فرهنگ پایداری (بازدید: 1185)
يکشنبه 3/8/1388 - 1:31 -0 تشکر 160500
خودكفایی و خودباوری امروز مرهون دفاع مقدس است

سرهنگ پاسدارمحمد احراری مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت:: دوره هشت ساله دفاع مقدس، جنگ محسوب نمی شود بلکه دفاع است زیرا ایران مورد حمله قرار گرفته  بود و از آنجایی که دفاع حق طبیعی هر فرد در  برابر حمله است، ما موظف به دفاع بودیم.

 

 

به گزارش سایت ساجد به نقل از خبرگزاری مهر،وی تصریح کرد: دبیر کل سازمان ملل در همان موقع در سخنان خود به این مطلب اشاره کرد که ایرانیان در موضع دفاع بودند و از این جهت دفاع ما در برابر حمله دشمن کاملا عقلانی و شرعی بوده است.

احراری با اشاره به این مطلب که دفاع مقدس برگرفته از نهضت عاشوراست، افزود: روایتگران عاشورا حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بودند که بلافاصله پس از جنگ به ایراد خطبه پرداختند و این مسئله باعث متفاوت بودن عاشورا با دیگر جنگهای  تاریخی از جمله صفین است و در رابطه با دفاع مقدس که سرشار از آموزه ها و انگیزه های عاشورایی است باید به ذکر تاریخ شفاهی دفاع مقدس بپردازیم.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در ادامه گفت: باید آثار دفاع مقدس و معنویتهای حاصل شده را حفظ کرد و به تولید علم و نرم افزارهای گوناگون در این راستا پرداخت تا نسل امروز نیز با دفاع مقدس و جوانان آن روز بیگانه نباشند.

وی در خصوص دستاورد های دفاع مقدس به خود کفایی نظامی اشاره کرد و گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس جهت راه اندازی ابزار دفاعی و تعویض قطعات آن منتظر ورود کارشناسان و مستشاران آمریکایی بودیم اما امروز  در صحنه نظامی 100درصد ابزار دفاعی و سلاح های شخصی داخل ایران با دقت عمل بالا تولید می شود و حتی به مرحله صادرات نیز رسیده است.

احراری با اشاره به خود باوری به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای دفاع مقدس است، گفت: انسان هایی که در آن دوران سختی های بسیاری را متحمل شدند پس از آن دست به کارهای خارق العاده ای زدند، به طور مثال ایجاد سد کرخه بزرگترین سد ایران توسط رزمندگان اسلام، همچنین فعالیتهای چشمگیر آنان در رابطه با سوخت هسته ای متاثر از خودباوری حاصل شده از دفاع مقدس است.
 
 
منبع:سایت ساجد

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 3/8/1388 - 1:33 - 0 تشکر 160501

وزیر دفاع : هشت سال دفاع مقدس درخشان‌ترین مقطع تاریخ ایران زمین

سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم معارفه سردار سرتیپ پاسدار احمد وحید دستجردی جانشین وزیر دفاع طی سخنانی، با گرامیداشت هفتة دفاع مقدس از حماسه بی‌بدیل و مقاومت كم نظیر مردم ایران در طول هشت سال دفاع مقدس بعنوان درخشان‌ترین مقطع تاریخ كشورمان یاد كرد و افزود: انقلاب فرهنگی واقعی در این دوران شكل گرفت.

به گزارش اداره كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع ، سردار وحیدی وحدت و برادری، مقاومت و پایداری، ایثار و شهادت‌طلبی ، صداقت و پاكی، خلوص و بی‌‌ادعایی، معنویت و توكل به ذات اقدس الهی ، بصیرت و ولایت‌پذیری و تمسك به سیرة نبوی و رفتار علوی را از مهمترین ارزشهای ایام دفاع مقدس و این انقلاب فرهنگی برشمرد و تصریح كرد: فضای كنونی كشور بیش از هر زمان به این ارزشهای متعالی نیازمند است.
وی تاكید كرد احیای كامل این ارزشهای حیات‌بخش كه با خون شهیدان، فداكاری جانبازان، مقاومت آزادگان و صبوری خانواده‌های معظم آنان گره خورده است، پویایی ، تحرك، نشاط و صلابت جامعه را تضمین خواهد كرد.
وزیر دفاع رشد و بالندگی ، جهش و پویایی، خودباوری و خودكفایی صنعت دفاعی را ناشی از تمسك به ارزشهای دفاع مقدس دانست و گفت: امروز اگر ماهواره و ماهواره‌بر، موشك سجیل، هواپیمای آذرخش و صاعقه و انواع تجهیزات مدرن و پیشرفته توسط متخصصان افتخارآفرین وزارت دفاع با موفقیت به منصة ظهور می رسد، ناشی از حاكمیت تفكری است كه ریشه در ارزشهای دفاع مقدس دارد.
سردار وحیدی گفت: از مهمترین راههای اجرای فرامین و تدابیرفرماندهی معظم كل‌ قوا، مبنی بر خلق جدید، ایجاد شتاب و جهش با بهره‌گیری از راههای میان‌بر، تقویت بازدارندگی و افزایش غرور ملی، در بازگشت واقعی به ارزشهای دفاع مقدس نهفته است .
وزیر دفاع تصریح كرد: تلاش سربازان و فرماندهان سنگر صنعت دفاعی در وزارت دفاع معطوف به این نگاه راهبردی و اثرگذار می باشد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطرة رشادتها، جانبازیها، خلوص، پشتكار، مدیریت و كارآمدی وزرای دفاع شهید ، شهیدان چمران، فكوری و نامجو و دیگر شهدای عرصه صنعت دفاعی گفت: دفاع مقدس بستری بود تا در آن ناب‌ترین خلاقیتها و استعدادهای فرزندان این مرز و بوم برای دفع تجاوز و نیل به استقلال و خودكفایی ظهور و بروز یابد و شهیدان این دوران حماسی مظهر راستین این جهاد و حركت مقدس بودند.
وی درپایان، هفته دفاع مقدس را فرصت مغتنمی برای آشنایی نسل سوم انقلاب با ارزشهای مقدس و مضامین ارزشمند دفاع مقدس دانست و تاكید كرد: با بهره‌گیری حداكثری از ابزارهای هنری و رسانه‌ای ، می‌بایست فرهنگ دفاع مقدس را در همة سطوح جامعه نهادینه كرد.همچنین در این مراسم دكتر مظفری‌نیا نیز بعنوان رئیس جدید دانشگاه صنعتی مالك اشتر معرفی گردید.
منبع:سایت وزارت دفاع

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 3/8/1388 - 1:35 - 0 تشکر 160503

 سرتیپ محمدحسن باقری:خودکفایی و خودباوری امروز مرهون دفاع مقدس است

سرتیپ محمدحسن باقری:
خودکفایی و خودباوری امروز مرهون دفاع مقدس است


معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس با گرامی‌داشت یادوخاطره شهیدان والامقام، دفاع مقدس را منشأ برکات و ثمرات فراوانی دانست.
به گزارش حیات به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، سرتیپ محمدحسن باقری با برشمردن دستاوردهای جنگ 8 ساله تصریح کرد: جنگ تحمیلی برای ما دانشگاه کاملی بود که در آن پایه‌های اعتماد به نفس و خودباوری شکل گرفت و ملت غیور ایران به مرحله‌ای از خود اتکایی دست یافتند که امروز بدون نیاز به بیگانگان روی پای خود ایستاده‌اند.
این رزمنده 8 سال دفاع مقدس اخراج مستشاران نظامی و قطع دخالت بیگانگان در امور داخلی کشور را آغاز مرحله خودکفایی کشور عنوان کرد و افزود: در شرایطی که کلیه تجهیزات نظامی و ادوات و جنگ‌افزارها از خارج تهیه می‌شد و کارشناسان خارجی راه‌اندازی و تعمیر آن را برعهده داشتند با اخراج آنان کوچک‌ترین لطمه‌ای به توان رزمی و دفاعی ما در جنگ تحمیلی وارد نشد.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: با توان و همت والای کارشناسان و اندیشمندان داخلی و نخبگان کشور، امروز به مرحله‌ای از رشد و پیشرفت دست یافته‌ایم که بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و تجهیزات نظامی در داخل به تولید می‌رسد.
سرتیپ باقری افزود: انواع مهمات موردنیاز سلاح‌ها و جنگ‌افزارهای مختلف، توپ‌ها، خودروهای سبک و سنگین، تفریزها و تانک‌ها در نیروی زمینی ارتش با همکاری متخصصان توانمند وزارت دفاع ساخته و به تولید رسیده است و تمامی یگان‌های این نیرو در اقصی نقاط کشور به سلاح‌ها و مهمات ساخت داخل مجهز شده‌اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود توانمندی‌های حاصل شده را سبب تقویت توان روحی کارکنان خواند و از آمادگی رزمی نیروها تحت هر شرایطی خبر داد.
سرتیپ باقری خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش درحال حاضر در آماده‌ترین وضعیت رزمی خود قرار دارد و آموزش‌ها و تمرینات نظامی کلاسیک و ناهمگون همچنان در این نیرو برای مقابله با هرگونه تهدید احتمالی دنبال می‌شود.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به طرح تحول ساختار این نیرو اضافه کرد: سازماندهی جدید نیروی زمینی ارتش براساس نیاز صحنه جنگ آینده طراحی شده است، نیروها تحت هر شرایطی قابلیت اجرای رزم کلاسیک و ناهمگون را در هر منطقه، زمین و شرایط جوی خواهند داشت.
پایان پیام

منبع:تهران حیات

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 3/8/1388 - 1:39 - 0 تشکر 160504

فلاحت‌پیشه در گفتگو با فارس:
دفاع مقدس باعث خودكفایی نظامی و خود اتكایی اقتصادی ایران شد

خبرگزاری فارس: عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به دستاورد‌های گسترده دوران دفاع مقدس، گفت: تجربه دفاع مقدس باعث خودكفایی در زمینه نظامی و خود اتكایی در زمینه اقتصادی ایران شد.


حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در آستانه هفته دفاع مقدس این دوران را بزرگترین آرمان انقلاب اسلامی ایران دانست.
وی افزود: در زمانی كه هنوز ساختارهای نظامی در كشور ما سامان لازم را نگرفته بود یك جنگ تمام عیار از سوی برخی كشور‌ها كه دیكتاتور منطقه یعنی صدام را همراهی و احساس می‌كردند انقلاب ما پیام تغییر برای برای آنان در بردارد، علیه ایران شكل گرفت.
عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینكه انقلاب ما پدیده‌ای بود كه در معادلات شرق و غرب نمی‌گنجید، اظهار داشت: انقلاب ایران چون نه شرقی و نه غربی بود در نوع خو بی‌بدیل است.
نماینده اسلام آباد غرب درباره دستاوردهای دفاع مقدس تصریح كرد: ایران در این جنگ بدون آنكه به جایی حمله كند به یك پیروزی اساسی در زمینه دفاع به دست آورد چراكه در معادلات قدرت، پیروزی در دفاع باارزش‌تر و با اهمیت‌تر از دستاورد در تهاجم و تجاوز است.
وی خاطر نشان كرد: 36 كشور دنیا در آن جنگ تحمیلی علیه ایران قرار گفته بودند كه همگی صدام را پشتیبانی می‌كردند و در این شرایط بود كه ایران توانست به این پیروزی بی نظیر دست یابد.
فلاحت پیشه یادآور شد: تجربه دفاع مقدس باعث خودكفایی در زمینه نظامی و خود اتكایی در زمینه اقتصادی ایران شد.
عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینكه امروز دستاوردهای نظامی ما با تكنولوژی‌های به روز دنیا همخوانی دارد، تاكید كرد: اگر این دستاورد‌ها نبود شاید تا به حال ایران بارها مورد تهاجم دشمنان قرار می‌گرفت.
نماینده اسلام آباد غرب افزود: ایران امروز با اتكا به دستاوردهای دفاع مقدس، قدرت اول منطقه از لحاظ نظامی است.
فلاحت پیشه جذب و ساماندهی نیروهای دوران دفاع مقدس برای سازندگی و پویایی كشور را از دیگر دستاوردهای این دوران برشمرد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 3/8/1388 - 1:40 - 0 تشکر 160505

واگذاری صدها سامانه شبیه‌ساز انواع سلاح‌ها به یگان‌های ارتش در آستانه هفته دفاع مقدس،تحقیقات و جهاد خودكفایی نیروی زمینی ارتش صدها سامانه شبیه‌ساز انواع سلاح‌ها و تجهیزات نظامی را در اختیار یگان‌های این نیرو قرار می‌دهد كه استفاده از این سامانه‌ها تاثیر بسزایی در روند آموزش نیروها خواهد داشت.
سرهنگ زواره‌ای معاون تحقیقات و جهاد خودكفایی نیروی زمینی ارتش با اعلام این خبر گفت:انواع سلاح‌های شبیه‌ساز پدافند هوایی،ضدتانك،توپخانه صحرایی و انواع خمپاره‌اندازها از جمله این سامانه‌های شبیه‌ساز می‌باشند.
وی همچنین درباره تاثیر این سامانه‌های شبیه‌ساز در روند فعالیت‌های نیروی زمینی ارتش عنوان كرد:تاثیر سامانه‌های شبیه‌ساز را می‌توان به طور مستقیم در ارتقاء بنیه آموزشی كارمندان،كاهش هزینه‌های آموزش، افزایش سطح مهارت نیروها و فراگیری سریع آموزش‌ها و عملیاتی نمودن آن كه نهایتا منجر به افزایش توان رزمی می‌گردد،دید.
وی درباره نهضت قطعه‌سازی تصریح كرد:ضمن این‌كه نهضت خودكفایی و خوداتكایی در قطعه‌سازی با همان آهنگ سریع خود در حال انجام است،روند تحقیقات را نیز در راستای تعمیرات،بازسازی و بهینه‌سازی دنبال كرده‌ایم تا این نهضت به طور گسترده و كامل تداوم پیدا كند. معاون تحقیقات و جهاد خودكفایی نیروی زمینی ارتش ادامه داد:تاكنون در سال جاری 9 پروژه تحقیقاتی خاتمه یافته و به مرحله تولید رسیده است كه محصول آن به یگان‌های عملیاتی تحویل شده است،4 پروژه دیگر نیز در شش ماهه دوم سال جاری به تولید خواهد رسید.در ضمن ده‌ها پروژه‌ تحقیقاتی در حوزه رزم زمینی در حال انجام است كه بخشی از آن‌ها تا پایان سال جاری خاتمه یافته و از سال آینده به تولید انبوه می‌رسد.
وی گفت:فعالیت‌های عمده این نیرو در دو حوزه تحقیقاتی و خودكفایی به موازات هم ادامه دارد و پروژه‌های تحقیقاتی در لبه‌های فناوری روز انجام می‌شود تا قابلیت‌های عملیاتی بسیار بالایی را متناسب با فناوری‌های نوین نظامی دنیا در سطح نیروی زمینی ارتش ایجاد نماید. وی تاكید كرد:تمامی پروژه‌های تحقیقاتی كه هم‌اكنون در حال تعریف است بر مبنای نیازمندی‌ها و الزامات تاكتیكی نیروهای عملیاتی انجام می‌شود و به همین دلیل تاثیر چشم‌گیری در ایجاد بازدارندگی دارد.
تحقیقات و جهاد خودكفایی نیروی زمینی ارتش تاكنون كار طراحی و ساخت تانك ذوالفقار،نفربر كبری، تانك‌بر فوق سنگین ببر 400، نفر برهای چرخدار بی‌تی‌آر،خودروی شنیدار چند منظوره صیاد،خودروی اورال حامل راكت‌انداز كاتیوشا و انواع چترهای پرش را در كارنامه خود ثبت نموده كه اكثر آن‌ها تولید انبوه و تحویل یگان‌های این نیرو گردیده‌اند و در كنار این فعالیت‌ها،نهضت قطعه‌سازی را نیز به شكل گسترده همچنان ادامه می‌دهد.

منبع:www.siasatrooz.ir   

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی