انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1017)
دوشنبه 20/7/1388 - 16:32 -0 تشکر 157847
مبانی اعتقادی مسیحیت صهیونیستی

مكتب اسلام به عنوان دین خاتم و مكتبی پیشرو، درصدد ارائه برنامه جامعی است كه ضمن توجه به مقتضیات زمانی و مكانی تمامی اعصار، و انطباق منطقی، مشروع و معقول با این مقتضیات، زمینه رشد، پیشرفت و تعالی و كمال انسان را در تمامی ادوار پیش رو فراهم آورد. در این راستا رخداد عظیم بعثت رسول اكرم و ابلاغ معارف حقه الهی واقع گشته و در سیر تكاملی این ابلاغ و در مقام تفسیر و تبیین دین مبین، امامان معصوم به خلافت و جانشینی رسول و ولایت بر مسلمین نائل گشتند. پس از رخداد غیبت امام دوازدهم شیعیان، رسیدن این دین مبین به غایه القصوی، كمال مطلوب خود و و اتمام نعمت بر بشریت منوط به ظهور منجی و مهدی موعود گشت.

 

در این میان و در عصر غیبت، تكلیف منتظر واقعی این را ایجاب می نماید كه در راستای گام برداشتن در مسیر زمینه سازی ظهور و نیز ایجاد مقتضیات لازم جهت بستر سازی مطلوب برای تشكیل دولت مهدوی، عوامل درونی و برونی در جهان اسلام جهت تسریع و ایجاد شتاب مطلوب جهت این بستر آفرینی و نیز عوامل پسرفت و كندی حركت در این مسیر و موانع فرارو به درستی شناخته و در صدد مرتفع نمودن موانع و ایجاد مقتضیات مطلوب برایند.

 

یكی از عوامل منفی موثر بر جهان اسلام كه منجر به ایجاد ركود و كندی در حركت جهانی این مكتب مترقی و مدرن گردیده است همانا اعمال نفوذ امپریالیسم غرب بر كشورهای اسلامی و زمینه سازی جهت ایجاد خصومتها و كینه‌های دینی، فرهنگی و ارضی و بروز نزاعهای قومی و قبیله‌ای در هر كشور یا جنگهای منطقه‌ای میان كشورهای مسلمان یا كشور مسلمان با غیر مسلمان در جهان است.

 

سیاستهای سلطه جویانه و امپریالیستیآمریكا در كشورهای اسلامی، و اقدامات پشت پرده و عملی این كشور در راستای ایجاد ناامنی، هرج و مرج، جنگ و خشونت در جهان اسلام، خود بزرگترین عامل پسرفت اقتصادی و عقب افتادگی و واماندگی از قافله علم و فرهنگ و تكنولوژی در این كشورها و ایجاد ركود و در نهایت، كندی در حركت جهانی مكتب اسلام است.

 

در راستای این وظیفه و در مقام واكاوی علل و عوامل این سیاست امپریالیستی و استعماری نوین آمریكا، علاوهبر دلایل سیاسی و اقتصادی میتوان به عوامل و انگیزه‌های اعتقادی و مذهبی كه نشات گرفته از آموزه‌های تند و افراطی مسیحیت صهیونیستی و از اهمیت و نقش محوری تری نسبت به دو عامل قبلی برخوردار است رهنمون شد.

 

همینك این ایدئولوژی ساختارشكن و افراطی كه مولود پیوند نامبارك مسیحیت تحریف شده با آموزه‌های نژاد پرستانه و استكباری یهود منحرف شده است، در راستای تحقق آرمان بزرگ خویش یعنی مقدمه چینی و زمینه سازی جهت ظهور مسیح، به اجرای سیاست سلطه جویانه و امپریالیستی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی علیه دیگر ملل جهان می پردازد. آتش این سیاستهای نژاد پرستانه دامن بسیاری از فرهنگها، تمدنها و معتقدان به دیگر ادیان مانند اسلام و حتی یهود و مسیحیت رانیز گرفته و چالشها و مشكلات فراوانی را در مسیر اجرای رسالت الهی این ادیان ایجاد نموده است.

 

 

ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 15:9 - 0 تشکر 157823

تخلیه غزه چنان با مخالفت شدید یهودیان صهیونیست و مسیحیان انجیلی مواجه شد كه برای نخستین بار در طول تاریخ روابط میان دو كشور امریكا و اسراییل، نخست وزیر اسراییل در هنگام بازدید از امریكا مورد شدیدترین اعتراض ها و انتقادها قرار گرفت .

كلیسای انجیلی ایالات متحده امریكا، در اواخر هفته گذشته برای چندمین بار اعلام كرد كه مخالفت متولیان این كلیسا با طرح صلح خاورمیانه دلایلی الهیاتی دارد و آن ها نمی توانند به هیچ عنوان تسلط و سكونت افرادی غیر از یهودیان و مسیحیان را بر سرزمین بیت المقدس تحمل كنند.

بیلی گراهام، پدر معنوی كلیسای انجیلی امریكا پیرمرد 86 ساله ای كه او را بنیان گذار بنیادگرایی دینی در امریكا می خوانند در مراسم وداع خود با رهبری كلیسای انجیلی امریكا كه به دلیل ضعف جسمی و بیماری وی صورت پذیرفت، تاكید كرد كه اندیشه آرمایدون و بازگشت دوباره مسیح به زمینی كه نقشه جغرافیایی آن بر اساس تفاسیر كتاب مقدس قابل بازخوانی است، دقیقا مطابق با نقشه اسراییل كنونی است و مسیحیان معتقد موظفند تا بنا به حكم شرعی دین خود، مسیر را برای ظهور مجدد مسیح آماده كنند و اجازه ندهند كه این سرزمین از افرادی غیریهودی پر شود.
ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 15:10 - 0 تشکر 157824

بر اساس این گزارش در گردهم آیی رهبران صهیونیست، مسیحی یهودی (Christian Jewish interfaith Zionist) كه به رهبری هال لیندسی (Hal Lindsey) رهبر صهیونیست های مسیحی، در اواخر ماه گذشته در واشنگتن برگزار شد نیروهای بانفوذ مسیحی و یهودی از دولت امریكا و شخص جورج دابلیو بوش خواستند تا با مخالفت با طرح صلح خاورمیانه، شارون را مجبور كنند كه طرح عقب نشینی از نواحی اشغالی نوار غزه را ملغی اعلام كرده و نقشه ظهور دوباره مسیح را بر هم نریزند.

این گردهم آیی بزرگ كه از سوی گروه ها و سازمان ها و نهادهای بسیاری در امریكا و اسراییل حمایت می شد امضا و پشتیبانی بیش از بیست و پنج میلیون مسیحی انجیلی در ایالات متحده امریكا و نیز دیگر نقاط جهان را به همراه دارد. كسانی كه اعتقاد به آرمایدون را از جمله باورهای تغییرناپذیر خود می دانند و معتقدند كه نباید بیش از این ظهور مسیح را به تاخیر انداخت و در راه بازگشت دوباره او مانع تراشی نمود.

و اما ریشه آن چه در الهیات مسیحیت آرمایدون (Armageddon) نامیده می شود، از منطقه ای به نام هارد مایدون (Har Mageddon) در فلسطین اشغالی نشات می گیرد. Har به زبان عبری به معنای كوه است و Mageddon به معنای صحنه نبرد، یا كارزار، كه در مجموع معنای لغت را می توان به كوه جنگ تعبیر كرد؛ منطقه ای كه براساس پیش گویی های كتاب مقدس در آخر زمان هنگامی كه مسیح برای بار دوم ظهور می كند آخرین نبرد خود را در بالای همان كوه انجام خواهد داد، نبردی كه به تاوان تمامی گناهان زمینی بین ابلیس، كه در آن زمان پادشاه زمین است و عیسی مسیح كه پادشاه آسمان است روی خواهد داد. بر اساس این پیش بینی كتاب مقدس در آن زمان یهودیان باید تمام منطقه جغرافیایی مذكور را احاطه كرده باشند و با مشاهده پیروزی مسیح همگی به او ایمان آورده و از سپاهیان او گردند. و به همراهی او جهان را از شر ابلیسیان برهانند.

جری فالول، چهره سرشناس بنیادگرایی مسیحی در امریكا در این كنگره سراسری گفت: ما اكنون می توانیم به انتظار چند صد ساله خود پایان دهیم و دولت امریكا را مجبور كنیم كه با تصویب قوانینی مشخص، مساله باور به آرمایدون و زمینه های پدید آمدن آن را در سیاست های خود بگنجاند، اكنون كه رییس جمهور ما نیز با تفكرات عیسی مسیح مانوس است و به آن ها ایمان دارد پس براساس ایمانش، هیچ دلیلی وجود ندارد كه با طرح صلح خاورمیانه موافقت كند.

پس از آن كه در سال 1949 سازمان ملل متحد، هویت كشوری به نام اسراییل را به رسمیت شناخت، پروتستان های انجیلی با اعلام جشن و سرور رسما در محافل خود اعلام كردند كه پیش گویی های كتاب مقدس به وقوع پیوسته و سرزمین موعود دوباره به پیروان عیسی مسیح بازخواهد گشت.

بر همین اساس پس از حادثه جنگ های شش روزه در سال 1967 و اشغال منطقه غزه توسط نیروهای یهودی، بیلی گراهام، پدر كلیسای انجیلی امریكا بلافاصله در نشریه كریستین تودی نوشت: این برای نخستین بار در طول بیش از 200 سال تاریخ اورشلیم است كه تمام سرزمین مقدس به دست یهودیان افتاده و این نكته مهم ترین علامت برای ظهور دوباره مسیح است.چراكه كه بنا به پیش گویی كتاب مقدس، مسیح تنها زمانی ظهور خواهد كرد كه تمام منطقه بیت المقدس و نوار غزه در دست یهودیان باشد و جنگ آخر زمان در محل كوه آرمایدون به وقوع بپیوندد. وی در مقاله خود این پیروزی الهیاتی را به پیروان راستین مسیح تبریك گفت و از آن ها خواست تا با تمام قوا از دولت اسراییل حمایت كنند.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 15:12 - 0 تشکر 157825

انتشار این مقاله جنجال بسیاری را در رسانه های دنیا برانگیخت و بسیاری از كشورها روابط خود را با اسراییل قطع كردند. و به سخنان این كشیش پروتستان اعتراض كردند.

در طی سال های اخیر به ویژه پس از روی كار آمدن جورج دابلیو بوش و به دست گرفتن هدایت كاخ سفید، بنیادگرایان مسیحی به سرپرستی بیلی گراهام نفوذ و قدرت فوق العاده ای در هیات حاكمه امریكا پیدا كردند و توانستند به شكلی آشكار با طرح دوباره مساله اعتقاد به آرمایدون، حمایت از اسراییل را با تكیه بر دلایل الهیاتی گسترش دهند.

این حوادث در حالی صورت می گیرد كه پس از روی كار آمدن شارون، نخست وزیر محافظه كار اسراییل، مساله طرح صلح خاورمیانه و تخلیه مناطق اشغالی از جمله نوار غزه كه كوه آرمایدون در آن جا قرار دارد به شكلی جدی مطرح شد و دولت اسراییل اعلام كرد كه نیروهای خود را از منطقه یاد شده خارج كرده و آن جا را به فلسطینیان واگذار خواهد كرد.

این مساله با مخالفت شدید یهودیان صهیونیست و نیز هم پیمانان آن ها در میان مسیحیان انجیلی مواجه شد به شكلی كه برای نخستین بار در طول تاریخ روابط میان دو كشور امریكا و اسراییل، نخست وزیر اسراییل در هنگام بازدید از امریكا مورد شدیدترین اعتراض ها و انتقادها از سوی محافل یهودی و مسیحی قرار گرفت، به گونه ای كه در محل های اقامت او و یا مكان هایی كه برای انجام مراسمی خاص حضور پیدا می كرد صدها فرد خشمگین با سردادن شعارهایی كه حكایت از خیانت وی در حق آرمان یهودیان و مسیحیان داشت تجمع كرده و اعتراض خود را به گوش او رساندند.

هال لیندسی رهبر صهیونیست های مسیحی در گردهم آیی بزرگ یاد شده تاكید كرد كه حتی اگر یهودیان نتوانند سرزمین خود را حفظ كنند، مسیحیان به خاطر تحقق آرمان عیسی مسیح مجبور و موظف خواهند بود كه با اعلام یك جهاد مذهبی، منطقه نوار غزه را دوباره به قلمرو یهودیان باز گردانند، حتی اگر در این راه جان خود را از دست دهند.

آن ها همچنین جورج دابیلو بوش را متهم كردند كه اگر به راستی به اعتقادات كلیسای انجیلی پایبند است و به ظهور دوباره مسیح ایمان دارد پس هرگز نباید بپذیرد كه پیش گویی انجیل به تاخیر افتد و جاده و نقشه ای كه قرن هاست قدیسین مسیحی از آن یاد كرده اند و آن را محل ظهور دوباره مسیح خوانده اند دوباره به دست غیریهودیان بیفتد.

هال لنیدسی، رهبر صهیونیست های مسیحی تفكرات خود را در كتابی به نام آخرین پیروزی سیاره زمینی (The late Great Planet Earth) به چاپ رسانده است كه تاكنون بیست میلیون نسخه از آن به زبان انگلیسی و 30 میلیون به زبان های دیگر به چاپ رسیده و به شكل رایگان در مراكز تبشیری مسیحیت پروتستان توزیع شده است.

در این كتاب كه به شكل مفصل به تشریح دلایل الهیاتی مخالفت با صلح خاورمیانه پرداخته شده است. نویسنده علاوه بر توضیح درباره باور به جنگ نهایی میان خیر و شر و یا همان اندیشه آرمایدون، به تشریح نقشه ای جغرافیایی می پردازد كه براساس آن، جاده بیت المقدس تا كوه آرمایدون به وضوح شناسانده شده و بر اساس مستندات كتاب مقدس محل ظهور مسیح خواهد بود.

محلی كه باید از وجود اغیار پاك گردد و غیر از یهودیان و مسیحیان افراد دیگری در آن ساكن نباشند. در این كتاب همچنین تاكید شده است كه مسیحیان معتقد به عنوان یك وظیفه دینی و شرعی، تكلیف دارند تا از یهودیان حمایت كنند، این حمایت ها می تواند شامل كمك های مالی و اقتصادی و یا حمایت های روحی و تشویقی باشد. در این كتاب حمایت و پشتیبانی از مهاجران یهودی نوعی وظیفه دینی است كه اجر بسیار دارد و جنگیدن با دشمنان آنان، برابر با جنگیدن در كنار یاران مسیح است.

همچنین گیلز فریزر یكی دیگر از رهبران كلیسای انجیلی در ژوئن سال گذشته در یك موضع گیری نسبت به صلح خاورمیانه گفت: ما نمی توانیم مستندات فقهی و الهیاتی خود را براساس سیاست سیاست مداران تغییر دهیم و تفسیر كنیم. ما به آن چه كتاب مقدس گفته ایمان داریم و عمل می كنیم.

و این گونه است كه كوه مایدون در كنار رودخانه كیشون كه برلبه جلگه زیبای مگیدو یا همان صیفا قرار گرفته است و قدمت تمدن آن به هزاره هفتم پیش از میلاد باز می گردد و همواره محل نزاع های خونینی میان تمدن های تاریخی بوده است، قرار است كه همچنان از دیدن روزهای صلح و آرامش به دور باشد .

نویسنده:سركار خانم مژگان ایلانلو

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 15:14 - 0 تشکر 157826

هیچ‌یك‌ از كسانی‌ كه‌ درباره‌ی گرایش‌های‌ مختلف‌ مسیحی‌ یهودی‌ قلم‌ زده‌اند، تاریخی‌ كهن‌تر از عصر اصلاح‌ دینی‌ برای‌ آن‌ (مسیحیت‌ یهودی‌)، نیافته‌اند. پس‌ از آن‌، پوریتن‌ها، علاوه‌ بر حفظ‌ تئورك‌ِ لزوم‌ شكل‌یابی‌ دولت‌ یهودی‌، آن‌ را به‌ عرصه‌ی عمل‌ سیاسی‌ صهیونیسم‌ مسیحی‌ آوردند و سرانجام‌، با پایان‌جنگ‌ جهانی‌ دوم‌ و با پدید آمدن‌ دولت‌ یهودی‌ اسرائیل‌، به‌ آن‌ جامعه‌ی عمل‌ پوشاندند. تأسیس‌ دولت‌ اسرائیل‌، از آن‌ رو كه‌ تحقق‌ اولین‌ مرحله‌ از مراحل‌ چندگانه‌ی ظهور مسیح‌ است‌، تحولی‌ شگرف‌ در اندیشه‌ی صهیونیسم‌ مسیحی‌ پدید آورد كه‌ یكی‌ از مهم‌ترین‌ آن‌، زایش‌ مسیحیت‌ صهیونیستی‌ و سپس‌ به‌ عرصه‌ی قدرت‌ آمدنش‌، جلوه‌ی دیگری‌ از آن‌ را (پسا مسیحیت‌ صهیونیستی‌) متجلی‌ ساخت‌:

ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 15:15 - 0 تشکر 157827

مسیحیت‌ یهودی‌:

نهضت‌ اصلاح‌ دینی‌، با لوتر و آرای‌ اعتقادی‌ جدید او آغاز شد. وی‌ پیش‌ از آغاز نهضت‌، تحت‌ تأثیر عمیق‌ آموزه‌های‌ عبرانی‌ بوده‌ و از این‌ رو، بخشی‌ از اصلاح‌ دین‌ مسیحیت‌ را بر آن‌ استوار ساخت‌؛ از جمله‌: رویكرد به‌ بهشت‌ دنیوی‌ یهودی‌، به‌ جای‌ آخرت‌گرایی‌ كاتولیكی‌ نشست‌. ربا كه‌ در مسیحیت‌ِ كاتولیك‌ تحریم‌ و در یهودیت‌ مجاز بود، در پروتستان‌ هم ‌مجاز شناخته‌ شد. به‌ علاوه‌، بزرگ‌داشت‌ و برتر شمردن‌ قوم‌ یهود و تعلق ‌سرزمین‌های‌ فلسطینی‌ یا ارض‌ موعود به‌ این‌ قوم‌، از دیگر مشخصه‌های‌ به‌ عاریت‌ گرفته‌ی لوتری‌ها از عهد عتیق‌ به‌ شمار می‌آید. لوتر در ستایش‌ و تمجید از قوم‌ برگزیده‌ خدا!! به‌ اندازه‌ای‌ پیش‌ رفت‌ كه‌ شبهه‌ یهودی‌ بودن‌ او مطرح ‌گردید.

انتشار كتابی‌ از او به‌ نام‌ مسیح‌، یك‌ یهودی‌ زاده‌ شد (چاپ‌ 1523) كه‌ در آن‌ یهودیان‌ را خویشاوندان‌ (برادران‌ و پسرعموهای‌) عیسی‌ مسیح‌ می‌داند، و از كاتولیك‌ها می‌خواهد اگر از این‌كه‌ او را كافر بنامند، خسته‌ شده‌اند، بهتر است‌ وی‌ را یهودی‌ بخوانند، این‌ شبهه‌ را بیش‌ از پیش‌ دامن‌ زد و سبب ‌گردید كه‌ برخی‌، پروتسانیسم‌ را مسیحتی‌ بدانند كه‌ بر بنیادها و شالوده‌های‌ یهودی‌ شكل‌ گرفته‌ و شاید از این‌ نظر، بتوان‌ به‌ نحوی‌ پیدایی‌ مسیحیت‌ یهودی‌ را توضیح‌ داد. خاخام‌ آبراهای‌ لوی‌ در تأیید چنین‌ نگرشی ‌می‌گوید: «لوتر در پنهان‌ یهودی‌ این‌ بود كه‌ تلاش‌ می‌كرد، تا آرام‌ آرام‌ مسیحیان‌ را به‌ انعطاف‌ وا دارد.»

البته‌، اقدام‌ لوتر در نوشتن‌ مطالبی‌ علیه ‌یهودیان‌، در سال‌های‌ پایانی‌ عمرش‌، تنها توانست‌ اندكی‌ از این‌ شبهه‌ را از لوتری‌ها دور سازد؛ در حالی‌ كه‌ یهودیان‌ از مجموعه‌ اقدامات‌ یهودگرایی‌ لوتر خرسند بودند و از این‌ رو، به‌ دفاع‌ از نهضت‌ اصلاح‌ دینی‌ پرداختند؛ نتیجه‌ آنكه پروتستان‌ دشمن‌ دیرینه‌ی یهودیان‌ یعنی‌ كلیسای‌ كاتولیك‌ را از اریكه‌ی قدرت‌ مذهبی‌ به‌ زیر كشید.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 15:16 - 0 تشکر 157828

صهیونیسم‌ مسیحی‌:

حدود صد سال‌ پس‌ از لوتر، فرقه‌ پوریتن‌ِ كالونی‌، بیش‌ از دیگران‌ در گسترش‌ و نهادینه‌سازی‌ آموزه‌های‌ توراتی‌ نقش‌ آفرید. این‌ فرقه‌ی پروتستانی‌ كه‌ هنجارهای‌ اخلاقی‌ آن‌ منطبق‌ با تورات‌ بود، به‌ عنوان‌ یهودگری‌ انگلیسی‌ شناخته‌ می‌شد و با سرنگونی‌ پادشاه‌ انگلیس‌ توسط‌ كرامول‌، در این‌ كشور قدرت‌ و قوت‌ گرفت‌ و در آن‌ زمان‌ بود كه‌ اعلام‌ كردند: حضور یهودیان‌ در فلسطین‌، مقدمه‌ی دومین‌ ظهور مسیح‌ است‌.

وابستگی ‌پوریتن‌ها به‌ یهودیت‌ به‌ حدی‌ رسید كه‌ از تمامی‌ مذاهب‌ پروتستانی‌ پیشی‌ یافت‌، لذا از انتخاب‌ نام‌های‌ یهودی‌ چون‌: ساموئل‌، آموس‌، سارا و جودیت‌ بر فرزندان‌شان‌، نباید تعجب‌ كرد. پوریتن‌های‌ انگلیسی‌ اعتقاد داشتند كه‌ قبل‌ از بازگشت‌ مجدد مسیح‌، باید یهودیان‌ به‌ سرزمین‌های‌ مقدس‌ باز گردند و در این‌ راه‌، انگلیس‌ اولین‌ كشوری‌ خواهد بود كه‌ یهودیان‌ را به‌ سرزمین‌های‌ ابراهیم‌، اسحاق و یعقوب‌ انتقال‌ خواهد داد.

عقاید پوریتن‌ها، پس‌ از گسترش‌ بی‌مانندش‌ در انگلیس‌، به‌ آمریكا هم‌ راه‌ یافت‌ و نقشی‌ ویژه‌ در تأسیس‌ آمریكا بازی‌ كرد و نزدیك‌ بود كه‌ به‌ این‌ دلیل‌، نام‌ آمریكا را از نیوانگلند به‌ نیواسرائیل‌ تبدیل‌ كنند. پس‌ از آن‌، افكار پوریتنی‌، چه‌ آمریكایی‌ و چه‌ انگلیسی‌ كه‌ تا عرصه‌های‌ قدرت‌ سیاسی‌ و نیز مذهبی‌ گسترده‌ شد، نقشی‌ مهمی‌ در پیداش‌ صهیونیسم‌ ایفا كرد؛ از جمله‌:

1. كتاب‌ دو سفر به‌ قدس‌، نوشته‌ی ناتانیل‌ كروچ‌ مسیحی‌ (چاپ‌ 1704) یكی ‌از نمونه‌های‌ مهم‌ در بسترسازی‌ صهیونیسم‌ قبل‌ از هرتصل‌ است‌، او تنها راه ‌تبدیل‌ سرزمین‌ مقدس‌ (فلسطین‌) از وضعیت‌ بیابانی‌ و بی‌علفی‌ به‌ سرزمین ‌شیر و عسل‌ وعده‌ شده‌ی توراتی‌ را، باز پس‌گیری‌ آن‌ توسط‌ یهودیان‌ می‌دانست‌.

2. لرد شاه‌ فتسبری‌ از رجال‌ انگلیسی‌ در 1839 نوشت‌: زمان‌ انتظار دومین ‌ظهور مسیح‌، تنها وقتی‌ به‌ پایان‌ می‌رسد كه‌ یهودیان‌ در فلسطین‌ گرد هم‌ آیند. شافتسبری‌ در پایه‌ی این‌ استدلال‌ كه‌ هر ملت‌ باید دارای‌ وطن‌ باشد و سرزمین‌ كهن‌ از آن‌ ملت‌ كهن‌ است‌، مشوق نظری‌ و عملی‌ مهاجرت‌ یهودیان‌ به ‌فلسطین‌ گردید.

3. ویلیام‌ بلاكستون‌ كه‌ به‌ پدر صهیونیسم‌ مسیحی‌ آمریكا مشهور است‌، در اواخر قرن‌ نوزده‌ میلادی‌ بر آن‌ بود که اگر سالی‌ در فلسطین‌ كشور صهیونیستی ‌اسرائیل‌ تأسیس‌ گردد، مسیح‌ دوباره‌ ظهور خواهد كرد. قبل‌ از این‌، وی‌ از دولت‌ آمریكا خواسته‌ بود كه‌ دولت‌ اسرائیل‌ را در فلسطین‌ تشكیل‌ دهد.

4. در همین‌ دوره‌، چهره‌ی مشهور دیگر صهیونیسم‌ مسیحی‌، سایروس‌ اسكوفیلد آمریكایی‌ است‌ كه‌ با نگارشی‌ تفسیر عهد عتیق ‌(انجیل‌ آخرالزمان‌) بر پایه‌ی افكارِ جدیدِ كشیش‌ جان‌ داربی‌ انگلیسی‌، بر افكار پوریتن‌ها تأكید ورزید. این‌ كتاب‌ معتبرترین‌ تفسیر و بهترین‌ مرجع‌ برای‌ انجیل‌ شناخته‌ می‌شود.

5. با چاپ‌ كتاب‌ دولت‌ یهودی‌ در 1894 و برگزاری‌ كنگره‌ بال‌ (1897)، مسیحیان‌ در جهت‌ شكل‌ بخشیدن‌ به‌ دولت‌ یهودی‌، گام‌های‌ مؤثری‌ برداشتند. مانند: پیمان‌ سایكس‌ پیكو (1914) اعلامیه‌ بالفور (1917)، پیمان‌ورسا (1919)، قیموت‌ بر فلسطین‌ (1923) و طرح‌ تقسیم‌ فلسطین‌(1947)

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 15:18 - 0 تشکر 157831

مسیحیت‌ صهیونیستی‌:

1948 را باید نقطه‌ی آغازین‌ قوام‌یابی‌ اندیشه‌ی مسیحیت‌ صهیونیستی‌ دانست‌، به‌ آن‌ دلیل‌ كه‌ دو پیش‌بینی‌ آن‌ یعنی‌: مهاجرت‌ یهودیان‌ به‌ ارض‌ موعود و تشكیل‌ دولت‌ یهودی‌ توسط‌ یهودیان‌ مهاجر، تحقق‌ یافت‌.

پیروزی‌ در جنگ‌های‌ اعراب‌ و اسرائیل‌، به‌ ویژه‌ جنگ‌ 1967، ارزش‌های‌ مذهبی‌ِ مسیحیت‌ صهیونیستی‌ را بیش‌ از پیش‌ به‌ صحنه‌ آورد.

موشه‌ دایان‌، ـ وزیر دفاع‌ ـ در همین‌ سال‌ گفت‌: «هر كس‌ مذهبی‌ نبود، امروز مذهبی‌ شده‌ است‌.» زیرا، مرزهای‌ اسرائیل‌ با اشغال‌ قدس‌ ما با مرزهای‌ ارض‌ موعود، مطابقت‌ بیشتری‌ داشت‌ و نیز زمینه­ی‌ دیگر ظهور مسیح‌ را كه‌ تخریب‌ مسجدالاقصی‌ و قبه‌الصخره‌ است‌ را فراهم‌ می‌آورد. به‌ علاوه‌، اشغال‌ جنوب‌ لبنان‌، باز مرزهای‌ اسرائیل‌ را به‌ سوی‌ اسرائیل‌ بزرگ‌ یا توراتی ِاز نیل‌ تا فرات‌، پیش‌تر كشاند.

البته‌ در فاصله‌ 1948 تا 1982، جنبش‌ مسیحیت‌ صهیونیستی‌ از یك‌ سو از تأسیس‌ و توسعه‌ی ارضی‌ اسرائیل‌ خرسند بود و از سوی‌ دیگر، از این كه‌ دولت‌ در تسلط‌ غیرمذهبی‌های‌ صهیونیست‌ است‌، ناخرسند. تلاش‌ این‌ جنبش‌ برای‌ مسیحی‌ صهیونیستی‌سازی‌ دولت‌ به‌ دلیل‌ پیروزی‌های‌ نظامی‌ دولت ‌لائیك‌ اسرائیل‌ و حمایت‌ آمریكا از آن‌ ناكام‌ ماند. بنابراین‌، جنبش‌ كوشید مسیحی‌ صهیونیستی‌سازی‌ را از پایین ‌(جامعه‌) آغاز كند و با دولت‌ به‌ مخالفت‌ و مجادله‌ برنخیزد؛ چون‌ به‌ اعتقاد خاخام‌ كوك‌: «همین‌ دولت ‌غیرمذهبی‌ صهیونیستی‌، ابزار ناخودآگاه‌ تحقق‌ اراده‌ی مسیح‌ موعود به‌ شمار می‌آید.»

به‌ هر روی‌، جنبشی‌ یهودی‌سازی‌ از پایین‌ در اسرائیل‌ و مسیحی‌سازی‌ از پایین‌ در آمریكا، از وجوه‌ مشتركی‌ در فعالیت‌های‌ مذهبی ‌بهره‌ دارند. آن‌ها شعار پارسایی‌ شخصی‌ و پای‌بندی‌ به‌ موازین‌ اخلاقی‌ را به ‌میدان‌ آوردند و جهت‌گیری‌های‌ سیاسی‌ اجتماعی‌ مسیحیان‌ و یهودیان ‌غیربنیادگرای حاكم‌ را زیر سؤال‌ بردند و آن‌ را به‌ زیان‌ رستگاری‌ و تكاپوی ‌اخروی‌ و ظهور حضرت‌ مسیح‌ دانستند و آن‌ها را متهم‌ می‌كردند كه ‌مسئولیت‌ ابتدایی‌ خود در تبلیغ‌ كلام‌ خداوند در عهد عتیق‌ و عهد جدید را به‌ كناری‌ نهادند.

هفته‌نامه‌ی تایم‌ و نیوزویك‌، 1976 را سال‌ مسیحیان‌ و یهودیان‌ بنیادگرا یا مسیحیت‌ صهیونیستی‌ نامیدند؛ زیرا مطبوعات‌ به ‌اهمیت‌ این‌ پدیده‌ پی‌ بردند و به‌ علاوه‌، پس‌ از طی‌ یك‌ دوره‌ تجدد حیات ‌اخلاقی‌ و بلوغ‌ اخلاقی‌، خود را آماده‌ی ورود به‌ سیاست‌ می‌كرد.

پسامسیحیت‌ صهیونیستی‌:

از 1982 به‌ بعد، آغاز دوره‌ای‌ است‌ كه‌ می‌توان‌آن‌ را پسامسیحیت‌ صهیونیستی‌ نامید. به‌ آن‌ دلیل‌ كه‌ مسیحیت‌ صهیونیستی‌، هم‌ در آمریكا و هم‌ در اسرائیل‌ به‌ قدرت‌ دست‌ یافت‌ و از یك‌ جنبش ‌مذهبی‌ به‌ یك‌ حزب‌ سیاسی‌ِ حاكم‌ تبدیل‌ شد و كار یهودی‌ و مسیحی‌سازی‌ از بالا(حكومت‌) را آغاز كرد. مسیحیت‌ صهیونیستی‌ در این‌ دوره‌، دو مرحله ‌را سپری‌ كرده‌ است‌.

مرحله‌ی اول:

در دوره­ی نخست‌، كارتر و بیگن‌ با برپایی‌ كمپ‌ دیوید به ‌آرمان‌های‌ این‌ جنبش‌ خیانت‌ كردند. در پی‌ آن‌، عقب‌ نشینی‌ از صحرای‌ سینا پیش‌ آمد و این‌، با هدف‌ باز یافتن‌ راه‌ رستگاری‌ و با فرا رسیدن‌ قلمرو توراتی ‌اسرائیل‌ مغایرت‌ داشت‌.

به‌ بیان‌ دیگر، به‌ قدرت‌ رسیدن‌ جیمی‌ كارترِ انجیل‌گرا (1976)، نقطه‌ی آغاز مرحله‌ی ورود مسیحیان‌ صهیونیست‌ به‌ سیاست‌ است و مناخیم‌ بیگن‌ هم‌ در 1977 از حزب‌ لیكود به‌ قدرت‌ رسید، ولی‌ آن‌دو با برپا ساختن‌ كمپ‌ دیوید، آرمان‌های‌ جنبش‌، اندیشه‌ و نظریه‌ی مسیحیت‌صهیونیستی‌ را موقتاً نادیده‌ گرفتند، اما با انتخاب‌ رونالد ریگان‌ و اسحاق شامیر، فضای‌ عمومی‌ و سیاسی‌، بیش‌ از گذشته‌ در اختیار مسیحیان ‌صهیونیست‌ آمریكایی‌ و اسرائیلی‌ قرار گرفت‌. شاید از این‌ رو ریگان‌، 1983 را سال‌ كتاب‌ مقدس‌ نامید.

مرحله‌ی دوم:

آنچه‌ پروژه‌ی قدرت‌یابی‌ مسیحیت‌ صهیونیستی‌ را كامل‌ كرد، انتخاب‌ شارون‌ از لیكود (2001) و بوش‌ از جمهوری‌خواه ‌(2001) است‌. هم‌زمان‌ با انتخاب‌ آن‌ دو، هال‌ لیندسی‌ در كتاب‌ پر تیراژ 25 میلیونی ‌پیشگویی‌های‌ انجیل‌، جای‌ آمریكا كجاست‌، ثابت‌ كرد كه‌ دولت‌ آمریكا رهبری‌ جنگ‌ آرماگدون‌ كه‌ پس‌ از آن‌، مسیح‌ در اسرائیل‌ فرود می‌آید، را برعهده‌ دارد.

نوردونر ـ استاد دانشگاه‌ شیكاگو و پروفسور تاریخ‌ خاور نزدیك‌- نیز از شدت‌ شباهت‌ دستورالعمل‌های‌ پیش‌ روی‌ سیاست‌ خارجی‌ بوش‌ و شارون‌، شگفت‌زده‌ شده‌ و با صراحت‌ بیان‌ می‌دارد كه‌ یك‌ رابطه­ی‌ طبیعی‌ در این‌ میان‌ و بین‌ این‌ دو وجود دارد. در حقیقت‌، گروه‌ بنیادگرایان‌ مسیحی‌ بر هیأت‌ حاكمه­ی‌ آمریكا تسلط‌ یافته‌اند.

اینان‌ نه‌ تنها عهده‌دار مناصب‌ كلیدی‌ در دولت‌ بوش‌، بلكه‌ تشكیل‌دهنده‌ی هسته‌ و حلقه‌های‌ مشاورانی‌اند كه‌ با شكل‌دادن‌ به‌ سیاست‌ آمریكا و با تنظیم‌ تأثیرگذارترین‌ و مهم‌ترین‌ روزنامه‌ها و نشریه‌های‌ آمریكایی‌، علیه‌ سقط‌ جنین‌، هم‌جنس‌بازی‌، هرزه‌گری‌ و موادمخدر به‌ مقابله‌ پرداختند و به‌ قدرت‌ رسیدن‌ بنیامین‌ نتانیاهو در اسرائیل ‌(1996) در مورد نحوه‌ی مقابله­ی‌ اسرائیل‌ با اعراب‌ و لزوم‌ سرنگونی‌ صدام‌، پیشنهادهایی‌ به‌ او دادند.

بنابراین‌ می‌توان‌ به‌ این‌ نتیجه‌ دست‌ یافت‌ كه‌ مسیحیت‌ صهیونیستی‌ نخست‌ هدفش‌ مبارزه‌ با شر اجتماعی‌ و از1990 به‌ بعد، علاوه‌ بر آن‌، به‌ مبارزه‌ با شر بین‌المللی‌ روی‌ آورد. آوری‌آنروی‌، روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی اسرائیلی‌ با تأكید بر مطالب‌ فوق می‌افزاید: «آمریكا جهان‌ را تحت‌ تأثیر قرار داده‌ و یهودیان‌ آمریكا را.»

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 15:20 - 0 تشکر 157832

خلاصه‌ی این‌ بحث‌ آنکه پسامسیحیت‌ صهیونیستی‌ در قوام‌یابی‌، مراحلی‌ را طی‌ كرده‌ است‌، مانند: لوتر آموزه‌های‌ توراتی‌ را به‌ میان‌ مسیحیان‌ِ پروتستان ‌آورد.

او به‌ پیشگویی‌ تورات‌ پیرامون‌ نجات‌ تمام‌ بنی‌اسرائیل‌ به‌ عنوان‌ یك‌ امت‌، ایمان‌ پیدا كرد و در این‌باره‌ گفت‌: «چه‌ كسی‌ می‌تواند روی‌ از یهود برتابد و مانع‌ بازگشت‌ آن به‌ سرزمین‌ خویش‌ در یهودا (فلسطین‌)شود.»

(مسیحیت‌ یهودی‌) در نیمه‌ی اول‌ قرن‌ شانزده‌، پروستان‌های‌ پوریتنی‌ شروع‌ به‌ انعقاد پیمان‌هایی‌ نمودند كه‌ بر پایه‌ی آن‌، تمام‌ یهودیان‌ می‌بایست‌، اروپا را به‌ قصد فلسطین‌ ترك‌ كنند و به‌ این‌سان‌ و به‌ تدریج‌، مسأله‌ی بازگشت ‌یهودی‌ها رنگ‌ و بوی‌ سیاسی‌ یافت‌ (صهیونیسم‌ مسیحی‌)كه‌ نقطه‌ی اوج‌ آن‌، شكل‌گیری‌ رسمی‌ صهیونیسم‌ در 1897 بود.

تأسیس‌ دولت ‌اسرائیل‌(1948) نقطه‌ی آغازین‌ ظهور نظریه‌ی مسیحیت‌ صهیونیستی‌ است‌؛ زیرا ایجاد یك‌ دولت‌ یهودی‌، تحقق‌ پیشگویی‌های‌ توراتی‌ به‌ شمار می‌آمد كه‌ اشغال‌ قدس‌ در 1967، آن‌ را هر چه‌ بیش‌تر به‌ مرزهای‌ توراتی‌ نزدیك‌ ساخت‌.

این‌ واقعه‌ را خام‌ خام‌ مارك‌، آرتانِن‌ِ بااوم‌، رابط‌ مشهور مسیحیان‌ و یهودیان‌ عامل‌ مؤثری‌ در حیات‌ مسیحیت‌ صهیونستی‌ می‌داند و می‌گوید: «از جنگ‌ 1967 به‌ بعد، پروتستان‌ به‌ علت‌ هم‌دردی‌ با فلسطین‌، ازصهیونیست‌ها دور شد كه‌ این‌ خلاء توسط‌ مسیحیان‌ بنیادگرا مبلغان‌ انجیلی‌ (مسیحیان‌ صهیونیست‌) پُر گردید.»

قدرت‌یابی‌ تدریجی‌ جناح‌ افراطی‌ دست‌ راستی‌ در آمریكا (بوش‌) و در اسرائیل‌ (شارون‌) به‌ ویژه‌ از 2001، مسیحیت‌ صهیونیستی‌ را از عرصه‌ی فعالیت‌های‌ مذهبی‌ به‌ قدرت‌ سیاسی‌ رسانید. این‌ همان‌ واقعه‌ای‌ است‌ كه‌ پروفسور اسرائیل‌ شاهاك‌، استاد دانشگاه‌ عبری‌ و رییس‌ انجمن‌ اسرائیلی‌ حقوق بشر و حقوق مدنی‌، از آن‌ سخن‌ می‌گوید: «حالا، صهیونیسم‌ به‌ طور كامل‌ دنبال‌ آمریكا و وابسته‌ به‌آن‌اند، یعنی‌ این‌ اتفاق و اتحاد با مسیحیان‌ راست‌ نوین‌ كه‌ هر اقدام‌ نظامی‌ یا جنایت‌كارانه‌ای‌ كه‌ اسرائیل‌ مرتكب‌ می‌شود، صحه‌ می‌گذارد، برقرار شده‌است‌.»

نویسنده:مرتضی شیرودی

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 16:27 - 0 تشکر 157844

نویسنده در این مقاله از چهره واقعی مایک ایوانز که یک صهیونیست دو آتشه و مخالف با طرح های صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها از جمله طرح جیمی کارتر رئیس جمهور سابق آمریکاست، پرده بر می دارد و دلایل واقعی دعوت گسترده او از هوادارانش برای خرید آنلاین کتابی را که به تازگی انتشار داده است افشا می کند. این مقاله بیانگر وجود دیدگاه ها و جناح های مختلف در آمریکا در مورد مسآله فلسطین و رژیم اشغالگر قدس است.
ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 16:30 - 0 تشکر 157845

مایک اوانز در خلال آخرین باری که در برنامه «فاکس و دوستان» کانال «فاکس نیوز» حضور یافت، رئیس جمهور پیشین جیمی کارتر را به هر چیزی که فکرش را کنید متهم کرد؛ از کمک به سرنگونی شاه ایران گرفته تا زمینه سازی برای تهاجم روسیه به افغانستان و تحریک در سوء قصد به رئیس جمهور مصر انور سادات.

او در هشدار به پرزیدنت باراک اوباما نیز چند جمله ای بر زبان آورد: «اگر به حرف های کارتر گوش کنی، به استقبال خطر رفته ای». اوانز گفت: «جیمی کارتر از سیستم اعتقادی ایدئولوژیکی برخوردار است که اوباما باید آن را درک کند، چرا که اگر او به آن بازی دست زند، در ازای آن جهنم نصیب ما خواهد شد.»

ضربه محکم و کاری ای که وزیر دفاع پیشین دونالد رامسفلد از آن سخن می گوید و به جنگ در عراق ارجاع دارد، کاملاً از سوی اوانز مورد پذیرش واقع شده است. با این حال، او بیشتر انرژی خود را صرف اسرائیل، فلسطینی ها و ایران کرده است. این مسیحی صهیونیست محافظه کار رسانه شناس و برخوردار از روابط گسترده و همواره در سفر ـ‌ به همراه چندین عنوان کتاب پر فروش به قلم خود و متمایل به ادبیات مبالغه آمیز ـ سال ها با نقشه راه بوش برای برقراری صلح در خاورمیانه و ایده دو کشور و تقسیم بیت المقدس مخالفت کرده است. او خطراتی(!) که از ناحیه ایران متوجه جهان است و ضرورت حمله به تأسیسات هسته ای ایران را یا از سوی ایالات متحده یا اسرائیل به جهان هشدار داده است. اوانز به یکی دیگر از هدف های مورد علاقه خود یعنی جیمی کارتر رئیس جمهور پیشین ایالات متحده گیر داده است

اوانز کتاب جدیدی را به عنوان «جیمی کارتر: چپ لیبرال و هیاهوی جهانی» نگاشته است که در آن به تخطئه شدید تلاش های جیمی کارتر در تلاش برای یافتن راه حلی صلح آمیز برای کشمکش اسرائیلی ها ـ فلسطینی ها پرداخته است.

اوانز آن طور که در تبلیغ کتاب در وب سایت مربوط به آن آمده، خاطرنشان می کند که کتاب جدید وی «به شما کمک می کند تا نقطه ها را به هم وصل کنید و دریابید، چه شد که ما به این بحران رسیده ایم. مهم تر آنکه، این کتاب به شما می گوید، چگونه می توان این بحران را حل کرد. کتاب دربردارنده اطلاعاتی است که هرگز از سوی منابع دیپلماتیک در سطح جهان فاش نشده اند. این کتاب نقشه کار کارتر و چپ لیبرال برای فروش آمریکا و سرزمین انجیل به بالاترین قیمت پیشنهادی را برملا می کند.

اوانز که بنیان گذار سازمانی با عنوان «گروه نیایش اورشلیم» و «بنیاد کوری بن بوم» است، در مقاله ای که به تازگی منتشر کرده، خاطرنشان می کند که «راه حل کارتر، روشن و سرراست است، اسرائیل باید «کوآرتت» را بپذیرد.» ـ کوآرتت طرحی برای حل و فصل بحران خاورمیانه است که بعد از پیروزی پارلمانی حماس در سه سال پیش، از سوی سازمان ملل متحد،آمریکا، اتحادیه اروپا و روسیه ارائه شده است ـ.

اوانز می نویسد: «این طرح مورد حمایت گروهی است که با نام ساده «بزرگان» شناخته می شود، ایده ای که توسط سرمایه گذار انگلیسی سر ریچارد برانسون و پیتر گابریل موسیقیدان برای ایجاد یک شورای جهانی متشکل از سالمندان برای پرداختن به مسائلی نظیر بحران خاورمیانه فرموله شده است.»
کارتر یکی از اعضای تیم خاورمیانه بزرگان است. اوانز می خواهد بداند که «چگونه کارتر و دوستان می توانند از مردم یهودی بخواهند که گروهی با عنوان بزرگان را بپذیرند؟» کتاب جدید کارتر «ما می توانیم در سرزمین مقدس به صلح دست یابیم: طرحی که کارآمد خواهد بود» در روز 20 ژانویه انتشار یافت، یعنی درست در همان روزی که کتاب اوانز منتشر شد.


اگر چه مایک اوانز هیچ گاه جایگاه پاستور جان هاگی بنیان گذار«مسیحیان متحد برای اسرائیل»، ریو روبرستون یا ریو فقید جری فالول را نداشته است، اما در جماعت مسیحی صهیونیست حضوری فعال داشته است. در طول چند سال گذشته، اقدامات خود تبلیغی موفق او به شکل چند کتاب پرفروش و حضور متعدد در برنامه های گفت و گوهای رادیوـ تلویزیونی به ثمر نشسته است.

در یکی از معرفی های اوانز، یعنی رایت وب ـ یکی ازپروژه های «انجمن تحقیقات سیاسی» ـ اشاره می شود که اوانز در مقاله ای که در سال 2007 در نشریه آنلاین خود «جروزالم ورلد نیوز» نوشته، تلاش هایی را که با هدف به اجرا گذاشتن یک راه حل دو کشوری صورت می گیرد، مورد انتقاد قرار داده است. او می نویسد: «پذیرش این طرح شرم آور، اسرائیل را به یک جهنم مجسم تبدیل خواهد کرد. یهودیان مجبور خواهند شد در جوار کشوری زندگی کنند که در کنترل واپسگرایان مسلمانی چون حماس است.»

«من بارها و بارها هنگام مطالعه مزامیر داود کتاب مقدس خوانده ام، دشمنان شما بلوا به پا می کنند و آنان که از شما نفرت دارند، سرها را بالا آورده اند. آنها حیله گرانه علیه قوم تو مشورت کرده اند و با یکدیگر علیه آنان که به پناه تو آمده اند، مشورت کرده اند. آنها گفته اند، بیا و بگذار که ما یک ملت بودن را از آنها بگیریم که نام اسرائیل امکان دارد دیگر به یاد آورده نشود. چون آنان رضامندانه با یکدیگر مشورت کرده اند، پس دسیسه را علیه تو شکل می دهند.»

در چند سال گذشته، اوانز یکی از حامیان اصلی اقدام نظامی علیه ایران بوده است. قبل از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر گذشته، اوانز در ایمیلی که در اوایل سپتامبر برای طرفداران خود ارسال کرد، ادعا کرد که او اطلاعاتی را از تعدادی از رهبران عراق و اسرائیل دریافت کرده که نشان می دهد، ایران در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک تهاجم بزرگ در سی روز آینده برای کشتن هر چه بیشتر سربازان آمریکایی است. آنها معتقدند که ایران با انجام این کار می تواند موفقیت نیروهای نظامی آمریکا را مختل کند و امیدواری جان مک کین برای رسیدن به ریاست جمهوری را کم رنگ کند.

اوانز که رئیس گروهی به نام «گروه نیایش اورشلیم»، ناشر نشریه اینترنتی «جروزالم ورلد نیوز» و نویسنده چندین کتاب از جمله کتاب پر فروش نیویورک تایمز، «حرکت نهایی ورای عراق» است، اشاره کرده است که: «مقتدا صدر که پیمانکار فرعی شیعه ایران در عراق و رئیس گروه شصت و پنج هزار نفری «ارتش مهدی» است، قصد دارد طی سی روز آینده و با کشتار هر چه بیشتر مردم، از عراق یک جهنم واقعی بسازد.»

چگونه باید در انقلاب شوک آور اوانز شرکت کرد؟ او می گوید، بهترین کاری که طرفداران او می توانند انجام دهند این است که همین الان به سراغ سایت آمازون بروند و تا آنجا که می توانند، تعداد بیشتری از کتاب «حرکت نهایی ورای عراق» او را خریداری کنند. چرا هجوم به آمازون دات کام؟ چون این تنها کتابی است که نقشه های ایران در عراق را افشا می کند. مهم تر آنکه، اگر شما بتوانید این کتاب را به صدر پرفروش های آمازون دات کام برسانید، شبکه های مؤثر با من تماس خواهند گرفت و از من دعوت خواهند کرد تا برای ده ها میلیون نفر سخن بگویم. من باید مردم و دولت آمریکا را از خواب بیدار کنم تا آنها بتوانند برای حمله ای که در پیش است دعا کنند و آماده شوند. شما می توانید با کمک به من برای دسترسی به شبکه های بزرگ، جان آمریکایی ها را نجات دهید.

با وجود این رجز خوانی ها و اطمینان اوانز، هیچ تهاجم خاصی از سوی ایران صورت نگرفت. اینکه چه تعداد از کتاب های او به فروش رفت، معلوم نیست.

این روزها جنگ کتابی اوانز همچنان ادامه دارد: اوانز در یک رشته ایمیل به طرفدارانش،آنها را تشویق کرده تا کاری کنند که انگشتانشان به سمت آمازون دات کام بخزد و در این سایت، هم کتاب جدید او را خریداری کنند وهم برای آن یک رتبه پنج ستاره فراهم آورند. تا نوزدهم فوریه به نظر می آید که پس از حضور اخیر اوانز در برنامه های «فاکس و دوستان» و «فاکس نیوز استراتژی» شبکه فاکس نیوز، فروش کتاب وی افزایش جهشی یافته و تا رتبه صد و چهل و پنج فهرست آمازون دات کام بالا آمده است.

نویسنده:   بیل برکویتز

منبع: ماه نامه سیاحت غرب  1388شماره 70، اردیبهشت - به نقل از www.alternet.org

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی