انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 565)
چهارشنبه 15/7/1388 - 15:46 -0 تشکر 156916
ترور نافرجام حضرت آیت الله خامنه ای توسط منافقین

نگاهی به ترور نا فرجام حضرت ایت الله العظمی خامنه ای در مسجد اباذر در تاریخ ششم تیر ماه هزار و سیصد و شصد و شش

 

 

با مطالعه این بحث متوجه خواهیم شد كه همین گروهك منافقینی كه به رهبر معظم انقلاب اسلامی

احانت و هتك حرمت كردند،دم از دلسوزی برای مردم كشور ما میزنند.

 

این بار اولشان نبود كه كمر به شهید كردن مسئولین ما بستند.

 

یا علی(ع)مدد

 

ملت ما خوب یادشان هست كه با رجایی و باهن،مطهری و بهشتی...و صیاد دل ها چه كردند.

و این بار آخرشان هم نخواهد بود.

 

 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

چهارشنبه 15/7/1388 - 15:49 - 0 تشکر 156917

آغاز علنی مرحله نظامی سازمان ، پیامدهای فوری مختلفی به همراه داشت:

"تنفر عمیق مردم از این حركت و توقع آنها از دولت در سركوب قاطع منافقین، برخوردمحكم وتردیدناپذیر مقامات قضایی ، كمیته و سپاه كه متناسب با افكار عمومی عمل كردند ، چنان ضربه ای به سازمان زد كه به هیچ عنوان تصورش را نمی كرد. "

درگیری های پراكنده مسلحانه و اقدام به بمب گذاری و آمادگی برای ترورهای گسترده توسط سازمان از فردای سی ام خرداد آغاز شد." روز دوم تیرماه یك بمب در سالن راه آهن قم در لحظه پیاده و سوار شدن مسافرین منفجر گردید و 7 شهید و بیش از 50 زخمی به جای گذاشت. روز سوم تیر با هوشیاری مردم یك بمب قوی در جنب یك هنرستان دخترانه در تهران كشف و خنثی می شود."

روز جمعه پنجم تیر انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در 19 شهر كشور برگزار شد و

حضور گسترده مردم در نمازهای جمعه در آن روز با تظاهرات و شعارهای گروه های مختلف مردم در مخالفت با بنی صدر و سازمان همراه بود. آیة الله خامنه ای امام جمعه تهران در سخنان خود ضمن ارائهتحلیلی از عملكرد سازمان خطاب به سران سازمان گفت:

" من سوابق و ضعف های آنها را می دانم و خود آنها می دانند كه ما به خوبی آنها رامی شناسیم. من می گویم كه خودتان را در تاریخ رسوا كردید وحرف های [قبلی] خود را تخطئه نمودید...

شما ای مجاهدین خلق مقابله خود را با دولت وحكومت اسلامی به حساب مقابله با ارتجاع می گذارید. ارتجاع با منطق اسلام یا منطق كمونیسم؟ ارتجاع در منطق اسلام یعنی ارتداد وشماهاهستید كه مرتجعید. "

وی همچنین در سخنان خود جوانان و نوجوانان هوادار سازمان را به تفكر و توجه به واقعیات و پذیرش نصایح خیرخواهان فراخواند و آنان را از دنباله روی بدفرجام سران سازمان تحذیر نمود.

بعدها، سودابه سدیف، مشاور بنی صد،ر پس از دستگیری اعتراف كرد كه پس از عزل قانونی رییس جمهور و پنهان شدن او ، بنی صدر به رجوی پیام داد كه " باید شروع به زدن رأس های آنها [ حاكمیت نظام جمهوری اسلامی]نمود، چاره دیگری نیست."

حسین نواب صفوی یكی از رابط های اصلی بنی صدر و سازمان نیز بعد از بازداشت، به رغم اینكه تأكید داشت كه بنی صدر برای مقابله با نظام بر بسیج مردم ، با تردید تصریح كرد كه این، نكته هم مطرح شد كه " اگر نتوانیم مردم را بسیج كنیم ، باید اینها را فلج كرد، یك چیزی در همین حدود، شاید گفت باید سران را از بین برد"

تكیه می كرد " " ، رجوی بعد از اختلاف با بنی صدر دیدگاه های او را در مورد ترورهای سال 60 چنین تبیین می نماید:" آقای بنی صدر به خوبی به یاد دارند كه در آن اوایل... رفسنجانی را در شمار

"خمسه خبیثه" واجب القتل دانسته و به تأكیدخواستار آن بودند كه در ردیف بهشتی ملعون كه هر دو نفر به اضافه سه دیگردستشان تا مرفق به خون وجنایت آلوده بود مهدورالدم وشایسته مجازات شناخته شود"

رجوی در بیانی دیگر با تحقیر دیدگاه بنی صدر می نویسد:

"... آنچه بنی صدر از مبارزه مسلحانه مجاهدین انتظار داشت ، اساساً چیزی جز دفع شرّ تعدادی از مهره های بالای رژیم نبود.."

رییس جمهور معزول كه خود به دستاویزی برای شورش مسلحانه سازمان تبدیل شده بود، با تأكید یا در واقع اعلام موافقت خود با آغاز ترور مسئولان بلندپایه نظام جمهوری اسلامی، تسریع در اقدام برنامه ریزی شده قبلی سازمان را خواستار شده بود. روز ششم تیرماه با انفجار بمب كار گذاشته شده در ضبط صوت بزرگی كه روی تریبون سخنرانی آیة الله خامنه ای در مسجد اباذر تهران قرار داده شده بود، پروژه حذف رهبران اصلی جریان پیرو خط امام توسط سازمان كلید خورد.

خوشبختانه امام جمعه محبوب تهران و نماینده امام در شورایعالی دفاع از این سوءقصد كه می توانست به فاجعه ای بزرگ منجر شود، بر اثر كامل عمل نكردن بمب، جان سالم به در برد ولی جراحات شدیدی بر ایشان وارد گشت. براساس خبر منتشره در همان زمان ، آیه الله خامنه ای از نقطه بالای كتف راست و بالای ران سمت راست" مجروح شد و "استخوان ترقوه" او شكست و چند رگ و عصب دست راست وی نیز قطع شده بود.

مسجد اباذر تهران در یكی از جنوبی ترین مناطق واقع شده بود و آیة الله خامنه ای مدتی بود كه در آنجا پس از نماز ظهر و عصر برنامه هفتگی سخنرانی و پرسش و پاسخ برگزار می كرد. هم زمان با انفجار بمب مزبور، بمبی نیز در میدان انقلاب تهران منفجر شد و یك بمب هم در تقاطع خیابان ولی عصر(عج) و طالقانی پیش از انفجار كشف و خنثی گردید.

روزنامه كیهان به مدیریت حجة الاسلام سیدمحمد خاتمی در سرمقاله خود با عنوان" توده های مردم از ماجرای ترور خامنه ای می گویند" چنین نوشت: " دیروز بخش وسیعی از مردم درمقابل بیمارستان جمع شده بودند... دست به دعا برداشته بودند و باچشم های اشك آلود از خدای خودمی خواستند كه امام جمعه تهران زنده بماند و توطئه آمریكا نقش برآب گردد... از هر كس و هر دسته ای كه سؤال می كردیم ، مردم بلافاصله پاسخ

می دادند كه این كار، كارجنبشی ها[= سازمان] است... عموحسین گفت مگر درنمازجمعه این هفته شركت نكردید؟ در آنجا آقای خامنه ای به سران مجاهدین گفت شماها را خوب می شناسیم ،شماها كار آمریكا را آسان كردید... اما معلوم بود كه جنبشی ها نمی توانستند كیفر آقای خامنه ای رافی المجلس اداكنند!لذا به زودی و به طورمضاعف یعنی درهمین دیروز به مسجد اباذر رفتند و در ضبط صوت مواد منفجره گذاشتند.

حضرت امام خمینی(ره) طی پیامی خطاب به آیة الله خامنه ای، ترور شخصیت های انقلاب را موجب افزایش قدرت مقاومت در صفوف فشرده ملت توصیف كرده ضمن اشاره تلویحی ولی روشن به مسئولیت منافقین در این اقدام، در مورد ابعاد و آثار آن چنین نگاشت:

" اكنون دشمنان انقلاب به سوءقصد به شما كه از سلاله رسول اكرم)ص( وخاندان حسین بن علی(ع)هستید و جرمی جزخدمت به اسلام و كشور اسلامی ندارید و سربازی فداكار درجبهه جنگ و معلمی آموزنده در محراب وخطیبی توانا درجمعه وجماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب می باشید ، آن قدر از بینش سیاسی بی نصیبند كه بی درنگ پس ازسخنان شما درمجلس و[نماز]جمعه وپیشگاه ملت به این جنایت دست زدند و به كسی سوءقصد كردند كه آوای دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین انداز است... آیا با این اعمال وحشیانه و جرایم ناشیانه وقت آن نرسیده است كه جوانان عزیز فریب خورده از دام خیانت اینان رهاشوند، و پدران و مادران ،جوانان عزیزخود را فدای امیال جنایتكاران نكنند و آنان را

از شركت درجنایات آنان برحذر دارند؟"

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

چهارشنبه 15/7/1388 - 15:50 - 0 تشکر 156918

آیت الله بهشتی ؛ رییس دیوانعالی كشور ، محمدعلی رجایی ؛ نخست وزیر ، مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای انقلابی و آقای منتظری در پیام های جداگانه ای ضمن محكوم كردن سوءقصد به آیت الله خامنه ای منافقین را به تلویح یا تصریح مسئول این اقدام بر شمردند.

اما سازمان رسماً مسئولیت سوءقصد به آیة الله خامنه ای را برعهده نگرفت و حتی بر قسمتی از بدنه داخلی ضبط صوت انفجاری با ماژیك نوشته شده بود" هدیه گروه فرقان"، و جزوه ای نیز با امضای این گروه درباره این سوءقصد انتشار یافت. در حالی كه مؤسس و اعضای اصلی این گروه در سال 58 و 59شناسایی و دستگیر شده بودند و هیچ تشكیلاتی از این گروه در سال 1360 در داخل كشور وجود نداشت كه قادر به انجام یك اقدام مسلحانه باشد. در برخی از اعلامیه ها و جزوات قبلی این گروه از بنیانگذاران و ایدئولوژی سازمان تجلیل و اعلام حمایت شده بود ، و قرائن معدودی هم در مورد ارتباط تشكیلاتی سازمان با فرقان وجود داشت ، امّا آشكار بود كه سازمان در همان آغاز عملیات تروریستی خود در تیرماه 60 با طرح نام گروه فرقان و انتشار اطلاعیه جعلی به نام آن گروه ، كوشید تا ، هم چهره تروریستی خود را پنهان كند و هم علاوه بر انحراف افكار عمومی ، مسئولان امنیتی و انتظامی را نیز گمراه نماید.

معاون وقت دادستان انقلاب در خاطرات خود تصریح كرده است كه" جواد قدیری یكی از طراحان مهم انفجار مسجد اباذر بود". وی كه نام كاملش محمدجواد قدیری مدرس است و از اعضای قدیمی و سازمان و نفوذی در كمیته انقلاب مستقر در اداره دوم ستاد ارتش بود، بعداز سوءقصد نافرجام به آیت الله خامنه ای متواری شد و از كشور گریخت .و در سال ، 1364 نام قدیری در لیست شورای مركزی به عنوان "عضو مركزیت" سازمان درج گردید.

در همان زمان در اغلب خبرهای مطبوعات و واكنش های اقشار مختلف مردم و گروه های سیاسی ، بدون كمترین تردیدی ، سازمان مسئول انفجار مسجد اباذر معرفی و شناخته می شد.

بعدها نیز در بیانیه وزارت خارجه آمریكا درباره سازمان ، مجروح شدن آیت الله خامنه ای یكی از مجموعه اقدامات تروریستی سازمان خوانده شد.سازمان نیز در نفی این واقعیت مجدداً اعلام نمود كه سوءقصد به آیت الله خامنه ای " قبل از شروع مبارزه مسلحانه مجاهدین" توسط گروه فرقان انجام شده كه هیچ ربطی به مجاهدین نداشت " كه هیچ ربطی به مجاهدین" نداشت. كاملاً آشكار است كه سازمان بنا به دلایل سیاسی ، حقوقی و تبلیغاتی ، به رغم پذیرش رسمی مسئولیت بسیاری از اقدامات تروریستی بعدی خود ، همچنان مایل و قادر نیست كه به نقش خود در انفجار ششم تیر اعتراف نماید.

منبع:خبرگزاری فارس

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی