انجمن ها > انجمن انگليسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
انگليسي (بازدید: 1254)
چهارشنبه 29/7/1388 - 15:33 -0 تشکر 159754
زبان انگلیسی در مدارس

به نام دوست که هرچه داریم از اوست

 

این اولین مطلبیه که من دارم توی این انجمن ثبت میکنم واین مطلب هم فقط یه گله از آموزش پرورشیای محترم که مربوطه به درس زبان انگلیسی  توی مدارس.

 و اما این که چرا باید کتابای زبان انگلیسی توی مدارس راهنمایی و دبیرستان طوری باشن که  بچه ها هیچ علاقه ای بهش نشون ندن . البته نه همه ولی اکثرا. کیه که از زبا ن انگلیسی بدش بیاد ولی با این کتابایی که توی دوره ی راهنمایی و  دبیرستان تدریس میشن علاقه منداروهم بی علاقه میکنن.

و این که وقتی یه دانش اموز ایرانی از دبیرستان فارغ التحصیل میشه اگه هیچ کلاس زبانی نره یه جمله ی انگلیسی هم نمیتونه صحبت کنه . درصورتی دانش اموزان عراقی کاملاوضعیتشون برعکسه یعنی بعد از فارغ التحصیل شدن  خیلی خوب میتونن انگلیسی حرف بزنن. (اینو از یه منبع معتبر میگم)

 میخوام بگم ما اول باید بتونیم انگلیسی صحبت کنیم بعدازاون بتونیم بنویسیم . فکر میکنید اگه ما از بچگی فارسی صحبت کردن یادنمیگرفتیم چی جوری میتونستیم به این راحتی فارسی بنویسیم؟اگه  مسئولین محترم کتابای زبان رو از دوره ی راهنمایی اصلاح کنن فکر میکنم دیگه دانش اموزا مشکلی با این درس نداشته باشنواما این یه درد دل از یه دانش اموز سوم دبیرستان بود که به نمایندگی از تعدادزیادی از همکلاسیها ودانش اموزای اطرافم نوشتم.

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد * نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهدساخت *

 ولی بسیار مشتاقم که از خاک گلویم سوتکی سازد * به دست کودکی گستاخ و بازیگوش*

و او یکریزو پی در پی دم گرم و چموش خویش را بفشارد برگلویم سخت * و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد *

بدین سان بشکند در من * سکوت مرگبارم را ......

 ***دکتر علی شریعتی ***

چهارشنبه 29/7/1388 - 21:6 - 0 تشکر 159828

ببینید انگلیسی از علاقه شروع میشه .

حرف شما هم درسته اما علاقه نقش بسیاری داره .

من خودم کلاس زبان رفتم اما قبل از اون علاقه شدیدی داشتم و استعدادم توی انگلیش در حد گلیم از آب کشیدن خوب بود . اما من میخواستم برم کلاس که بهتر بشه .

کتابا از نظر من مشکلی ندارن . اگر شما از همون اول دبیرستان تمامی لغات هر درس که آخرش میاد رو حفظ میکردید در معنی کردن مشکل نداشتید .

و اینکه میرسیم به گرامر . خب گرامر در انگلیسی یه بحث خیلی کوچیکه . گرامر مثل فرمول ریاضیه باید با کار کردن یاد گرفت و توی ذهن سپرد . وقتی گرامر رو یاد گرفتید در طی دو ماه بعدش معانی رو هم که یاد گرفتید میتونید در ترجمه ی متن های همون کتاب سوم دبیرستان راحت باشید .

من چون تجربه دارم و همکلاسی های خودم رو دیدم میدونم که بیشترین مشکل اونا دایره ی لغات هست . بعدش هم گرامر .

در ضمن شما یکی از برگه هایی که دبیرتون امتحان گرفته رو ببیینید و طبق همون با خودتون کار کنید .

تا اونجایی که من یادمه اولین بخش سوال جملاتی هست که وسطش جای خالی داره و از کلمات داده شده باید پر کنید . خب همین اول کار شما نیاز دارید تا معانی رو بلد باشید .

همون سوال فکر کنم پنج نمره داره از چهل نمره اگه باشه .

بقیه توصیه ها رو دوستان دیگه بگن . بنده در حد خودم گفتم .

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

پنج شنبه 30/7/1388 - 0:32 - 0 تشکر 159861

Shadasmaعزیز

سلام

منم با صحبتهای چلسی گرامی کاملا موافقم.

در مورد نگارش کتاب و سبکش هم با شما موافقم. اما سال دیگه که برید انشاءالله تغییر میکنه.زمان خودم وقتی پیش دانشگاهی رفتم کلی ذوق زده شدم!

به نظر منم مشکل اصلی در ضعف صحبت کردن، کم بودن دایره ی لغت هست. من تا قبل از دانشگاه هیچ کلاسی نمیرفتم اما با حفظ کردن لغات پایه دو و سه و پیش، میتونستم یه چیزایی خیلی جزئی سر هم کنم!.

یادمه تو مدینه النبی با دختر 12 ساله ی هندی، انگلیسی صحبت میکردم که فکر نمیکنم چنین توانایی برای یک نوجون ایرانی ممکن باشه!

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

شنبه 2/8/1388 - 0:23 - 0 تشکر 160288

من با صحبت های دوستمون shadasma تا حد زیادی موافقم. کتابهای انگلیسی میتونست جذاب تر از این طراحی بشه. شما طراحی interchange رو با headway مقایسه کنید. البته این به سیک آموزش برمیگرده و تفاوت فقط ظاهری نیست، بلکه پشت این طراحی ها برنامه آموزشی متفاوت وجود داره که ظاهر رو متمایز کرده.

"یادمه تو مدینه النبی با دختر 12 ساله ی هندی، انگلیسی صحبت میکردم که فکر نمیکنم چنین توانایی برای یک نوجون ایرانی ممکن باشه!"

میدونید هندی ها در منزل انگلیسی صحبت میکنن! از بچگی! یعنی بعد از اینکه انگلستان اونجا رو مستعمره خودش کرد در بیشتر مناطق هند (غیر از بخش های خیلی محروم جنوبی) مردم انگلیسی را به عنوان زبان مادری یاد میگیرن. یعنی اینطور نیست که مثلا کلاس زبان برن. دلیلش هم اینه که در هند (فکر میکنم) 32 زبان رسمی وجود داره. بنابراین مثلا تامیل ها که برن چنای یا کرلا دیگه نمیتونن به زبان محلی خودشون صحبت کنن. انگلیسی میشه تنها راه ارتباط. (حسابش رو بکنین مثلا شما از تهران برین مشهد و مردم دیگه زبونتون رو نفهمن!) خلاصه جریان انگلیسی هندی ها اینه و قابل قیاس با ما نیستند. اما عراقی ها رو میشه مقایسه کرد با ما. یعنی این قیاس منطقی ه و اگر این همه تفاوت بین دانش آموزان ایرانی و عراقی باشه واقعا باید فکری به حال این قضیه کرد.


سه شنبه 5/8/1388 - 20:17 - 0 تشکر 160931

همه گی به نحوی درست گفتید شاید با حفظ کردن کلمات  بتونیم کمی دست و پا شکسته انگلیسی حرف بزنیم ولی به هرحال نه به اندازه ی دانش اموزان در کشورهای دیگه

نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد * نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهدساخت *

 ولی بسیار مشتاقم که از خاک گلویم سوتکی سازد * به دست کودکی گستاخ و بازیگوش*

و او یکریزو پی در پی دم گرم و چموش خویش را بفشارد برگلویم سخت * و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد *

بدین سان بشکند در من * سکوت مرگبارم را ......

 ***دکتر علی شریعتی ***

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی