انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 2864)
چهارشنبه 13/8/1388 - 15:39 -0 تشکر 162091
انگیزه برای ورود به دانشگاه

سلام به همه دوستای گلم امیدوارم روزهای خوبی رو سپری کرده و پیش رو داشته باشید! من فقط یه سوال داشتم که نیاز به همکاری،نظر و عقیده شما دارم به نظرتون چرا انگیزه دخترها برای رفتن به دانشگاه بیشتر از پسرهاست؟!

چه عاملی باعث میشه که پسرها نسبت به دخترها انگیزه کمتری داشته باشن علیرغم اینکه پسرها بیشتر نیاز به مدرک دانشگاهی دارن چون اصولا هر سازمانی جدا از توانایی خود فرد به مدرک نگاه میکنه حالا همینش برام جالب شده که چرا پسرها با توجه به مسئولیت ها و انتظاراتی که افراد جامعه ازشون دارن چندان راغب به دانشگاه رفتن نیستن آخه چرا؟!!!

ممنون میشم که نظرتون رو در این زمینه بدونم

پنج شنبه 14/8/1388 - 15:59 - 0 تشکر 162217

به نام هستی هستا

سلام دوست عزیز

نگار خانوم از اینکه اولین بحثتو در این انجمن ایجاد کردی بسیار خرسندم و متشکرم

راجع به بحثت...خب کی گفته انگیزه ی خانوما بیشتره واسه ورود به دانشگاه تا آقایون؟؟؟

اتفاقا آقایون باید بیشتر انگیزه داشته باشن که از شر سربازی رفتن خلاص شن

من حس میکنم تعداد خانوما بیشتر از آقایونه و قطعا هم همینطور هست  به همین علت تو دانشگاه هام بیشتر دانشجوی دختر داریم تا پسر

و این فکر نمیکنم این بی انگیزه بودن آقایون رو میرسونه نسبت به درس و دانشگاه

حالا بازم این از دید من بود

اگه واقعا یه همچین چیزی هست دوستان بیان دلیل بیارن بلکه مام قانع شدیم

که واقعا خانوما انگیزشون بیشتره نسبت به آقایون؟!

لحظاتتون لبریز از خاطرات خوش

هميشه بايد رفتني باشه ، تا بودني احساس بشه .  

همراه ما باشيد در :انجمن د انشجويي

    http://img1.tebyan.net/Big/1388/11/1341061741261678981114214248198168411517821.jpg

 

 

 

 

پنج شنبه 14/8/1388 - 22:0 - 0 تشکر 162285

سلام

چون پسرها دغدغه ی سربازی دارن و حتی پس از اتمام درس نه تنها کاری براشون تو رشته ی تحصیلیشان پیدا نمی شه بلکه سربازیشون هم رو دستشون مونده.

جمعه 15/8/1388 - 1:31 - 0 تشکر 162307

به نام خدا -سلام . 

من خودم به عنوان یک پسر با نظر شما مخالفم . ما پسرا انگیزه ی کافی داریم . سربازی نرفتن ، پیدا شغل خوبی که خودش سب ازدواج می شه ، زیر دست مردم کار نکردن و ... . 

دختر خانم ها به دلیل اینکه که حسودی توشونه درس می خونند تا از رفیقو همکلاسی شون نمره شون بیشتر بیشه که در بین پسرا این نزدیک به صفر دیده می شود . 

در انگیزهی درختا بیشتر نیست چون می تونند بی نهایت به توان بی نهایت تو کنکور شرکت کنند . وقتی 4  5سال برای کنکور بخونی خوب بالاخره قبول می شی دیگه ؛ ولی ما چی ، قبول شدی دانشگاه وگرنه سربازی . بعد دوسال وقفه هم مگه می شه کنکور قبول شد . 

در ضمن اگه پسرا بخوان از دخترا بیشتر قبول می شن. پسرا چون آینده زندگی به اونا وابسته است سعی می کندد در رشته هایی درس بخونن که در آینده بتونن در تشکیل خانواده به مشکل نخورن ولی دخترا هر رشته ای جلو دستشون بیاد می رن . آخرش یا درسشون پر می شه و یا منشی و مهمان دار و پذیرش و این جوری می شن . تعداد کمیشون به کار واقعی رشته شون می رسن . 

این نظر منه می تونه درست باشه می تونه غلط باشه و می تونه بینابین باشه ! ولی من بهش اعتقاد دارم. 

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

جمعه 15/8/1388 - 13:26 - 0 تشکر 162353

سلام

اتفاقا به نظر من دخترا چون نمیتونن کار دیگه کنن( مثل سربازی) باید برن دانشگا تا بیکار نباشن!

شنبه 16/8/1388 - 9:0 - 0 تشکر 162433

آخه صادقانه بگم شاید اکثر دخترها به خاطر اثبات استعدادهای خودشون اینقدر درصدد قبولی تو دانشگاه هستن و یا بدون اضطراب برای قبولی تو کنکور تلاش میکنن و به طبع تو رشته خوبی قبول میشن شاید برای دخترها گرفتن کار زیاد مسئله نباشه ولی برای پسرها چرا! آخه فقط دلیل دانشگاه رفتن پسرها همین مسائلی بود که توسط دوستان مطرح شد؟! پس من اینطور نتیجه گرفتم که اکثر پسرها به میل باطنی خودشون انگیزه ای برای دانشگاه رفتن ندارن بلکه اون عوامل خارجی و فشار زندگی که مجبورشون میکنه که سر از دانشگاه در بیارن دلیلی این همه کنجکاوی فقط یه چیز میخوام قبل شروع تحقیقم به یه ذهنیت ثابت برسم و قبلش دارم از نظر دیگران و مشاهداتی که از دور و اطراف از دوست و آشنا دارم شروع میکنم وگرنه تو این مورد مزاحمتون نمیشدم ولی نظر من این بود که گفتم پسرها بیشتر به مدرک احتیاج دارن ولی اینطور که میبینم به اجبار وارد دانشگاه میشن اون هم به خاطر ازدواج، آینده شغلی و خیلی چیزهای دیگه شاید این ها دلایل خوبی برای رفتن به دانشگاه باشه ولی دلایل اصلی نیست من یه چیزی رو میخوام بدونم دلایل یه پسر برای رفتن به دانشگاه فقط همین هاست؟!

يکشنبه 17/8/1388 - 17:59 - 0 تشکر 162626

سلام دوست گرامی

بحث خوبی است اگر دنبال عامل اصلی بگردیم تنها خودت را سبك وراحت كرده ای ولی بااین حال از فاجعه ی بزرگی سخن به میان آورده ای.

وقتی درجامعه ای ارزش های الهی وانسانی جای خودرا به ارزش های اجتماعی ونفسانی می دهند وقتی معیارهای عقلانی زندگی تغییر پیدا می كند، چنین خواهد شد وتبعات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

اگر بخواهیم مقداری بحث برون دینی كنیم باید بگوییم تنها قاضی وحاكم دراین بحث، عقل سليسم همین آدم های جامعه است

عقل سلیم می گوید مرد نان آوراست درخانه ودراجتماع نه زن .این اصلی است كه تنها با سلیقه وخواهش های نفسانی قابل تغییر است.درجامعه وقتی زن را به عنوان كالا دركشورها درنظر گرفتند می طلبد كه كالا دنبال كالاباشد ونان آور شود

وقتی تفكر غلط فمنیسم رواج پیدا نمود تبعات آن بركاركردن زن درخانه خرده گرفت وهمسان بودنش با مرد را بلكه بالاترازمرد را شعار خود قراردادوازاین باران تگرگ فمنیستی سرمبارگ مردها شكست وبیشتر هم می شكند عقل نمی گوید زن بیرون ازخانه كارنكند خیر ولی نه این كه پاجا پای مردان بگذارد. لذا با زن سالاری كه اغلب آن را انكار می كنند، مسؤلان جامعه هم برای اینكه از دنیا عقب نمانند براین امر پا فشردند ودوران خاتمی دوران شروع باران تگرگ فمنیسمی بود.

حال كه زن خود را برتر می داند واغلب خود راشبیه مردان می نماید برای اینكه ازكاركردن درردیف مردان عقب نیفتد لازم دیده است با تحصیلات دانشگاهی خود را به مرد برساند.بنابراین تعداد ورودی های خانم وبدنبال آن انگیزه رقابت درخانم ها زیاد می شود ومردها جای خالی برای جولان درجامعه نمی بینند انگیزه خودراازدست می دهند درهرجایی كه برای كار اقدام می كنند چند خانم به كار گمارده شده است جای بحث زیاد است امام تا كی باران سهمگین فمنیسم ....؟

بترس ازقلم که تعدّي را لازم جلوه مي دهد.

يکشنبه 17/8/1388 - 20:59 - 0 تشکر 162643

به نام خدا -سلام .

 دوست عزیز دیگه برای ما پسرا آبرو نذاشتید که !!

اول اینو باید بگم که هر که دنبال علمه فقط برای پیشرفته و گرنه علم معنا نداره .

در ضمن من برخلاف شما و در راستای نظر قبلی باید بگم که دخترا برای اثبات استعدادشون درس نمی خون برای این درس می خون چون حسودن و نمی خوان کم بیارن . البته یه خورده ... هستند . اگه پسرا نصف اونا می خوندند ، توجه کنید نصف اونا ایران جهان اولی بود . پس ثابت کردن استعداد با حسودی و کم نیاوردن فرق داره .
 بله دلیل اصلی پسرا برای ورود به دانشگاه ازدواج و شغل است نه اینکه تنها دلیل که مجبور باشند برن دانشگاه . پسرا می توانند با سرمایه ای که دارن برن و کار آزاد و حتی بیشتر از شغلی که بعد تحصیلشون در می آرن ، هم در می آرن .
 به نظرمن در حالت کلی به خاطر این دخترا در دانشگاه های ما بیشترن چون به طور نامحدود کنکور می دهند . برای مثال دختری برای سومین کنکور می دهد و قبول می شود و با بچه هاییی که دوبار و یک بار کنکور داده اند و قبول شده اند وارد دانشگاه می شود . البته سه سال عادیه . تا 20 سالم هم رکورد دارند . اما در حالی که پسرا دوسال وقت دارن که البته به دلایل سربازی بچه های نیمه ی دوم که در دوره یپیش دانشگاهی غیر حضوری کنند یک سال وقت دارند که قبول شدند که شدند وگرنه باید برن سربازی . تو سربازی هم که درس خوندن کار حضرت فیله . این امر سب می شه طرف دنبال یک شغل بگرده و قید دانشگاه رو می زنه .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

يکشنبه 17/8/1388 - 21:1 - 0 تشکر 162644

به نام خدا -سلام .

 دوست عزیز دیگه برای ما پسرا آبرو نذاشتید که !!

 اول اینو باید بگم که هر که دنبال علمه فقط برای پیشرفته و گرنه علم معنا نداره .

 در ضمن من برخلاف شما و در راستای نظر قبلی باید بگم که دخترا برای اثبات استعدادشون درس نمی خون برای این درس می خون چون حسودن و نمی خوان کم بیارن . البته یه خورده ... هستند . اگه پسرا نصف اونا می خوندند ، توجه کنید نصف اونا ایران جهان اولی بود . پس ثابت کردن استعداد با حسودی و کم نیاوردن فرق داره .
 بله دلیل اصلی پسرا برای ورود به دانشگاه ازدواج و شغل است نه اینکه تنها دلیل که مجبور باشند برن دانشگاه . پسرا می توانند با سرمایه ای که دارن برن و کار آزاد و حتی بیشتر از شغلی که بعد تحصیلشون در می آرن ، هم در می آرن .
 به نظرمن در حالت کلی به خاطر این دخترا در دانشگاه های ما بیشترن چون به طور نامحدود کنکور می دهند . برای مثال دختری برای سومین کنکور می دهد و قبول می شود و با بچه هاییی که دوبار و یک بار کنکور داده اند و قبول شده اند وارد دانشگاه می شود . البته سه سال عادیه . تا 20 سالم هم رکورد دارند . اما در حالی که پسرا دوسال وقت دارن که البته به دلایل سربازی بچه های نیمه ی دوم که در دوره یپیش دانشگاهی غیر حضوری کنند یک سال وقت دارند که قبول شدند که شدند وگرنه باید برن سربازی . تو سربازی هم که درس خوندن کار حضرت فیله . این امر سب می شه طرف دنبال یک شغل بگرده و قید دانشگاه رو می زنه . برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

دوشنبه 18/8/1388 - 21:11 - 0 تشکر 162844

پسرا مشکل کار دارند مخصوصا دانشگاه آزادی ها

به همین دلیل خیلی از پسرها جذب بازار کار می شوند و دلمشغولی کار را خیلی با خود دارند

چهارشنبه 4/9/1388 - 22:3 - 0 تشکر 165844

آقای حامد....چرا اینقدر بهونه تراشی میکنید ؟

من خودم سال اول دانشگاه قبول شدم اونم دولتی وروزانه

پسرا یا استعداد ندارن یا عرضه درس خوندن ندارن.

ولی من الان تو دانشگاه میبینم پسرای درسخون هم وجود خارجی دارن.

پسرابه جای توجیه بهتره یه کم عقلشون رو بکار بندازن.که خوشبختی تودستشونه اگه درس بخونن.

(البته شرایط افراد متفاوته .)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی