انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 519)
يکشنبه 19/7/1388 - 20:34 -0 تشکر 157744
اجرای قانون اعلام اموال مسئولان منحصر به دولت نهم نبوده است

 به نقل از روزنامه ایران:

گزیده اخبار قوه قضائیه:

اجرای قانون اعلام اموال مسئولان منحصر به دولت نهم نبوده است

 

پس از درج گزارشی با عنوان« اجرای قانون اصل 142 در دولت نهم» ‌روابط عمومی قوه قضائیه متنی را به عنوان توضیح برای روزنامه ایران ارسال كرد.
در این مطلب آمده است:‌ اجرای قانون اصل 142 قانون اساسی كه در حقیقت همان اعلام دارایی مقامات و مسئولان مصرح در اصل مذكور قانون اساسی قبل و بعد از خدمت می‌باشد برخلاف اعلام رئیس مركز مطالعات تاریخ ایران منحصر به دولت نهم نبوده بلكه از زمان ریاست آیت‌الله یزدی در قوه قضائیه انجام می‌شده است.قوه قضائیه در دوران مدیریت آیت‌الله هاشمی شاهرودی و در جهت تسریع در رسیدگی و ضرورت توجه دقیق به اجرای اصل 142 قانون اساسی دستور تشكیل اداره كل اجرای اصل 142 قانون اساسی را در سال 1380 صادر نمود و از آن تاریخ به بعد كار این اداره كل به صورت متمركز و دقیق ادامه یافت به نحوی كه اموال مربوط به مشمولین اصل 142 قانون اساسی در دوره‌های هفتم و هشتم ریاست جمهوری مورد رسیدگی قرار گرفته و در مورد برخی از آنها نیز در مطبوعات و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شده است كه مراجعه به اسناد و مدارك موجود در دفتر رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان و حتی جست‌وجو در سایت‌ها و مراكز خبری به خوبی می‌تواند محققان محترم را برای آشنایی با سابقه اجرای اصل 142 قانون اساسی و میزان فعالیت این اداره كل و همچنین تاریخ دوره مسئولیت آنان آشنا سازد.بنابراین اجرای اصل 142 قانون اساسی هیچگاه تعطیل نشده و مغفول هم نمانده است بلكه با پیگیری‌های قوه قضائیه در دوره‌های مدیریت رئیس محترم وقت قوه قضائیه قانون عادی آن نیز توسط مجلس محترم شورای اسلامی به تصویب رسیده است با ایراداتی از سوی شورای محترم نگهبان مواجه شد و به مجلس اعاده شده و در مجلس شورای اسلامی مسكوت مانده است و چنانچه قانون مذكور به تصویب برسد، این قانون می‌تواند موجب تسریع در امور اجرایی اصل 142 قانون اساسی گردد.

http://www.iran-newspaper.com/1388/7/19/Iran/4334/Page/2/Index.htm

   

  شهری به آتش می کشیم گر تو لبت را تر کنی

 ما چون گلی در دست تو ، کاش ما را پرپر کنی

 بر رشته های معجر زهرا (س) قسم سید علی

 خنجر به حنجر می زنیم گر تو هوای سر کنی..

دوشنبه 20/7/1388 - 15:47 - 0 تشکر 157834

* یا حقّ *

باسلام؛

حتماً همینطوره که روابط عمومی قوّه ی قضائیّه فرمودن.

ولی اگر از حقّ نگذریم،اجرای این قانون در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد(و از همان روزهای اوّل کار دولت نهم)شکل دیگری به خود گرفت و ایشون تأکید بیشتری بر اجرای این قانون داشتن و در عمل هم نشون دادن که مقیّد به اجرای این قانون هستن.

باسپاس

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی