فرهنگ پایداری (بازدید: 408)
دوشنبه 13/7/1388 - 23:47 -0 تشکر 156511
بزرگترین مانور نظامی اسراییل،برای حمله به کجاست؟

ساكنان جنوب لبنان با این كه از جریان بزرگ‌ترین مانور سرتاسرى تاریخ اسرائیل مطلع هستند، از سر و صدایى كه در اسرائیل وجود دارد اطلاعى ندارند. آنها همچنین هیچ چیز غیر طبیعى را نیز در روستاها، مزارع، دره‌ها و بلندی‌هاى مناطق خود ندیدند. اصولا در تمام جنوب، چه جنوب رودخانه لیتانى و چه شمال رودخانه لیتانى كسى شاهد اقدامات مشكوك و غیر طبیعى نیست. همچنین در همه منطقه بقاع در شرق لبنان تا مناطق كوهستانى آن و همچنین حومه جنوبى بیروت نیز همه چیز كاملا طبیعى است.

 

 

 

همه مردم اكنون مشغول انتخابات هستند و خیلى از خبرنگاران نیز در سرتاسر نقاط كشور در حال تهیه گزارش‌هاى خبرى هستند؛ ولى هیچ كدام نتوانستند عكس عیان و ظاهرى از اقدامات نظامى پیشگیرانه مقاومت تهیه كنند.

 

 

در حقیقت، ده‌ها هزار نفر از افراد مقاومت و فرماندهان آنها از 72 ساعت پیش یك طرح آماده‌باش دفاعى سرتاسرى را اجرا كردند و هیچكس نمى‌داند این طرح تا چه زمانى ادامه خواهد یافت. این طرح عبارت است از آماده‌باش سراسرى همه واحدهاى مقاومت، چه آن واحدهایى كه در زمان جنگ ژوئیه 2006 وجود داشتند و از تجارب نظامى بسیار بالایی برخوردارند و چه آن واحدهایى كه بر اساس تجارب این جنگ به وجود آمده و یا توسعه یافته و یا تغییر و تحولاتى در آن روى داده است. این آماده‌باش در واقع شامل همه نیروهاى نظامى، امنیتى، لجستیك و ادارى مى‌شود و در این طرح مى‌بایستى همه احتمالات امنیتى و نظامى در مرز و یا در عمق خاك لبنان یا هر نوع اقدام موضعى یا سراسرى را مد نظر داشته باشد و باید به جزئى‌ترین مسائل توجه شده باشد كه مبادا دشمن تلاش كند با استفاده از روزنه‌اى، اقدامى را علیه مقاومت انجام دهد.

 

 

در این راستا سازمان‌هاى امنیتى متعددى نیز در آماده‌باش كامل هستند. سازمان امنیت مقاومت، سازمان‌هاى امنیتى دیگر وابسته به ارتش یا به سازمان امینت عمومى و شاخه اطلاعات، همه و همه تدابیری جدى را در این مورد اتخاذ كرده‌اند و ده‌ها فرد مشكوك اكنون تحت نظارت دقیق آنها قرار دارند.

 

 

آماده‌باش غیر علنى مقاومت، در واقع همراه با جنب و جوشى است كه در ده‌ها هزار سرباز موجود در نیروهاى حافظ صلح بین‌المللى در جنوب لبنان دیده مى‌شود. این نیروها در جنوب رودخانه لیتانى در منطقه جنوبى لبنان مستقر هستند و در كنار آنها ارتش نیز در حالت آماده‌باش بالایى بسر مى‌برد كه در مقابل آماده‌باش ارتش اسرائیل در آن طرف مرز است. این آمادگی‌ها باعث شده دو طرف مرز شاهد بزرگ‌ترین آماده‌باش نظامى تاریخ باشد. چنین وضعیتی به خودى خود باعث ایجاد اضطراب و نگرانى مى‌شود كه البته در صورت كم‌ترین اشتباه ارتش اسرائیل، ممكن است این وضعیت آشفته به یك انفجار تبدیل شود.

 

 

سؤالى كه مطرح مى‌شود این است كه با توجه به اینكه حزب‌الله بر این باور است كه بنا به افزایش توان نظامى مقاومت، ارتش اسرائیل دست به هیچ اقدامى در منطقه نمى‌زند، چه نیازى به این آماده‌باش احساس مى‌شود؟ در واقع جواب این سؤال در صفت ناجوانمردانه بودن اقدامات رژیم صهیونیستى نهفته است.

 

 

اسرائیل حدود دو سال پیش، مانورهاى نظامى متعددى را در بلندی‌هاى جولان و در نزدیكى مرز لبنان اجرا كرد و تغییراتى را در ساختار نظامى ارتش خود وارد كرد. این مانورها براى چند هفته به صورت پى در پى ادامه یافت و هر بار پیام‌هاى سیاسى را براى سوریه و لبنان ارسال مى‌داشت كه این مانورها یك مانور عادى است و هر بار نیز بعد از پایان هر مانور به هنگام بازگشت نیروها، بخشى از این نیروها در آن مكان باقى مى‌ماندند، بدون اینكه وجود آنها در این منطقه جلب توجه كند.

 

 

این نیروها كم كم بیشتر شدند و به ناگاه اسرائیل حمله هوایى را به منطقه دیر الزور در شمال سوریه انجام داد و ادعا كرد كه یك نیروگاه هسته‌اى در حال ساخت را هدف قرار داده است و مشخص شد همه این نیروها برای این بوده كه در هنگام انجام حمله نظامى به سوریه، نیروهایى در منطقه براى پاسخ دادن به عكس‌العمل احتمالى ارتش سوریه حضور داشته باشند. عكس‌العملى كه مى‌توانست جنگی جدید و یا آتش توپخانه باشد.

 

 

هفت ماه پیش نیز نیروهاى نظامى و امنیتى اسرئیل در تمام مرزهاى اطراف باریكه غزه مستقر شده و آرایش نظامى به خود گرفتند. در عین حال پیام‌ها و اشاراتى را براى همگان ارسال کردند كه تصمیم ندارند اقدام نظامى علیه غزه انجام دهند و تنها به ترساندن آنها مى‌خواهند اكتفا كنند تا آنجا كه اسراییل رسما به مصری‌ها اطمینان‌خاطر داد كه تصمیم ندارد فعلا اقدامى را علیه غزه انجام دهد، ولى به ناگاه شاهد حمله هوایى تعداد زیادى هواپیماى اسرائیلى به اهداف متعدد در غزه بودیم كه در همان حمله اول تعداد زیادى شهروند غیر نظامى و نظامى شهید و مجروح شدند و رژیم صهیونیستى تلاش نمود سریعا از این شوك وارد شده بهره‌بردارى نظامى بنماید.

 

 

سه سال قبل در جریان جنگ ژوئیه 2006، اسرائیل تمام نقشه‌ها و طرح‌هاى خود را براى جنگى در تابستان تهیه دیده بود؛ ولى در مقابل اقدام شجاعانه مقاومت در گرفتن اسراى اسرائیلى باعث شد اسرائیل طرح‌هاى حساب شده خود را كنار گذاشته و با عجله و به بهانه این عملیات مقاومت، حمله گسترده خود را به جنوب لبنان شروع كرده و در نتیجه متحمل شكست معنوى و مادى شدیدى بشود.

 

 

بدون شك مقاومت مى‌بایستى مانع رخ دادن هر اقدام غیر منتظره بشود و باید خود را براى هر احتمالى آماده نماید؛ زیرا اسرائیل ممكن است هر اقدامى را انجام دهد، بدین جهت حزب‌الله اكنون در بیشتر مناطق لبنان، چتر حمایتى خود را با عنوان چتر رضوان گسترده تا بتواند هر اقدام رژیم صهیونیستى را خنثى كند.

 

 

منبع:الحماة

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 14/7/1388 - 9:50 - 0 تشکر 156539

سلام

ساكنان جنوب لبنان با این كه از جریان بزرگ‌ترین مانور سرتاسرى تاریخ اسرائیل مطلع هستند،

كدوم تاریخ ؟؟؟؟

درضمن : سنگ بزرگ برداشتن نشانه نزدن است !!!

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی