انجمن ها > انجمن ادبيـــات > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادبيـــات (بازدید: 6534)
دوشنبه 20/7/1388 - 22:36 -0 تشکر 157994
هنوز امیدواری

اگر با دیدن رنگین کمان می ایستی و به زیبایی آن خیره میشوی ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر بارانی که بر سقف اتاقت میبارد به تو شهد آرامش میچشاند ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر با پیام  غیرمنتظره ای خوشحال و شگفت زده می شوی ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر به طلوع و غروب آفتاب خورشید بنگری و بخندی ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر از درد و رنج دیگران ناراحت و پردرد میشوی ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر زیبایی رنگهای  گل کوچکی را درک کنی ،  بدان که هنوز امیدواری ! اگر آرامش بعد از طوفان دریا را دیده باشی ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر با سختی ها روبرو میشوی و میجنگی  بدان که هنوز امیدواری ! اگر لبخند کودکی ، قلبت را شاد میکند ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر با نگاهی به گذشته لبخند بزنی ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر لذت پرواز پروانه را درک کنی ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر خوبیهای دیگران را میبینی ، بدان که هنوز امیدواری ! اگر به فکر آرامش هستی ،  بدان که هنوز امیدواری ! اگر به بهار فکر می کنی ، بدان که هنوز امیدواری ! و بالاخره اگر کلمه امید هنوز مفهوم خود را نزد تو از دست نداده و به آن می اندیشی پس بدان:  هنوز امیدواری و وجودت پر از زیبایی است و هرجا که بروی با خود نور و برکت میبری

وقتی به دنیا میایم درگوشمون اذان میگن و وقتی از دنیا میریم برامون نماز میخونن.زندگی چقدر کوتاهه!به اندازه فاصله اذان تا نماز.

سه شنبه 21/7/1388 - 11:44 - 0 تشکر 158085

 به رسم ادب ؛سلام

بحث قشنگیه....

امید داشتن، مهم ترین انگیزه در زندگیه اگر انسان از زمان مرگ خودش آگاه بود به کاری دست نمی زد. اگر می دانست چند سال دیگر می میرد، کاری را آغاز نمی کرد و تنها به امور و مسایل روزانه خویش بسنده می کرد. ناآگاهی از زمان مرگ و امید به زندگیه که اونو وادار میكنه تا درس بخواند، کاری بزرگ را آغاز کنه و یا ازدواج كنه و خانه و خانواده تشکیل بده.
قرآن امید را عاملی مهم در حرکت و زندگی بشر برمی شمرد و بیان می کند که امید است که وی را به سوی کاری سوق می دهد. به عنوان نمونه بیان می کند که امید به استجابت از سوی خداوند، علت و انگیزه برای دعا و طلب از او می شود.

وقتي که تنگ غروب بارون به شيشه ميزنه  // همه غصه هاي دنيا توي سينه ي منه ******* 

يکشنبه 10/8/1388 - 19:32 - 0 تشکر 161692

به نا م خدا -سلام .

با اجازه تون منم چند جمله به متن زیباتون زیاد می کنم. 

اگه با دیدن معشوقه ی خود درد دل احساس شادی می کنی به خاطر اینه که امید داری / وقتی به چیزی یا کسی عشق می ورزی به خاطر اینه که امید داری / وقتی در سخترین لحظات زندگی و زیر بزرگترین فشار ها زنده ای به خاطر اینه که امید داری / اگه گناه می کنی و بعد توبه به خاط اینه که امید داری / وقتی برای خود هدف تعیین می کنی به خاطر اینه که امید داری ....

متنتون واقعا زیبا بود و منو به یاد این جمله انداخت :

"هیچ وقت امید را از کسی نگیرید ؛ شاید تنها سرمایه ی او باشد . "

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی