انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 699)
پنج شنبه 21/8/1388 - 23:8 -0 تشکر 163407
مور! مورخی! و مورخان

براساس آخرین نتایج تحقیقات دانشجویان  دانشگاه مورچ یونیو شغل مورد علاقه ی مورها مورخ بودن است. طبق آخرین یافته ها هشتاد درصد مورخان را مورها تشکیل می دهند.

 

آقای موریکو مورچمن دانشجوی سال آخر رشته مورشناسی ضمن اذعان این مطلب گفت:یکی از دلایل بالا بودن این درصد این است که امید به زندگی در مورها زیاد است به طوریکه بیشتر آن ها بیش از 80 سال عمر می کنند و یکی از دلایل دیگر آن نیز برنامه ی روزانه ی آن هاست که در هر روز هر چه را دیده اند قبل از خواب در دفتر خاطرات یک موریانه که جزء ضروریات زندگی ان هاست ثبت می کنند .او ادامه می دهد :اهمیت این دفترچه به قدری بالا است که اولین چیزی که بستگان یک مورزاد بعد از تولد به والدین مورزاد می دهند همین دفترچه است.

 

البته ذکر  این  نکته نیز ضروری به نظر می رسد که در فرهنگ موریانه ای  مورها نیز همچون انسان ها رئیس دارند که آن را مور خان می نامند .برای تشخیص این دو کلمه از هم باید به کاربرد و معنی آن ها در جمله توجه کنیم.برای درک بیشتر مطلب به دو مثال زیر توجه کنید :

 

1-ما باید به مورخان احترام بگذاریم و از او حرف شنوی داشته  باشیم( بر گرفته از اصل دوم قانون اساسی مورها)

  2-یکی از مورخان عصر حاضر که کتاب های مشهور زیادی مانند تاریخ مورک ها و جنبش مورچه ای را نیز در مورنامه ی موفق خود دارد آقای مورک مورک زاده می باشد.

 

همان طور که می بینید در جمله ی اول منظور مورخان و در جمله ی دوم منظور شغل مورخی است.

 

 

دوشنبه 25/8/1388 - 19:23 - 0 تشکر 164064

مرسی از نظرات پر بارتون.....لطف کردید!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی