سينما و تلویزیون (بازدید: 5347)
يکشنبه 10/8/1388 - 16:23 -0 تشکر 161662
"زنـدگـینامه محمد رضـا گلزار"

 

 

MBH

 

 

زندگینامه محمد رضا گلزار (بهترین بازیگر مرد)

گلزار اصلا آمده بود که معروف بشود و همین طور هم شد چه زمانی که در گروه آریان به عنوان گیتاریست فعالیت میکرد و چه بعد از آن که به صورت حرفه ای به سینما پیوست.این قادری بود که گلزار را پسندید و سام و نرگس را براساس فیلمی قدیمی در سال 78 ساخت و از حضور او استفاده گرد. گلزار در سال 1354 متولد شد و فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی است.

پس از سام و نرگس که در آن نقش جوانی را بازی می کرد که در آستانه اعدام مورد عفو قار می گیرد . برای بازی در زمانه به کارگردانی حمید رضا صلاحمند (79) انتخاب می شود که یک اثر فوق العاده ضعیف بود . بالای شهر پایین شهر (80) ساخته اکبر خامین هم یک اثر شکست خورده بود و گلزار همچنان به خاطره چهره و جنجالهای مطبوعاتی اش مورد توجه قرار می گیرد تا بازی هایش در آثار سینمایی ، اما فریدون جیرانی با شام آخر در سال 80 موفقیت بهتری برایش فراهم می کند فیلم با بازی کتایون ریاحی گلزار و هاینه توسلی به فروش فوق العاده ای دست پیدا می کند .در این فیلم بود که بازی گلزار برای اولین بار جدی گرفته می شود. پس از آن در سال 81 همزمان در سه فیلم ظاهر می شود چشمان سیاه همکاری دوباره او با ایرج قادری به شمار می رفت که تنها به صرف گیشه ساخته شده بود و با داشتن مهره ای همچون گلزار که آن سالها در اوج شهرت قرار داشت ، هم به این مهم تا اندکی دست می یابد.

زهر هم عسل هم تجربه جوانی به نام ابرهیم شیبانی بود .اما بر خلاف این دو کارکه جنبه تجاری اشان بر جنبه های هنری می چربید بوتیک حمید نعمت ا... هم بازی می کند . فیلم یک داستان اجتماعی را دنبال می کرد درباره دختری (گلشیفته فراهانی ) که آرزوهای طول و درازی در سر دارد و در این میان با پسری آشنا می شود (گلزار)که در بوتیک کار می کند ، آشنایی آنها باعث می شود تا به درون خواسته های جوانی نقب بزنیم که حق خود را از اجتماع پیرامونشان می خواهند اما تاوانی که می پردازند سنگین است.بازی گلزار در این فیلم پخته تر نشان می دهد او اگر فرصتهایی لازم در اختیارش قرار بگیرد می تواند مهره مو ثری باشد.

حضور فیزیکی گلزار این بار نه تنها صرف زیبایی نیست بلکه روند داستان کمک شایانی می کند . از طرفی خارج از دنیا سینما اتفاقاتی چند برای او پیش می آید ، جنجالهای پیرامون کار و زندگی اش دست به نشریات شایعه پرداز بالا می گیرد ، از ادامه فعالیتها ی تبلیغاتی وی جلوگیری به عمل می آید . و در ضمن پس از کش و قوسهایی از گروه آریان جدا می شود .

سال 82 در دو فیلم کما کنار امین حیایی بازی خوبی ارائه می دهد و اکران 13 گربه روی شیروانی که از مضمون و ساختار بسیار متفاوت در سینمای فانتزی بهره می برد ، همراه می شود با رفتن او از ایران ، شایعاتی قوت می گیرند مبنی بر این که دیگر باز نمی گردد ، اما پس از مدتی می آید ولی دیگر شایعات کار خود را کرده بودند .

از ادامه فعالیتهای بازیگری وی ممانعت به عمل می آید و آخرین بازی اش در گل یخ ساخته کیومرث پور احمدی پس از مدتها توقیف در سال 84 به نمایش در می آید که با استقبال خوبی همراه می شود .

محمدرضا گلزار در سال 1381 در فیلمهای بوتیك و چشمان سیاه بازی و سال 1382 را با بازی در فیلم 13 گربه روی شیروانی آغاز كرد.

فیلم شناسی: 
سام و نرگس (ایرج قادری، 1378(.
زمانه (حمیدرضا صلاحمند، 1379(.
بالای شهر، پایین شهر (اكبر خامین، 1380(.
شام آخر ( 1380(.
بوتیك (حمید نعمت الله، 1381(.
چشمان سیاه (ایرج قادری، 1381(.
 13
گربه روی شیروانی (علی اكبر عبدالعلی زاده، 1382(.
 
زهر عسل (ابراهیم شیبانی(.
گل یخ (كیومرث پوراحمد 1383(.
 
آتش بس ( تهمینه میلانی ، 1385(.
شام عروسی (ابراهیم وحیدزاده ،1384.(
فیلم تله (سیروس الوند).

و چندین فیلم دیگر . . .

او به همراه خانواده اش ساکن اندیشه ی ششم محله ی اندیشه ست او یک خواهر و یک خواهر زاده دارد که ساکن آمریکا هستند ... همچنین یک برادر بزرگتر به نام علیرضا دارد که مدیریت یکی از پیک های بادپا را دارد و یک برادر کوچکتر که همه جا همراه برادر بزرگترش محمدرضا هست با نام بردیا که او هم به همراه برادرش عضو تیم والیبال هنرمندان است خودش فرزند سوم خانواده است

محمدرضا گلزار عاشق ماشین bmw است . او عاشق بیلیارد است و هیچ کسی در بیلیارد رقیب او نتوانسته بشود او در خانه اش میز بیلیارد دارد و همیشه بازی میکند ... یکی از هنرمندانی که اقای گلزار با او احساس راحتی می کنند و در مسافرتهای مشترک همیشه هم اتاقی با او هستند بهزاد محمدی است ...

دو بار که به طور ازمایشی در کنکوره سراسری ازاد شرکت کرده بود در رشته مهندسی کامپوتر پذیرفته شد اما سرانجام سال اخر از بین رشته مهندسی معدن و مهندسی مکانیک ،یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد (مکانیک)بعد از قبولی در کنکور برای تدریس به کنکوریها به آموزشگاه ها رفت .

گیتار را بدون استاد یاد گرفته و چند شاگرد خصوصی هم دارد.

نه استقلالیه و نه پرسپولیسی !!!! نه خونه ای در فرشته داره !!!!ونه به طور مجردی زندگی می کنه !!!!

الان هم ساکن سهره وردی است ودر کنار خانواده گرم وصمیمی اش زندگی می کنه.

از مطبوعات فراری است وگریزون از حاشیه به طوری که حتی در مجلس تولد خواهر زاده اش شرکت نکرد تا مبادا حرف و حدیثی در موردش به وجود بیاد. به صدای کویتی پور علاقه بسیار بسیار داره.

در بین فیلم هایش بوتیک را خیلی دوست داره چرا که به گفته خودش ،جهانگیر همون محمد رضا گلزاره!!!

از فیلم بالای شهر و پایین شهر راضی نیست..

           فعلا که تموم شد تا ببنیم در گذر زمان چه اتفاقی های می افته که یاداشت کنم . . .

 

مــــهـرداد

MBH
پنج شنبه 21/8/1388 - 11:4 - 0 تشکر 163298

کی گفته ایشان بهترین بازیگر مرد هستند؟

به جز آتش بس به نظر من بقیه فیلمهایش اصلا چنگی به دل نمی زنه

خیلی مصنوعیه

مخصوصا با اون خند های زورکی که هی تو فیلم کلاغ پر می کردد

پنج شنبه 5/9/1388 - 19:41 - 0 تشکر 166054

فقط چهره،

تیپ  و...

و...

و دیگر هیچ

ساکنان دریا پس از مدتی صدای امواج را نمی شنوند... چه تلخ است قصه ی عادت
شنبه 7/9/1388 - 22:21 - 0 تشکر 166438

ببین کیا شدن سوپر استارای  سینمای ما .مدلای غربی و بی استعداد که فقط بلدن خوب تیپ بزننو خوب ژست بگیرن

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

پنج شنبه 22/11/1388 - 23:25 - 0 تشکر 181834

ازش زیاد خوشم نمیاد فقط بوتیکش خوبه. اصلا بازیگریش خوب نیست همینطور تیپ و قیافش ولی خداییش مو های سرش خیلی باحاله...

 
سه شنبه 11/12/1388 - 0:29 - 0 تشکر 187227

از بازیگران مغروری که به خاطر شهرت هر کاری می کنند، زیاد خوشم نمی یاد!!! (:

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی