انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 591)
سه شنبه 5/8/1388 - 12:37 -0 تشکر 160842
شرکت کنندگان سومین المپیاد جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

در روز شنبه 2 آبان ماه 1388 شرکت کنندگان سومین المپیاد جهانی نجوم از مرکز علوم و ستاره شناسی تهران بازدید کردند.
جمهوری اسلامی ایران
میزبان سومین المپیاد جهانی نجوم در سال 2009  ، سال جهانی نجوم می باشد.
طی این بازدید ابتدا برنامه ای در تالار کهکشان این مجموعه برگزار شد که طی آن ابتدا سخنرانی آقای سیاوش صفاریان پور ، مجری برنامه آسمان شب شنیده شد و سپس تصاویر نجومی آقای اوشین زاکاریان توجه بینندگان را به خود جلب کرد.
در ادامه شاهد نمایش صورت های فلکی در سقف تالار کهکشان بودیم .
 در پایان جناب آقای احمد دالکی ، پدر نجوم آماتوری ایران به سخنرانی پرداختند و مدال خود را بابت عکس های فوق العاده ی آقای اوشین زاکاریان به ایشان هدیه دادند.
پس از اتمام برنامه در تالار کهکشان شرکت کنندگان جهت بازدید از امکانات و تجهیزات مرکز به دو گروه تقسیم شده و به سالن فیزیک و شیمی تشریف فرما شدند.
در پایان بازدید پس از پذیرایی جانانه ،  شرکت کنندگان جهت ضیافت شهردار محترم منطقه یک تهران به دهکده شیان رهسپار شدند.
در طی ضیافت شاهد شور و شعف شرکت کنندگان بودیم  و از این که جمهوری اسلامی ایران توانسته که این المپیاد را به بهترین شکل میزبانی کند خوشحالیم.
محمد حسین حمیدیان
میزبان شرکت کنندگان المپیاد جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

اي شهيد:

کس چون تو طريق پاکبازي نگرفت     با زخم نشان سرفرازي نگرفت

زين پيش دلاورا کسي چون تو شگفت     حيثيت مرگ را به بازي نگرفت

پنج شنبه 7/8/1388 - 0:46 - 0 تشکر 161146


عکس: بنده و مهندس احمد دالکی ، پدر نجوم آماتوری ایران

اي شهيد:

کس چون تو طريق پاکبازي نگرفت     با زخم نشان سرفرازي نگرفت

زين پيش دلاورا کسي چون تو شگفت     حيثيت مرگ را به بازي نگرفت

شنبه 9/8/1388 - 0:12 - 0 تشکر 161430

در روز شنبه 2 آبان ماه 1388 ، مطابق با 24 اکتبر 2009 میلادی شرکت کنندگان سومین المپیاد جهانی نجوم از مرکز علوم و ستاره شناسی تهران بازدید کردند.
جمهوری اسلامی ایران میزبان سومین المپیاد جهانی نجوم در سال 2009  ، سال جهانی نجوم می باشد. در المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیك تیم‌های دانش‌آموزی 20 كشور جهان حضور داشتند كه هر یك از كشورهای شركت كننده دارای تیم‌های 5 نفری از دانش‌آموزان 16 تا 18 سال بودند.
در این المپیاد كشورهایی اعم از
لهستان، یونان، برزیل، كره جنوبی و چین حضور داشتند و همچنین سرپرستان تیم‌های اعزامی به تهران در هتل اوین مستقر شدند.المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیك در 2 بخش آزمون عملی و تئوری برگزار شد؛ در آزمون تئوری 18سؤال در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته و در بخش عملی به دلیل صاف بودن آسمان در استان سمنان، این رقابت در این استان برگزار شد.در اواخر این المپیاد شرکت کنندگان از مرکز علوم و ستاره شناسی تهران بازدید کردند که شرح وقایع گذشته در این مرکز به ترتیب زیر می باشد. پس از ورود شرکت کنندگان محترم به این مرکز ، ابتدا برنامه ای در تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار شد.در ابتدا تلاوتی چند از آیات قرآن کریم به سمع و نظر حضار در سالن رسید و به دنبال آن سرود پر افتخار جمهوری اسلامی ایران پخش شد که در آن فضای علمی ، لرزه بر اندام هر ایران دوستی می انداخت.

طی این برنامه ابتدا سخنرانی جناب آقای سیاوش صفاریان پور ، مجری برنامه آسمان شب شنیده شد.آقای صفاریان پور پس از خوش آمدگویی به شرکت کنندگان سومین المپیاد جهانی نجوم ، درباره ی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران و سابقه آن ، توضیخات کامل و ارزنده ای دادند. در ادامه کلیپی جالب از امکانات مرکز علوم و ستاره شناسی تهران همراه با موسیقی متنی آرامش بخش ، پخش شد. سپس تصاویر نجومی آقای اوشین زاکاریان توجه بینندگان را به خود جلب کرد. این تصاویر از آثار باستانی ایران در پناه آسمان شب تهیه شده بود و آنقدر زیبا بود که تمامی حضار ، همچنین مهندس احمد دالکی ، پدر نجوم آماتوری ایران را به وجد آورد.
در امتداد این برنامه شاهد نمایش صورت های فلکی در سقف تالار کهکشان بودیم ، که با توضیخات کاملی همراه بود.
در پایان
جناب آقای مهندس احمد دالکی ، پدر نجوم آماتوری ایران به سخنرانی پرداختند و مدال افتخار خود را بابت عکس های فوق العاده ی جناب آقای اوشین زاکاریان به ایشان هدیه دادند.نکته ی جالبی که توجه همگان را جلب کرد این بود که آقای زاکاریان در تصاویر نجومی خود توجه خاصی به صورت فلکی جبار داشتند و هنگامی که دلیل این توجه ویژه به صورت فلکی جبار از ایشان پرسیده شد در جواب عنوان کردند که این صورت فلکی نمادی از زیبایی در عکس های ایشان می باشد و با وجود آن ، عکس ها دلنشین تر می گردد.پس از اتمام برنامه در تالار کهکشان شرکت کنندگان جهت بازدید از امکانات و تجهیزات مرکز به دو گروه تقسیم شده و به سالن فیزیک و شیمی تشریف فرما شدند. طی این بازدید راهنمایان محترم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران به ارائه توضیحاتی در مورد کارکرد هر کدام از امکانات این مرکزپرداختند.
در پایان بازدید ، پس از پذیرایی جانانه ،  شرکت کنندگان جهت 
ضیافت شهردار محترم منطقه یک تهران به دهکده شیان رهسپار شدند.
طی این ضیافت شاهد شور و شعف شرکت کنندگان بودیم  و از این که جمهوری اسلامی ایران توانسته که این المپیاد را به بهترین شکل میزبانی کند خوشحالیم.عکس: بنده و مهندس احمد دالکی ، پدر نجوم آماتوری ایران

محمد حسین حمیدیان
میزبان شرکت کنندگان سومین المپیاد جهانی نجوم در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

اي شهيد:

کس چون تو طريق پاکبازي نگرفت     با زخم نشان سرفرازي نگرفت

زين پيش دلاورا کسي چون تو شگفت     حيثيت مرگ را به بازي نگرفت

شنبه 9/8/1388 - 15:11 - 0 تشکر 161492

اول این که ...

بابا حالا یک عکس گرفتیا ...!! چند بار میذاری رو سایت آخه ( شوخی کردم)

دوم این که ...

ما به آقای حمدیان افتخار می کنیم که میزبان بچه های المپیادی بوده اند ( ما خودمان فکر می کنیم که حضور ایشان در آن جا از برکات حضورش در انجمن نجوم بوده است حالا هی بگید بیام اینجا مطلب بزاریم که چی بشه... ببینید تا کجاها می تونید برید!!)

سوم این که ...

از آقای حمیدیان دعوت می کنیم تا در یکی از جلسات انجمن حضور پیدا کنند و به طور مفصل شرح ماجرا را بدهند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی