فرهنگ پایداری (بازدید: 470)
يکشنبه 3/8/1388 - 1:28 -0 تشکر 160498
واردات بی رویه،خودكفایی زمان جنگ را زیر سوال می برد

واردات بی‌رویه و قاچاق گسترده خودكفایی سال‌های جنگ تحمیلی را زیر سوال برده‌است؛ این خودكفایی دستاورد تلاش كارگران در 8 سال جنگ تحمیلی بود؛ اگر به خودكفا شدن ادامه داده بودیم، ایران امروز می‌بایست قطب صنعتی منطقه می‌شد.

 

 ایلنا: دبیركل خانه كارگر گفت: عده‌ای با واردات بی‌رویه و قاچاق گسترده تولیدات خارجی به داخل كشور، خودكفایی سال‌های جنگ تحمیلی را زیر سوال برده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در مراسم یادواره شهدای جنگ تحمیلی شهرستان ورامین، گفت: با تمرینی كه درسالهای جنگ تحمیلی در رابطه با خودكفایی و عدم وابستگی به تولیدات خارجی انجام دادیم امروز حداقل ایران می‌بایست به یك قطب صنعتی در منطقه تبدیل می‌شد.

 

 

ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 3/8/1388 - 1:29 - 0 تشکر 160499

وی افزود: متاسفانه به جای حفظ این خودكفایی و توسعه آن در سال‌های پس از جنگ، مشاهده می‌كنیم كه عده‌ای به نام تجارت و بازرگانی مرزها و بازارهای كشور را به روی محصولات خارجی گشوده‌اند و این دستاورد بدست آمده از كار و تلاش كارگران را به باد داده‌اند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: درحالی كه امروز یك به یك كارخانه‌ها تولیدی فعال در زمان جنگ تعطیل شده و یا در معرض تعطیل شدن قرار دارند معلوم نیست كه سود میلیاردی حاصل از این عمل به اصطلاح تجاری در كجا سرمایه گذاری می‌شود.

محجوب افزود: امروز اگر زمزمه تحریم فروش كالاهایی چون بنزین به ایران شنیده می‌شود باید به جای ترسیدن مانند همان سال‌ها راه خودكفایی را طی كنیم و از قربانی كردن باقیمانده واحدهای صنعتی و تولیدی كه برای منفعت طلبی شخصی گروه‌ كوچكی واردكننده و قاچاقچی انجام می‌شود جلوگیری كنیم.

وی با یادآوری اینكه كارگران كارخانه‌ها در سالهای جنگ زیر بارش بمب و موشك برای خودكفایی اقتصادی كشور می‌كوشیدند و همه گونه خطر را بجان می‌خریدند، افزود: برای مثال در همان سال‌ها یكی از كارخانه‌های اراك هدف موشك قرار گرفت و عده‌ای از كارگران آن كشته و مجروح شدند اما چند ساعت بعد مابقی كارگران بدون توجه به حادثه اتفاق افتاده و یا احتمال تكرار آن به كار خود بازگشتند.

به گفته محجوب این از خودگذشتگی و فداكاری كارگران حاضر در محیط‌های كار درحالی بود كه بخش از قابل توجهی از آنها همزمان در مناطق جنگی مشغول نبرد بادشمن و پاسداری از كشور بودند.


این فعال كارگری تا امروز كه نزدیك به دهه از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد هیچ اقدامی در خصوص برزگداشت كارگرانی در راه دفاع و خودكفایی شهید شده‌اند انجام نشده‌‌است.


محتوای برنامه‌های صدا وسیما از راه شهیدان جداست


در این مراسم هادی رضازاده، دبیر اجرایی خانه‌كارگر ورامین با انتقاد از اینكه محتوای تبلیغات رسانه ملی در رابطه با جنگ تحمیلی با راه شهیدان متفاوت است، گفت: در برنامه‌های صداوسیما به خصوص سریال‌های خارجی نوعی انحراف از مسیر شهیدان به‌چشم می‌خورد.


وی افزود: به عنوان مثال اگر هزینه‌ای كه بابت دوبله و پخش سریال افسانه جومونگ اختصاص یافته است بابت تهیه و پخش سریالی در رابطه با زندگی شهدا و جنگ تحمیلی پخش می‌شد به مراتب بهتر بود.


رضازاده گفت: رسانه ملی باید برای سرگرم كردن مردم به جای پخش برنامه‌هایی با محتوای فرهنگ غیر ایرانی، برنامه هایی با محتوای فرهنگ ایرانی تهیه و پخش كند.


وی همچنین در خصوص انتقادهایی كه از سوی گروه‌های سیاسی مختلف به تشكیلات خانه كارگر می‌شود، گفت: خانه كارگر تشكلی‌است كه در سی سال گذشته در چهارچوب قانون اساسی پیگیری مسائل صنفی كارگران را برعهده داشته و همواره از اینكه به تریبونی تبلیغاتی برای رد و توجیه برنامه‌، عملكرد و یا سیاست دولتها تبدیل شود پرهیز داشته است.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 3/8/1388 - 17:19 - 0 تشکر 160600

باسلام 

حرف های آقای محجوب حرف نداره

باید به جای ترسیدن مانند همان سال‌ها راه خودكفایی را طی كنیم .

در سالهای جنگ زیر بارش بمب و موشك برای خودكفایی اقتصادی كشور می‌كوشیدند و همه گونه خطر را بجان می‌خریدند.

این حرفها مارو یاد پافشاری مردم و دولت در دفاع از حقوق هسته ای می اندازه که بدون هیچ ترسی جلوی دشمنان ایستادن و آبروی رفته ایران را دوباره خریدند و آماج تهمت ها، بی تدبیری در سیاست خارجی و... قرار گرفتن تا خودکفا باشیم و سر جلوی دشمنان خود خم نکنیم. یاد پوشیدن  لباس کارگری توسط رئیس جمهور افتادم، این یعنی ادامه دادن راه انقلاب و اهداف آن،یعنی راه کسانی که برای بی نیازی این کشور خون دادند ادامه دارد.

در مورد حرف های آقای رضازاده باید گفت آقاجان حضرت امام (ره) و اندیشه های ایشون رو فرستادم موزه خون شهدا که دیگه این حرف هارو نداره.

من از خون شهیدان شرم دارم     که خلقی را به خود سرگرم دارم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی