فرهنگ پایداری (بازدید: 401)
دوشنبه 20/7/1388 - 13:8 -0 تشکر 157802
شبکه ماهواره ای نیروی مقاومت

یکی از کارکردهای اصلی نیروی مقاومت بسیج، مقابله با معضلها و تهدیداتی است که مقاومت ملت را متزلزل می کند.
 
 
 
قطعا گام نخست این مقابله، شناخت تهدیدات درونی و بیرونی کشور و لازمه آن، آگاهی و بصیرت است.
 
 

درست است که در سالهای اخیر، طرحهایی با نام بصیرت و امثال آن در رده های مختلف بسیج برگزار شده و بسیاری از کسانیکه عضو نیروی مقاومت در سطوح مختلف شهری، دانشجویی، کارگری، ادارات، عشایر و. . . . هستند در آن آموزش دیده اند، اما تجربه دوران طلایی دفاع مقدس نشان داده است که بسیاری از توانائیها، در پشت میزهای کلاس و در پس حرفهایی جذاب و آمار و ارقامِ رفع تکلیفی، بروزی ندارد و تا پا در عرصه عمل نگذاریم، بسیاری از تعلیمات، در سطح باقی می ماند و فقط دوامی به میزان عمق محتوایی خود خواهد داشت.

 

 

 

لذا ضروری بنظر می رسد که علاوه بر مسئولین مختلف نیروی مقاومت، بسیجیان مخلص و بی ادعا که در همه بخشهای مختلف کشور و در تیپها، پوششها، گویشها و مشاغل گوناگون ماموریت اصلی بسیج را با نگرشهایی جهانی و متناسب با تاثیر گذاری پیام انقلاب اسلامی در بین مستضعفین و مستکبرین عالم مورد بازبینی قرار دهند و ضمن ترمیم نقایص گذشته مجموعه های سازمانی و اداری بسیج، از تکالیف به روز خود غافل نشوند و در دنیایی که صحنه تحولاتش آن به آن دستخوش تغییر می شود، به دقت عمل کنند و توجه داشته باشند که باید مزرعه آخرتشان را، بخوبی بشناسند.

 
 
 
ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 20/7/1388 - 13:11 - 0 تشکر 157803

آن چه که از آن بعنوان مسئولیت اصلی بسیج یاد می شود، مقابله با تهدیداتی است که مقاومت ملی را به مخاطره می اندازد؛ آن روزی که تهدید اصلی کشور پس از پیروزی انقلاب، امنیت داخلی بود، بسیج با ایجاد آمادگی در آحاد ملت در مقابل منافقین آن روز ( و محاربین امروز) ایستادگی کرد؛ آن روزی که تهدید اصلی، هجوم نظامی مستکبران شرق و غرب با پوشش حزب بعث عراق بود، اخلاص و حرکت مردمی بود که مانع از تزلزل مقاومت ملی در برابر فشارهای خارجی بود؛ آن روزی که اصلی ترین کار این کشور، سازندگی و آبادانی آن بود، باز هم نیروهای مختلف الشکل و متحد القلب را بسیج بودند که نگذاشتند در آن دوران سخت پس از جنگ که همه دنیا منتظر بودند که وابستگی ما به یکی از بلوک شرق و غرب را شاهد باشند، "استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی" ایرانیها لطمه ای ببیند.

نگرشی که این سابقه درخشان را رقم میزد، شناخت رویکرد اصلی دشمن بود که جز آمادگیهای فکری، روحی و جسمی در کنار بصیرتی انقلابی، این شناخت را ایجاد نمی کرد. دشمن که قصد اشغال نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، فکری، علمی و. . . این کشور را در ادوار مختلف و به اشکال گوناگون داشته و دارد، همواره تنها یک سد را در مقابل خود می بیند که با عبور از آن، بسیاری از خواسته هایش محقق خواهد شد و آن هم مقاومت ملت است. لذا لازمه اشغالگری دشمن در تمامی صحنه ها، از بین بردن "مقاومت ملی" است و طبیعی است که اصلی ترین شاخصه قدرت کشور، یعنی بسیج، در مقابل شاخص ترین و اصلی ترین جریان تهدید کننده مقاومت ملت صف آرایی کند.

بعنوان نمونه، زمانیکه دشمن شبکه های ماهواره ای رادیویی و تلویزیونی متعدد و پر حجمی را جهت ایجاد انحراف در جهت گیریهای فکری، فرهنگی، اعتقادی، سیاسی و حتی نگرش به زندگی و نوع رابطه انسانی بین رده های مختلف سنی مردم و خصوصا جوانان تدارک می بیند، بدنبال این است که در داخل کشور ما، نفراتی را مطابق میل، منافع و خواستگاههای خود و با نگرشهایی منفعت طلبانه و لذت جویانه تربیت کند و بدست آنها یک پایگاه داخلی برای خود ایجاد کند تا از آن طریق، شکافی در سد مقاومت ملی مردم در برابر دشمنان جمهوریت، اسلام خواهی و میهن پرستی مردم ایران ایجاد نماید که شاید با اتکاء به آن، بتواند با شکستن اراده واقتدار مردم ایران، مجددا منافع اقتصادی، ژئواستراتژیک، سیاسی و. . . خود را در منطقه ترمیم کند و از خواب شیرین ژاندارم منطقه 26 سال پیش، چیزی برای امروز خود دست و پا کند.

در مقابل این تهدید دشمن که اصلی ترین رویکردش شکستن مقاومت مردمی است، ضروری است تا نیروی مقاومت بسیج که وظیفه حفظ آمادگی تمام سطوح ملت در برابر تهدیدات مقاومت مردمی را بعهده دارد، یگان به یگان نیروهای خود را در برابر این تهدید دشمن بسیج کند و در مقابل هر کدام از شبکه های ماهواره ای رادیویی و تلویزیونی آنها، شبکه ای ایجاد کنند و بدستور امیرالمومنین علیه السلام، از همانجا که دشمن سنگ اندازی می کند، به او به سنگ بزند. لذا می شود امکانات طرحهای بصیرت و امثال آن را، معطوف به آموزش محتوا و تکنیک مورد نیاز، برای ایجاد شبکه های ماهواره ای در مقابل شبکه های مخرب دشمن نمود.

طبیعی است که اقدام به چنین امری، جدا از آنکه در فضای رقابت اندیشه ها، به سادگی آنها را از دور کنار خواهد زد، زمینه ای را فراهم می کند تا پیام اصلی انقلاب اسلامی، که رشد و اعتلای فردی و جمعی انسان در مسیری الهی می باشد، به مردم کشورهای تحت سلطه دولتهای وابسته به صهیونیزم بین الملل نیز نفوذ کند و بتوانیم با سوار شدن بر امواج فریبکارانه جهانی سازی، صدور انقلاب اسلامی را محقق کنیم و از امکانی که دشمن برای تثبیت ایجاد کرده، برای حذف او استفاده کنیم.

طبیعی است که توجه به اهداف اصلی تحرکات دشمن در جبهه های مختلف، می تواند چراغی برای مسیرمان باشد؛ چرا که قرآن مجید نیز از توجه به تحرک دشمنان اسلام و انسان، گاهی با عنوان "عدو مبین" یاد می کند و نوع عداوت آنها در سیر باطل شان را، بینه ای برای مجاهدت در مسیر حق می داند.

فقط، اندکی نیاز به هوشیاری، شناخت مبانی خودمان و سرعت عمل داریم.

نویسنده:برادر گرامی مجید احسانی نیك

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی