انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 989)
سه شنبه 21/7/1388 - 9:48 -0 تشکر 158066
بهترین شغل دنیا

غلت زدن در شن ها و تفریح 24 ساعته بادرآمد 100 هزار دلار در شش ماه

بیشتر شبیه رویاست. اما «بن ساوت هال» از میان 34 هزاررقیب انتخاب شد تا شش ماه از زندگی در جزیره همیلتون لذت ببرد و احساسات اش را با دیگران در میان بگذارد.
فرض کنید قرار باشد صبح تا شب در یکی از زیباترین جزایر دنیا برای شش ماه متوالی تنها یک وظیفه داشته باشید: لذت بردن از زندگی ، شنا کردن، صخره نوردی، دوچرخه سواری، نوشیدن و خوردن خوشمزه ترین نوشیدنی هاو غذاهای جهان و در نهایت هم غلتیدن در شن های گرم و سفید ساحلی و بعد، آماده شدن برای فردایی جذاب تر و از همه مهم تر: داشتن 100 دلار درآمد!
این یک تفریح نیست، شغلی جذاب است که اکنون یک انگلیسی در آن مشغول به کار شده است!
«بن ساوت هال» اکنون بهترین شغل دنیا را دارد. این ادعای این انگلیسی ماجرا جو و خبر ساز نیست، بکله در رقابت باده ها هزار رقیب سر سخت توانسته این عنوان جالب توجه را به دست آورد! در حالی که دنیا با بحران فزاینده اقتصادی روبه روست، او در مسابقه ای جالب توجه به عنوان دارنده بهترین شغل دنیا انتخاب شده تا بدین وسیله شاهد تغییر چشمگیری در زندگی اش باشد. او در حالی این عنوان را تصاحب کرده که به خبرنگاران می گوید: «برای من کسب عنوان دارنده بهترین شغل جهان، یک افتخار غرور انگیز و بزرگ به حساب می آید».
اما «بن ساوت هال» کیست؟ بن یک فعال سرشناس انگلیسی در زمینه راه اندازی مؤسسات خیریه است. او در مسابقه ای جالب توجه بر حدود 34 هزار رقیب کوچک و بزرگ غلبه کرد تا به یک چهره جهانی تبدیل شود.

اما این چه شغلی است؟

آقای بن هم اکنون با انعقاد قرار دادی به ارزش 74 هزار پوند به عنوان نگهبان مخصوص جزیره ای حاره ای و بسیار خوش آب و هوا و توریستی در کوئینزلند استرالیا مشغول به کار است. بن 34 ساله است و از ساکنان همپ شایر انگلیس به حساب می آید. قرار است او کار خود را به زودی یعنی از اول ماه جولای آغاز کند. اما کارها و وظایفی که در این شغل جالب توجه خواهد داشت نیز در نوع خود خواندنی است؛ او بر اساس آنچه در قرار دادش ذکر شده، باید در آب های زیبا وساحلی این جزیره شنا کرده و به ماجراجویی بپردازد....
این جزیره جایی نیست جز «جزیره همیلتون». بن تنها باید در این جزیره از زندگی لذت ببرد و با نوشتن مطالبی در یک وب لاگ مخصوص، ویژگی های ممتاز و متمایز کننده این جزیره دیدنی را برای مردم سراسر جهان باز گو کند!اما رقابت نهایی بن با سایر رقبایش بسیار جذاب وهیجان انگیز بوده است. در مرحله نهایی این مسابقه، او با 15 فینالیست دیگر از 15 کشور جهان رقابت سختی را پیش رو داشت. درمرحله نهایی، آنها چهار روز متوالی را در این جزیره صرف انجام مصاحبه های مختلف کرده بودند. کاری که آنها در این چهار روز باید انجام می دادند، گشت و گذار در نقاط مختلف این جزیره و یادداشت تجربیات جالب توجه شان روی اینترنت بوده است.
بن پس از پیروزی در این رقابت جذاب گفت: «بی شک این چهار روز آخر به عنوان یکی از زیباترین دوران های زندگی تمامی ما 16 نفر محسوب می شود؛ دوران کوتاه اما جذابی که درآن کارهای جالب توجهی را انجام دادیم.» به نظر بن این یک تجربه استثنایی بوده که او کارهای بسیار جدید و بی سابقه ای را در آن تجربه کرده است.
او حرف های جالب توجه دیگری نیز دارد؛ بن می گوید: «امیدوارم از وظایفی که بر عهده ام گذاشته شده ، یعنی گشت و گذار در جزیره و داشتن زندگی راحت و لذت بخش در آن و در نهایت ارائه تصویری واقعی از آن در دنیای اینترنت، به خوبی برآیم. فکر کنم در این جزیره ودر این مدت نسبتاً طولانی که حدود 6 ماه خواهد بود، بهترین شناگر دنیا نیز بشوم!»
بن در این جزیره می تواند یک دوست و همراه نیز داشته باشد؛ او قصد دارد «بری» از دوستان قدیمی اش را با خود به این جزیره آورده و در ویلای بسیار شیک و زیبایی که در اختیارش گذاشته اند برای شش ماه طلایی از زندگی لذت ببرد. این ویلای مجهز دارای سه اتاق خواب، یک استخر شنای بزرگ و مدرن و سایر امکانات تفریحی دیگر است.... او در طول برنامه هفتگی اش باید در وبلاگ مخصوصی به نوشتن تجربیات روزمره اش در جزیره بپردازد. همچنین او باید در طول روز تصاویر جذاب و ویدئوهای جالبی از جزیره را نیز ثبت کند تا بدین وسیله بتواند توریست های بسیار بیشتری را جذب کند.

100 هزار دلار درآمد برای غلت زدن در شن های ساحلی!

بن بر اساس این قرار داد بی سابقه و در پایان شش ماه، مبلغی در حدود 100 هزاردلار دریافت خواهد کرد که به عنوان درآمد به او داده می شود. او در حالی این پول هنگفت را دریافت می کند که در این جزیره بیش ازهر کاری باید از زندگی لذت ببرد. او می تواند هر روز صبح تا شب در شن های سفید و گرم جزیره همیلتون غلت بزند و خود را برای روز بعد آماده کند. همین و بس!
اعطای این شغل جالب توجه تنها بخشی از یک پروژه بزرگ 833 هزار پوندی است که قرار است به واسطه آن ،جزیره همیلتون استرالیا به خوبی به گردشگران جهان معرفی شود ...
اما حرف های مسؤولان این جزیره و برگزار کنندگان این مسابقه جالب توجه نیز در نوع خود شنیدنی است؛«آنا بیلگ»در این خصوص می گوید :«مسابقه بهترین شغل جهان،افراد بسیار زیادی را از سراسر جهان به این منطقه کشاند و آنها تلاش زیادی را برای امتحان کردن شانس خود به خرج دادند .فکر کنم هیچ موقعیت شغلی در جهان به این اندازه دارای داوطلب و طرفدار نبوده نباشد.من طی چند هفته گذشته از نزدیک این افراد را زیر نظر داشته ام و به خوبی دیده ام که چطور و با چه شور و هیجانی برای باقی ماندن در میان برگزیدگان تلاش می کردند».
بن در سال های اخیر در زمینه گردشگری فعالیت های زیادی داشته است.از جمله می توان به هدایت تورهای گردشگری در آفریقا اشاره کرد و از این رو به نظر می رسد که از هر حیث بهترین گزینه برای این اعطای این فرصت شغلی باشد.او در اوقات فراغت(!)خود در این جزیره می تواند فستیوال های موسیقی هم برگزار کند تا هر چه بیشتر در معرفی این جزیره دیدنی مؤثر باشد.او همچنین به صخره نوردی ،راندن قایق های تفریحی در ساحل دیدنی جزیره پرش با بانجی و دوچرخه سواری تفریحی خواهد پرداخت.
او در برگه در خواست اش برای تصدی این شغل،این طور نوشته بود:«مهم ترین نکته برای من این است که شغلی داشته باشم که در آن بتوانم خنده را بر صورت مردم نشانده ودر عین حال،خود نیز شاد و خوشحال باشم و به اهداف بزرگی که در سر دارم،برسم».

امروز جمعه هشتم ماه مه است!

بن در وب لاگ مخصوص این جزیره این طور نوشته: «در این جزیره و به خصوص در روزهای اخیر، همه اتفاقات با سرعت بسیار زیادی روی می دهند که البته برای من بسیار هیجان انگیز بوده است.
باید از شما عذر خواهی نیز بکنم ، چون در دو -سه روز گذشته، وب لاگ خود را به روزنکرده و صحبتهای تازه ای نداشته ام؛ اما باور کنید که در این دو - سه روز واقعاً هیچ کاری برای انجام دادن نداشتم! اما در هفته گذشته هیجان انگیزترین و لذت بخش ترین روزهای زندگی ام را تجربه کرده ام.
اززمانی که از هواپیما پیاده و با انبوهی ازخبرنگاران روبه رو شدم، به نظر می رسد که همه چیز قرار است با هیجان و خوشحالی دنبال شود».
منبع:نشریه زندگی ایده آل شماره 42

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


جمعه 28/12/1388 - 21:5 - 0 تشکر 190897

جالبهههههههههههه

به وبلاگ من سر بزنيد
http://www.bia2allthing.mihanblog.com
درضمن منو با اسم (دختر بابا )ميتونيد تو گوگل پيدا كنيد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی