انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 1081)
چهارشنبه 22/7/1388 - 18:32 -0 تشکر 158395
نقدی بر طنز مسافران

من این سریال را خیلی کم تماشا کردم  و از ماه مبارک رمضان به بعد اصلا این مجموعه را ندیدم،نقد من به همون چند قسمتی که دیدم،برمی گردد و امیدوارم منصفانه باشد و در ضمن من زیاد اطلاع ندارم.

قبل از نقد این مجموعه طنز مطلبی را می خواهم بگویم و آن اینکه متاسفانه برداشت های منفی بیشتر از برداشت های مثبت است و تمامی نکات خوب جای خود را به کلمات بی استفاده وبد می دهد و خوشبختانه این دوره کوتاه است 

طنز سریال مسافران،انتقادی به رفتارها و عملکرد مردم روی زمین از نگاه بیرون است،افرادی که از سیاره ای برای نابودی زمین وافراد آن به زمین آمده اند تا جهان را از زمینی پاک سازند.

افرادی که بعد از مدتی،بعضی از رفتار های زمینی را می گیرنند،مانند عشق. کلمات عاشقانه  که بهرام از فرید یاد گرفت و به همسرش گفت وباعث شد قلبی که مانند سنگ نرم و شکننده شد و چنین می توان نتیجه گرفت که اشکالی ندارد اگر مردی به همسرش کلمات عاشقانه بگوید و بالعکس.

زیباترین قسمت سریال به نظر من،گزارش هایی است که بهرام به پایگاه می دهد، که در بیشتر اوقات رفتار نادرستی را بیان می کند که افرادی به آن دچار هستند،مانند افراد زمین پولی هستند و بیشتر مشغول سرگرمی و صفا سیتی هستند و فعالیت خاصی ندارند که به لایه اوزن صدمه بزنند،آدم هایی دارند که فضانورد هستند و اطلاعاتی از فضا دارند.

رامبد جوان،نویسندگان توانا،بازیگران و سایر دپارتمان این مجموعه سعی برآن دارند،که انسان ها را کمی به خود بیاورند  تا آن ها ببینند کجا هستند.

جمعه 24/7/1388 - 17:14 - 0 تشکر 158730

با تشکر از دوست گرامی.

منتظر نقد دوستان انجمن طنز نیز هستیم.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

پنج شنبه 30/7/1388 - 2:43 - 0 تشکر 159874

سلام. كاملا موافقم. این سریال نكات مثبت و منفی زیادی داره . مثلا گفتن تكه كلام ها مثل خوبم خوبی ؟ كه نشون دهنده اینه كه ما بعضی وقت ها نمی فهمیم چی میگیم و از روی عادت حرف میزنیم حتی تعارفات هم به باد طنز گرفته شده. اما دیالوگ ها به نظرم ضعیفه . به هر حال رامبد جوان در اول راهه طنز سریالیه باید آخرشو دید.

يکشنبه 3/8/1388 - 20:4 - 0 تشکر 160633

با تشکر از دوستانی که نظر خود را بیان کرده اند، من پیشنهاد می کنم دوستان قسمت های این سریال را مورد نقد قرار دهند تا کل آن را

مثلا من قسمت خارگوت 2 را نقد کردم و ضعف های جامعه که در این قسمت به زبان طنز بیان شد را در زیر قرار می دهم.

این قسمت درباره یک کار غیر اخلاقی یعنی خواندن فکر دیگران است که در حقیقت این موضوع امکان پذیر نمی باشد و نوع امکان پذیر آن می تواند فضولی در کارهای دیگران باشد و یا وارد شدن به حریم خصوصی دیگران.

فرید به عنوان نقش + این فیلم متاسفانه دچار این کار غیر اخلاقی می شود و در این میان به کارهای ناشایستی از دیگران در قبال خودش پی می برد که متاسفانه این مسائل از متن جامعه ما گرفته شده است که در زیر آورده می شود.

انداختن قطعه دسته دوم به جای نو

گرفتن زن دوم و عدم اطلاع زن اول

خریدن مدرک قلابی

دروغ گویی

بهانه تراشی

شکم پرستی

دوگانگی ذهنیت و عملکرد

تشبیه رفتار انسان های منظم و مقید به رفتارهای زنان

خرافات مثل ریختن دعا در غذای دیگران

اشاره به مساوی های سوری داربی استقلال، پیروزی ( تقلب در فوتبال )

عدم جنبه اساتید در مقابل دانشجویان نمونه  و برتر

منتظر نقد قسمت به قسمت دوستان نیز هستیم، حتما موضوع قسمت را ذکر کنید.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

يکشنبه 17/8/1388 - 14:25 - 0 تشکر 162590

درباره این قسمت مسافران که به موضوع دزدی پرداخته بود
به نظرم اینکه شخصیت های یک قصه که مقداری هم در جامعه محبوب شده اند دزدی کنند هر چند از روی نا آگاهی اونها باشه مقداری باعث میشه که زشتی این عمل در جامعه کم بشود به خصوص که فرید به فضایی ها می گفت دزدی های کوچک دزدی حساب نمیشه

تازه اون بحث تقلب که ستاره میگه از فربد یاد گرفتم و فرید مخالفت میکنه اما ستاره باز کار خودش رو میکنه و این کارو راحت توجیه میکنه

البته این ضعف ها جای خود. طنزش هم قابل توجه بود

يکشنبه 1/9/1388 - 21:51 - 0 تشکر 165036

به نظرم یکی از نکات منفی این سریال مخصوصا در آن قسمت فامیل بازی این بود که فرخ با اینکه به گناهان گذشته خودش اعتراف می کرد و می گفت که چه کلاه هایی که سر ملت نذاشته، اما باز هم پشیمان نبود و عین خیالش هم نبود، حتی فرید هم نتونست اون رو قانع کنه که کارهای بدش رو جبران کنه!! و همیشه فرخ بود که در بحث کردن پیروز بود.

نکته دیگر اینکه در این سریال فرید به عنوان یک انسان خوب و مثبت معرفی میشه که همیشه ساده لوح و احمق هستش و چون حق دیگران را نمیخوره، همه حقش رو می خورن!! حتی جایی فرید از بهرام میپرسه تو چرا فکر میکنی من آدم خوبیم؟ بهرام میگه چون همه سرت کلاه میزان یا یه چیزی تو همین مایه ها

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی