانشگاهها براساس نوع ضرورت های محیطی و ایمنی و آرامش روحی و روانی متناسب با پیشرفت کار پایبندی به ضوابط خاص پوشش را الزامی می دانند و چگونگی وضعیت ظاهری را برخاسته از شان محیط علم و فرهنگ خاص محیط آموزشی می دانند و همه درمورد پرهیز از پوشش نامناسب اجماع نظر دارند .

ضوابط پوشش در این دانشگاه ها تا جایی اهمیت دارد که اگر فردی رعایت نکند به خانه فرستاده می شود .  

 

 ......................

شاید کمابیش با توجه به دیده ها و شنیده هامون از قوانین دانشگاههای اونور خبر داشته باشیم اما وقتی اینا رو خوندم و با دانشگاههای خودمون مقایسه کردم ، دیدم مسئولین خیلی به دانشجو لطف کردن فقط با چسبوندن یه برگه آ4 با این مضمون : دانشجوی گرامی ، رعایت پوشش ( حجاب ) اسلامی الزامی است . 

 

  بعد از خوندن این قوانین سوال مطرح میشه که آیا لازمه دانشگاه تا این حد در جزئیات پوشش دقیق بشه ؟ مگه پوشش یه مسئله شخصی نیست ( این جمله بیشتر در جامعه ما استفاده داره ) ؟ اگه هست پس چرا تا این حد سخت گیری ؟ فوائد و مضراتش ؟ تا حالا از نزدیک شاهد برخورد مسئولین دانشگاتون با اینجور دانشجوها بودین ؟

 

خب حالا بخونیم ببینیم قوانینشون چی هست 

 

جمعه 22/8/1388 - 8:35 - 0 تشکر 163438

دانشگاه ایالتی جنوب غربی میسوری (آمریکا)
در آئین نامه نضباطی این دانشگاه وضع ظاهری دانشجویان را این چنین بیان می دارد: دانشجویان باید همواره از وضعیت بهداشتی مناسب و ظاهری آراسته برخوردار باشند مقررات پوشش، استفاده از شلوارک های کوتاه، پیراهن های رکابی، لباس های جین ( لی) پاره و چاک دار، تردد با دمپایی و یا پای برهنه بودن را مجاز نمی داند.
استفاده از زیور آلاتی که نیازمند سوراخ کردن اعضای بدن باشد مجاز نمی باشدو این عمل فقط منحصر به نرمه گوش است همچنین روی هر گونه خالکوبی باید پوشیده شود.
لازم به ذکر است مدیر قسمت "موفقیت دانشجویی" این اختیار را دارد که شیوه های آرایش مو ، صورت و پوشش غیر عادی را رد و غیر قابل قبول اعلام نماید .
کالج برات( ترکیه)
دانشجویان در این دانشگاه باید پوششی تمیز ، مرتب و عفیف داشته باشند، پوششی که باعث حواس پرتی خود اشخاص و مانع تمرکز بر روی درس نشود لباس ها نباید بیش از حد تنگ یا گشاد باشند.
به طوری که در آئین نامه انضباطی به لباس های تیره و رسمی برای ورود به دانشگاه اشاره شده است و پوشیدن تی شرت را مجاز نمی داندو تاکید کرده است که یقه پیراهن ها بسته و مرتب باشد و لباس دختر ها باید متناسب بدنشان باشد .
دانشگاه ایالتی فلوریدا ( آمریکا):
در آیین نامه این دانشگاه آمده است که تمام شلوار ها و دامن های که پوشیده می شوند نباید بیش از حد کوتاه باشند. شلوار های کشی به استثنای یونیفرم ورزشی دانشگاه ایالت فلوریدا قابل قبول نمی باشد .
شلوار ها و شلوارک ها و دامن ها . پیراهن های زنان باید از رنگی یکدست و یکسان برخوردار باشند اندازه شلوارک ها دامن ها و پیراهن ها زنانه نباید کوتاه تر از سر زانو باشند.
و نیز در روز های معنوی و روحانی هر نوع پوششی که در بردارنده عبارات زشت یا توهین آمیز به مقدسات ، وسوسه انگیز و ناشایست باشد باید خودداری کرد .

جمعه 22/8/1388 - 8:36 - 0 تشکر 163439

دانشگاه گرین ویل آمریکا

دانشگاه گرین ویل آمریکا واقع در ایالت کارولینا ضوابط خاصی را برای نوع پوشش دانشجویان خود در نظر گرفته و دانشجویان ملزم به رعایت تمامی آنها کرده و همچنین در صورت لزوم و با توجه به شرایط، دانشگاه حق اضافه کردن موارد دیگری را نیز داراست.

به گزارش برنا ، دانشگاه گرین ویل آمریکا واقع در ایالت کارولینا ضوابط خاصی را برای نوع پوشش دانشجویان خود در نظر گرفته و دانشجویان ملزم به رعایت تمامی آنها کرده و همچنین در صورت لزوم و با توجه به شرایط، دانشگاه حق اضافه کردن موارد دیگری را نیز داراست.
ضوابط پوشش در این دانشگاه عبارتند از :
- پوشش و آرایش دانشجویان باید تمیز و مرتب باشد.
- هیچ نوع پیراهن و بلوزی که شکم و ناف را نمایان می سازد، مجاز نیست.
- تاپ های ورزشی یا جلیقه بدون پیراهن مجاز نیستند.
-هیچ نوع لباسی نباید از جنس حریر یا تور باشد.
- کلاه، عینک آفتابی و بیگودی های مو در هیچ مکانی نباید استفاده شود به جز در محیط خوابگاه دانشجویان و باشگاه ها.
- هیچ گونه لباس یا زینت آلاتی که نشان دهنده هر نوع بی حرمتی کفر گویی یا در بر گیرنده عبارات وسوسه انگیز، تبلیغات مشروبات الکلی، تنباکو، مواد مخدر یا دیگر عبارات و نمادهای نامناسب است، مجاز نیست.
- امکان پوشیدن شلوارک وجود دارد به شرط آن که آنها به صورتی مناسب و خوش سلیقه استفاده شوند.
- لباس ها نباید اندام را نامتناسب نشان دهند و دامن ها باید زیبا، موقر و اندازه مناسب بوده و کوتاه نباشند.
- دانشجو نباید با موهای رنگ کرده وارد محیط دانشگاه شود.
- انواع شلوار، شلوارهای راحتی و شلوارک ها باید تا خط کمر باشند و پوشیدن لباس های راحتی در خارج از خوابگاه ها مجاز نیست.
- لباس نباید به گونه ای باشد که روی زمین کشیده شود.
- موارد و اقلام نامربوط آویزان از لباس، از قبیل زنجیر، یا دیگر موارد به نظر نامناسب آمده و مجاز نیستند.
- پوشیدن لباس های سبک و همچنین آرایش کردن مجاز نیست.
- زینت آلات بدن و صورت به جز گوشواره مجاز نبوده و آقایانی که رسما نماینده دانشگاه می باشند اجازه سوارخ کردن گوششان را ندارند.
- در تمام بخش های دانشگاه به جز مکان خصوصی خود در خوابگاه و محوطه های ورزشی مشخص، به دلیل امنیتی و رعایت سلامت، دانشجویان باید کفش بپوشند.
این دانشگاه علاوه بر تعیین ضابطه های فوق مقررات خاصی را نیز برای مناسبت های ویژه و رسمی در نظر گرفته است.
- این لباس ها شامل لباس های مخصوص مراسم رسمی، همچون برنامه های فرهنگی، ناهار روز یکشنبه در سالن غذاخوری و دیگر وقایع خاص می باشند که از سوی خدمات امور دانشجویی مشخص می شود.
شلوار آقایان باید اتو شده و مرتب، به اندازه مناسب به همراه پیراهن یقه دار که به صورت مرتب اندازه و اتو شده (پیراهن یقه دار یا پیراهن رسمی و کراوات ترجیح داده می شود) باشد.
در خصوص لباس خانمها نیز پیراهن باید مرتب و اندازه باشد؛ پوشیدن دامن به همراه بلوز یا کت و شلوار غیر رسمی نیز بلامانع است. پیراهن ها و دامن ها نباید کوتاه باشند، شلوارهای راه راه کتان، لباس ورزشی و شلوارک ها را نمی توان در مناسبت های ویژه پوشید.
به دانشجویانی هم که ضابطه پوشش مناسبت های ویژه را رعایت نکنند اجازه ورود به مراسم داده نمی شود.

جمعه 22/8/1388 - 8:38 - 0 تشکر 163440

قانون آکسفورد برای مدل ریش و لباس دانشجویان

دانشگاه آکسفورد که یکی از معروف‌ترین دانشگاه های جهان است، ضوابط خاصی را برای پوشش دانشجویان خود در نظر گرفته و به معاون دانشگاه اختیار تام داده شده تا تمامی مقررات مربوط به پوشش دانشجویان را در دانشگاه اجرا کند.نکته جالب،توجه ویژه مسوولان این دانشگاه به جزییاتی مثل مدل خط ریش،رنگ لباس و.. است.

به گزارش جهان مقررات مربوط به پوشش دانشگاهی این دانشگاه به شرح زیر است:
- فارغ التحصیلان دانشگاه باید لباس بلند، گشاد و روپوش های رنگی مصوب دانشگاه را بپوشند.
- اعضای دانشگاه نیز لباس بلندی را که معاون دانشگاه بعد از مشاوره ها و صلاحدید با روسای دانشکده ها، انجمن های دیگر و موسسات تصویب کرده اند، برتن کنند.
- افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های دیگر و دارای مدرک آکسفورد هستند نیز باید این مقررات را رعایت کرده و لباس مناسبی با کد دانشگاهی بپوشند.
- تمام مردان باید از کت و شلوار تیره، پیراهن سفید ساده کراوات و جوراب استفاده کنند.
-زنان نیز باید دامن تیره یا شلوار، بلوز سفید، کراوات سیاه، کفش سیاه و در صورت نیاز یک کت تیره بپوشند.
دانشجویان می بایست در مراسم عمومی دانشگاه لباس رسمی بر تن کرده و از پوشیدن لباس های نامناسب پرهیز کنند.
- مردان باید ظاهر مناسب و تمیز داشته باشند و لباس باز و بدن نما نامناسب است. اندازه شلوارک ها باید تا زانو باشند. مو باید رنگ طبیعی داشته باشد و از مدل های افراطی پرهیز شود. خط ریش ها نباید بیش از اندازه بلند باشند بلکه باید مرتب کوتاه شده باشند.
- ریش، ریش بزی، گوشواره و دیگر موارد مشابه غیر قابل پذیرش است.
- زنان نیز باید ظاهری آراسته و مناسب داشته باشند. لباس زنان نباید تنگ و بالای زانو، پشت باز یا بدون آستین، باشد. اندازه لباس، دامن و شلوارک باید تا زانو باشد.
- مدل مو و آرایش باید تمیز، مرتب و به دور از مدل های افراطی و رنگ های غیر متعارف باشد. همچنین خالکوبی مجاز نیست و در صورت وجود باید پوشیده باشد.
- برای همه، پوشیدن کفش در محیط های عمومی الزامی است.

جمعه 22/8/1388 - 8:39 - 0 تشکر 163441

اخراج دانشجوی برزیلی به دلیل پوشش بد

به گزارش سرویس دانشگاه برنا به نقل از آسوشیتدپرس، یک دانشجوی برزیلی به دلیل داشتن پوشش نامناسب و رعایت نکردن ضوابط و مقررات پوششی از دانشگاه اخراج شد.
بر اساس این گزارش این دانشگاه که در حومه شهر "سائوپائولو" قرار دارد علت اخراج این دانشجوی 20 ساله را رعایت نکردن اصول اخلاقی متناسب با دختران دانشجو و پوشیدن لباس های تحریک آمیز اعلام کرد.
این دانشگاه هفته گذشته با انتشار بیانیه ای با عنوان"وظایف تحصیلی" اعلام کرد که پیش تر به خاطر پوشش نامناسب این دانشجو به وی اخطار داده شده بود اما به دلیل ادامه این رفتار این دانشجو از دانشگاه اخراج شد. این بیانیه تاکید می کند: دانشجویانی که با پوشش نامناسب به کلاس های دانشگاه قدم بگذارند با چنین عاقبتی مواجه خواهند شد.
این گزارش می افزاید: با اینکه کشور برزیل کشوری است که در بسیاری از مناطق آن زنان و دختران مجاز به پوشیدن هر نوع لباسی هستند اما مقررات دانشگاهی دانشگاه های آن به گونه ای است که دانشجویان موظف هستند با پوششی مناسب و موقر وارد محیط دانشگاه شوند.

جمعه 22/8/1388 - 10:51 - 0 تشکر 163447

به نام خدا

سلام

ممنون،"Aarsoo" عزیز، جالب بود ،البته جالب تر اینه كه در حد یه حرف نیست بلكه بهش عمل هم میشه .خیلی جای تامل داره !

مرا بسپار در یادت

نگاهت گر به آن بالاست

ودر حال دعا هستی.

خدا آنجاست.

دعایم کن ...

 دعایم کن، که من محتاج محتاجم.

 

جمعه 22/8/1388 - 14:2 - 0 تشکر 163475

اگری سری به دانشگاه ما بزنید رو درو دیوار پر توصیه های اخلاقی است که زدند برخورد هم میشه

ولی کلا نه دانشجو رعایت می کنه نه دانشگاه

مطلب خوبی بود

ممنون

جمعه 22/8/1388 - 14:15 - 0 تشکر 163478

ّبه نام خدا -سلام . 

ممنون از آرسو بابت این تایپیک .

البته تو دانشگاه آن ور آبم دانشگاهی هستند که به لباس دانشجو اهمیت ندن . 

اما اکثر و شایدم تمام دانشگاه موفق دنیا روی تمام موارد دانشجو از جمله لباس و رفتار تسلط دارند . 

تو دانشگاه های ما هم موقع ثبت نام یه طومار از موارد انظباطی به ما می دن که حتما باد امضا کنیم که متاسفان فورمالیته است و اگه هیچ بندشم انجام ندی هیچ گیری بهت نمی دن . 

من با این که لباس یه امر شخصی است موافقم . اما اینو هم در نظر می گیرم دانشگاه مکان شخصی نیست ؛ پس لباس پوشیدن ، رفتار و برخورد خود را باید طبق قانون دانشگاه تنظیم کنیم .

من با برخورد شدید مخالفم چون همیشه نتیجه ی عکس داشته ، مثل همین طرح های ارشاد که سریعا متوقف شد . 

به نظر من با درست کردن زیر ساخت های اجتماعی خومان از تقلید جوانانمان از کشور های دیگه جلوگیری می کنیم . وقتی کشورمان یه طرح از خودش نداره از جوانان چه انتظاری باید داشت . 

من خودم شاهد برخورد با داشجویان نبودم و شنیدم که اونم بعد مدتی کوتاه متوقف شد ، چون با عکس العمل دانشجویان مواجه شد . 

من خودم دوست دارم تمام دانشجویان دانشگاه یک نوع لباس بپوشیم . چون دیگه باعث می شه کلی از انحرافات فکری از بین بره . انحراف فکری می تونه خیلی چیزا باشه . 

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

جمعه 22/8/1388 - 23:38 - 0 تشکر 163542

سلام

با نوشته های با معلوم شد که هر دانشگاه یا کشوری اصول ومعیاری که بهش پایبند هست رو سعی داره در دانشگاهش پیدا کنه و دانشجوهارو ملزم به رعایت اونچه که میخواد میکنه!

به نظر من بایدهمه دانشجوهای دختر رو ملزم به رعایت چادر کرد

پسران روهم ملزم به رعایت ظاهر ایرانی !

شاید یه عده بگن آقا پس آزادی چی میشه ؟.....ژان روستاند میگه:

((اگر من در بهشت باشم ولی به من بگویند تو نمی توانی جهنم را به این بهشت ترجیح دهی من از این بهشت بیرون می روم ))

هر کسی میخواد ازاد باشه میتونه از دانشگاه بره بیرون .....ولی وقتی وارد یه محیطی میشه که در آینده قراره از مزایاش استفاده کنه باید مطابق میل اون محیط رفتار کنه !

تو ترکیه اومدن گفتن کسی حق نداره با حجاب وارد دانشگاه بشه ......نه اروپا نه آمریکا هیچ کدوم اعتراضی نکردن ......اگر قرار به ازادی باشه که پس دختر محجبه هم حق داره که هر طوری خواست خودش رو بپوشونه پس تو هیچ جای دنیا بحث آزادی و اینا نیست حتی تو ایالات متحده آمریکا .....هر کشوری اصول خودش رو پیاده میکنه ما هم باید اصولمون رو پیاده کنیم

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 23/8/1388 - 10:50 - 0 تشکر 163590

به نام تك نوازنده ی گیتار عشق...سلااااااااام...اگه دانشگاه ها واقعا در این زمینه سختگیری می كردند این وضع الان بوجود نمیومد...كاش توی دانشگاه ها هم همون قانون مدرسه وضع میشد...حتی از لباس فرم و ملی استفاده می كردند...اما كو گوش شنوا...كی حرفمونو گوش می كنه اصلا...مسئله ی دیگه ای كه هست بحث پوشیدن لباس های محلی توی محیط دانشگاست...كه اونم چندان مناسب نیست به عقیده ی من...حداقل در چنین محیطی نباید از اینجور پوشش ها استفاده كنند...البته توی جوامع ما هم جز دانشگاه ها همه جا این قانون اعمال میشه مثل مدارس و مراكز تربیت معلم...از نظر من تو دانشگاه ها هم باید همچین قوانینی در رابطه با پوشش دانشجویان گذاشته بشه...لحظات زیبایی رو در پیش رو داشته باشید.

هميشه بايد رفتني باشه ، تا بودني احساس بشه .  

همراه ما باشيد در :انجمن د انشجويي

    http://img1.tebyan.net/Big/1388/11/1341061741261678981114214248198168411517821.jpg

 

 

 

 

شنبه 23/8/1388 - 14:47 - 0 تشکر 163659

به نام خدا

سلام

ارسوی گرامی ممنون از این گوشزدتون

بلللللللله تا دلتون بخواد فقط پوستر چسبوندن درو دیوار اما کیه که گوش کنه

من هر روز دارم میبینم که دانشجوهای محرتم علی الخصوص خانومها وضعشون داره وخیمتر میشه البته عده ای معدود

اما به نظر شما باید چه کرد؟؟:D

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی