انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 564)
پنج شنبه 21/8/1388 - 15:17 -0 تشکر 163331
مسابقه ملی دانش آموزی شریف

سلام به دوستای گلم

مسابقه ای تحت عنوان مسابه ملی دانش آموزی شریف برای بچه دبیرستانی ها در حال برگزاری که سوالاتش از طریق اینترنت برای شرکت کننده ها پست شده و محلت ارسال پاسخ ها تا 25 آبانه من می خوام چند تا از این سوالا رو براتون بذارم !!!

اول شیمی : مواد A,B,C,D,E فقط دارای سه عنصر می باشند. یكی از این مواد جامد سه تا از آنها سمی سه تا از آنها عنصر و جهارتای آنها گاز هستند. یك لیتر از ماده A با سه لیتر از ماده B واكنش میدهد 8 گرم از ماده A با 3 گرم از ماده C به طور كامل واكنش میدهد. یك مول از ماده C با 1920 گرم ماده E به طور كامل واكنش میدهد 150 گرم از ماده B با 2.5 مول از تركیب E واكنش داده و 112 لیتر ماده D در شرایط استاندارد به دست می آید. می دانیم ماده B از واكنش محلول رقیق اسید F با عنصر جامد و قرمز رنگ G به دست می آید. واكنش ماده G‌با ماده A یا واكنش آن با ماده E در دماهای بالا انجام گرفته و ماده جامد و سیاه رنگ H را به عنوان تنها محصول به دست می دهد. (‌گازها را ایده آل در نظر بگیرید.)
نام و نماد شیمیایی مواد A-H را مشخص كنید
معادلات شیمیایی واکنش های خواسته شده را بنویسید.

A+B= A+C= C+E= B+E
G+F= G+F= G+A= G+E

 

دوم ریاضی و کامپیوتر :K مهره روی یک میز در یک دسته قرار دارند قانون بازی اینگونه است که در هر حرکت باید از یک دسته که بیش از یکمهره دارد یک مهره دور انداخته شود و سپس یکی از دسته ها که بیش از یکمهره دارد را به دو بخش نا تهی تقسیم کنیم کوچکترین K بزرگتر از 1388 را به نحوی بیابید که پس از شروع با K مهره و بعد ا ز چند حرکت بتوان به وضعیتی رسید که روی میز تنها دسته هایی با 3 مهره وجود داشته باشد؟

 

سوم فیزیک و نجوم :فرض کنید یک لوله ی آب از وسط اتاقی رد شده است و از آن آب میگذرد.با چه روشی میتوان بدون قطع لوله به جهت حرکت آب در آن پی برد؟

دوشنبه 25/8/1388 - 15:21 - 0 تشکر 164004

سلام از این که علاقهِ خودتون رو نسبت به این مبحث نشون دادید ممنونم !!!؟

(:

<مسابقه که تموم شد اما سوالا رو بخونید به دردتون می خوره>

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی